Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:24:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyenin Artık Yeni Bir Exchange Yüzü Olucak !  (Read 18344 times)
Altin_Kadir (OP)
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
July 25, 2014, 07:56:04 AM

iş planınız ve özellikle nasıl kar sağlayacağınız konusu benim için de muamma. Mining farm kuracaksınız tamam ama piyasadan topladığınız coinlerle bu yatırımı yapacaksanız, insanlar coin veya para çekmek istediğinde arkada gerekli finansmanınız olduğuna inandırmanız lazım.

Tahmin edersiniz güveni sağlamak çok önemli bu işlerde. Projeniz hayata geçtiğinde takip ediyor olacağım.

Öneri olarak dogecoin'i eklemenizi tavsiye ederim. Ve de kurulum ve geliştirme sürecinde şeffaf olmanız gerekir. Eğer kişisel repütasyonunuzu koyarsanız ortaya insanlar biraz daha güvenle yaklaşabilir.

Başarılar,

Güven Zamanla olucak iş.Sonuçta kimse kimseye hemen güvenmiyor veyada herhangi bir projeye hemen güven duymaz.
Altcoinlerin çoğu olucaktır sistemde.Gerek yeni coinler, gerekse eski ancak popüleritesini korumuş coinler.
Değerli Yorumunuz için teşekkür ediyorum.
Ayriyetten Gün içerisinde alan adımız belli oluyor.Konu altından paylaşımlar devam edicektir.
Teşekkürler.
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
July 27, 2014, 08:47:59 PM

Vaatlerinizden olan ''100 dolar yerine hesabımıza 150-160 dolar yatması'', ''0,2 dolarlık alt coini 0,3 dolara satabilme'' gibi %50 üzeri kar işlerini bir yana koyalım da, bankanın benden yaptığı kesintiyi nasıl tespit edip bana iade edeceksiniz onu merak ettim açıkcası??
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
July 27, 2014, 09:38:31 PM

abi bence yol yakınken geri dön. 1 tane imla hatası yapmadığın yazın yok. nasıl büyük proje OLUCAK bu?

Olucak mı olacak mı ?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
July 27, 2014, 10:01:37 PM

Vay arkadas ne kadar cok takildiniz sizlerde imla hatalarina, acin bir gazete okuyun bakalim onlar cok mu duzgunler, hadi imlayi bir kenara birak Turkceyi katlediyorlar.  yok basbakanin " tape" siymis tape ne yahu ?  Yok gunun "CAPS" i imis ? caps nedir yahu ? Asagidaki cumlede kac tane Turkce kelime var ?

Bisikletimle tren istasyonunun onunden gecerken bir kamyon trafik kazasina karismis ve sofor lacivert pantolonlu komiser ile sokak lambasinin altinda tartisiyor.

Bisiklet
Tren
Istasyon
Kamyon
Trafik
sofor
Komiser
Pantolon
Lamba

ispanyolca, fransizca ve daha bilumum baska diller.
Yapmayin yahu.
Bitcoin Haber
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
July 27, 2014, 10:17:58 PM

Düzgün Türkçe ile yazamayan bir üyenin projesi ne kadar ciddiye alınabilir ki?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
July 27, 2014, 10:23:53 PM

Amerikada duzgun Ingilizce konusamayan hatta hic yazamayan bile bir cok insanin basarili ve cok buyuk projeleri var. abartildigini ve hatta haksizlik yapildigini dusunuyorum.
Avukatlar, danismanlar ve editorler ne icin maas aliyorlar? Sayfayi tasarlayip kodunu yazacak olan kisiler peki ?
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
July 27, 2014, 10:29:43 PM

Amerikada duzgun Ingilizce konusamayan hatta hic yazamayan bile bir cok insanin basarili ve cok buyuk projeleri var. abartildigini dusunuyorum.

@Deep bizim insanlarımızın genel huyudur bu belki pek bilmezsin ama türkler bir proje çıkardığında nasıl dallandırsak, nasıl muhalefet olsak, nasıl karalayabiliriz da başaramasa gözüyle bakıyor. Emin ol ki sms'de Nbr, nslsn vb. kısaltmaları ve katlettikleri hiçbir cümleyi kurmamışlardır. @altin_kadir'in projesini de buradan baltalamak için mücadele ediliyor işte. Olaya şöyle bakılmaz Türkiye'den bitcoinle ilgili projeler çıkıyor her geçen gün projeler üretiliyor bu güzel, şöyle yapsan daha iyi olur vb. olumlu birşeyler beklememek lazım bazı kesim insanlardan. Üzerine alınmak isteyen alınabilir.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
July 27, 2014, 10:37:08 PM

Amerikada duzgun Ingilizce konusamayan hatta hic yazamayan bile bir cok insanin basarili ve cok buyuk projeleri var. abartildigini dusunuyorum.

@Deep bizim insanlarımızın genel huyudur bu belki pek bilmezsin ama türkler bir proje çıkardığında nasıl dallandırsak, nasıl muhalefet olsak, nasıl karalayabiliriz da başaramasa gözüyle bakıyor. Emin ol ki sms'de Nbr, nslsn vb. kısaltmaları ve katlettikleri hiçbir cümleyi kurmamışlardır. @altin_kadir'in projesini de buradan baltalamak için mücadele ediliyor işte. Olaya şöyle bakılmaz Türkiye'den bitcoinle ilgili projeler çıkıyor her geçen gün projeler üretiliyor bu güzel, şöyle yapsan daha iyi olur vb. olumlu birşeyler beklememek lazım bazı kesim insanlardan. Üzerine alınmak isteyen alınabilir.

Herkez herseyi 4 4luk yapamaz. Herkezin bir kusuru vardir, bu yuzden bu kadar cok meslek dali var. Altin_Kadir arkadasimizi tanimam etmem ama projesini destekliyorum, cunku tuketmek yerine uretmeye cabaliyor, belki imla kuralini duzgun yazamiyor, belki arakdasimiz okula bile gitmedi kim bilir? Belkide yurt disinda yasayan bir gurbetcimizdir. Once saygi olmali, proje biter kotu olur ondan sonra elestiri yapilir iyi yada kotu. Ama daha baslamadan insani sogutmak niye ? O kadar cok kisinin projesi bu tip elestiriler yuzunden harap oldu ki, insanlar farkli farklidir, kimisi duygusal kimisi acimasiz kimisinin icinde yasi her ne olursa olsun bir cocuk yatar alingandir. Neden tek tip bireyler olunmak zorunda ki ? Belki bittiginde muhtesem olacak bir proje duygusal veya alingan, anlatmak istedigini kelimelere uygun dille dokemeyen bir kisi bu elstirileri ciddiye alip projeden vaz gececek.  Tarihte bunun bir dunya ornegi var, bu tip elestiriler yuzunden yuzlerce yil gecikmis icatlar var.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
July 28, 2014, 04:34:27 PM

Uzgunum, degiller.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424

View Profile
July 28, 2014, 04:37:44 PM

Bazılarının gerçekten Türkçe dersi alması gerekiyor.
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
July 29, 2014, 08:30:23 AM

türkçe kullanımına neden bu kadar fazla takıldığını anlamıyorum, burası bir edebiyat kulübü veya şiir derneği değil, teknik bir forumdur. kullanılan dilin gramerine takılmaktansa projenin kendisi hakkında konuşmak daha iyi olur düşüncesindeyim.
Arakhne
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
July 31, 2014, 09:43:24 PM

Projeden haber var mı? Türkçe'ydi, dilbilgisiydi, derken proje yalan mı oldu? Alan adı alınabildi mi? Sarı kız sütten kesti mi Smiley
Altin_Kadir (OP)
Full Member

View Profile
August 01, 2014, 09:11:40 AM
Last edit: August 01, 2014, 11:48:45 AM by Altin_Kadir

Merhaba.
İlk öncelikle Herkezin Geçmiş Ramazan Bayramınızı kutluyorum.
Konuda birşey dikkatimi çekti.Kendi konumda kendim farkettim.Konudaki sayfaları tek tek incelediğinizde 3 sayfanın %75 ' i tamamen türkçe doğru yazılmamasını eleştiriyor.Bu %75 lik kişiler doğrudan türkçeyi değilde proje üzerinden eleştiri yapsalardı daha iyiydi.En azından projenin kusurlarını görebilirdik.Her insanın hatası vardır her insan türkçeyi doğru yazmaya çalışsa bile yanlış yazıyordur mutlaka.Bu %75 lik kişilerin farklı konularındaki yorumları incelediğinizde onlarında yazım hatasında bulunduklarını farkedebilirsiniz.Ayriyetten %75 lik kişiler bence bitcoini bırakmalı.Eğer bukadar en ufak hatalara kafa patlatabiliyorlarsa siyasete atılmalıdırlar.Ayriyetten türkçeyi doğru yazamayan veyada kullanamayan kişiler hayatın hiçbiyerinde başarısız olucak diye birşey yok.Türkçeyi doğru kullanamayan insanlarda doğru kullanabilenler gibi birçok işte başarıdan başarıya koşabilirler.Butür fikirlerden vazgeçmenizi öneririm.
Konunun farklı yerlere gelmemesi açısından türkçe yazım hatası sorunlarına burda nokta koymak istiyorum.

Gelelim Projeyle ilgili konulara :

Projenin kar getirme amacı kesinlikle ama kesinlikle %50 oranında değildir.

Projenin kar getireceği kesindir ancak bu oran sabit değil.Sabitlenemezde.Oranlar genelde mevcut coinde ogünkü hareketlenme, düşme veyada artma, arz veyada talep üzerinden otomatik bir şekilde belirlenicek.Hacime veyada anlık olan yada 5-10 dakikalık olan düşme veyada artma işlemlerini baz almayacağız (Pump-Dump).

Gözden kaçmış soru olabilir tekrar sorarsanız cevabını vermekten mutluluk duyarım.
Teşekkürler İyi Çalışmalar.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
August 07, 2014, 08:36:56 PM

Selam,
Proje ne asamada su anda? Varmi bir ilerleme?
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 08, 2014, 12:27:05 AM

ısrarla anlamaya çalışama rağmen çözemedim bu işi.madde madde gidelim...
1-projenin ismi nedir ? bir domain vardı ne oldu
2- günlük fiziksel ticari faaliyetlerle alakası olacak mı bu projede ?
3-brookerların yaptığı gibi bizim adımıza alım satım yapacak bir site mi olacak ?
4-proje sahibi arkadaş yazılımcı sanıyorum kendisi bu işi teknik olarak anlatabilir mi hangi altyapıyı kullanacak yani hangi siteye benzeyecek arayüz mantığı ne olacak.
5-kar getireceği kesin kriptokoin sistemi bir tek bu arkadaşın mı aklına geldi yokmu hiç yapılacak projeye benzer örnek.yatırımcıdan btc toplayıp bunları altcoin sitelerinde arbitraj yapmak falan mı düşünce ?
6-kendisine ortak, yardımcı , yatırımcı arıyor mu şu aşamada ?

Altin_Kadir (OP)
Full Member

View Profile
August 08, 2014, 09:39:40 AM

ısrarla anlamaya çalışama rağmen çözemedim bu işi.madde madde gidelim...
1-projenin ismi nedir ? bir domain vardı ne oldu
2- günlük fiziksel ticari faaliyetlerle alakası olacak mı bu projede ?
3-brookerların yaptığı gibi bizim adımıza alım satım yapacak bir site mi olacak ?
4-proje sahibi arkadaş yazılımcı sanıyorum kendisi bu işi teknik olarak anlatabilir mi hangi altyapıyı kullanacak yani hangi siteye benzeyecek arayüz mantığı ne olacak.
5-kar getireceği kesin kriptokoin sistemi bir tek bu arkadaşın mı aklına geldi yokmu hiç yapılacak projeye benzer örnek.yatırımcıdan btc toplayıp bunları altcoin sitelerinde arbitraj yapmak falan mı düşünce ?
6-kendisine ortak, yardımcı , yatırımcı arıyor mu şu aşamada ?

@DeepCoin

Merhaba.

Proje ismi şuan belirlenmedi.Ancak farklı isimlerde olduğu için belirlenme aşamasında şuan.İsim önerilerinizide alabiliriz.

@teramit

1 ) Projenin ismi şuan belli değil 2-3 isim daha olduğu için kararlaştıramadık.İsim öneriniz varsa alabiliriz.
2 ) Fiziksel ticari ile ilgili birşey yok.
3 ) Sizin adınıza bişey yapılma gibi bişey söz konusu değil.Ancak şöle düşünün
Brokerler size öneride bulunur, eğer siz kabul ederseniz brokerler kabul ettiğiniz platform üzerinden işlem yapar.Biz tamamen kullanıcı odaklı çalışıyoruz.Yani altcoinleri sunuyoruz, altcoinler ilgili düşüncelerin platformlarınıda veriyoruz, nekadar kar ediceğinizi veyahud nekadar zarar ediceğinizin bilgisinide bu platformlardan alıyorsunuz, bu platformlar üzerindende tamamen kendiniz bizim üzerimizden işlem yapıyorsunuz.
4 ) Evet Yazılım üzerine çalışıyorum.Proje Exchange projesi.Diğer projelerden herhangi bir farkı yok.Tek farkımız kullanıcı odaklı çalışıp tamamen kullanıcının maxinum kar edebileceği bir çalışma yapmak.
5 ) Ortada 1 Kriptokoin yok, 1 den fazla, 10 dan fazla hatta 100 den fazla coin var diyebilirim.Proje bitcoinleri toplayıp atıyorum 100 btc toplayıp 1 coinde pump dump yapmak değil.Hiçbir alakası yok.Tamamen Exchange üzerine dayalı bir proje.
6 ) Şuanlık Düşünmüyoruz.İleride ne olur tabi belli olmaz.

Ayriyetten takipçilerimize güzel bir haber verelim.Projede son safhaya geldik.Ortalama 2 hafta içerisinde faliyete geçmeyi düşünüyoruz.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
August 08, 2014, 02:58:18 PM

İki sorum var. Net cevap yazarsanız sevinirim çünkü diğer tüm postlarınızı okuduğum halde bu cevapları bulamadım

1) Para transferinde kesint olmayacak diyorsunuz, bankanın yaptığı kesintiyi nasıl tespit edip ödüyorsunuz

2) Verdiğiniz örneklerde Alt coin alıp satmada veya Btc alıp bozdurmada %50 oranına varan extra karlardan bahsediyorsunuz. Bu kadar kar payı ödeyen bir sistem şu ana kadar görmedim. Nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz?
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
August 08, 2014, 03:21:31 PM

Bir trollün açtığı başlığın bu kadar tutması benim için oldukça şaşırtıcı.
Altin_Kadir (OP)
Full Member

View Profile
August 08, 2014, 03:58:39 PM

İki sorum var. Net cevap yazarsanız sevinirim çünkü diğer tüm postlarınızı okuduğum halde bu cevapları bulamadım

1) Para transferinde kesint olmayacak diyorsunuz, bankanın yaptığı kesintiyi nasıl tespit edip ödüyorsunuz

2) Verdiğiniz örneklerde Alt coin alıp satmada veya Btc alıp bozdurmada %50 oranına varan extra karlardan bahsediyorsunuz. Bu kadar kar payı ödeyen bir sistem şu ana kadar görmedim. Nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz?

1 ) Para transferinde kesme olayını sayılı bankalar üzerinden yapılıcaktır.

2 ) %50 net kazanc elde etmiyorsunuz.Kazancınız o anki kura göre belirleniyor.Yani herhangi bir %50 lik kar söz konusu değil.

@pandacoin

Bir troll bu konuya girip "Bir trollün açtığı başlığın bu kadar tutması benim için oldukça şaşırtıcı." diyebiliyosa çok şey başarmışızdır.
Altin_Kadir (OP)
Full Member

View Profile
August 11, 2014, 08:34:00 PM

Güncellenme :

Yoğun çalışmalar sonucunda açılış tarihi 5 Eylül Cuma günü olarak belirlenmiştir.

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: