Bitcoin Forum
July 30, 2024, 09:54:33 PM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Amatör teorisi 2014 sonbahar  (Read 2549 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 04, 2014, 08:35:15 AM

Alım yapmaya Ağustos gibi başladım yaklaşık olarak 2,5 BTC ortalama 410$ ile alım yaptım. Şimdi durumu izlerken 330$ bile görünce yazılanları bir amatör olarak okuyor takip ediyorum. Elimden dibe vurana kadar tutmayı eğer 500$ görürse sadece yeni yapacağım alımları satıp yeniden almayı düşünüyorum.
Gidişat için elimde tutma inancımı arttırma adına amatör olarak teori hazırladım.

Şöyle ki : BTC mining maliyetleri yükseliyor her geçen gün piyasaya girip al sat yapan belli bir kitle de var, peki miner lar yüksek teknoloji yatırımları yaparken bizim al satımızdan daha fazla kar edebilir mi? Bence evet. Nasıl derseniz yüksek oranlarda yapılan üretimlerin elde tutulurken yarısını piyasaya düşük fiyatlarla sokarak maliyetleri düşürüp alım satım çarkını aşağı çeker, sonra  elinde BTC tutanların  belini kırmak ve satışa zorlamak amacı ile bu süreç biraz devam eder ve ardından düşen zarar edilen maliyetler üzerine BTC tek elde toplanır.

Piyasaya herkes BTC yayılsın istiyor kullanılsın istiyor bunu da az az satış ile Fiyatları yukarı yönlü elinde BTC tutanlar çekebilir. Sonra daha büyük karlar elde edilir. Yine para parayı çeker korkan kaybeder.

Benim amatör senaryomun hissi bende eldeki BTC lere sımsıkı sarılmama neden oluyor ben 2.5 BTC yi bile sıfır lira görerek aldım çöpe attım ama risk açısından böyle diğer taraftan BTC nin dünyaya yayılmasını alım satım yapan biri olarak değil bilgisayarcı olarak gelecek şeffaflık hissi ile istiyorum özgürlük için istiyorum.

O yüzden bence zararın da olsa elde biraz tutmak onu orada unutup yenisi ile piyasa da oynamaya devam etmekte fayda var diye düşünüyorum..

signature not found.
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
October 04, 2014, 10:06:21 AM

guzel bir noktaya deginmissiniz, cok da amatorce sayilmaz, bu da farkli bir teori bakis acisi..
teramit
Legendary
*

Activity: 1875
Merit: 1395

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 04, 2014, 07:44:14 PM

ben yazının amatör olduğun dışındaki kısımlarına katılmıyorum  Grin
vaktiyle miningcilerin piyasayı etkileyeceği yorumlarını yapmıştım ama traderların hacmi çok yüksek ve minerlar aslında o kadarda çok btc mine etmiyorlar günlük kaç btc basıldığı belli trading hacmi bunun kat kat fazlası hepsini bile satsalar çok etkili olmazlar hem niye düşük fiyattan satsınlar çoğu miner çok pahalıya mining cihazı aldı hemen dolara çevirip satacaklar fiyatı aşağı çekmek için yapmıyorlar ama aşağı çekmişte oluyorlar.Parayı tradinge değil mininge yatırdıkları için borçlarını ödemekle meşgüller trade için paraları yok.Networkün yarısıda acemi zaten %80 zarar edeceklerini yeni yeni farketmişlerdir.
elindeki btcleri hemen satmanı öneririm daha da düşünce ileride alırsın 100 dolara falan Smiley
btcler her geçen gün daha fazla insana yayılıyor.ama fiyatın yükselmesine direkt sebep olmaz.
yüksek btc sahipleri de çoğu fiyatı düşürüyor şu an yada beklemedeler yani zaten almış btc yi alacağı kadar daha nasıl yükseltsin Smiley
Esas sağlam satış yapan balinalar dibe geldiklerini düşünürse yapacakları alım ile yükseltirler onun içinde 1 -4 hafta arası fiyatın sabit durması lazım şu an ki hız ile 1 ay içinde görülebilir yada hepten düşmeye devam.. Kiss
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
October 05, 2014, 05:54:37 AM

ben yazının amatör olduğun dışındaki kısımlarına katılmıyorum  Grin
vaktiyle miningcilerin piyasayı etkileyeceği yorumlarını yapmıştım ama traderların hacmi çok yüksek ve minerlar aslında o kadarda çok btc mine etmiyorlar günlük kaç btc basıldığı belli trading hacmi bunun kat kat fazlası hepsini bile satsalar çok etkili olmazlar hem niye düşük fiyattan satsınlar çoğu miner çok pahalıya mining cihazı aldı hemen dolara çevirip satacaklar fiyatı aşağı çekmek için yapmıyorlar ama aşağı çekmişte oluyorlar.Parayı tradinge değil mininge yatırdıkları için borçlarını ödemekle meşgüller trade için paraları yok.Networkün yarısıda acemi zaten %80 zarar edeceklerini yeni yeni farketmişlerdir.
elindeki btcleri hemen satmanı öneririm daha da düşünce ileride alırsın 100 dolara falan Smiley
btcler her geçen gün daha fazla insana yayılıyor.ama fiyatın yükselmesine direkt sebep olmaz.
yüksek btc sahipleri de çoğu fiyatı düşürüyor şu an yada beklemedeler yani zaten almış btc yi alacağı kadar daha nasıl yükseltsin Smiley
Esas sağlam satış yapan balinalar dibe geldiklerini düşünürse yapacakları alım ile yükseltirler onun içinde 1 -4 hafta arası fiyatın sabit durması lazım şu an ki hız ile 1 ay içinde görülebilir yada hepten düşmeye devam.. Kiss

en az 4 baslikta btc nin 100 dolara dusecegini , 2 saat icinde yazmissiniz.. bunu bir tek farkeden ben miyim acaba?

bende simdi o notlarin hepsinin altina, btc 50 bin dolar olacak, varinizi yogunuzu satin alin fiyatlar cok kelepir desem ne olur?
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 06, 2014, 09:25:04 AM

285$ direğinden geri dönüş oldu, On binlerce BTC ile fiyatlar manipüle edildi korkarak elinden BTC çıkaranlar vardı bir yandan bunları toplayanlar vardı. Şuan eşik şimdilik geçilmiş görünüyor 330$ a yine dönüş oldu bakalım ne olacak normal şartlarda buraya 10 gün önce 430$ civarından gelindi. Aylardır süren bir düşüş vardı, izlemedeyiz. Tarihe not Smiley

signature not found.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: