Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:06:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: konu kilit  (Read 10553 times)
bananadines
Hero Member

Activity: 644
Merit: 500

View Profile
July 19, 2015, 07:30:23 AM

Fiyatı : 1300 TL

Konuyla çok alakalı değil ama gerçekten üzülüyorum türkiye'den miner alan arkadaşlara, bir çok defa uyardık forum içerisinde bu uyarılardan onlarcası var, elektriğin pahalı olduğu bir ülkede mining işi yapılmaz diye sonuç ortada elimizden cihazları çıkarmak için yapmadığımız şey kalmıyor yazık.
Rüzgar türbini veya solar panelle yapılsa karlı olur mu? düşünceniz nedir?teşekkurler.

Solar paneli hicbir sekilde onermem cok maliyetlidir ve roi suresini fazlasiyla uzatmaktadir.

Ruzgar turubinleri icinde iyi bi rakim ve ruzgar gerekir.Eger iyi bi ruzgar ve rakimdaysaniz onerebilirim.

Onun disinda cok daha az maliyetli farkli olarak enerji uretme sekilleri mevcut.

Daha az maliyetli enerji üretme şekillerine örnek verebilir misiniz?
thinkinger
Hero Member

Activity: 784

View Profile WWW
July 20, 2015, 08:38:59 PM

Konuyla çok alakalı değil ama gerçekten üzülüyorum türkiye'den miner alan arkadaşlara, bir çok defa uyardık forum içerisinde bu uyarılardan onlarcası var, elektriğin pahalı olduğu bir ülkede mining işi yapılmaz diye sonuç ortada elimizden cihazları çıkarmak için yapmadığımız şey kalmıyor yazık.
Rüzgar türbini veya solar panelle yapılsa karlı olur mu? düşünceniz nedir?teşekkurler.

Solar paneli hicbir sekilde onermem cok maliyetlidir ve roi suresini fazlasiyla uzatmaktadir.

Ruzgar turubinleri icinde iyi bi rakim ve ruzgar gerekir.Eger iyi bi ruzgar ve rakimdaysaniz onerebilirim.

Onun disinda cok daha az maliyetli farkli olarak enerji uretme sekilleri mevcut.

rüzgar turbini ufaklarından tabii ki duşunuyorum ama lisans vs. seyleri halledemem diye  konu beynimde uzaklaşıp gidiyor.Türkiye deki sorunlardan biri de bu daha ucuza enerjimizi uretebilecekken lisans, izin vs. derken su akıyor , biz bakıyoruz.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
bananadines
Hero Member

View Profile
July 21, 2015, 06:32:15 AM

rüzgar turbini ufaklarından tabii ki duşunuyorum ama lisans vs. seyleri halledemem diye  konu beynimde uzaklaşıp gidiyor.Türkiye deki sorunlardan biri de bu daha ucuza enerjimizi uretebilecekken lisans, izin vs. derken su akıyor , biz bakıyoruz.

1 megawata kadar lisanssız üretim yapabilirsiniz. Bu da oldukça yüksek bir rakam. Bunun dışında rüzgar gülü hakkında sorunuz varsa yanıtlayabilirim.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784

View Profile WWW
July 21, 2015, 10:33:45 AM

1 megawata kadar lisanssız üretim yapabilirsiniz. Bu da oldukça yüksek bir rakam. Bunun dışında rüzgar gülü hakkında sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

ben elektrik üretip satmak için araştırma yaptım.Toroslar elektrik ile görüştüm almayacaklarını söylediler.ben de zaman ayıramamaktan dolayı fazla üzerine gitmedim.Bu yakınlarda TEİAŞ tı galiba bölgelere göre lisanssız elektrik uretim iznini açıkladı. bulunduğum bölgede de iki tane var ama bir kez soğuduk.bürokrasi ile uğraşmak kolay değil.halbuki bulunduğum yerde ufaktan da olsa su, rüzgar ve güneşten üretme imkanı var. Neyse yine de merak ettim , 1 megawatt kurulum masrafı ne kadar tutar?teşekkürler.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
bananadines
Hero Member

View Profile
July 21, 2015, 02:16:40 PM

ben elektrik üretip satmak için araştırma yaptım.Toroslar elektrik ile görüştüm almayacaklarını söylediler.ben de zaman ayıramamaktan dolayı fazla üzerine gitmedim.Bu yakınlarda TEİAŞ tı galiba bölgelere göre lisanssız elektrik uretim iznini açıkladı. bulunduğum bölgede de iki tane var ama bir kez soğuduk.bürokrasi ile uğraşmak kolay değil.halbuki bulunduğum yerde ufaktan da olsa su, rüzgar ve güneşten üretme imkanı var. Neyse yine de merak ettim , 1 megawatt kurulum masrafı ne kadar tutar?teşekkürler.
valla şöyle söyleyeyim 500kw lık bir rüzgar gülünün maliyeti 1.5 milyon tl. ama bu bir mahallenin elektrik ihtiyacını karşılayacak kadar bir güce tekabül ediyor. bürokrasi o kadar zor değil, bulunduğunuz yerdeki dağıtıcıya başvurup çok kısa sürede lisanssız üretim için izin alabiliyorsunuz. satmadığını ve 1 megawatı geçmediğiniz sürece ciddi bir prosedür söz konusu değil. Eğer rüzgar gülünden üretecekseniz gülün direğinin çapı kadar bir alan ve tüketim yapacak bir hane bulunduğunda çok kısa sürede izin alabiliyorsunuz, eğer gerçekten böyle birşey düşünüyorsanız alakalı linkleri ve hesaplamarı size atabilirim. PM atınız.
Navigo
Hero Member

Activity: 854

View Profile
July 21, 2015, 02:43:19 PM

Lisans konusuna okadarda kafayı takmamak gerekiyor.

Sonuc olarak herhangi bir köyde veyada yerde rüzgar trübinini koyduğunuz zaman şikayet olmadığı sürece kimse gelip bakmaz.Pek şikayetçi olanda yok gerçi.

Rüzgar türbinleri baştada dediğim gibi bana çok maliyetli geliyor o maliyete daha iyi ve uzun ömürlü alternatif enerji sistemlerini bulabilir kurabilirsiniz.

Mesala 2kw lik rüzgar türbinin ( şimdi baktığıma göre ) 6k $ lık maliyeti mevcut.Ancak rüzgar türbini yerine manyetik tarzı elektriklere baktığınızda 2kw lik elektriği üretimi 1k $.

Arada 5k$ lık bi fark söz konusu.Ayriyetten türkiyede ( bildiğime göre ) manyetik üzerinden veyada farklı enerji türleri için herhangi bir lisans olayı yok.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
July 21, 2015, 02:52:23 PM

Lisans konusuna okadarda kafayı takmamak gerekiyor.

Sonuc olarak herhangi bir köyde veyada yerde rüzgar trübinini koyduğunuz zaman şikayet olmadığı sürece kimse gelip bakmaz.Pek şikayetçi olanda yok gerçi.

Rüzgar türbinleri baştada dediğim gibi bana çok maliyetli geliyor o maliyete daha iyi ve uzun ömürlü alternatif enerji sistemlerini bulabilir kurabilirsiniz.

Mesala 2kw lik rüzgar türbinin ( şimdi baktığıma göre ) 6k $ lık maliyeti mevcut.Ancak rüzgar türbini yerine manyetik tarzı elektriklere baktığınızda 2kw lik elektriği üretimi 1k $.

Arada 5k$ lık bi fark söz konusu.Ayriyetten türkiyede ( bildiğime göre ) manyetik üzerinden veyada farklı enerji türleri için herhangi bir lisans olayı yok.

Manyetik üzerinden enerji üretimi olayını biraz açabilir miyiz?
nedir? ne değildir? Bilgi verseniz iyi olur.
Navigo
Hero Member

Activity: 854

View Profile
July 21, 2015, 04:06:05 PM

Konuyla ilgili videolar ;

https://www.youtube.com/watch?v=SRvkJGCcDd0

https://www.youtube.com/watch?v=OuX_qGUUoUM

https://www.youtube.com/watch?v=EZ5gORDVHKE

http://www.izlesene.com/video/bedava-elektirik-uretimi/6878600

https://www.youtube.com/watch?v=vq312qqdVf0

Manyetik elektrikte üretim kolaydır çalışma mantığı birbirini itip veyada çekip gelen akımla elektriği üretmektir.

Yani birbirine çarparak, iterek gelen akımdan elektrik üretirsiniz.Tabi videoyu izlediğinizde daha iyi anlamış olursunuz

Çarpışma için akımı sizde üretebilir, yurtdışından getirebilir veyada türkiyede satan varsa alabilirsiniz.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████