Bitcoin Forum
March 29, 2024, 02:41:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: btc2home.ro - Primul intermediar de Servicii BITCOIN prin Curierat din Romania!  (Read 1795 times)
btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 26, 2014, 11:14:36 PM
 #1

http://btc2home.ro/img/logo.png

Buna tuturor,
Dorim sa anuntam lansarea in serviciu beta a site-ului www.btc2home.ro .
Prin intermediul paginii noastre va punem la dispozitie urmatoarele servicii:
  • Cartele valorice BTC - Puteti comanda prin curierat, BITCOIN sub forma CARTELE VALORICE.
  • Reincarcare telefon - Puteti reincarca numere PrePay din reteaua Orange si Vodafone, achitand cu BITCOIN.
  • Lichiditate prin curierat - Prin acest serviciu puteti converti BITCOIN in lichiditate instant in plic, prin curierat.
  • Shopping - Cumpara de la marii retaileri din Romania si plateste cu BITCOIN. Noi iti procesam comanda.
     Momentan, se pot depune comenzi de pe magazinul edigital.ro

Suntem deschisi la critici, sugestii sau opinii,deoarece suntem in continua dezvoltare,incercand sa va oferim cele mai bune servicii de pe piata autohtona.
Va asteptam,sa testati cu incredere serviciile noastre.

1711723296
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711723296

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711723296
Reply with quote  #2

1711723296
Report to moderator
1711723296
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711723296

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711723296
Reply with quote  #2

1711723296
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711723296
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711723296

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711723296
Reply with quote  #2

1711723296
Report to moderator
hax0r-neo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 48
Merit: 0


View Profile
October 27, 2014, 12:48:31 AM
 #2

Salut,

As dorii mai multe detalii despre Cartelele valorice BTC.

Exista posibilitatea de a fi utilizate pentru plati, sau dau accesul la Bitcoin.

Ma bucur sa vad mai multe companii care ofera servicii Bitcoin in Romania. Va urez multa bafta.

btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 27, 2014, 01:07:55 AM
 #3

hax0r-neo - Cartelele valorice sunt PAPER WALLET (pt cunoscatori).
Acestea sunt livrate goale in plic prin curierat si incarcate in momentul confirmarii de primire.
Odata incarcate, acestea pot fi importate in orice alt wallet.


Apreciem urarile de bun venit!
hanisnl
Member
**
Offline Offline

Activity: 119
Merit: 100

www.thecryptobot.com


View Profile WWW
October 27, 2014, 01:30:01 AM
 #4

bun venit !

cu legalitatea cum stati ? Smiley
acest serviciu este oferit de o firma sau de o persoana fizica ?
respectiv primesc o chitanta pentru plata efectuata ? Tongue

https://thecryptobot.com - Buy GunBot Licenses and Services
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
October 27, 2014, 06:00:02 AM
 #5

Salut,

Pe partea cu reîncărcatul cartelelor, mie chiar mi-ar folosi, dar momentan nu pot să folosesc serviciile voastre:
  • Nu văd eu bine, sau sumele de reîncărcare sunt de 250 RON, 500 RON, 750 RON? Eu vreau să bag 5 euro Shocked
  • Va apărea și Cosmotel? Am și o cartelă Cosmotel pe care vreu să o încarc.
  • Facturi se vor putea plăti?

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 27, 2014, 02:12:36 PM
Last edit: October 29, 2014, 08:22:37 AM by btc2home
 #6

bun venit !

cu legalitatea cum stati ? Smiley
acest serviciu este oferit de o firma sau de o persoana fizica ?
respectiv primesc o chitanta pentru plata efectuata ? Tongue

Salut, hanisnl
btc2home.ro are statut de persoana juridica. Asta reiese și din Termenii și Condițiile de pe site.
Mai precizam ca btc2home.ro se supune legislației în vigoare de pe teritoriul Romaniei.
Evident, in momentul achitării, primești chitanță awb de la curier.
btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 27, 2014, 04:00:54 PM
 #7

Salut,

Pe partea cu reîncărcatul cartelelor, mie chiar mi-ar folosi, dar momentan nu pot să folosesc serviciile voastre:
  • Nu văd eu bine, sau sumele de reîncărcare sunt de 250 RON, 500 RON, 750 RON? Eu vreau să bag 5 euro Shocked
  • Va apărea și Cosmotel? Am și o cartelă Cosmotel pe care vreu să o încarc.
  • Facturi se vor putea plăti?

Buna, valiz
Urmeaza sa adaugam si Cosmote, odata cu majoritatea operatorilor telecom din U.E.
Daca doresti, iti stam la dispozitie pentru efectuarea unei tranzactii de test in contravaloare de 5 euro dar momentan acestea sunt pachetele disponibile. Lucram continuu la imbunatatirea platformei . Dupa cum precizam mai sus, inca suntem in perioada beta.
Echipa btc2home.ro iti multumeste ptr interes!
hanisnl
Member
**
Offline Offline

Activity: 119
Merit: 100

www.thecryptobot.com


View Profile WWW
October 27, 2014, 05:06:13 PM
 #8

bine de stiu !

mult success cu businesul vostru !

https://thecryptobot.com - Buy GunBot Licenses and Services
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
October 27, 2014, 09:25:57 PM
 #9

btc2home.ro are statut de persoana juridica. Asta reiese și din Termenii și Condițiile de pe site.
Doua obiectii am si eu. Daca btc2home.ro este persoana juridica, de ce domeniul este inregistrat pe persoana fizica si are datele ascunse?

Daca trimiteti portofelul prin posta, cum preveniti atacurile MITM fizice? Bun, portofelul nu are fonduri initial, dar garantat ca ele pot fi accesate de toti cei care cunosc cheia privata. Ce masuri sunt in acest sens? De ce trebuie portofel fizic sa trimiti fondurile, nu pot fi trimise direct in portofelul clientului si prin posta sa fie trimsi un cod de confirmare?
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
October 28, 2014, 06:28:03 AM
 #10

cum arata cartela bitcoin ? pe site nu apare nici o imagine cu produsul .

este ca si cum ai vinde mere dar nu pui pozele cu merele . vreau sa vad si eu ce vindeti nu kinder cu surprize la curier.
btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 28, 2014, 04:06:28 PM
 #11

btc2home.ro are statut de persoana juridica. Asta reiese și din Termenii și Condițiile de pe site.
Doua obiectii am si eu. Daca btc2home.ro este persoana juridica, de ce domeniul este inregistrat pe persoana fizica si are datele ascunse?

Daca trimiteti portofelul prin posta, cum preveniti atacurile MITM fizice? Bun, portofelul nu are fonduri initial, dar garantat ca ele pot fi accesate de toti cei care cunosc cheia privata. Ce masuri sunt in acest sens? De ce trebuie portofel fizic sa trimiti fondurile, nu pot fi trimise direct in portofelul clientului si prin posta sa fie trimsi un cod de confirmare?

Salut,
Referitor la statutul domeniului, nu a fost alegerea noastra de a ascunde datele. Este procedura standard ROTLD in cazul persoanelor fizice. Asta deoarece domeniul a fost inregistrat zilele trecute de catre unul dintre dezvoltatorii nostri, urmand a fi transferat catre FUNDATIA ANDOR ALEXANDRU in perioada imediat urmatoare.

Referitor la portofelele fizice , acestea sunt sigilate cu holograma 3D , in plic protejat. iar adresele sunt desigur de unica folosinta. Evident, recomandam clientilor nostri sa refuze ridicarea coletului de la curier daca acesta prezinta urme de deteriorare sau desfacere.

Vizavi de sugestia ta referitoare la activarea prin cod de confirmare, acest serviciu urmeaza a fi implementat intr-un viitor apropiat. Am pus accentul pe lansarea serviciului de cartela reincarcabila prin curierat pentru a veni in ajutorul celor care inca nu sunt membri ai comunitatii Bitcoin, nu au auzit inca de Bitcoin decat foarte vag si vor sa inceapa de undeva, iar procedurile actuale de achizitie BITCOIN inca sunt pentru multi un impediment.

btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 28, 2014, 04:29:03 PM
 #12

cum arata cartela bitcoin ? pe site nu apare nici o imagine cu produsul .

este ca si cum ai vinde mere dar nu pui pozele cu merele . vreau sa vad si eu ce vindeti nu kinder cu surprize la curier.

Salut,

In imaginea alaturata, gasesti un paper wallet generic.  [ Apple for scale Wink  ]  -  https://i.imgur.com/t6A5vEt.jpg

Ca masura de securitate extra, varianta noastra de "paper wallet" este acoperita de holograme 3D extra-sensibile inseriate. Daca acestea prezinta urme de uzura sau desfacere, clientul este rugat sa refuze ridicarea coletului de la curier.
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
October 28, 2014, 04:37:30 PM
 #13

Buna ideea cu hologramele tamper-proof. But... where is the banana for scale? Cheesy

btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 28, 2014, 05:02:27 PM
 #14

Buna ideea cu hologramele tamper-proof. But... where is the banana for scale? Cheesy

Multumim pentru aprecieri,
Daca mai sunt si alte idei care sa creasca securitatea, suntem deschisi la sugestii.
P.S.: aluzia lui im0rtel era vis a vis de mere, asa ca, dupa lungi dezbateri, am decis sa folosim "the green apple - requested scale"
Wink

Cheers,

BTC2Home Team
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
October 28, 2014, 05:04:43 PM
 #15

btc2home.ro are statut de persoana juridica. Asta reiese și din Termenii și Condițiile de pe site.
Doua obiectii am si eu. Daca btc2home.ro este persoana juridica, de ce domeniul este inregistrat pe persoana fizica si are datele ascunse?

Daca trimiteti portofelul prin posta, cum preveniti atacurile MITM fizice? Bun, portofelul nu are fonduri initial, dar garantat ca ele pot fi accesate de toti cei care cunosc cheia privata. Ce masuri sunt in acest sens? De ce trebuie portofel fizic sa trimiti fondurile, nu pot fi trimise direct in portofelul clientului si prin posta sa fie trimsi un cod de confirmare?

Salut,
Referitor la statutul domeniului, nu a fost alegerea noastra de a ascunde datele. Este procedura standard ROTLD in cazul persoanelor fizice. Asta deoarece domeniul a fost inregistrat zilele trecute de catre unul dintre dezvoltatorii nostri, urmand a fi transferat catre FUNDATIA ANDOR ALEXANDRU in perioada imediat urmatoare.

Referitor la portofelele fizice , acestea sunt sigilate cu holograma 3D , in plic protejat. iar adresele sunt desigur de unica folosinta. Evident, recomandam clientilor nostri sa refuze ridicarea coletului de la curier daca acesta prezinta urme de deteriorare sau desfacere.

Vizavi de sugestia ta referitoare la activarea prin cod de confirmare, acest serviciu urmeaza a fi implementat intr-un viitor apropiat. Am pus accentul pe lansarea serviciului de cartela reincarcabila prin curierat pentru a veni in ajutorul celor care inca nu sunt membri ai comunitatii Bitcoin, nu au auzit inca de Bitcoin decat foarte vag si vor sa inceapa de undeva, iar procedurile actuale de achizitie BITCOIN inca sunt pentru multi un impediment.


Ok, eu nu mai am nici un comentariu personal, imi este suficient sa vad rezultatele promisiunilor de aici.

Acum, am niste colegi care au urmatoarele comentarii care nu imi apartin si la care nu astept raspuns:
- aoleu, ce comision mare (se poate incerca o optiune de pret mai mica sau o promotie din partea voastra, sa suportati un pic costurile de achizitie utilizator?)
- nu-mi place site-ul, si eu puteam sa fac mai bine (eu inteleg ca e la inceput, dar se pare ca nu inspira incredere?)
btc2home (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
October 28, 2014, 06:15:25 PM
Last edit: October 29, 2014, 08:21:00 AM by btc2home
 #16

btc2home.ro are statut de persoana juridica. Asta reiese și din Termenii și Condițiile de pe site.
Doua obiectii am si eu. Daca btc2home.ro este persoana juridica, de ce domeniul este inregistrat pe persoana fizica si are datele ascunse?

Daca trimiteti portofelul prin posta, cum preveniti atacurile MITM fizice? Bun, portofelul nu are fonduri initial, dar garantat ca ele pot fi accesate de toti cei care cunosc cheia privata. Ce masuri sunt in acest sens? De ce trebuie portofel fizic sa trimiti fondurile, nu pot fi trimise direct in portofelul clientului si prin posta sa fie trimsi un cod de confirmare?

Salut,
Referitor la statutul domeniului, nu a fost alegerea noastra de a ascunde datele. Este procedura standard ROTLD in cazul persoanelor fizice. Asta deoarece domeniul a fost inregistrat zilele trecute de catre unul dintre dezvoltatorii nostri, urmand a fi transferat catre FUNDATIA ANDOR ALEXANDRU in perioada imediat urmatoare.

Referitor la portofelele fizice , acestea sunt sigilate cu holograma 3D , in plic protejat. iar adresele sunt desigur de unica folosinta. Evident, recomandam clientilor nostri sa refuze ridicarea coletului de la curier daca acesta prezinta urme de deteriorare sau desfacere.

Vizavi de sugestia ta referitoare la activarea prin cod de confirmare, acest serviciu urmeaza a fi implementat intr-un viitor apropiat. Am pus accentul pe lansarea serviciului de cartela reincarcabila prin curierat pentru a veni in ajutorul celor care inca nu sunt membri ai comunitatii Bitcoin, nu au auzit inca de Bitcoin decat foarte vag si vor sa inceapa de undeva, iar procedurile actuale de achizitie BITCOIN inca sunt pentru multi un impediment.


Ok, eu nu mai am nici un comentariu personal, imi este suficient sa vad rezultatele promisiunilor de aici.

Acum, am niste colegi care au urmatoarele comentarii care nu imi apartin si la care nu astept raspuns:
- aoleu, ce comision mare (se poate incerca o optiune de pret mai mica sau o promotie din partea voastra, sa suportati un pic costurile de achizitie utilizator?)
- nu-mi place site-ul, si eu puteam sa fac mai bine (eu inteleg ca e la inceput, dar se pare ca nu inspira incredere?)

BombaUcigasa, apreciem din nou interesul si opiniile deschise si sincere. Ai fost unul dintre primii nostri critici care a adus cel putin in teorie o contributie reala si iti multumim pentru asta.
Referitor la comentariile prietenilor tai, precizam ca suntem o Fundatie Non Profit. Colectivul care dezvolta ideea acestei platforme este alcatuit dintr-o majoritate specializata in Economie, Stiinte Juridice si Cercetari Medicale. Aspectul site-ului a fost de la bun inceput o grija secundara. Furnizorii de servicii au insistat la o lansare grabita a ideeii noastre, tocmai pentru ca nu credeau ca ar fi cineva interesat. Ne bucuram ca le-am putut demonstra contrariul cu ajutorul vostru. Urmeaza in zilele urmatoare sa prezentam o versiune mai "estetica" a celei curente.


Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!