Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:28:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Hellas Coin ΜΟΝΟ για ΛΙΓΟΥΣ...Απίστευτο και όμως ΕΛΛΗΝΙΚΟ...  (Read 9937 times)
Dimafiore (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
July 22, 2014, 01:18:06 AM
Last edit: July 22, 2014, 02:09:55 AM by Dimafiore
 #1

Οι τύποι του Hellas Coin είναι απίστευτοι....
Θα σας διηγηθώ την ιστορία μου με το ελληνικό νόμισμα να γελάσετε . Ανοίξε χθές το πρώτο pool του Hellas Coin , ε μπαίνω και εγώ να δώ τι γίνεται και βλέπω,
6MH/s network Hashrate ,στο pool καμία 600Kh/s και η δυσκολία του block 0,8.
Στα blockfinders ομως ενας sudo3660 είχε δημιουργήσει ηδη 404 block και σύνολο 202,000 νομίσματα και ένας unknown 72 block με σύνολο 36,000 νομίσματα άλλα δεν υπάρχει  κανένας τους στους active miners. Λέω και εγώ δεν βάζω
100ΜΗ/S (scrypt) να δούμε τι γίνεται; Και ξεκινάω το mining με 16 φόρες περίπου πάνω του συνολικού hashrate του network...
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;
Μέσα σε 2 ώρες ανέβηκε η δυσκολία απο 0,8 σε 9,6 βρήκα γυρώ στα 90 Block και μου μπλοκαρανε τον λογαριασμό...χαχαχα
ΝΑΙ ΝΑΙ καλά ακούσατε...ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ...
Αρχίζω στέλνω mail , στέλνω μηνύματα στο facebook , στο φορούμ τίποτα ΚΑΝΕΙΣ δεν απαντάει.
Μέτα από 8 ώρες μου στείλανε email και μου λενέ μην κάνεις mining με τόσο μεγάλο μηχανημα είναι πρώτη μέρα ,πρέπει να ενθαρύνουμε τον κόσμο κτλ.
Ενώ κάποιοι κάνανε ΗΔΗ mining 404 block ο ένας και 72 block ο άλλος και εξαφανίστηκαν.
Τι να πώ ρε παιδιά πολύ ερασιτέχνες να το πώ ,παρτάκιδες να το πώ, θέλουν αυτοι που το βγάλανε να πλουτίσουν γρήγορα να το πώ και μόνο αυτοί!
Σαν να σου λένε δικό μας είναι το νόμισμα σε πετάμε έξω εσύ δεν θα κάνεις mining ...χαχαχα ... Μόνο λίγοι θα κάνουν mining εμείς που το βγάλαμε και καμια 10αριά ακόμα φίλοι!
Και το γελοίο είναι οτι έχουν ήδη κοστολογίσει μόνοι τους το νόμισμα στα 8,5ευρώ το ένα. Ποιο Bitcoin ρε; ,ποιό Litecoin; εδώ μιλάμε για βαρύ νόμισμα! χαχααχα  
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
July 22, 2014, 06:53:39 AM
 #2

Εξαρχής είχα καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτούς.. Αλλά όχι και έτσι!

Γιατί δεν κάνεις solo mining;; Grin Grin

PS: Τι algo είναι; Ποτέ δεν κατάλαβα..
Dimafiore (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
July 22, 2014, 07:20:03 AM
 #3

Είχαν γράψει οτι είναι σε δύο αλγόρυθμους 100.000.000 θα δημιουργηθούν σε scrypt και 50.000.000 σε sha254.
Τώρα από εκεί και πέρα δεν έκανα solo αλλά έτσι όπως πάνε θα κάνω!
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
July 22, 2014, 02:22:18 PM
 #4

Κλασικό scam νόμισμα που πλουτίζει μόνο αυτούς που το δημιουργούν. Η τακτική γνωστή. Βγάζουν και έχουν στην κατοχή τους τα περισσότερα νομίσματα αυτοί που το δημιουργούν, ανεβάζουν πρόσκαιρα την αξία του με διαφήμιση , πουλάνε αμέσως τα αποθέματα τους και οι υπόλοιποι μένουν με τα νομίσματα στο χέρι.. Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
lowbander80
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1036
Merit: 1000


View Profile
July 22, 2014, 09:06:39 PM
 #5

Mono multi telika ...edo den exei kathierothei to LTC tha bgei hellas coin...
Nominance
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
July 23, 2014, 05:12:26 AM
 #6

Οι τύποι του Hellas Coin είναι απίστευτοι....
Θα σας διηγηθώ την ιστορία μου με το ελληνικό νόμισμα να γελάσετε . Ανοίξε χθές το πρώτο pool του Hellas Coin , ε μπαίνω και εγώ να δώ τι γίνεται και βλέπω,
6MH/s network Hashrate ,στο pool καμία 600Kh/s και η δυσκολία του block 0,8.
Στα blockfinders ομως ενας sudo3660 είχε δημιουργήσει ηδη 404 block και σύνολο 202,000 νομίσματα και ένας unknown 72 block με σύνολο 36,000 νομίσματα άλλα δεν υπάρχει  κανένας τους στους active miners. Λέω και εγώ δεν βάζω
100ΜΗ/S (scrypt) να δούμε τι γίνεται; Και ξεκινάω το mining με 16 φόρες περίπου πάνω του συνολικού hashrate του network...
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;
Μέσα σε 2 ώρες ανέβηκε η δυσκολία απο 0,8 σε 9,6 βρήκα γυρώ στα 90 Block και μου μπλοκαρανε τον λογαριασμό...χαχαχα
ΝΑΙ ΝΑΙ καλά ακούσατε...ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ...
Αρχίζω στέλνω mail , στέλνω μηνύματα στο facebook , στο φορούμ τίποτα ΚΑΝΕΙΣ δεν απαντάει.
Μέτα από 8 ώρες μου στείλανε email και μου λενέ μην κάνεις mining με τόσο μεγάλο μηχανημα είναι πρώτη μέρα ,πρέπει να ενθαρύνουμε τον κόσμο κτλ.
Ενώ κάποιοι κάνανε ΗΔΗ mining 404 block ο ένας και 72 block ο άλλος και εξαφανίστηκαν.
Τι να πώ ρε παιδιά πολύ ερασιτέχνες να το πώ ,παρτάκιδες να το πώ, θέλουν αυτοι που το βγάλανε να πλουτίσουν γρήγορα να το πώ και μόνο αυτοί!
Σαν να σου λένε δικό μας είναι το νόμισμα σε πετάμε έξω εσύ δεν θα κάνεις mining ...χαχαχα ... Μόνο λίγοι θα κάνουν mining εμείς που το βγάλαμε και καμια 10αριά ακόμα φίλοι!
Και το γελοίο είναι οτι έχουν ήδη κοστολογίσει μόνοι τους το νόμισμα στα 8,5ευρώ το ένα. Ποιο Bitcoin ρε; ,ποιό Litecoin; εδώ μιλάμε για βαρύ νόμισμα! χαχααχα   
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!

Πρώτα δεν έχω καμία σχέση με την ομάδα του Hellas Coin (Απλος user ειμαι)
Δευτερον, κάνετε μεγάλο λάθος.

Αυτοι που ειχαν βγαλει μεσω pool 404 μπλοκ ηταν ο δημιουργος του νομισματος και απλα τεσταρε το pool να δει αν ολα ειναι οκ.
Επισης το νομισματα αυτα που βγηκαν δεν θα τα κρατησουν οι ιδιοι. Αυτα θα μοιραστουν σε διαφορους που δεν εχουν τον εξοπλισμο/λεφτα ωστε να εξορυξουν. Ηδη εδωσε 74.000 απο τα 202.000 που εξορυξε μεσω pool (λινκ: http://grcoin.gr/forum/viewtopic.php?f=4&t=105)

Επισης εχει ενα δικιο. Το νομισμα ειναι για ολους τους Ελληνες. Τι οφελος θα ειχε το νομισμα αν 20-30 ατομα ειχαν εξορυξει καμια 300.000 (και λιγα λεω με τα 100 ΜΗ/s  Wink) νομισματα στην αρχη ο καθενας?
Δε λεω, εχω κι εγω ισχη 30 ΜΗ/s αλλα δεν το παρακανω.

Δευτερον με τετοιο hashrate πολλοι που εχουν μικρη ισχυ και δεν ειναι καθολου εξοικειωμενοι γενικοτερα με τα cryptocurrencies θα επερναν ψιχουλα με αποτελεσμα να παρατησουν εντελως το νομισμα. Ετσι:
1. Θα χανοταν ο σκοπος που φτιαχτηκε το νομισμα (Ελληνικο Cryptocoin)
2. Δεν θα κερδιζατε κι εσεις οι ιδιοι, μιας και αν η αγορα του νομισματος δεν ειναι μεγαλη δεν θα εχει μεγαλη αξια (εως και καθολου)

Δειξτε λιγο υπομονη. Οι δημιουργοι προσπαθουν πολυ γι αυτο το νομισμα, αλλωστε τα εξοδα για τους σερβερς τα εχουν πληρωσει απo τη τσεπη τους.




mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
July 23, 2014, 02:14:03 PM
 #7

@Nominance, δεν έχεις άδικο. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις ban κάποιον επειδή 'το παράκανε', από την στιγμή που μπορεί να κάνει solo mine. Και στην τελική να κρατήσει ο pool operator τα coins..
murdof
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
July 24, 2014, 12:02:11 PM
 #8

Μιλάτε για ένα νόμισμα που υπάρχει σε κάποιο exchange και υπάρχουν buy orders;

Γιατί διαφορετικά μιλάτε απλά για ένα άχρηστο πράγμα που δεν έχει νόημα να το κάνεις καν mine...

Buy me a beer: 1mrdfyA1GhKmTPhaSkvyq5DBterQ5m7ZK

Run your own P2Pool with Ubuntu 16.04 LTS and merge mining
Dimafiore (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
July 24, 2014, 01:34:02 PM
Last edit: July 24, 2014, 01:52:44 PM by Dimafiore
 #9


Αυτοι που ειχαν βγαλει μεσω pool 404 μπλοκ ηταν ο δημιουργος του νομισματος και απλα τεσταρε το pool να δει αν ολα ειναι οκ.
Επισης το νομισματα αυτα που βγηκαν δεν θα τα κρατησουν οι ιδιοι. Αυτα θα μοιραστουν σε διαφορους που δεν εχουν τον εξοπλισμο/λεφτα ωστε να εξορυξουν. Ηδη εδωσε 74.000 απο τα 202.000 που εξορυξε μεσω pool (λινκ: http://grcoin.gr/forum/viewtopic.php?f=4&t=105)


Φυσικά όλοι ελπίζουμε στο όνειρο με όποιο όνομα και αν έχει hellas coin ,litecoin,dogecoin κτλ.
Το θέμα είναι ένα το μόνο και μοναδικό νόμισμα που πήγε καλά και θα συνεχίσει είναι το bitcoin. Από εκει και πέρα φίλε μου εσύ που λες οτι έδωσε 74.000 γνωρίζεις ποιός είναι ο χρήστης του pool unknown ;;;; Που έβγαλε νομίσματα την ίδια χρονική περίοδο με τον δημιουργό του νομίσματος τον ανώνυμο άνθρωπο sudo;
O συγκεκριμένος έβγαλε 72 block με σύνολο 36,000 την ώρα που δεν είχε ανοίξει κάν το pool.
Παρακαλώ ας ηρεμήσουμε και ας σκεφτούμε λογικά . Ποιος είναι ο sudo τι δουλειά κάνει; Πόσα λεφτά καθαρίζει τον μήνα .Μήπως τον ζούνε οι γονείς του; Μήπως πάει με το hellascoin να κάνει την αρπαχτή και να μείνουμε όλοι στην απέξω; Σκεφτείτε λογικά. Γνωρίζεις τον Νικόλαο Γκόνο με το παρατσούκλι stranger ,αυτόν που το προμοτάρει; Ξέρεις οτι έπαιρνε λεφτά απο τους αναγνώστες του στο site του τα κατοχικά για να αγοράσει χρυσό επειδή λέει είχε πληροφορίες οτι θα ανέβει ο χρυσός;;;Ξέρεις οτι οι πληροφορίες ήταν λανθασμένες και έπεσε ο χρυσός;
Γνωρίζεις οτι ο τύπος έστειλε email σε συγγενικό μου πρόσωπο το οποιο έψαχνε δουλειά και του είπε να μεταφράζει αγγλικα βίντεο και άρθρα άλλα για να πληρωθεί
πρέπει να βρεί άλλα 4-5 άτομα να μεταφράζουν και αυτοί;Δηλαδή να δημιουργήθει μια πυραμίδα ; Γνωρίζεις τον νόμο  2251/94 & 3582/2007 (όπως φάινεται και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως-σελίδα 3237) όπου στο Άρθρο 9στ με τον τίτλο: Περιπτώσεις παραπλανητικών εμπορικών πρακτικών, παράγραφος κγ, αναφέρεται:Παράνομη η δημιουργία, λειτουργία ή προώθηση ενός πυραμιδωτού συστήματος πωλήσεων, όπου ο καταναλωτής θεωρεί ότι έχει την ευκαιρία για μεγαλύτερο όφελος με την εισαγωγή άλλων καταναλωτών στο σύστημα, παρά με την ίδια την πώληση ή την κατανάλωση των προϊόντων.

Τι να λέμε τώρα ΠΡΩΤΑ ΨΑΞΕ τι και πώς και μετά γίνε δικηγόρος του διαβόλου!

Το μόνο που έχεις δίκιο είναι οτι στο pool αυτή τη στιγμή βρίσκονται 60 άτομα οι οποίοι θα μαζέψουν τα νομίσματα που όπως δικαίως λέει και ο φίλος παραπάνω.

Μιλάτε για ένα νόμισμα που υπάρχει σε κάποιο exchange και υπάρχουν buy orders;

Γιατί διαφορετικά μιλάτε απλά για ένα άχρηστο πράγμα που δεν έχει νόημα να το κάνεις καν mine...


Και για να δείς πως λειτουργεί το σύστημα όταν λοιπόν βγει στα exchange site όλοι τους θα το πουλήσουν να πάρουν κανένα ψιλό και η τιμή που βγάλανε οι ίδιοι
δηλαδή τα 8,5 ευρώ θα πάει τα 0,00000008 του ευρώ και δεν θα ξανανέβει ΠΟΤΕ.

Αν πάλι πραγματικά μείνει η τιμή του εγώ ο ίδιος θα δώσω το 50% των νομισμάτων που έβγαλα σε 2ώρες που με άφησαν να κάνω mining σε όποιους έχουν πραγματικά ανάγκη.
murdof
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
July 24, 2014, 03:41:26 PM
 #10

Για αυτό είπα να έχει buy orders

Δεν θα βγει καν σε exchange και εάν βγει πολύ απλά θα γίνει όπως λες το mega dump

Buy me a beer: 1mrdfyA1GhKmTPhaSkvyq5DBterQ5m7ZK

Run your own P2Pool with Ubuntu 16.04 LTS and merge mining
GreekBitcoin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1428
Merit: 1001


getmonero.org


View Profile WWW
July 24, 2014, 05:33:23 PM
 #11

wow coin
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
July 25, 2014, 12:03:24 AM
 #12

Και εγώ αυτή την άποψη έχω για όλα τα alt coin και γιαυτούς που τα δημιουργούν ότι στην πλειοψηφία τους έχουμε να κάνουμε απλά με ένα scam. Πάντως αυτό με την νομοθεσία που αναφέρεις μας πιάνει όλους ακόμα και αυτούς που διακινούν δημόσια νέα για τον χώρο του bitcoin καθώς και το bitcoin μπορεί άνετα να το θεωρήσει κάποιος σαν scam πυραμίδα και την δημοσιοποίηση ειδήσεων γύρω από αυτό σαν απόπειρα προώθησης του προς τους ανυποψίαστους καταναλωτές.. Tongue
Θα μου πει κάποιος βέβαια ότι με την ίδια λογική και νομοθεσία όλες οι ελληνικές τράπεζες και οι τραπεζίτες που τις διοικούσαν θα μπορούσαν να πάνε όλοι τους φυλακή καθώς προ κρίσης προωθούσαν τοξικά προϊόντα δλδ δάνεια ομόλογα χωρίς καμία εξασφαλισμένη εγγύηση σε καταναλωτές με τα γνωστά αποτελέσματα που έχουμε σήμερα.
Όσο δλδ κάτι δεν είναι νομιμοποιημένο και δεν υπάρχουν κάν κανόνες ουσιαστικά κινητέ στην γκρίζα ζώνη.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Dimafiore (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
July 25, 2014, 06:14:13 AM
 #13

Το bitcoin ειναι άλλη φάση . Ειναι νόμισμα ειναι κάτι σαν χρηματιστήριο οπως ειναι και τα κανονικά νομίσματα το δολάριο το ευρω κτλ. Ανεβαίνει η τιμη τους με κάποιους παράγοντες ! Απο εκεί και πέρα τωρα θα έρθει κάποιος και θα μου πει : το bitcoin όμως ειναι αέρας δεν εχει υλική υπόσταση . Το θέμα ειναι στην σημερινή κοινωνία και το κανονικό χρήμα ειναι αέρας . Παλιότερα στο δολάριο αναγραφόταν οτι το ενα δολάριο αντιστοιχεί με μια ποσότητα χρυσού και όλες οι χώρες έκοβαν νομίσματα ανάλογα με τον χρυσό που είχαν . Για ρίξε μια ματιά στο σημερινό χαρτονόμισμα του δολαρίου και δες τι γράφει . Το ενα δολάριο αντιστοιχεί σε ενα δολάριο δηλαδή με απλα λόγια το χαρτί αντιστοιχεί με χαρτί . Οι χώρες πλέον και τα νομισματοκοπία των τραπεζών κόβουν χρήματα με βάση όχι πλέον το χρυσό της κάθε χώρας αλλα με βάση των δανείων που παίρνουν απο τις τράπεζες οι πολίτες της κάθε χώρας. Με λίγα λόγια όλο το τραπεζικό σύστημα ειναι αέρας κοπανιστός.
policymaker
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
July 25, 2014, 02:06:50 PM
 #14

Το bitcoin ειναι άλλη φάση . Ειναι νόμισμα ειναι κάτι σαν χρηματιστήριο οπως ειναι και τα κανονικά νομίσματα το δολάριο το ευρω κτλ. Ανεβαίνει η τιμη τους με κάποιους παράγοντες ! Απο εκεί και πέρα τωρα θα έρθει κάποιος και θα μου πει : το bitcoin όμως ειναι αέρας δεν εχει υλική υπόσταση . Το θέμα ειναι στην σημερινή κοινωνία και το κανονικό χρήμα ειναι αέρας . Παλιότερα στο δολάριο αναγραφόταν οτι το ενα δολάριο αντιστοιχεί με μια ποσότητα χρυσού και όλες οι χώρες έκοβαν νομίσματα ανάλογα με τον χρυσό που είχαν . Για ρίξε μια ματιά στο σημερινό χαρτονόμισμα του δολαρίου και δες τι γράφει . Το ενα δολάριο αντιστοιχεί σε ενα δολάριο δηλαδή με απλα λόγια το χαρτί αντιστοιχεί με χαρτί . Οι χώρες πλέον και τα νομισματοκοπία των τραπεζών κόβουν χρήματα με βάση όχι πλέον το χρυσό της κάθε χώρας αλλα με βάση των δανείων που παίρνουν απο τις τράπεζες οι πολίτες της κάθε χώρας. Με λίγα λόγια όλο το τραπεζικό σύστημα ειναι αέρας κοπανιστός.


"Πίστη"

Η μεγαλύτερη θρησκεία δεν είναι ούτε ο Χριστιανισμός, ούτε το Ισλάμ ή ο,τιδήποτε σχετικό, αλλά το χρήμα, μεταφορικά και κυριολεκτικά!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
stranger-of-katohika-nea
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
July 25, 2014, 03:15:39 PM
 #15

Μολις επεσε στην αντιληψη μου το συγκεκριμενο ποστ , πρωτα απο ολα θελω να δηλωσω οτι για τα ψευδη και την λασπολογια του συγκεκριμενου μελους επιφυλασομαι παντος νομικου δικιαωματος μου και θα ενημερωσω γενικα και το φορουμ με συγκεκριμενο εξωδικο εκτος και αν ο συγκεκριμενος κυριος παρουστιαστει επωνυμος να μιλησει ανοικτα μαζι μου !!!!!

Τωρα για τις προσπαθειες αυτες που ακολουθουν συγκεκριμενοι τυποι με συγκεκριμενη εργασια ,κοινος μεροκαματακι να σβηνουν πληροφορια και να εξυπηρετουν τον πολιτισμο της χεστρας εχω δημιουργησει πριν ξεκινησω ενα βιντεο που εξηγω   σε ολους οσους θα θελησουν να συμμετεχουν στην ελληνικη αντισταση το οποιο θα παραθεσω εδω για ολους....

http://www.youtube.com/watch?v=QA4AEIXOBG8

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ...Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΗΣ ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΘΕΛΕΙ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ !

Η δημιουργία του ελληνικού ψηφιακού νομίσματος δεν έγινε με στόχο μόνο το κέρδος άλλα με στόχο την ένωση των ανθρώπων και την αντίσταση στον εχθρό όλων μας!



Ο τρόπος που θα κινηθεί το ελληνικό νόμισμα είναι ο τρόπος της ισότητας και όχι της συνήθειας μερικών να εκμεταλλεύονται τους πολλούς .



Δεν υπηρετούμε αυτό τον πολιτισμό είμαστε εδώ για να δημιουργήσουμε τις βάσεις και τους μηχανισμούς ώστε η ανθρωπότητα να περάσει στον νεο πολιτισμό που είναι αναγκαίος.



Όλοι οι παλαιοί κανόνες και τρόποι εμάς δεν μας συγκινούν, μας συγκινεί η σύμπνοια , η ένωση , ο κοινός στόχος , το εμείς και όχι το εγώ !



Και ακριβώς για τον λόγο του ότι δεν διαπραγματευόμαστε την αντίσταση μας η κίνηση μας θα πετύχει παγκόσμια γιατί σήμερα στην ουσία η ανθρωπότητα δεν ψάχνει τρόπους να δημιουργήσει νέο πλουτισμό άλλα τρόπους και αξιες να δημιουργείσει νέο πολιτισμό και ουσιαστική Ελευθερία !

STRANGER...
Alepou
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
July 25, 2014, 03:55:54 PM
 #16

Απιστευτο να υπαρχουν Ελληνες Που να θελουν να θαψουν Ελληνες  αντι να πειτε ενα μπραβο που υπαρχει μοναδικος Ελληνας να μπορει να κατασκευασει ψηφιακο νομισμα καθεστε και κανετε ελεινα σχολια μονο και μονο απο ζηλεια και μονο ζηλεια  τι να  πω φτου να μην σας ματιασω απο το να σχολιαζετε ετσι ψαχτειτε λιγο να δειτε ποσο κοιμαστε
Προκαλω ανοιχτα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος αλλος να μπωρει να δουλεψει αυτον τον κωδικα στην Ελλαδα
Και εσεις που κατηγορειτε τον sudo  ειμαι σιγουρος οτι ξερετε ποιος ειναι, χιλιομετρα μπροστα απο ολους χωρις να καθετε να κατινιαζει 
murdof
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
July 25, 2014, 06:16:01 PM
 #17

Πωπω τι έγινε ρε παιδιά για ένα νόμισμα...

Θα πέσουν εξώδικα λέει. Θα κάνει ο stranger ανώνυμο εξώδικο; Δεν ξέρεις stranger ότι πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου;
Άρα τέλος η ανωνυμία σου.

Όσο αφορά το νόμισμα σας δεν θα το κάνω mine γιατί δεν βλέπω μέλλον σε αυτό.
Ο λόγος που δεν βλέπω μέλλον δεν είναι επειδή έχετε ιδέες επαναστατικές και ότι θα αλλάξετε τον κόσμο.

Είναι επειδή στον κόσμο των altcoins έχετε ξεκινήσει λάθος.
Για να πετύχει ένα νόμισμα πρέπει να υπάρχει ο κώδικας του ώστε να αναπτυχθούν pools από γνωστά sites και όχι ένα "official pool".
Πρέπει να υπάρχει πολύ μεγάλο hashrate=αποδοχή για να μπεί ένα νόμισμα σε exchange.

Εδώ δεν υπάρχει κάν open source ο κώδικας - δεν υπάρχει linux source για να φτιαχτούν άλλα pools. Άσε που στο windows wallet υπάρχει conf αρχείο με username/password για rpc commands.

Όσο αφορά Alepou πως να φτιάξεις δικό σου νόμισμα θεωρώ ότι μεγάλη μερίδα των μελών μπορεί να το κάνει.
Όλα είναι open source, υπάρχουν οδηγίες πολλές. Αλλάζεις παραμέτρους, όνομα και είσαι έτοιμος.

Buy me a beer: 1mrdfyA1GhKmTPhaSkvyq5DBterQ5m7ZK

Run your own P2Pool with Ubuntu 16.04 LTS and merge mining
stranger-of-katohika-nea
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
July 25, 2014, 08:18:41 PM
 #18

Murdof για δες το παραπανω ποστ και πες μου αν αναφερει το ονομα μου και αν οσα λεει ο κυριος στημενος ειναι λασπη ... Μαλλον απο το ποστ θα γνωριζεις οτι εχω καθε δικαιωμα πια να κανω πολλα σε θεμα νομου μονο και μονο που ναφερεται το ονομα μου ...περιμενω να απαντηση ο διαχειριστης εδω για να δω πως θα προχωρησω...

Τωρα για το ποσο ευκολο ειναι να γινει ενα νομισμα αλλα τι νομισμα και γιατι αλλος ελληνας δεν το εκανε ...ας μην μενουμε στα λογια εε ..ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα ..ολα τα αλλα εδω μεσα ειναι μια ομορφη τακτικη σβησιματος και επιφανειας της προσπαθειας που δεν ειναι καθολου κολακευτικη για την παρεα σας !!

Αν εχετε το οτιδηποτε για να κατηγορησετε καντε το επωνυμα και με στοιχεια...αν απλα θελετε να δημιουργησετε εντυπωσεις απο ..δεν ξερω τι μπορει να ειναι το συναισθημα ... δεν νομιζω οτι θα καταφερετε πολλα ...το λιγοτερα σε λιγο καιρο ειναι να σβησετε το τοπικ αυτο μιας και θα εχετε ερθει και εσεις στην παρεα μας και ολοι μαζι να στηριζουμε και να κανουμε το ελληνικο ψηφιακο νομισμα το καλυτερο!

Να σε καλα \\
Dimafiore (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
July 25, 2014, 08:35:12 PM
Last edit: July 25, 2014, 09:59:30 PM by Dimafiore
 #19

Είναι ψέματα αυτά ;; Μην μου πείς οτι και αυτα είναι ψέματα stranger ή axilea11 ή Νίκο όπως αλλιώς σε λένε...
Αν εσύ είσαι μπλεγμένος με τους μασώνους εμείς εδω είμαστε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ...
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ.
ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ ...

Διαβάστε και παθετε πλάκα...
http://mhnpetaslefta.blogspot.gr/2013/10/stranger-katoxika-nea.html
Διαβάστε και τα σχόλια στο τελος από αυτους που την παθανε από τον strange και του μασώνου φίλου του...

ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ΠΡΟΜΟΤΑΡΕΙ ΤΟ HELLASCOIN ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΣΩΝΙΚΟ!!!

Ο χρυσός τι έγινε Νικολάκη ;;; Είναι ψέματα και αυτό;
απλή αναζήτηση στο διαδικτύο...
https://www.google.gr/search?q=stranger+team+%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%BF%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&channel=nts&gfe_rd=cr&ei=TMDSU-bNAsHc8geq6YD4Dg

Αυτός που λέει την αλήθεια με αποδείξεις το ονομάζουμε οτι πετάει λάσπες;;; Δεν νομίζω...
Οι μεταφράσεις βίντεο επί πληρωμή είναι ψέμα και αυτό;
Το σχέδιο Αχιλλέας πώς πάει μαζεύουμε καμιά συνδρομή;Βγάζεις μεροκάματο;
ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΤΟΥ BITCOINTALK.
Μπήκες με το φιλαράκι σου τον Αλεπού εδώ να μας πείς τί;;;;


ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΤΑΚΗΣ...


mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
July 25, 2014, 08:43:28 PM
 #20

περιμενω να απαντηση ο διαχειριστης εδω για να δω πως θα προχωρησω...

Δεν υπάρχει 'διαχειρηστής', moderator στο Ελληνικό board είμαι, τίποτα παραπάνω. Υπάρχει κοινότητα..
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!