Bitcoin Forum
May 13, 2024, 11:05:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Minerlara Barındırmak hakkında  (Read 1439 times)
hosunn (OP)
Full Member

Activity: 200
Merit: 100

View Profile WWW
August 10, 2014, 03:15:17 AM

Merhaba arkadaşlar Türkiyedeki 1 Veri Merkezi ile görüştüm ve veri merkezlerinde ihtiyacımız kadar m2 alan ve alan içerisinde ihtiyacımız kadar donanım sağlayabileceklerini söylediler internet erişimi simetrik (download=upload) olan ve elektrik birim fiyatının 0,6 TL/Kwa olduğunu öğrendim ayrıca erişim için statik IP tanımlaması yapılmakta aklımdaki fikir ise şu;

Serverler mevcut bende onları barındırırken aynı zamanda ihtiyacı olan kişilerede alanımda Miner ve Rigleri barındırmak ayarlar veya kod girişlere size ait olacak Donanım gelir gelmez IP ayarları yapılıp size IP ler bildirilecek böylelikle biz kullanıcı adı ve pool bilgilerini almamış olacağız IP den siz bağlanıp yapacaksınız veri merkezinde elektrik kesintisi ve internet kesintisi için zaten önlemler mevcut N+2 Yedeklilik var enerji bakımında jeneratörler anında devreye giriyor ve kesinti yaşanmıyor (yaşanıyorsada çok kısa bir süre 1-2 dakika) internete gelince normal hatları dışında birde farklı binadan yedek hat gelmekte yani imkanı yok gitmesinin.

Sizden istediğim ise yapmalımıyım sizce? yaparsam forumdan katılacak olanlar mevcutmu çünkü büyük bir alan alacağım ve boş alanlarıda Rig ve Miner cihazı olan arkadaşlara kullandırtarak kazanç sağlamayı düşünüyorum ayrıca kontroller ve yönetim (fiziki kontrol) Veri merkezi çalışanlarına ait ben ise uzaktan kamera ve özel panel ile kontrol edeceğim sizde IP adresinize bağlanıp kontrollerinizi yapacaksınız.

http://www.guneydc.com/ Hosting, Dedicated, VDS-VPS, Domain Checker
1715641518
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715641518
Reply with quote  #2

1715641518
Report to moderator
1715641518
Hero Member
*

Ignore
1715641518
Reply with quote  #2

1715641518
Report to moderator
1715641518
Hero Member
*

Ignore
1715641518
Reply with quote  #2

1715641518
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
August 10, 2014, 03:39:53 AM

Hosting firmasinda bu isin astari yuzunden pahaliya gelir.
Bu forumda bazi arkadaslar bir ara bu tarz bir girisimde bulundular ama yeteri kadar talep gelmedi. Bilmiyorum halen mining yapiyorlar mi yada bahsettikleri sekilde bir girisimi surduruyorlar mi? Ayni sehirde bulunan kisilerin bir araya gelip bir mekan kiralayip ucuza sanayi elektrigi kullanarak yapacaklari bir girisim bence cok daha ucuza gelecektir hosting firmasina gore. Cunku cihaz sayisi fazla oldugunda o kadar sIk hosting merkezine gitmeniz gerekecek ki diger isleriniz aksayacak. Malesef uzaktan baglanarak cozulmuyor hersey ve cihazlar bir kere calisti mi hep calismaya devam etmiyor muhakkak bazi sorunlar cikiyor.
hosunn (OP)
Full Member

View Profile WWW
August 10, 2014, 04:22:13 AM

Bu forumda bazi arkadaslar bir ara bu tarz bir girisimde bulundular ama yeteri kadar talep gelmedi. Bilmiyorum halen mining yapiyorlar mi yada bahsettikleri sekilde bir girisimi surduruyorlar mi? Ayni sehirde bulunan kisilerin bir araya gelip bir mekan kiralayip ucuza sanayi elektrigi kullanarak yapacaklari bir girisim bence cok daha ucuza gelecektir hosting firmasina gore. Cunku cihaz sayisi fazla oldugunda o kadar sIk hosting merkezine gitmeniz gerekecek ki diger isleriniz aksayacak. Malesef uzaktan baglanarak cozulmuyor hersey ve cihazlar bir kere calisti mi hep calismaya devam etmiyor muhakkak bazi sorunlar cikiyor.

Aslında bu sorunlar ile ilgili çözüm çok basit gerekli eğitimi veri merkezindeki çalışanlara verip kontrolleri yapmalarını sağlamayı planlıyorum sanayi elektiriğine gelince cihazlar zaten en fazla 100-150TL çıkarıyor elektrik masrafı aylık buda birşey değil zaten proje aşamasında eksikleri alıyorum eğer çözüm bulamadığım birşey olur ise anında bırakacağım

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
August 10, 2014, 04:35:31 AM

Aslında bu sorunlar ile ilgili çözüm çok basit gerekli eğitimi veri merkezindeki çalışanlara verip kontrolleri yapmalarını sağlamayı planlıyorum sanayi elektiriğine gelince cihazlar zaten en fazla 100-150TL çıkarıyor elektrik masrafı aylık buda birşey değil zaten proje aşamasında eksikleri alıyorum eğer çözüm bulamadığım birşey olur ise anında bırakacağım

Lutfen yanlis anlamayin. Sahsi tecrubelerimden yola cikarak ornek vermistim. Inanin gorundugu gibi degil hosting de tutmak. yaklasik 3 yillik tecrube ile bir fikir vermek istemistim.
hosunn (OP)
Full Member

View Profile WWW
August 10, 2014, 04:46:33 AM

Lutfen yanlis anlamayin. Sahsi tecrubelerimden yola cikarak ornek vermistim. Inanin gorundugu gibi degil hosting de tutmak. yaklasik 3 yillik tecrube ile bir fikir vermek istemistim.

Yanlış anlamadım Ben yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Projede olumsuz bir durum yok daha önceden zaten tecrubemiz var olumsuz bir durumda proje iptal edilecek.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: