Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:50:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ilk Guvenilir BitCoin Bankasi Acildi  (Read 2499 times)
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

Activity: 472
Merit: 254

Anlik Coin Fiyatlari BTCkur.com

View Profile WWW
September 29, 2014, 04:09:59 PM

BTC bankasi Circle acildi...
Aylardir sadece davetiye ile uye alan ve deneme asamasinda olan Circle nihayet acildi.
Guvenemeyenler ve korkanlariniz olabilir ki sonuna kadar haklisiniz. O yuzden soyliyim... Butun bakiyeniz, kurus bile odemeden sigortali durumda. Sigortayi sunan Dunyanin en buyuk sigorta firmalarindan biri Marsh. Yani bana bayagi guvenilir geliyor ki acikcasi biraz daha inceleyip muhtemelen deniycem.
Haberin kaynagi: https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-bank-circle-opens-doors/

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
canary
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 29, 2014, 04:45:09 PM

Hafif bir yeniden yükseliş oldu demek bundanmış  Grin
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 29, 2014, 06:36:59 PM

Dunyanin en buyuk sigorta firmalarindan biri Marsh. Yani bana bayagi guvenilir geliyor ki acikcasi biraz daha inceleyip muhtemelen deniycem.

Küçük bir hatırlatma, Marsh bir sigorta firması değil, aracı bir broker. Dolayısıyla riski üstlenecek bir pozisyonda değil. Sitelerine bakındım ama sigorta ile ilgili detay bulamadım. Bağlantısı var ise biraz daha detaylı inceleyebilirim. Ama şunu söyleyeyim ki dünyada hiçbir sigorta şirketi bu tür bir riski alacak pozisyonda değil. Marsh birkaç sigorta şirketi gücünde bir firma olduğunda direkt bir reasör anlaşması yapmış ve dolaylı teminat veriyor olabilir.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 29, 2014, 06:47:47 PM

Siteyi biraz daha inceledim. Şu an için görünür bir gelir modeli göremedim. Fikri olan var mı?
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

Activity: 472
Merit: 254

Anlik Coin Fiyatlari BTCkur.com

View Profile WWW
September 29, 2014, 06:58:01 PM

Sigorta firmasinin broker oldugu makamede yaziyordu. Haklisin.
Gelir modeli hakkinda da makalede firma tarafindan aciklama yapilmis. Suan icin nerdeyse hicbir gelir beklemediklerini ve gelirlerinin pek olmadigini yazmislar. Cunku gelecege yonelik ve buyuk proje pesindelermis.

Yani anlasilan, sonra gecirecekler...
Siz simdilik alisin diyorlar.

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 05, 2017, 09:45:24 PM

Dünyanın en güvenilir sigorta şirketinin bu bankanın arkadasında durması bana da güvenilir olacağını hissettiriyor
Zaten risk almadan nasıl yatırım yapılabilir ki ?

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
December 05, 2017, 09:49:00 PM

İyi bir gelişme olabilir ama şimdilik ne derece güvenilir olduğu tartışmaya açık. Zaten bahsedilen firma tam anlamıyla bir sigorta şirketi görevini haiz değilmiş, bekleyip incelemekte yarar var.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 05, 2017, 09:59:16 PM

İnşallah gerçekten güvenilir bir banka modeli olur, hatta mümkünse bütün cryptolar için..sözlerini yerine getirmeyen , zamanında işlem yapmayanlardan bıktık.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
December 05, 2017, 10:44:26 PM

Ne alaka ya ben anlamadım.
Bitcoin de bankaya gerek yok ki.
Bitcoin zaten bankalara karşı oluşturulmuş bir sistem.
Saçma olmuş bence.
Sigorta imiş ne sigortası, bide gereksiz bir şeye ek para mı vereceksiniz.

Bitcoin videosuna bakın afrikada banka olmayan yerde elinde para harcayacak diyor.
Sen kalkmış bitcoin bankası kurucam diyon. Bankalar insanlığı kandırdığı yetmedi. Burdan da kandıralım hesabı çekiyorlar.

Kaldıki devlet bankaya el koydu mu ayvayı yedin. Ama senin bitcoin cüzdanına hiç bir devlet el koyamıyor.
Yani özgürlük varken, enflasyon olmayan bir para biriminde iken, yada durup dururken bu tür banka olaylarına girmek eski kandırmacalara devam etmek demektir.

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
KaledeNobet
Full Member

Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
December 05, 2017, 10:51:42 PM

Daha yeni açılan bir oluşumun başına direk güvenilir sıfatını yapıştırmanın pek doğru olduğunu düşünmüyorum.Konu başlığına güvenilir yazarak bir bakıma bankaya kefil olmuş oluyorsunuz.

Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 06, 2017, 12:11:28 AM

Haber çok eski bu konu hakkında neden bu kadar çok yorum geldi anlamıyorum, insanlar konunun açılış tarihine dikkat etmeden sadece mesaj atmak için konuya atlıyor. Önce bir okuyup araştırılmalı, dikkatlice incelenmeli, başlıklar yanıltıcı olabiliyor ayrıca tarihlere dikkat edin.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
December 06, 2017, 11:52:49 AM

Haber ortaya çıkalı 3 yıldan fazla zaman geçmiş ama insanlar buna dikkat etmeden hala yorum yazıyor yok ne kadar güvenilir yok daha yeni açıldı falan diye. Ayıp ya insan bi inceler haberi de öyle yazar post kasmak için neyin ne olduğunu bilmeden sallıyor herkes bir şeyler.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 06, 2017, 12:07:30 PM

Böyle birşey keşke yasal bir düzenleme adı altında yapılsa ve sigorta şirketleri güvencesi ile btc lerimiz btc borsalarında   güvende olsa ama ben bunun şu an için  laftan ibaret olduğunu ve olası bir hack olayı olduğunda ortada kimsenin olmayacağını düşünüyorum, Düşünce güzel ama yasal zemin şart.
mick42
Member
**

Merit: 10

View Profile
December 06, 2017, 03:42:52 PM

bitcoinin güvenirliği kendi başına bile tartışılırken bankasının güvenilir kabul edilmesi bana mantıklı gelmiyor ve ayrıca blockchainle çalışan bir kripto para yı
banka sistemine nasıl uygulayacaklar merak ediyorum doğrusu.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 06, 2017, 05:19:45 PM

Bitcoin ve bankacılık sektörü Bitcoin'in ortaya çıkış amacına ters. Sigorta şirketi ve banka hakkında bir fikrim yok fakat sistem zaten kendi kendine çalışırken böyle bir bankaya ihtiyaç olduğunu sanmam.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 06, 2017, 05:24:18 PM

Koşulsuz şartsız sigorta durumu bana biraz anlamsız geldi. Hiçbir şey almadan bu kadar büyük bir riski almaları anlamsız geldi. Ama bu piyasayı olumlu yönde etkiler. Eğer insanların geridönüşleri olumlu olursa kullanıcı sayısı gitgide artar.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
December 06, 2017, 07:06:13 PM

Bitcoin bankasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Blok zincir teknolojisi tüm işlemleri kendisi yapıyor zaten. Bitcoinin nimetlerinden faydalanmak amacıyla açıldığını düşünüyorum. Ayrıca yasal düzenlemesi olmayan Bitcoini nasıl sigortalayacaklar merak ettim doğrusu.
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 06, 2017, 08:13:55 PM

İyi güzel de zaten bitcoinlerimizi kendimiz saklayamıyor muyuz? Bildiğim kadarıyla bir nevi taşınabilir bellek gibi bir aletin içine koyup bir nevi somut bir nesne haline getiriyoruz gerisi zaten kolay yani küçük bir aleti her türlü muhafaza edebiliriz hem de masrafsız bir şekilde

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
December 17, 2017, 03:18:15 PM

Bitcoinini daha da garanti bir yere koymak isteyen varsa araştırsın baksın isterse Bitcoin bankasına koysun, ama çoğumuz için bu gereksiz bir kurum Bitcoini sakladığımız cüzdanlarla zaten her birimiz birer banka hesabıyız, sistemin kendiside  zaten bankadır.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
December 17, 2017, 08:57:27 PM

Btc mi bir bankaya emanet etmem.. ama mutlaka müşteri bulurlar.. sigortacı olmayan bir şirketin garanti vermeside ilginç olmuş.. ha bide 3 yıllık habermiş Smiley))
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: