Bitcoin Forum
May 02, 2024, 07:48:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poloniex tecrübe edinme  (Read 2768 times)
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 10, 2016, 07:58:30 PM

Herkese merhaba;

Tecrübe edinme amaçlı musluklardan topladığım ufak miktarda bir parayı sonunda poloniexe aktarmayı başardım. Sitede grafiği görmek ancak büyüteçle mümkün olabiliyor. Gönderdiğim paranın yarısınıda eth aldım. aldım ama tepe noktadan aldım sanırım. İlk denemeye göre fena değil. Tecrübe ettiklerimi burada paylaşmak ve uzmanların tavsiyelerini buradan almak istiyorum. Eğer rahatsızlık vermezsem Huh. Buraya kadar bana yardım eden buradaki arkadaşlara da teşekkür ediyorum.
1714679315
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714679315
Reply with quote  #2

1714679315
Report to moderator
1714679315
Hero Member
*

Ignore
1714679315
Reply with quote  #2

1714679315
Report to moderator
1714679315
Hero Member
*

Ignore
1714679315
Reply with quote  #2

1714679315
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714679315
Hero Member
*

Ignore
1714679315
Reply with quote  #2

1714679315
Report to moderator
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 10, 2016, 08:12:36 PM

ether için şuan ki fiyat tepe nokta denilebilir fakat meblağ düşük olduğu için zararı düşünmene gerek yok grafikleri net görmek için zoomu düşür.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 10, 2016, 08:54:06 PM

Hangi coin ile trade yapacaksan o coinin forumdaki duyuru konusunu takip et. Coinin kendine özel forumu varsa onuda takip et. Coin borsalarında chat kutucuğunda söylenenlere sakın olaki aldanma.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 10, 2016, 09:23:34 PM

Gariptir, bir arkadaşınla trade yapma isteği duyabilirsin ilerleyen zamanlarda, şöyle ki;
Mesela 0.002'den tüm bitcoinlerinle ETH aldın, ve fiyat 0.0018'e düştü. Bazen öyle olur ki "şu anda elimde bitcoin olsaydı da şu fiyatlardan bolca alsaydım, eminim ki fiyatı yükselecek" diyorsun. Ve fiyat 0.0025'e çıkıyor.
Çok kez başıma geldi, yani bazen fiyatın yükseleceğinden o kadar emin oluyorsun ki borç para alıp basasın geliyor.

Chatte söylenenlerin tersini yapmak çoğu kez işe yarayabilir. Bir deney yapmak istiyorsan chatte gördüğün tüm yatırım tavsiyelerini not alıp ona göre alım satım yapabilirsin şöyle;
- chatte "eth to da moon" dendi, 2 saat içinde %30 dump oldu"
- chatte "ltc down" dendi, 24 saat sonra %2 artış oldu
diye yüzlerce not alırsın, sonra da yüzde olarak hesaplarsın tahminlerin tersi mi aynısı mi çıkıyor diye vs vs... Zamanım olsa da böyle şeyler yapsam vesselam.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 11, 2016, 10:48:40 AM

Gariptir, bir arkadaşınla trade yapma isteği duyabilirsin ilerleyen zamanlarda, şöyle ki;
Mesela 0.002'den tüm bitcoinlerinle ETH aldın, ve fiyat 0.0018'e düştü. Bazen öyle olur ki "şu anda elimde bitcoin olsaydı da şu fiyatlardan bolca alsaydım, eminim ki fiyatı yükselecek" diyorsun. Ve fiyat 0.0025'e çıkıyor.
Çok kez başıma geldi, yani bazen fiyatın yükseleceğinden o kadar emin oluyorsun ki borç para alıp basasın geliyor.

Chatte söylenenlerin tersini yapmak çoğu kez işe yarayabilir. Bir deney yapmak istiyorsan chatte gördüğün tüm yatırım tavsiyelerini not alıp ona göre alım satım yapabilirsin şöyle;
- chatte "eth to da moon" dendi, 2 saat içinde %30 dump oldu"
- chatte "ltc down" dendi, 24 saat sonra %2 artış oldu
diye yüzlerce not alırsın, sonra da yüzde olarak hesaplarsın tahminlerin tersi mi aynısı mi çıkıyor diye vs vs... Zamanım olsa da böyle şeyler yapsam vesselam.

Bakın geçenlerde başıma gelen olay;
yobit.net de imza gelirim ile azar azar ambercoin alıp biriktiriyordum. bir yandan da 31 satoshi fiyattan doge alıyordum bir süredir.
elimdeki ambercoinleri aldığım fiyatın hemen üstüne forumdan bir üye almak istedi bende doge biriktiriyorum dediğim için ödemeyi doge olarak yaptı.
doge 32 satoshiden 45 satoshi ye fırladı Smiley kısmet işleri bu işler. toplasan el değişen miktarla 2 arkadaş  yemeğe çıkamazsın ama kripto para böyle bir şey Smiley
al-sat dan kazanınca mutlu oluyor insan.

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 11, 2016, 03:25:52 PM

Bakın geçenlerde başıma gelen olay;
yobit.net de imza gelirim ile azar azar ambercoin alıp biriktiriyordum. bir yandan da 31 satoshi fiyattan doge alıyordum bir süredir.
elimdeki ambercoinleri aldığım fiyatın hemen üstüne forumdan bir üye almak istedi bende doge biriktiriyorum dediğim için ödemeyi doge olarak yaptı.
doge 32 satoshiden 45 satoshi ye fırladı Smiley kısmet işleri bu işler. toplasan el değişen miktarla 2 arkadaş  yemeğe çıkamazsın ama kripto para böyle bir şey Smiley
al-sat dan kazanınca mutlu oluyor insan.
Benzeri durum benimde başıma geldi 30 sat dan aldığım 3k dogecoinle takılıyordum paranın tamamını yatırmak istememiştim. Yükseleceği konusunda da içimde bir his vardı. Dice da taılıyım dedim btc ile oynamak yemedi doge ile oynadım 4k civarına çıktım. aman batasa batsın çokda sorun değil die takılırken 5k yaptım. Sonradan satışa koydum dün baktım dogeler satılmış fiyat 46 lardaydı Smiley. Almadığıma baya pişman oldum açıkcası.
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714

View Profile
January 12, 2016, 08:19:10 PM

Güzel tavsiyeler geldi. Hepinize teşekkür ederim. Ether. al bi bak diyen arkadaşa özellikle teşekkür ediyorum.
Deneme için düşük fiyatlı bir altcoin alsam diyorum. Ne dersiniz elimdemi patlar?  Shocked. korkuyorum Smiley. ilk tecrübede kazanmak oldukça tehlikeli biraz zarar etmek lazım Wink.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 12, 2016, 08:50:11 PM

Güzel tavsiyeler geldi. Hepinize teşekkür ederim. Ether. al bi bak diyen arkadaşa özellikle teşekkür ediyorum.
Deneme için düşük fiyatlı bir altcoin alsam diyorum. Ne dersiniz elimdemi patlar?  Shocked. korkuyorum Smiley. ilk tecrübede kazanmak oldukça tehlikeli biraz zarar etmek lazım Wink.
madem korkuyorsun düşük ve küçük coinlerle başla o zaman poloniexde pek bulunmuz bu tarz coinler yobit.nete bak minik minik oyna öğren zarar etsende dişine dokunmaz
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
January 13, 2016, 09:02:28 AM

madem korkuyorsun düşük ve küçük coinlerle başla o zaman poloniexde pek bulunmuz bu tarz coinler yobit.nete bak minik minik oyna öğren zarar etsende dişine dokunmaz

poloniex de de aslında ucuz fiyatlı altcoinler var misal XDN, BCN olabilir ancak bunların hacimleri çok düşük.
bazen 1 satoshi fiyat yükselmesi için aylarca beklemek gerekebiliyor. Bunun yerine gün içinde dalgalanması yüksek etherum gibi bir coin de alsat olnakları daha fazla bana göre.
xdn de 15 den aldığın xdn i 16 dan satacak adam bulamayabilirsin ama etherum da aldığın fiyatın bir kaç bin satoshi üstüne hemen satman veya alman mümkün.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 13, 2016, 09:08:39 AM

poloniex de xmr var benim takip ettigim. cok esnek bir fiyat araligi var. gun icerisinde inceleyip 107k altina alip 110-112k uzeri sat yaziyorum gunde 2 bazen 3 kez islem goruyor. akmasa da damlar hesabi ponzi ya da gambling icin kaynak sagliyorum Cheesy
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168

View Profile
January 13, 2016, 11:58:44 AM

poloniex de xmr var benim takip ettigim. cok esnek bir fiyat araligi var. gun icerisinde inceleyip 107k altina alip 110-112k uzeri sat yaziyorum gunde 2 bazen 3 kez islem goruyor. akmasa da damlar hesabi ponzi ya da gambling icin kaynak sagliyorum Cheesy

Bende btishares i izliyorum ama bir türlü çıkış iniş trendlerini yakalayamıyorum. ne zaman girsem zarar. Bıktım usandım.

bananadines
Hero Member

Activity: 644

View Profile
January 13, 2016, 08:17:32 PM

valla bende uzun süre zarar ettim, tecrübem:

iyi takip(grafiktir forumda aldığımız coinin konusudur) ve sabır
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 13, 2016, 08:31:43 PM

bende madem bir tavsiyede bulunayım , margin tradingi yavaş yavaş ufak paralarla öğrenmeye başla ; margin de satış yapmak en mantıklısı bence hele pump yediklerinden eminsen.Alış yaparsan benden söylemesi sakin ol ve altcoini kar elde edene kadar elinde tut " eğer ciddi bir haber yoksa o altcoinle ilgili" ve alışı da normal alıştan yap ki elinde sakliyabilesin.
sonra eğer bir altcoinin yükseleceğini düşünüyorsun ama zamanını kestiremiyorsun ör:monero , exhchange üzerinden al ve bekle
istersen o monero yu  margin e aktarıp başka fırsatlarıda değerlendirebilirsin.
altcoin önerisi olarak şu ana kadar hiç zarar etmediğim monero var , bts nin allah belasını versin , ripple ında öyle ,  factom u da 0.009 dan almadım diye pişmanım ama geçti artık. Smiley doge çok ağır 30 -29 gibi al bekle acelen yoksa , monero üzerinden carpe diem 250 gibi al 350 gibi satmayı bekle. Yani kısacası önerim monero , doge , eth dışında pek birşeye bulaşma öğrenene kadar.Biri yüksek hacimli diğeri düşük hacimli diğeride arada bir yerde Smiley en iyi seçenekler bence
Roronoa
Full Member

Activity: 201

View Profile
January 24, 2016, 03:51:34 PM

Borsa işinde ben de yeniyim ve konuyu açan arkadaşla hemen hemen aynı problemlere sahibim. Sırf elimdeki Dogecoin'leri Bitcoin'e çevirmek için Poloniex'e kayıt olmuştum. Çevirdim ama 10k satoshi kesintiyi görünce çekmekten vaz geçip öğrenme amaçlı altcoin alış satışı yapıyım dedim. Zaten önemsiz bir mevlaydı. Hangi coine elimi atsam ben alamadan fırladı gitti ve geri de inmedi. Keşke yüksek fiyat verseymişim. Neyse ben de bugün bütün emirleri iptal ettim ve Doge'den düşük fiyatlı 2 coinde ve XMR'de alış emri verdim. XMR'nin uzun vadeli grafiğini incelediğimde şu anda en yüksek değerlerini görüyor sizce yine de XMR'den yürümeli miyim? Yoksa başka bir esnek grafiğe sahip altcoinde mi şansımı denemeliyim? Ve varsa diğer esnek altcoinlerin en ön plana çıkanları hangileri? Okuyanlara ve cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: