Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:17:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gumrukler Hakkinda soru  (Read 1946 times)
amad (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
October 09, 2014, 07:25:49 PM

Herkese merhaba,

Bir kac firma arastirdim mining rig icin... Gumruk firmasinda calisan arkadaslarima danistim fiyat + %18 + %8 vergi biner diyorlar. Tuzuklerinde bu cihazlar olmadigi icin belki gumrukte sorun yasamazsin diyen de oldu... bu yuzden ben de bilgi sahibi oldugunuz icin sizlere danismak istedim. Sorum su; aldiginiz makina neydi ve ek olarak ucret odediniz mi (tasima bedeli haricinde) ve odediyseniz yuzdesel miydi yoksa X TL miydi ?

Paylasimlariniz icin simdiden tesekkur ederim;

Edit: Yurt disinda farkli bir ulkeye (bircok ulkede tanidik mevcut) gonderip oradan gidip kendim de alabilirim (aldirabilirim demem daha dogru olur). Eger bu daha mantikliysa bu sekilde yapanlar da ek olarak vergi verip vermedigini soyleyebilir mi acaba

1715095056
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715095056
Reply with quote  #2

1715095056
Report to moderator
1715095056
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715095056
Reply with quote  #2

1715095056
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 10, 2014, 04:29:03 PM

Acaba bilgisi olan mi yok, yoksa bilgisini paylasmak isteyen mi ? Turkiyede 1 tane daha miner olmasi size zarar vermez diye dusunuyorum.

baykan
Full Member

Activity: 133
Merit: 100

View Profile
October 11, 2014, 08:20:17 AM

Ben daha yeni (dün) bir makine ASIC makine aldım gümrükten. UKIM'den.
Orada durum şu :
Koliyi getiriyorlar, size sesleniyorlar ve gözünüzün önünde açıyorlar. Bu ne diyorlar,
o sırada ne sallarsan tutturabilirsin. Kötü niyetli değiller, cahiller ama elit kesimden hergün anlamadıkları bir ton fırça yediklerinden şaşkın ve stresliler.
Ben dedim Bilgisayar Parçası, baktılar baktılar bir şey anlamadılar. LAN portunu gösterdim burdan bağlanıyor diye. %20 vergisi var.
Belge istediler. Ben de hastayım antibiyotik alıyorum yanıma printout almadan gitmişim. Dedim yok belge. O zaman ben sana bunu nasıl vereyim. filan diye gevelemeye başladı. Fakat makine anladıkları bir ürün değil. Bilgisayardan internet sitesine girip bakmama izin verdi.
BTC fiyat yazıyordu orada. Bitmaintech.com Antminer s3+. 0.58 btc yazıyordu. Onu başka bir ülkenin para birimi sandı herhalde, üsttede dolar kuru vardı. Ben dedim bunu 2 ye böleceğiz çünkü ekranda 2 adet yazıyordu. Bitmain den bu ürün en az iki adet sipariş edilebiliyor.
0.58 adedinin fiyatı. alttaki yazan 2 aslında çarpı 2 anlamında. Neyse adam bana şimdi bunu 2 ye mi böleceğiz deyince. Biraz gerildim (anlık bir durum) yok yok öyle değilmiş dedim. ve 101 TL vergi ödedim. Yine de avantajlıyım çünkü ben aldığımda kur 475 dolar idi ama dün 360 larda idi. Adam bir de bana kıyak yapmış ve bilmemneden hesapladım gibi bir laf etti en son. Teşekkür ettim.
Ben ordan çıkarken bir bayan derdini anlatamadığı ve malını alamadığı için, çıkışta güvenlik görevlisine daha kaliteli elemanlar alın diye bağırıyordu.
Sanki Tayyip ve ekibi daha buraya el atmamış gibi. Esas kaliteyi o zaman görün.
Bu arada görevli arkadaş hep cep telefonuyla oyun oynuyordu benle konuşurken.
O cep telefonunu nerden bulmuştu acaba...
Ya önündeki laptopu...
Gidin görün anlarsınız...
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 11, 2014, 08:24:28 AM

@baykan, cok tesekkur ederim bu detayli bilgi icin. Cihaz tam olarka bir kategoriye girmedigi icin sikinti olacagini dogrulamis olduk... Ben tipten kurtarmiyorum Smiley

Senin cihazlar da hayirli olsun,

Tekrar tesekkur ederim

baykan
Full Member

View Profile
October 11, 2014, 08:44:53 AM

Ne var abi tipinde ?
Ben bir daha gideceğim galiba ikinci paket gümrüğe girecek mi girmeyecek mi belli değil.
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 11, 2014, 08:53:12 AM

Ne var abi tipinde ?
Ben bir daha gideceğim galiba ikinci paket gümrüğe girecek mi girmeyecek mi belli değil.

Bilmiyorum en sevecen insanlar bile istemsiz bir "kustahtir lan bu" izlenimine kapiliyor o.O neyse... beni sevmeyen bitlensin Tongue

Diger paketi alinca da bilgilendirebilirsen bizi cok memnun olurum.

Ayrica; direk site uzerinden mi satin aldin yoksa aliexpress/alibaba tarzi (yada baska bi dealer) mi ?

baykan
Full Member

View Profile
October 11, 2014, 09:49:22 AM

Direk siteden almıştım. EMS kargo ile geliyordu o zaman.
Son EMS kargo benim aldığım batch sanırım.

Tip konusunu boşver. Seni çözemiyorlar. Daha zeki olduğun izlenimi uyandırıyorsan karşındakine hele bir kadınsa. direk saldırır zaten.
Esnafken bir müşterime bir servis vermiştim. İki hafta kadar sonra tekrar geldi bir şey istedi. Ben de dükkanı devir etmek üzere görüşme yapıyorum iki kişiyle. Müsait değilim yani. sonuçta bayanın istediği olmayınca bir sürü küfür etti ve en son dedi ki "Tipinden belli zaten"

Saygılar.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 11, 2014, 02:03:19 PM

@amad

kaçakçı tipi mi var Cheesy
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 11, 2014, 03:14:10 PM

@amad

kaçakçı tipi mi var Cheesy

Behlule benzetiyolar genelde ( saka saka ). gayet mulayim bi tipim var aslinda :/

Pages: [1]
  Print  

Jump to: