Bitcoin Forum
August 06, 2024, 12:03:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Goana dupa bitcoin  (Read 1279 times)
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 10:45:15 AM
Last edit: September 19, 2014, 02:28:54 PM by shanuu
 #1

Buna ziua Bitcoin Romania!

Vreau sa va anunt prezenta site-ului www.goanadupabitcoin.ro.
Importator de mineri bitcoin si scrypt.

Modele:
1. ASIC CoinCraft 1Th/s 28nm
    
2. ASIC CoinCraft 1.5Th/s 28nm

3. ASIC CoinCraft 2Th/s 28nm

4. 110MH/S Scrypt Asic Miner
Saptamana iitoare vor mai aparea doua produse noi.

Majoritatea produselor le am pe stoc.
Suport si mentenanta inclusa in pret.

Caut un writer cu cunostinte in crypto pentru colaborare.
Cei interesati pot sa ma contacteze prin PM sau la adresa de pe site sau telefonic la numarul afisat.

Multumesc

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 11:01:00 AM
 #2

ceea ce nu pricepi tu este ca preturile tale sunt aberante. ceri 4000 roni pt un th cand china iti da 1 th cu 400 usd.

vezi hashra vezi bitmain vezi spondoolies( astia sunt chiar mai ieftini si mai de calitate ).

antminerele s3 se dau cu 1300 roni aici pe forum si nu se inghesuie nimeni ca a scazut bitcoinul la 390 usd azi 19.09.2014.

adu ceva competitiv ca pret poate o sa ai si clienti.

ps : nu mai mentionez cloud miningul care e si mai ieftin / th (1.35 btc pe 1 th contract pe 5 ani ).

ps2 : concurenta ta , rebtech (googaleste rebtech.ro ) , da antminer s2 cu 3499 roni . asta e miner de 1 th.
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 11:14:55 AM
 #3

Preturile vor scadea odata cu dificultatea.
Avand multe produse pe stoc, clientul va mina a doua zi. Nu va mai trebui sa astepte pana vine produsul din china.

3500 ron - 1T platesti si iti vine in 7-10 zile.
4000 ron - 1T platesti si minezi in aceeasi zi daca esti prin mijlocul tarii sau a doua zi.

Oferta nu mi se pare aberanta.



im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 11:23:38 AM
 #4

nu vine din china, rebtech deja are in stoc . tot ei au antminer s3+ la 1299 ron pt 500gh (oc)
2 bucati dau 1th la 2598 roni ( produse in stoc cu tva inclus si garantie 3 luni ) , uite de asta zic ca oferta ta e aberanta...
uita-te la ei pe site la stocuri, nu ma crede pe mine.

ps: antminerul s2 nu e in stoc dar nu e relevant pentru ca se da din stoc s3+ .
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 11:49:52 AM
 #5

Ma bucura faptul ca exista concurenta si isi face simtita prezenta.
Acest lucru este in avantajul clientilor care au la dispozitie o plaja mai mare de optiuni, dandu-le posibilitatea sa-si aleaga solutia potrivita pentru bugetele si necesitatile lor. Sper ca in viitor sa mai apara si alti furnizori de echipamente care sa intregeasca piata si sa o faca mai puternica pe aceasta nisa.



 

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 12:52:47 PM
 #6

eu iti spun ca nu o sa vinzi nimic daca nu devii realist si schimbi total preturile (conform demonstratiei ) tu te bucuri ca ai competitori. /facepalm .
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 01:00:08 PM
 #7

Dar tu esti proprietarul acelui site?
Sau esti angajatul lor?

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 01:15:03 PM
 #8

eu sunt un simplu forumist care observa o discordanta intre visele tale si realitate... piata asicurilor este nemiloasa cu cei care nu tin pasul cu realitatea. au mai fost si altii inaintea ta chiar din romania care au dat faliment ( vezi cazul blackminer.ro chiar aici pe forum ) . Nu ma intelege gresit nu sunt aici sa te supar ci doresc sa te trezesc  la realitate deoarece nu va plati nimeni 4000 roni / TH sau 6000 roni / 1.5 TH azi cand bitcoinul a alunecat la 379.9 usd ( de la 390 usd acum 3 ore ) .

edit :
alt argument :

Bitcoin Difficulty:    29,829,733,124
Estimated Next Difficulty:    35,427,427,617 (+18.77%)
sursa : https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

in 6 zile acel 1 th vandut cu 2598 roni azi va pierde 18.77% din putere deci si din pret .
Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
September 19, 2014, 01:49:05 PM
 #9

Eu ca si potential client as fi dispus sa iti platesc cu 30-20% MAI PUTIN decat cel mai mic pret de pe piata pe GH. Sa luam de exemplu un pret de referinta de 1300 lei pentru 500GH la S3+, eu sunt dispus sa-ti cumpar 10 bucati la pretul de 1300 lei - 30%= 910 lei, asta azi.  Maine mai scad, si asa va face orice posibil client.   
Nu mi-o lua in nume de rau dar noi clientii nu mai suntem de mult prosti, sau cel putin eu nu ma mai consider, referitor la minat. Deci pretul va fi mereu in avantajul meu, sau al clientului.  Sub nici o forma nu voi accepta sa astept peste 100 de zile ca sa-mi scot banii dintr-un aparat si dupa sa mai castig  cativa centi.  As putea sa continui dar momentan ma opresc.

Asa ca subscriu la ce a spus colegul de mai sus si daca esti competitiv ca si preturi, adica sub cel mai mic de pe piata in stoc atunci facem afaceri, altfel o sa minezi pana ramai cu bibelourile sau pana gasesti fraieru
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 01:56:46 PM
 #10

Buna ziua Bitcoin Romania!

Vreau sa va anunt prezenta site-ului www.goanadupabitcoin.ro.
Importator de mineri bitcoin si scrypt.

Modele:
1. ASIC CoinCraft 1Th/s 28nm
    
2. ASIC CoinCraft 1.5Th/s 28nm

3. ASIC CoinCraft 2Th/s 28nm

4. 110MH/S Scrypt Asic Miner
Saptamana iitoare vor mai aparea doua produse noi.

Majoritatea produselor le am pe stoc.
Suport si mentenanta inclusa in pret.

Caut un writer cu cunostinte in crypto pentru colaborare.

Multumesc


E normal sa ma prezint atunci cand caut ceva.

Ceea ce faci tu aci e total neprofesional IMO. Imi denigrezi produsele mele ridicandu-le pe ale tale.
Tu crezi ca cine vede aceasta discutie iti da tie dreptate?
Sunt pe piata din februarie si abia acum am facut un site si ma gandesc la o campanie publicitara.
Sunt de parere sa punem punct la aceasta discutie.



shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 01:59:06 PM
 #11

Eu ca si potential client as fi dispus sa iti platesc cu 30-20% MAI PUTIN decat cel mai mic pret de pe piata pe GH. Sa luam de exemplu un pret de referinta de 1300 lei pentru 500GH la S3+, eu sunt dispus sa-ti cumpar 10 bucati la pretul de 1300 lei - 30%= 910 lei, asta azi.  Maine mai scad, si asa va face orice posibil client.   
Nu mi-o lua in nume de rau dar noi clientii nu mai suntem de mult prosti, sau cel putin eu nu ma mai consider, referitor la minat. Deci pretul va fi mereu in avantajul meu, sau al clientului.  Sub nici o forma nu voi accepta sa astept peste 100 de zile ca sa-mi scot banii dintr-un aparat si dupa sa mai castig  cativa centi.  As putea sa continui dar momentan ma opresc.

Asa ca subscriu la ce a spus colegul de mai sus si daca esti competitiv ca si preturi, adica sub cel mai mic de pe piata in stoc atunci facem afaceri, altfel o sa minezi pana ramai cu bibelourile sau pana gasesti fraieru

Am inteles perfect. Oferta nu e pentru tine.

In continuare caut writer.

Multumesc

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 02:00:25 PM
 #12

de ce nu vrei sa intelegi ca eu iti vorbesc in calitate de potential client. esti suparat ca nu gasesti fraieri pe aici ? cam greu sa vinzi castraveti gradinarului , prietene. daca ma acuzi de ceva te rog dovedeste. eu tot ce am spus am dovedit. te astept cu reducerea aia ( 50% la toate produsele dupa parerea mea) si discutam afaceri.
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 02:04:28 PM
 #13

de ce nu vrei sa intelegi ca eu iti vorbesc in calitate de potential client. esti suparat ca nu gasesti fraieri pe aici ? cam greu sa vinzi castraveti gradinarului , prietene. daca ma acuzi de ceva te rog dovedeste. eu tot ce am spus am dovedit. te astept cu reducerea aia ( 50% la toate produsele dupa parerea mea) si discutam afaceri.

Nu am fost destul de explicit in legatura cu ce caut eu aci?

Caut writer cu cunostinte crypto(de preferabil sa stie sa scrie si in engleza) pentru o eventuala colaborare.

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 02:07:38 PM
 #14

poate gresesc dar vad ca ai inceput cu promovarea siteului urmat cu expunerea marfii . pe final vii cu cererea de angajare . mie mi se pare ca anuntul tau e format din doua parti . parerea mea se adreseaza asupra primei parti din anuntul tau. daca era cum spui tu stergeai tot mai putin ultima fraza si se intelegea ce spui acum ca vrei . eu vad multa publicitate si doar o fraza referitoare la angajare.
shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 02:14:14 PM
 #15

poate gresesc dar vad ca ai inceput cu promovarea siteului urmat cu expunerea marfii . pe final vii cu cererea de angajare . mie mi se pare ca anuntul tau e format din doua parti . parerea mea se adreseaza asupra primei parti din anuntul tau. daca era cum spui tu stergeai tot mai putin ultima fraza si se intelegea ce spui acum ca vrei . eu vad multa publicitate si doar o fraza referitoare la angajare.

M-am prezentat atata tot. Nu am vb nimic de preturi. Tu ai inceput cu preturile si cu denigrarile.
Daca am gresit modul de prezentare, imi cer scuze. Daca cyrus(am vazut ca el e moderator) imi va cere sa sterg produsele o voi face.

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 19, 2014, 02:16:33 PM
 #16

prietene , daca vrei sa te prezinti ai o pagina numita : bine ai venit ! .

ce faci tu aici e publicitate . e foarte simplu. iar eu imi expun punctul de vedere asupra firmei tale.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3850
Merit: 3083



View Profile
September 19, 2014, 02:17:54 PM
 #17

Salut, nu consider ca este ceva de sters. Totusi, daca ai nevoie de serviciile unui writer, te sfatuiesti sa deschizi un thread separat in sectiunea Market.

shanuu (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 100


New Beginning!


View Profile
September 19, 2014, 02:27:47 PM
 #18

Salut, nu consider ca este ceva de sters. Totusi, daca ai nevoie de serviciile unui writer, te sfatuiesti sa deschizi un thread separat in sectiunea Market.

Multumesc pentru sfat.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!