Bitcoin Forum
May 11, 2024, 04:48:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cloud Mining Deneyimlerim  (Read 3600 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
October 27, 2014, 10:14:03 AM
Last edit: November 11, 2014, 08:24:28 PM by techman

edit.

1715446122
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715446122
Reply with quote  #2

1715446122
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715446122
Hero Member
*

Ignore
1715446122
Reply with quote  #2

1715446122
Report to moderator
1715446122
Hero Member
*

Ignore
1715446122
Reply with quote  #2

1715446122
Report to moderator
1715446122
Hero Member
*

Ignore
1715446122
Reply with quote  #2

1715446122
Report to moderator
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
October 27, 2014, 12:16:37 PM

Hocam,
Bu site piyasaya gireli 4 ay dahi olmadi, ve yabanci forumlarda , bu site hakkinda hic iyi konusulmuyor, cihazlarinin olduklarina dair en ufak bir kanitlari yok, karanlik ve gizli takiliyorlar, hangi pool da kazdiklari hakkinda hic bir bilgi yok, bulunan bloklarla ilgili blockchain de herhangi bir kayit yok. Oraya koyduklari telefon numarasi calismiyor, adresi gecerli degil. Site hic guvence vermiyor, herhangi bir istatistik yok. referans sisteminin yalan yanlis calistigi soyleniyor. bazi kisiler referanslarinin kayboldugunu soyluyor, bunlar daha en aklima gelenleri. daha neler var.

Ve EN onemlisi,
musterilerinin ucretlerini, yeni alim yapan kisilerin parasiyla oduyorlar, bu da PONZI den baska bir sey degil, yani turkcesi saadet zinciri. sistem yeni musteri bulamaz ve musterilerinin parasini odeyemez duruma geldiginde ,ve de piyasadan yeteri kadar btc topladiklarinda, ortadan kaybolacaklardir. buna benzer bir site bir kac ay once 20.000 btc yi alip yok oldu ortadan, ayni kisilerin islettiginden supheleniliyor. lunamine idi sitenin ismi,

https://bitcointalk.org/index.php?topic=675315.0  , burda basligi var..(cok kisiyi aglattilar)

cex.io yu hic sevmem, yeri geldiginde cok da yererim, ama cex.io ile kiyaslanamaz bile, cex.io da kiraladigin hash gucunu en azindan tekrar sisteme satar ve cikabilirsin, bunda aldin mi eline yapisir, bir de bekle ki amorti etsin,ama amorti etmeden sistem coker ponzide.

ilk yatiriminiz gereksiz cok yuksek olmus, keske biraz arastirsaymissiniz, keske 100ghs gibi kucuk bir yatirim ile girseymissiniz, yeni yatirim yapmamanizi tavsiye ederim..aldiginiz odemelerde en azindan ne kadar kurtardiysaniz kardir. Bu tur (shady) karanlik siteler cokca var piyasada, dikkatli olmakta fayda var. almadan evvel keske burada bir baslik acsaymissiniz..
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 27, 2014, 01:43:17 PM

Gecmis olsun ne diyelim, boyle arkadaslarimiz oldugu surece bu tip adamlar daha coook yolunacak kaz bulur. ( sozum meclisten disari)

Bitcoin ile ilgilenne, bir nevi teknik bilgisi olan yani o kadar cahil olmadigini kabul ettigimiz arkadaslar, onlarca kez yazilip cizilmesine ragmen nicin halen bu tip seylere para yatirir aklim almiyor. Evrenin olusumunu, atomlarin bir araya gelip molekulleri olusturmasini falan anlayabiliyorum, havadan agir tonlarca agirliktaki demir yigini nasil havada ucabiliyor anliyorum, ama bu tip hareketlri yapan insanlari anlayamiyorum.
beginner_x
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 27, 2014, 05:32:07 PM

Benim için soru işaretleri: Elektrik parasının ve diğer bakım ücretlerinin olmaması, mining yapılan pool un havada kalması, bunun yanında bu ücretlerin olmadan fiyatının cex.io dan düşük kalması.

Ben bu sitenin reklamını daha önce görmüştüm, benim için en büyük problem istediğimde satıp kontrattan vazgeçememem olmasıydı. Sürede çok uzun açıkçası. Umarım önümüzdeki 4 ay içinde hashrate lerde çok büyük yükseliş olmazda btc lerinizi çıkartırsınız.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 27, 2014, 05:37:33 PM

hem dif hızlı artmıyor diyosun hem karlı iş sizde yapın diyosunda bunlar birbirine zıt olaylar değil mi  Cheesy
beginner_x
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 27, 2014, 09:03:35 PM

.. Belkide parayı çekmesem 5TH aldığım için 3 ay gibi bir sürede parasını çıkarıcak ve kara bile geçicektim fakat büyük ihtimal bu süre zarfında site dükkanı kapatıp kaçıcaktı.
..

Bu şekilde düşünüyorsan o 3 ay burnundan gelirdi emin ol.  Hiçbirşey güzel bir uykunun yerini almıyor. çok takma kafana.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 27, 2014, 09:58:41 PM

Sitenin Üyelik linklerini kaldır en azından kara çukur ise sonu gören üye olup almasın yorumlara bakmaz belki.

signature not found.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 27, 2014, 10:50:33 PM

Bir cok cloud mining basligina yazdim ve yeni gelecek arkadaslar icin tekrar yazma ihtiyaci duyuyorum.

Piyasadaki bir cok bulut madencilik isi yaptigini yada virtual mining, cloud mining , hashlet vb bircok isimle suslu kelimelerle bulut madencilik yaptigini iddia eden firmalarin sozlesmelerine goz atarsaniz su ibareleri goreceksiniz.

1.- Size hic bir sekilde herhangi bir yazilim yada donanim kargolanmayacaktir.
2.- Hic bir sekilde sisteme yazdiginiz poollarda fiziki bir mining islemi yapilmayacaktir.
3.- Size yapilacak odeme belirttiginiz poolun ortalama blok bulma sureleri baz alinarak satin aldiginiz hizin ortalama paylasim adedine gore hesaplanacaktir.
4.- Bu sistemde calisan herhangi bir fiziki donanim yoktur, bu tamamen sanal bir yazilimdan ibarettir.

Burada acikca ponzi semasi gorulebiliyor zaten. Bu yuzden bu tip yerlere paranizi yatirmadan evvel 2 degil 3 kez dusunun, cex.io daki gibi satin aldiginiz hizi trade (takas) edemiyorsaniz sonuc yuzde yuz zarar olacaktir.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
October 28, 2014, 02:06:21 AM

"4.- Bu sistemde calisan herhangi bir fiziki donanim yoktur, bu tamamen sanal bir yazilimdan ibarettir."

Bunu görsem zaten girmezdim, bu yazıyı çok iyi mi saklamışlar nerede acaba, baya şaşırdım buna kadar yazmalarını.

bu kalınla belirtilen kısmı sss'sinde yayınlayan şu ana kadar zenminer'ın hashlet ürününde var.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
October 28, 2014, 08:43:52 AM

İnsan hayatta gerçekten hata yapabiliyor, çok uzun süredir bitcoin ile ilgileniyorum fakat sonuçta bende insanım ve hata yapabiliyorum. Site ile iletişime geçtim ve tüm paramı geri ödediler fakat ödemeden kaçabilirlerdi, uçurumdan döndüm diyebilirim. Bu yaşadığım ibret olsun, bundan sonra 2 kere hatta 3 kere düşünürüm, bütün gün bunu düşünmekle geçti ve çok yıprandım. Sonuç mutlu son paramı geri aldım.

https://blockchain.info/address/1KENenhVBdtZWy5FV1pRxZ1dSekXpzXz7C

Sitenin ponzi sistemi olduğunu nedense anlayamadım, difficulty oranına göre ödemesi beni yanılttı. Sitenin teması 16.000 sitede var ve Wordpress. İnsanoğlu işte her zaman daha fazla para kazanmaya çalışıyor ve hata yapabiliyor. Belkide parayı çekmesem 5TH aldığım için 3 ay gibi bir sürede parasını çıkarıcak ve kara bile geçicektim fakat büyük ihtimal bu süre zarfında site dükkanı kapatıp kaçıcaktı.

Bütün parayı hiç risk bölümü yapmadan tek bir işe yatırmamam gerektiğini öğrendim aynı zamanda, o bitcoin'ler için aylarca çalıştım ve bu şekilde elimden uçup gitse çok üzülürdüm.

Profilimden yaşıma bakabilirsiniz, genç bir arkadaşınız olarak bu olaydan çok ders aldım, hayatımın geri kalanında mutlaka ders çıkarıcam bu olaydan. Zarar görmeden bu dersi almam ise şans eseri oldu..

Gecmis olsun kardesim, sevindim parani kurtardigina. bir an sizin mesajinizi gorunce, yazmayayim belki baska biri yazar diye dusundum ama, belki yazmasaydim su an konu baska bir sekilde ilerliyor olacakti, neyse gecmis olsun tekrardan...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: