Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:20:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kahve Makinesi  (Read 6851 times)
oli123123 (OP)
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
August 15, 2014, 05:19:06 PM

Birkaç hafta içerisinde bir kahve makinesi almayı planlıyorum, Tchibo Cafissimo Classic gayet güzel gibi, Espresso, Latte, Cappuccino, filtre kahve yapabiliyor, içerisinde süt köpürtücüsü var fakat kapsül ile çalışıyor. Kapsüller doldurulabiliyormuş fakat sağlıksız olacağı söyleniyor. Kullanan, öneren var mı?
1715415613
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715415613
Reply with quote  #2

1715415613
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715415613
Hero Member
*

Ignore
1715415613
Reply with quote  #2

1715415613
Report to moderator
1715415613
Hero Member
*

Ignore
1715415613
Reply with quote  #2

1715415613
Report to moderator
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
August 15, 2014, 06:44:50 PM

Bizim işyerinde var bundan. Gayet pratik ve temizleme sorunu yok. Kapsülleri normalde tekrar doldurulamıyor ama çeşitli hileleri youtube da bulabiliyorsunuz. Tanesi 1 liraya gelen kapsül için uğraşmaya değer mi siz karar verin.
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
August 15, 2014, 10:55:31 PM

bende kullanıyorum espresso olsun latte olsun kolay kullanımı ve eğlenceli. 80 kapsül alıyorum 60TL falan kapsül 75kr geliyor. bitkoyunun dediği gibi maksimum 1tl olan kapsül için o kadar uğraşmaya değer mi bilemedim. toplu alımlarda indirimi var. websitesinden 8 kutu alıyorsunuz 7 ödüyorsunuz kargo bedava.

oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 16, 2014, 11:10:30 AM

bende kullanıyorum espresso olsun latte olsun kolay kullanımı ve eğlenceli. 80 kapsül alıyorum 60TL falan kapsül 75kr geliyor. bitkoyunun dediği gibi maksimum 1tl olan kapsül için o kadar uğraşmaya değer mi bilemedim. toplu alımlarda indirimi var. websitesinden 8 kutu alıyorsunuz 7 ödüyorsunuz kargo bedava.
Doldurmayı parası için değil, farklı karışımlar yapmak için söyledim, çikolata falan katabilirim mesela.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
August 17, 2014, 11:44:36 AM

benim gibi nescafe gold içenlere hatırlatma: 100 gr paket a101de 10.95e çıkmış Sad (rafta 9.95 yazdığı için ben 10 liraya aldım rafta hala fiyat bu diyerek Grin )

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 17, 2014, 12:37:34 PM

benim gibi nescafe gold içenlere hatırlatma: 100 gr paket a101de 10.95e çıkmış Sad (rafta 9.95 yazdığı için ben 10 liraya aldım rafta hala fiyat bu diyerek Grin )
Kahve ve çayı çok seviyorum ve çok içiyorum fakat tozlarla olan kahve de bir yere kadar olunca makine almaya karar verdim  Smiley
Dijital Para
Full Member

Activity: 149
Merit: 104

View Profile
August 17, 2014, 06:49:15 PM

Konu biraz genele dönüşünce bende bir şey paylaşmak istedim. Alta fotoğrafını koyduğum şeyi İspanyada görmüştüm. Adı cafetera. Trde de vardır mutlaka. En alta su, üstünde filtreli bir bölüm var oraya kahve koyuluyor, ocağa konuluyor. Kahveniz aletin üst kısmında telvesiz bir şekilde oluşuyor.

Basit ve kullanışlı.

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 18, 2014, 05:26:37 AM

Konu biraz genele dönüşünce bende bir şey paylaşmak istedim. Alta fotoğrafını koyduğum şeyi İspanyada görmüştüm. Adı cafetera. Trde de vardır mutlaka. En alta su, üstünde filtreli bir bölüm var oraya kahve koyuluyor, ocağa konuluyor. Kahveniz aletin üst kısmında telvesiz bir şekilde oluşuyor.

Basit ve kullanışlı.

Bu eski tip geleneksel kahve makinası. Cok rahatlıkla turkiyede bulabilirsiniz ve oldukcada ucuz. Kahve tüketiminin yoğun oldugu ulkelerde her evde bulunur. caydanlığın kahve için olan hali diyebilirim. bir fincan kahve iciyorsanız işinizi görür.
Makine olarakta delonghi markasını tavsiye ederim.80-150tl arasına iyi bir makina alabilirsiniz.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
August 18, 2014, 06:32:25 AM
Last edit: August 18, 2014, 06:43:21 AM by DeepCoin

Bunun adi Moka Pot cafetra ispanyolca kahve makinasi demek.  http://dictionary.reverso.net/spanish-english/cafetera

Surada guzel bir video var, daha cok espresso yapmak icin kullaniliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=fRdCic2f7PI
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 18, 2014, 12:59:17 PM

Tchibo Cafissimo'nun şu anda Türkiye'de üç modeli bulunmakta, Picco, Compact ve Classic. Classic en gelişmişi, şu anda 279 TL'ye satılıyor. Almanya'da Tchibo Cafissimo Latte adında yeni bir model çıkmış, sütü otomatik köpürtüyor fakat fiyatı Classic'in iki katı ve daha Türkiye'de yok.
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 24, 2014, 09:44:57 PM

Bu hafta Classic modelini alabilirim, düşüncelerimi aktarırım  Smiley Smiley
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 26, 2014, 03:12:22 PM

Bugün makineyi aldım, Tchibo Cafissimo Classic gri. Tchibo'daki çalışanlar çok ilgilendi, almadan önce kahve hazırladı, gösterdi, ikram etti. Makineyi aldığınızda iki kutu kapsül ücretsiz 5-6 kutu kapsül aldım. İlk olarak Brasil Beleza denedim sek olarak süt olmadan, en ağır kapsül. Gayet güzeldi, kutunun içinden kullanım kılavuzu, makine ve kireç çözücü çıkıyor, süt köpürtmedim daha, soğuyunca süt latte de deneyeceğim  Smiley
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
August 26, 2014, 08:14:19 PM

Bugün makineyi aldım, Tchibo Cafissimo Classic gri. Tchibo'daki çalışanlar çok ilgilendi, almadan önce kahve hazırladı, gösterdi, ikram etti. Makineyi aldığınızda iki kutu kapsül ücretsiz 5-6 kutu kapsül aldım. İlk olarak Brasil Beleza denedim sek olarak süt olmadan, en ağır kapsül. Gayet güzeldi, kutunun içinden kullanım kılavuzu, makine ve kireç çözücü çıkıyor, süt köpürtmedim daha, soğuyunca süt latte de deneyeceğim  Smiley

Gule gule kullan, zaten yakinimda filtre kahve zor buluyorum canimi cektirdin iyi mi gece gece. Smiley
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 26, 2014, 09:44:10 PM

Gule gule kullan, zaten yakinimda filtre kahve zor buluyorum canimi cektirdin iyi mi gece gece. Smiley
Teşekkür ederim  Smiley biraz önce cafe creme yaptım sütle ilk birkaç denememde yapamadım, sonuna kadar açmak gerekiyor süt köpürtücüyü büyük bir cezve benzeri bir şeyde, güzel köpürüyor ama sık temizlemek lazım sanırım temizlenecek çok parçası oluyor.
ooo1ayi
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
September 07, 2014, 04:10:03 PM

Birkaç hafta içerisinde bir kahve makinesi almayı planlıyorum, Tchibo Cafissimo Classic gayet güzel gibi, Espresso, Latte, Cappuccino, filtre kahve yapabiliyor, içerisinde süt köpürtücüsü var fakat kapsül ile çalışıyor. Kapsüller doldurulabiliyormuş fakat sağlıksız olacağı söyleniyor. Kullanan, öneren var mı?

Neskafe 3u1 arada yTmz mi?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 07, 2014, 05:32:43 PM

Nescafe 3 u bir arada bir kahve degil, sadece rengi kahve rengi o kadar. Icerisinde kahve bile yok  Grin
ooo1ayi
Newbie
*

View Profile
September 07, 2014, 06:58:00 PM

Nescafe 3 u bir arada bir kahve degil, sadece rengi kahve rengi o kadar. Icerisinde kahve bile yok  Grin

Dogrudur pek anlamam kahveden arada bir uykusuz kalmam gerektigi zamanlarda kendimi kandirmak icin icerim o kadar  Tongue
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 07, 2014, 07:00:58 PM

Dogrudur pek anlamam kahveden arada bir uykusuz kalmam gerektigi zamanlarda kendimi kandirmak icin icerim o kadar  Tongue

kola+snickers yada gripin+cay dene.

ooo1ayi
Newbie
*

View Profile
September 07, 2014, 08:02:59 PM

kola+snickers yada gripin+cay dene.

Gripin+cay i duymamistim deneyebilirim tesekkurler
oli123123 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 14, 2014, 08:39:40 AM

4-5 Nescafe içerdim, gece uyurdum, 3 shot espresso,caffe creme içtim uyuyamadım  Grin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: