Bitcoin Forum
July 27, 2024, 04:16:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cloud Mining  (Read 3857 times)
hanisnl (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 119
Merit: 101

www.thecryptobot.com


View Profile WWW
October 20, 2014, 04:57:27 PM
 #1

Salutare,

Exista pe aici vreo lista a celor mai profitabila si/sau accesibile servicii de minat bitcoin in cloud ?

ar fi buna o lista costuri / profitabilitate / etc .

daca aveti info si pareri share please !

https://thecryptobot.com - Buy GunBot Licenses and Services
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
October 22, 2014, 09:23:06 PM
 #2

Salutare,

Personal cred ca este mai importanta reputatia si increderea pe care ti-o confera un furnizor, decat oferta pe care o afiseaza.Sunt multi care vin cu oferte fanteziste si dispar dupa cateva luni.
Dupa mai multe incercari si experiente neplacute m-am oprit la cex.io/ghash.io si am aproape un an de cloud mining cu ei....sunt cei mai mari,iti ofera posibilitatea de trading pe ghs (si pe monede) si pot sa spun ca nu am avut probleme cu ei. Au taxele de administrare cam maricele dar sunt seriosi.

Bafta. 
hanisnl (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 119
Merit: 101

www.thecryptobot.com


View Profile WWW
October 25, 2014, 10:41:09 PM
 #3

salutare !

si eu am cont la ei, insa nu am investit ca sa pot sa vad exact cum sta treaba ... dar parca am calculat si nu era deloc rentabil .. nu mi-am dat seama de un scenariu in care mias recupera investitia in timp util ... de asta si intrebarea de mai sus .

practic caut un serviciu serios unde sa imi recuperez investitia nu in 28 de luni ...

outky ! Smiley

https://thecryptobot.com - Buy GunBot Licenses and Services
pschintee
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 25
Merit: 0


View Profile
November 03, 2014, 08:34:33 PM
 #4

la inceputul anului or sa apara asicurile 3d pe tehnologie 16nm... de abia astept cotatia de pret pe 1 PHash/sec ... Shocked
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
November 14, 2014, 06:19:10 AM
 #5

Ati citit ToS de la Cex.io ?
Puteti oricand ramane fara pretioasele voastre bucatele de BTC sau GHS daca va blocheaza contul ...

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
MontesJr
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 20, 2014, 04:24:34 PM
 #6

Salutare, sunt nou in ale mining-ului. Mi-am facut si eu cont la CEX.io dar nu inteleg nimic. Am inteles ca la ei se poate face cloud mining dar nu pot sa imi dau seama cum se face asta si nici macar care sunt tendintele in ale trading-ului. De unde pot lua informatii despre piata de trade si de monede emergente si alte lucruri asemanatoare? Adica daca despre tradeul euro si USD ai idee in functie de evolutia pietei, nu inteleg ce influenteaza monezile astea buclucase de care abia am dat cu nasul. Orice indrumare e binevenita
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1005



View Profile
December 28, 2014, 08:26:23 PM
 #7

Bine ati revenit pe topic dragilor. Dupa cum vedeti scamurile ponzi de cloud mining cad precum popicele pe masura ce isi taie propria craca.

Trebuie sa moara toate, sa termina de vandut bitcoinii apropriati neonest, sa duca pretul si profitabilitatea in subsol ca sa ramana doar operatiunile legitime.

Tot anul asta a fost in declin si sute de demersuri tehnologice si economice ce putea dezvolta ecosistemul bitcoin intr-un mod sanatos au fost distruse de lacomia unor lichele.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!