Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:02:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: POOL CoIntellect ... minati SCRYPT - Un pool foarte remunerativ !!!  (Read 9060 times)
iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 07:59:34 AM
Last edit: September 29, 2014, 02:50:01 PM by iulius99
 #1

    In aceasta perioada minez pe un pool cu totul particular, poate ca s-a mai scris si pe alte forumuri, dar vazand ca in sectiunea de limba romana nu a deschis nimeni aceasta discutie, profit de aceasta, si o deschid eu. POOL-ul este CoIntelect  si am pus cu referal pentru ca spre deosebire de alte pool-uri se poate inscrie doar avand un cod de referal.              ( Al meu este 0ca9dc3e  si va multumesc daca a-ti vrea sa-mi dati o mana de ajutor, folosind codul meu ... in fond nu pierdeti nimic).


 Ziceam ca acest POOL  CoIntellect  este ciudat pentru ca spre deosebire de alte pool-uri acesta plateste foarte bine ( chiar prea bine) iar puterea maxima la care trebue minat pentru a aduce in medie 1,3 euro pe zi e de doar 375 - 450Kh/s . Nu face diferenta daca se mineaza cu putere mai mare, de fapt se presupune ca puterea suplimentara cu care se mineaza ar fi oferita gratuit  in "Cloud" spre vanzare altor minatori.  Interesant ar fi daca  "s-ar da jos din pod"  GridSeed-urile de 5 chip-uri care acum nu mai fac aproape nimic la capitolul SCRYPT si puse la munca pe acest pool ... de fapt cred ca un gridSeed de 5 chip, nu a facut niciodata mai mult de 1,3 euro la zi.


Acest pool poate plati in Doge  ( care se pot incasa in fiecare zi incepind cu orele 0:00, moment in care se actualizeaza contorul ) si in euro prin PayPal dar in acest caz suma trebue sa fie mai consistenta ( vazand si taxele aplicate de PayPal).


Se poate incepe minarea inscriindu-va pentru inceput  ( folosind un cod referal - obligatoriu) iar dupa logare  in partea de sus, intr-un chenar rosu apare  o cheie " de licenta " de genul:  93c2-d56b-e989-9832   ( folositi-o  fara liniuta despartitoare  -  ).
Pool-ul sugereaza folosirea softului lor care nu e asa bun pentru ca nu reuseste sa foloseasca in mare parte ASIC-urile, ci doar CPU ( in unele cazui poate aparea si un fals pozitiv  pentru antivirusuri - nu va alarmati, ca de obicei cele mai multe softuri de minat apar cu fals pozitiv pentru antivirus - chiar si cgminer ).


Pentru a folosi din plin posibilitatile unei GPU Card (care oricum in aceasta perioada nu prea mai face cine sitie ce castig) se poate folosi
o configuratie de genul:

NVIDIA

 cudaminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 123 -u ( aici puteti introduce codul de licenta, dar fara  -  )

ATI

 intr-un fisier .bat:

GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -d 0 -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 123 -u codul personal de licenta -I 13 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2 --auto-fan  --shaders 2048

Important e ca si GPU sa mineze cu mai mult de 375Kh/s .

__________________________________________________________________

Cpuminer Gridseed : http://cryptomining-blog.com/wp-content/files/cpuminer-GC3355-win32-sandor111-tui.zip

Ca si driver STM : http://www.st.com/web/en/catalog/tools/PF257938#

Bat : minerd.exe --freq=850 --gc3355=\\.\COM8 --url=stratum+tcp://66.55.92.73:8000 --userpass=codul vostru de licenta :123 --gc3355-timeout=180

( Controlati portul COM sa fie corect , codul de licenta e cel din site , iar pasword-ul de ca de obicei 123 )

__________________________________________________________________

CPUMINER ( Minare cu  CPU )

configurati .bat in acest mod:

minerd.exe --algo=scrypt --url=stratum+tcp://66.55.92.73:8000 --userpass=licenta voastra de mining :123 --threads=x

In threads=x puneti numarul de core cu care doriti sa minati cu procesorul .

__________________________________________________________________

   Dupa o perioada  ( cam 6 - 7 zile sau pina la echivalentul de 9,5 euro ) in care se poate retrage regular  DOGE   va  aparea  o cerere din partea pool-ului  de autentificare - asa numitul Antiboot -  in care minatoru-lui  i se cere sa dea datele personale si un cod de card.  In principiu se poate ocoli aceasta procedura daca in momentul activarii cererii antiboot se cumpara un contract demo cu echivalentul a 14,95 euro in  bitcoin, moment in care deventi autentificat, pentu totdeauna , dovedit si printr-un simbol verde in dreapta sus cu adnotatia "Verified" ( cine are posibilitatea, poate sa dea si un cod de card virtual de tipul de la Neteller  de unica folosinta)  caz in care nu  va mai fi necesar sa se cumpere un contract Demo - oricum de pe acel card neaparand vreo miscare de bani sa poate niste sume derizorii , veti fi in siguranta ... oricum.


Aici si  un exemplu:

 




Succes la Minat si multi bani.




1715068951
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715068951

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715068951
Reply with quote  #2

1715068951
Report to moderator
1715068951
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715068951

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715068951
Reply with quote  #2

1715068951
Report to moderator
1715068951
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715068951

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715068951
Reply with quote  #2

1715068951
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 12:09:01 PM
 #2

 
   Dupa o perioada  ( cam 6 - 7 zile sau pina la echivalentul de 9,5 euro ) in care se poate retrage regular  DOGE   va  aparea  o cerere din partea pool-ului  de autentificare - asa numitul Antiboot -  in care minatoru-lui  i se cere sa dea datele personale si un cod de card.  In principiu se poate ocoli aceasta procedura daca in momentul activarii cererii antiboot se cumpara un contract demo cu echivalentul a 14,95 euro in  bitcoin, moment in care deventi autentificat, pentu totdeauna , dovedit si printr-un simbol verde in dreapta sus cu adnotatia "Verified" ( cine are posibilitatea, poate sa dea si un cod de card virtual de tipul de la Neteller  de unica folosinta)  caz in care nu  va mai fi necesar sa se cumpere un contract Demo - oricum de pe acel card neaparand vreo miscare de bani sa poate niste sume derizorii , veti fi in siguranta ... oricum.



Pentru ce vor date personale si cod de card ? doar pentru verificare ? plata se va face in continuare prin doge si paypal si dupa aceasta verificare ?
sa inteleg ca e doar o metoda de verificare si stopare a celor care detin sute de placi..ceva de genul fiecare are dreptul sa mineze cu 1 placa si nimeni nu o sa produca mai mult de 1.3 euro pe zi ?

adica daca eu pot produce 2 mh/s - ar trebuii sa fac conturi la 5 membrii din familie si fiecare va avea cate un worker cu 400 kh/s nu ? asta ca sa pot profita de puterea mea totala, altfel degeaba am eu 2mh/s ca ei tot 1.3 E imi dau

Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
September 29, 2014, 12:12:43 PM
 #3

Cum sa produci 1,3 euro pe zi cu o placa? Smiley
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 12:14:28 PM
Last edit: September 29, 2014, 12:38:39 PM by M0ndialu
 #4

Cum sa produci 1,3 euro pe zi cu o placa? Smiley

Edit: am luat eu minerul lor acum iar cu un ATI 5830 produc 22kh/s la prima vedere  Cheesy care normal scoate undeva la 280kh/s pe scrypt normal, o sa incerc si alt miner sa vad


iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 12:41:29 PM
 #5


Pentru ce vor date personale si cod de card ? doar pentru verificare ? plata se va face in continuare prin doge si paypal si dupa aceasta verificare ?
sa inteleg ca e doar o metoda de verificare si stopare a celor care detin sute de placi..ceva de genul fiecare are dreptul sa mineze cu 1 placa si nimeni nu o sa produca mai mult de 1.3 euro pe zi ?

adica daca eu pot produce 2 mh/s - ar trebuii sa fac conturi la 5 membrii din familie si fiecare va avea cate un worker cu 400 kh/s nu ? asta ca sa pot profita de puterea mea totala, altfel degeaba am eu 2mh/s ca ei tot 1.3 E imi dau

   Aceasta cred ca a fost denumita clar ... Este o procedura a lor pe care ei o numesc " AntiBoot"   ... idea era cum sa eviti sa dai un cod valabil de card , daca nu esti sigur.  Personal am dat un cod virtual de card  ( care poate fi utilizat doar o singura data si cu limita de 2,5 euro - pe care Banca SanPaolo le poate genera cu  un card de plata care se numeste SuperFlash) dar nu am observat absolut nici o miscare ...
  Acum intreb : daca ti-ar fi cerut un numar de mobil pe care sa-ti trimita un cod prin SMS ( asa cum fac dealtfel in mod curent unele companii gen OVH Hosting sau multe HotSpot-uri ...  Tie ti-ar fi convenit mai mult ?


  PS:  Am citit si despre utilizatori care au creat conturi de unde retrageau regular in fiecare zi Doge si care odata ce au ajuns la limita de 9 euro si ceva, atunci cand aparea procedura antiboot ... abandonau contul respectiv, si creau altul, si in felul acesta o luau de la inceput.
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 12:48:34 PM
 #6


Pentru ce vor date personale si cod de card ? doar pentru verificare ? plata se va face in continuare prin doge si paypal si dupa aceasta verificare ?
sa inteleg ca e doar o metoda de verificare si stopare a celor care detin sute de placi..ceva de genul fiecare are dreptul sa mineze cu 1 placa si nimeni nu o sa produca mai mult de 1.3 euro pe zi ?

adica daca eu pot produce 2 mh/s - ar trebuii sa fac conturi la 5 membrii din familie si fiecare va avea cate un worker cu 400 kh/s nu ? asta ca sa pot profita de puterea mea totala, altfel degeaba am eu 2mh/s ca ei tot 1.3 E imi dau

   Aceasta cred ca a fost denumita clar ... Este o procedura a lor pe care ei o numesc " AntiBoot"   ... idea era cum sa eviti sa dai un cod valabil de card , daca nu esti sigur.  Personal am dat un cod virtual de card  ( care poate fi utilizat doar o singura data si cu limita de 2,5 euro - pe care Banca SanPaolo le poate genera cu  un card de plata care se numeste SuperFlash) dar nu am observat absolut nici o miscare ...
  Acum intreb : daca ti-ar fi cerut un numar de mobil pe care sa-ti trimita un cod prin SMS ( asa cum fac dealtfel in mod curent unele companii gen OVH Hosting sau multe HotSpot-uri ...  Tie ti-ar fi convenit mai mult ?

Probabil era mai usor de fraudat sistemul daca bagau verificare prin SMS, fiind mult mai usor sa cumperi 10 cartele prepay, vroiam doar sa stiu daca datele acelea le cer doar pt verificare  Smiley

iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 12:53:52 PM
Last edit: September 29, 2014, 02:30:25 PM by iulius99
 #7


Probabil era mai usor de fraudat sistemul daca bagau verificare prin SMS, fiind mult mai usor sa cumperi 10 cartele prepay, vroiam doar sa stiu daca datele acelea le cer doar pt verificare  Smiley

 Din cea ce am observat eu ... Ei nu asociaza codul cardului cu numele titularului din contractul cu banca  ... tu poti zice ca esti oricine ... ca sa fie creata aceasta asociere  ei controleaza daca cardul e autentic ... oricum poti zice orice nume... la sfarsitul procedurii Numele pe care al dai, te reprezinta , in relatia cu contul creat pe site-ul lor , cel mai probabil ei doreau ca cine mineaza pe serverele lor sa utilizeze o referinta cat decat sigura.

 Dar asa cum ziceam daca cumperi contractul Demo, in momentul cand apare "solicitarea Antiboot" care costa 14,95euro si ai platesti in BTC  poti da orice nume ... devii oricum autentificat, iar in cele 10 zile de contract a-ti recuperezi banii si mai si ramai cu profit de 1 - 2 euro, evident plus cea ce minezi cu minerul de acasa.
iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 01:01:12 PM
Last edit: September 29, 2014, 02:32:44 PM by iulius99
 #8

Cum sa produci 1,3 euro pe zi cu o placa? Smiley

  Nu am inteles intrebarea ! Ince sens intrebi ? Nu-ti vine sa crezi sau cum ?

  Oricum asa cum ziceam in primul post ,  minimul necesar cu care ar trebui sa minezi e de cam  375 - 400 kh/s  ... tot cea ce este in plus e ca si intr-un sistem in "cloud" unde  se pare ca surplusul e  redistribuit si celorlalti ... eventual si  prin revanzarea puterii prin acele contracte in "Cloud" cu valoare de 5 , 10 , 25, 50, 100 , 300 kH/s , pe care ei le propun chiar de pe Home Page.  De acea e recomandat chiar daca GPU Cardul poate si 1000kh/s  sa fie  redus la minim  ( 400Kh ) in felul acesta se poate face si economie de curent.

  Si ca sa va mai spun una ... toti cei care aveti mai multe unelte ( GPU, ASIC , etc ) ca sa nu fiti limitati la cei 1,5 euro zi  puteti incerca sa faceti mai multe conturi paralele  dar autentificate cu carduri sau adrese BTC diferite, si fiecare miner sa aiba cheia de licenta de pe un cont separat.   In felul acesta la sfarsitul zilei puteti culege "roadele" pe Doge Walleti diferiti si depune intr-un singur cont  exchange ... Iar  rezultatele vor creste corespunzator ... dar  fiecare o face pe rasunderea lui si investeste ... asa cum de multe ori s-a mai spus - "Doar atat cat asi permite sa piarda" .
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 01:24:19 PM
 #9

Cum sa produci 1,3 euro pe zi cu o placa? Smiley

  Nu am intles intrebarea ! Ince sens intrebi ? Nu-ti vine sa crezi sau cum ?

  Oricum asa cum ziceam in primul post ,  minimul necesar cu care ar trebui sa minezi e de cam  375 - 400 kh/s  ... tot cea ce este in plus e ca si intr-un sistem in "cloud" unde  se pare ca surplusul e  redistribuit si celorlalti ... eventual si  prin revanzarea puterii prin acele contracte in "Cloud" cu valoare de 5 , 10 , 25, 50, 100 , 300 kH/s , pe care ei le propun chiar depe Home Page.  De acea e recomandat chiar daca GPU Cardul poate si 1000kh/s  sa fie  redus la minim  ( 400Kh ) in felul acesta se poate face si economie de curent.

  Si ca sa va mai spun una ... toti cei care aveti mai multe unelte ( GPU, ASIC , etc ) ca sa nu fiti limitati la cei 1,5 euro zi  puteti incerca sa faceti mai multe conturi paralele  dar autentificate cu carduri sau adrese BTC diferite.   In felul acesta la sfarsitul zilei puteti culege "roadele" pe Doge Walleti diferiti si depune intr-un singur cont  exchange ... Iar  rezultatele vor creste corespunzator ... dar  fiecare o face pe rasunderea lui si investeste ... asa cum de multe ori s-a mai spus - "Doar atat cat asi permite sa piarda" .

Intrebarea lui adi se rezuma la intrebarea: De unde isi permit ei sa plateasca 1.3 Euro pentru 400 kh/s ... ce mineaza ei si noi nu stim..!? unde e afacerea lor !? ce au de castigat !? avand in vedere ca acum orice minezi pe scrypt nu produce nici macar sa acopere consumul de curent

Eu o sa incerc sa vad cum merge..pentru inceput suna bine  Smiley

ciprian220
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 250


View Profile
September 29, 2014, 01:38:21 PM
 #10

Cum sa produci 1,3 euro pe zi cu o placa? Smiley

  Nu am intles intrebarea ! Ince sens intrebi ? Nu-ti vine sa crezi sau cum ?

  Oricum asa cum ziceam in primul post ,  minimul necesar cu care ar trebui sa minezi e de cam  375 - 400 kh/s  ... tot cea ce este in plus e ca si intr-un sistem in "cloud" unde  se pare ca surplusul e  redistribuit si celorlalti ... eventual si  prin revanzarea puterii prin acele contracte in "Cloud" cu valoare de 5 , 10 , 25, 50, 100 , 300 kH/s , pe care ei le propun chiar depe Home Page.  De acea e recomandat chiar daca GPU Cardul poate si 1000kh/s  sa fie  redus la minim  ( 400Kh ) in felul acesta se poate face si economie de curent.

  Si ca sa va mai spun una ... toti cei care aveti mai multe unelte ( GPU, ASIC , etc ) ca sa nu fiti limitati la cei 1,5 euro zi  puteti incerca sa faceti mai multe conturi paralele  dar autentificate cu carduri sau adrese BTC diferite.   In felul acesta la sfarsitul zilei puteti culege "roadele" pe Doge Walleti diferiti si depune intr-un singur cont  exchange ... Iar  rezultatele vor creste corespunzator ... dar  fiecare o face pe rasunderea lui si investeste ... asa cum de multe ori s-a mai spus - "Doar atat cat asi permite sa piarda" .

Intrebarea lui adi se rezuma la intrebarea: De unde isi permit ei sa plateasca 1.3 Euro pentru 400 kh/s ... ce mineaza ei si noi nu stim..!? unde e afacerea lor !? ce au de castigat !? avand in vedere ca acum orice minezi pe scrypt nu produce nici macar sa acopere consumul de curent

Eu o sa incerc sa vad cum merge..pentru inceput suna bine  Smiley

am scos si eu in jur de 2E echivalent in DOGE..nu stiu ce sa zic despre site..nu stiu ce mineaza... Cheesy apropo daca vrei sa minezi ce vrea muschi tai fara probleme...ia-ti o eoliana  Cheesy nu mai platesti curent Cheesy m-am gandit la treaba asta....deocamdata fac tradeuri acum  Wink nu mai minez nimic ....si aproape ca mi-am triplat banii  Smiley poate accesez niste fonduri europene  Cheesy Cheesy
iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 01:47:13 PM
Last edit: September 29, 2014, 02:36:14 PM by iulius99
 #11


Intrebarea lui adi se rezuma la intrebarea: De unde isi permit ei sa plateasca 1.3 Euro pentru 400 kh/s ... ce mineaza ei si noi nu stim..!? unde e afacerea lor !? ce au de castigat !? avand in vedere ca acum orice minezi pe scrypt nu produce nici macar sa acopere consumul de curent

Eu o sa incerc sa vad cum merge..pentru inceput suna bine  Smiley

  Sa stii ca nu esti singurul care s-a intrebat de acest lucru ... si cred ca cei mai multi se intreaba aceasta ...  unii a-si  raspund  ca surplusul de putere este redistribuit pe bani ,  in alte cuvinte ei profita de cei ce "pompeaza" Kh/s in plus pe serverele lor ca apoi sa vanda aceasta putere prin acele contracte, altora ... NU cred ca e o intamplare ca de cand a aparut CoIntelect , Doge a fost ridicat in sus ca si valoare ... daca te uiti la Pool are deja 11Mh/s ... cea ce spune destule in privinta a cator persoane  mineaza.

 Mai sunt insa si unii care presupun ca ar fi o schema "Piramidala"  gen MLM dar nu este nimic dovedit ... Idea e ca nu  trebue investit mai mult decat unul e dispus sa piarda - in contracte, iar in privinta minatului daca Doge sunt retrasi in fiecare zi ... chiar daca intr-o zi va inchde si aceasta "baraca"  ( mai devreme sau mai tarziu vor inchide multe pool-uri ) suntem asigurati ca nu avem sume importante pe conturile lor, deci nu prea multe de pierdut.


iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 03:17:35 PM
 #12


Edit: am luat eu minerul lor acum iar cu un ATI 5830 produc 22kh/s la prima vedere  Cheesy care normal scoate undeva la 280kh/s pe scrypt normal, o sa incerc si alt miner sa vad


   Cred ca ai ceva problema cu setarile. Eu am mai multe placi  R9 290 si am redus intensitatea de la -I 22   la 13 pentru ca minau cu kh prea ridicat si produceau prea multa caldura ... acum e pe la 490 - 520 kh/s   si produc in medie cam 1,3 - 1,4 euro/zi pentru fiecare card ... ( indicatia de pe pool e in MegaHash).  La un kh/s de 200 - 220 s-ar obtine cam 1,1 - 1,2 euro/zi ... oricum perfect satisfacator cred .
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 03:22:59 PM
 #13


Edit: am luat eu minerul lor acum iar cu un ATI 5830 produc 22kh/s la prima vedere  Cheesy care normal scoate undeva la 280kh/s pe scrypt normal, o sa incerc si alt miner sa vad


   Cred ca ai ceva problema cu setarile. Eu am mai multe placi  R9 290 si am redus intensitatea de la -I 22   la 13 pentru ca minau cu kh prea ridicat si produceau prea multa caldura ... acum e pe la 490 - 520 kh/s   si produc in medie cam 1,3 - 1,4 euro/zi ... La un kh/s de 200 - 220 s-ar obtine cam 1,1 - 1,2 euro/zi ... oricum perfect satisfacator cred .

am reusit pana la urma cu cgminer, am bagat momentan un 5970 dual gpu pe 2 conturi 2 x 350kh/s. Din calculul pe 1 ora produc undeva la 1.2 E - 1.3 E pe fiecare cont.. pare promitator..cred ca o sa bag si restul placilor dar trb sa fac carduri la toata familia  Cheesy

iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 03:35:14 PM
Last edit: September 29, 2014, 03:48:05 PM by iulius99
 #14


   Cred ca ai ceva problema cu setarile. Eu am mai multe placi  R9 290 si am redus intensitatea de la -I 22   la 13 pentru ca minau cu kh prea ridicat si produceau prea multa caldura ... acum e pe la 490 - 520 kh/s   si produc in medie cam 1,3 - 1,4 euro/zi ... La un kh/s de 200 - 220 s-ar obtine cam 1,1 - 1,2 euro/zi ... oricum perfect satisfacator cred .

am reusit pana la urma cu cgminer, am bagat momentan un 5970 dual gpu pe 2 conturi 2 x 350kh/s. Din calculul pe 1 ora produc undeva la 1.2 E - 1.3 E pe fiecare cont.. pare promitator..cred ca o sa bag si restul placilor dar trb sa fac carduri la toata familia  Cheesy

 Pare destul de bun,dar o alta problema ar fi sa rezolvi autentificarea "antiboot" care va fi ceruta la atingerea  pragului de cam 9 euro ( se va intampla cam la 6 -7 zile de minat continu)  ... Pina nu o rezolvi nu o sa mai poti prelua Doge de pe Pool. Cel mai simplu si anonim mod e sa investesti 14,95 euro pentru acel contract demo si sa-l platesti in BTC. Investitia se va scoate cam in 8 - 10 zile dar dupa aceia nu vor mai fi probleme de preluat DOGE. Sa speram ca va dura ceva acest pool (baietii au inceput de prin Iunie activitatea) . O alta varianta ar fi sa posezi un Cont sau Card de plati care sa poata genera coduri de card virtuale utilizabile o singura data cu prag prestabilit de plata,  pentru siguranta. O societate de acest gen ar fi Neteller.  
O a treia varianta ar fi sa tot creezi conturi la intervale de timp, intre timp preluind tot disponibilul de  Doge de pe vechiul cont, inainte de a ajunge la 9 euro ...
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
September 29, 2014, 04:09:01 PM
 #15

eu mi-am facut cont acum pe neteller.com ,intrebarea e: nu verifica pe ce nume e numarul de card ? adica pun nume diferite, si numere de card generez acolo pe nettler cate am nevoie ?

nu ii intereseaza numele ? doar numarul de card sa fie valid ?

iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 29, 2014, 04:19:19 PM
 #16

eu mi-am facut cont acum pe neteller.com ,intrebarea e: nu verifica pe ce nume e numarul de card ? adica pun nume diferite, si numere de card generez acolo pe nettler cate am nevoie ?

nu ii intereseaza numele ? doar numarul de card sa fie valid ?

Eu am incercat cu nume diferite fata de proprietar si a functionat fara probleme, in principiu ei controleaza doar ca seria de 16 cifre, si valabilitatea sa fie confirmata de Visa, Mastercard, etc . Poti incerca pe un cont de proba facut doar pentru acest test ( nu cred ca a-ti va cere  vreodata sa trimiti un document de identitate sa atestestezi, cine esti).
jontrue
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 704
Merit: 500



View Profile
September 29, 2014, 08:59:45 PM
 #17

sa nu fuga si astia ca  www,cryptcominer,com
jontrue
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 704
Merit: 500



View Profile
September 30, 2014, 12:59:27 PM
 #18

La 2 conturi din 6 imi arata un venit foarte mic dupa 12 ore de minat 0.01 euro, dar hashrate e constant pe site 0.36 Mh
A mai intampinat cineva problema asta ?
iulius99 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 240
Merit: 100



View Profile
September 30, 2014, 02:39:41 PM
Last edit: September 30, 2014, 03:07:55 PM by iulius99
 #19

La 2 conturi din 6 imi arata un venit foarte mic dupa 12 ore de minat 0.01 euro, dar hashrate e constant pe site 0.36 Mh
A mai intampinat cineva problema asta ?


  Salutare!   Aici am un raspun preluat de pe un alt forum care a fost primit din partea unui CoIntellect Staff, in care se explica sumar, principiul pe care al aplica ei la calcularea  veniturilor minerilor din Pool:

         "We credit the account according to hashes that were submitted and their total complexity. If a person has earned one amount and the next day another, that means his PC has calculated the different amount of hashes. Therefore different daily payment.

The pool works by aggregating the hashing power of all the contributing miners. The hashing power is then directed towards cryptocurrency mining. Miners receive a payout proportionate to their contribution. So even if your PC is submitting the same hash power every day, the collective pool power can fluctuate depending on other miners in the pool, network difficulty, and cryptocurrency prices so the payouts which are credited in euros will fluctuate as well.

In any case, we usually  update the earnings every 10 minutes, but sometimes there are glitches and you may need to wait a few hours. So please check again after some time and your earnings should be reflected on your Stats and Dashboard pages.
"


Deci cred ca e clar ca si venitul de la acest pool are fluctuatii zilnice in baza a cea ce reuseste sa mineze.



PS: Uite aici venitul pe care al obtin eu cu un R9 290  setat la o intesitate -I 13 si care merge constant cam la 500kh.
      Pe ultima linie, la dreapta se vede castigul de pina la aceasta ora.

                                                          


     Deci e posibil ca in anumite momente sa se dea mai putin, dar asa putin cat  ti-a aparut tie in Dashboard?!  0,01eur/12h  ...
 Cred ca mai ai ceva probleme cu configuratia  ( e indicat sa folosesti cgminer 3.7.2 - personal am incercat si eu mai multe variante si desi parea ca mineaza , rezultatele nu erau acceptate de pool )

jontrue
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 704
Merit: 500



View Profile
September 30, 2014, 03:47:07 PM
 #20

cgminer 3.7.2 folosesc
am sa vad la ora 00:00 cat a facut
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!