Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:22:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Satış Baltalama Hakkında Zorunlu Açıklama  (Read 35296 times)
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
August 07, 2014, 08:41:42 AM

Son günlerde hemen her konuda satış baltalama hakkında birçok tartışma yapılıyor ve mesajlarınız raporlanıyor. Burada satıcılar ürünlerine istedikleri fiyatı biçmekte serbest olduğu gibi alıcılar da konulara yorum yapmakta serbesttir. Gelecek olumsuz yorumlardan rahatsız oluyorsanız satışınızı başka kanallardan gerçekleştiriniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1714875731
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714875731
Reply with quote  #2

1714875731
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714875731
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714875731
Reply with quote  #2

1714875731
Report to moderator
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
August 07, 2014, 10:04:30 AM

Beklediğim açıklama. İsteyen istediği yorumu yazar, hakaret olmadığı sürece.
lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
August 07, 2014, 07:30:53 PM

Aynen
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 07, 2014, 10:28:37 PM

İsabet olmuş. Herkes kazıklayacak mal arar oldu satış bölümünde.
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
June 26, 2015, 05:15:14 PM

Son günlerde Pazar Alanı'nda artan troll mesajlar nedeniyle satış konusunda rahatsızlık duyan varsa mesajları raporlayabilir.

Ayrıca ilk mesajda belirtmek şartıyla belli kişilerin konunuza yazmasını engelleyebilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
albertamining
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
May 09, 2016, 01:33:03 PM

aslinda satiliga konu acilmadan evvel, forum direk buraya yonlendirse herkes icin daha acik olur.

bolum satilik bolumu degil, kavga bolumu nerdeyse millet birbirini yiyecek.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
May 28, 2016, 08:06:38 AM

@EAL: Bir satıcı, satış baltalamanın önüne geçmek için Pazar Alanında self moderated topic açabilir mi?

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 28, 2016, 09:25:05 AM

@EAL: Bir satıcı, satış baltalamanın önüne geçmek için Pazar Alanında self moderated topic açabilir mi?
bence açamamalı öyle olduğudunda da satici çok büyük koza sahip oluyor
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 28, 2016, 09:38:18 AM

Bu konuda bir sınırlama yok. Self-moderated satış konularına katılma inisiyatifi kullanıcılara bırakılmış.
Kullanıcıların silinen olumsuz mesajlarını yeni konu açarak gösterme hakkı var.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
May 29, 2016, 08:25:12 AM

Bu konuda bir sınırlama yok. Self-moderated satış konularına katılma inisiyatifi kullanıcılara bırakılmış.

Teşekkürler, bu haliyle makul gözüküyor.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 07, 2016, 03:35:55 PM

self moderated topic açılabiliyorsa otomatik olarak satış baltalama diye bir konu kalmamış oluyor.
Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
June 15, 2016, 10:03:03 PM

self moderated topic açılabiliyorsa otomatik olarak satış baltalama diye bir konu kalmamış oluyor.

ancak self moderated topiclerde cok ciddiye alinmaz bu alemde, cunku bu topicleri acan satici kendine gore sansur uygulayip, bilincsiz kisilerin diger bilincliler tarafindan uyandirilmasini engellerler. bu yaptiklari icin de topicleri genelde bombos olur.

aynen katılıyorum benim nacizane tebrik postumu dahi silmiş engellemişler. şaştım kaldım vallaha. burası forum yahu ticarethane ya da kendilerine ayrılan özel bir alan değilki.. inanın sileceklerini bilseydim vakit ayırıp msg yazmaya tenezzül dahi etmezdim. pfff . Allaha havale... Bu memlekette hadi forumdaki çoluk çocuğu densiz kendini bilmezleri saymıyorum, tebrik teşekkür edene bile gider yapılıyorsa, ayvayı yemişiz biz....

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
September 29, 2016, 09:38:39 PM

satılan mal ile uzaktan yakından alakası olmayıp , alış-veriş yapmıycak olan kişilerin gelip satılan malı kötülemesindeki kasıt nedir yıllardır çözebilmiş değilim. ve yapmış oldugunuz acıklama ile bunu desteklemenizi üzülerek kınıyorum.

Öneri olarak ; ilanlardaki yorum olayının kapatılıp sadece alıcıların veya tekliflerin pm yolu ile yapılması forumun huzurunu ve kalitesini arttırabilir. saygılar

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
September 30, 2016, 05:03:45 AM

satılan mal ile uzaktan yakından alakası olmayıp , alış-veriş yapmıycak olan kişilerin gelip satılan malı kötülemesindeki kasıt nedir yıllardır çözebilmiş değilim. ve yapmış oldugunuz acıklama ile bunu desteklemenizi üzülerek kınıyorum.

Öneri olarak ; ilanlardaki yorum olayının kapatılıp sadece alıcıların veya tekliflerin pm yolu ile yapılması forumun huzurunu ve kalitesini arttırabilir. saygılar
Öneriniz şöyle yapılabilir (yapanlar var): konuyu açarsınız ve hemen ardından kilitlerseniz (sağ altta "lock topic"). Böylece ilan yoruma kapalı olmuş olur.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
October 01, 2016, 09:31:01 AM

Öneriniz şöyle yapılabilir (yapanlar var): konuyu açarsınız ve hemen ardından kilitlerseniz (sağ altta "lock topic"). Böylece ilan yoruma kapalı olmuş olur.

bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
January 26, 2017, 07:34:09 AM

Enteresandır, forumda satış baltalama ,çamur atma , satış ilanında kendi ürününün reklamını yapma işlerini siz yaptınız ve hemen hemen her satış ilanında bu vardı.Umarım başta siz, sonra ben ve tüm forum ahalisi birbirine saygılı olmayı öğrenir.

Bir de reklamdan para kazanma, hesap alım-satımı ortadan kalkarsa hem Türkçe hem de ingilizce forumun kalitesi yükselir.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
January 30, 2017, 11:05:18 PM

Ben cidden ilanı/satışı baltalama konusunda bu kadar çok yaygınlık gösteren bir forum görmedim hayatımda. Bir ilan açılıyor, satılan her neyse illa ki baltalamak için klavye başında bekleyen tipler peydah oluyor birden. Çok enteresan.
mehmetbey
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile WWW
May 04, 2017, 11:32:07 AM

Ben cidden ilanı/satışı baltalama konusunda bu kadar çok yaygınlık gösteren bir forum görmedim hayatımda. Bir ilan açılıyor, satılan her neyse illa ki baltalamak için klavye başında bekleyen tipler peydah oluyor birden. Çok enteresan.

Enteresan aynı konudan muzdarip olduğumdan konu başlığını farkettim ve okudum. Gerçekten mevcut açtığım bir konuda enteresan değişik yorumlar. Aynı konuyu yabancı bölümde ve uzun süredir paylaşım yaptığım ayrı bir forumda açtım. Kesinlikle böyle bir durum yok.

Klavye başında nöbet tutanlar bencede tam karşılığı bu . Eleştiri yapmasını bilmeyenler bilenlerden çok daha fazla olduğundan konular çöplüğe dönüyor. Ben dışardan gelen bir alıcı olsam forumun hiçbir konusuna güvenemeyecek bir tabloyla karşılaşırım. Çok tehlike arz eden scam arkadaşların tespiti varsa o zaman birşeyler yazmak paylaşmak veya rapor etmek anlamlı ve faydalı olur.

Konu satış yapmak iken birileri yok fiyatın böyle , yok şeklin şöyle, diye çamur atan kişilikler haline geliyor. Kimimiz alıcı kimimiz satıcı kimimiz eldekini çıkartma peşinde olabiliriz. Bırakalımda insanlar arayışlarını özgürce yaparak kararlarını versinler. içimizden birileri senin konunda bu var seninde konunda şu var demesin. Almak isteyen satmak isteyen 3-5 başlık okursa durumu farkeder zaten.
KALFA501
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
May 11, 2017, 06:03:36 AM

Bencede öyle ama newbie olanların üstüne fazla gidiliyor
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 11, 2017, 06:21:01 AM

Bencede öyle ama newbie olanların üstüne fazla gidiliyor

yok az bile gidiliyor bence. küfür edenlerin insanlara hakaret edenlerin trollük yapanların çoğu newbie. pazarda dolandırıcılık yapanların çoğu newbie. satış baltamalara baksan yine newbie çıkar altından. hepsi aynı demiyorum ama newbie ler bu forumda çaylaktır ve öyle görülmesi doğaldır.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: