Bitcoin Forum
May 10, 2024, 06:56:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoinler  (Read 2794 times)
amad (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
October 31, 2014, 08:43:22 AM

Selamlar,
Bu kadar alt coin olmasinin nedenini merak ediyorum da ingilizcem yetersiz kaldigi icin ve belki ek bilgi ekleyecek birisi vardir diye buradan sormak istedim:

• Insanlarin alt coin acmadaki kâri nedir ?
  • õlen alt coinler kripto paraya zarar mi veriyor nasil etkiliyor ?
  • altcoin acmak icin belirli bir yatirim mi yapmak gerekiyor ?

Tesekkurler

Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715324166
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715324166
Reply with quote  #2

1715324166
Report to moderator
1715324166
Hero Member
*

Ignore
1715324166
Reply with quote  #2

1715324166
Report to moderator
1715324166
Hero Member
*

Ignore
1715324166
Reply with quote  #2

1715324166
Report to moderator
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
October 31, 2014, 09:19:57 AM

Selamlar,
Bu kadar alt coin olmasinin nedenini merak ediyorum da ingilizcem yetersiz kaldigi icin ve belki ek bilgi ekleyecek birisi vardir diye buradan sormak istedim:

Tesekkurler

Soruların çoğuna aşağıdaki linkte verdiğim kaynaktan Türkçe olarak cevap bulabilirsin.

http://coin-turk.com/altcoin-nedir/

amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 31, 2014, 09:52:56 AM

Selamlar,

Tesekkurler

Soruların çoğuna aşağıdaki linkte verdiğim kaynaktan Türkçe olarak cevap bulabilirsin.

Sitenizi takipteyim hâlihazirda fakat bu yazi hicbirine yanit olmadi Levent Bey

Tesekkurler

lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
October 31, 2014, 10:08:52 AM

Selamlar,

Tesekkurler

Sitenizi takipteyim hâlihazirda fakat bu yazi hicbirine yanit olmadi Levent Bey

Tesekkurler

Bu yazıda zaten bildiğiniz konulardan bahsetmişiz demek ki Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 31, 2014, 10:11:38 AM

Selamlar,

Tesekkurler

Insanlarin alt coin acmadaki kâri nedir

Genel amac dolandiricilik, altcoinlerin sayisina baktigimizda cok azinin degisiklik getirdigini goruyoruz.
genel amac her ne kadar dolandiricilik olsada elle tutulur sayida da Bitcoin ile yapamadigimiz seyleri yapabilmemize olanak saglayan yada saglayacagini iddia eden bazi altcoinler mevcut. Ornegin Dark, Monero, Next coin gibi. En cok istenen sey tam gorunmezlik, takip edliememezlik yani bir nevi hayalet transferler. Buna en yakinida su anda Dark coin gorunuyor, elbette benzer baska coinler cikmis olsada hem gelistiricilerinin hemde takipcilerinin en kararli oldugu coinlerden birisi bu. En buyuk karlari ise coin yeni ciktiginda dusuk fiyattan ellerinde bolca olmasi ve fiyat yukseldikten sonra sahibini zengin etmesi.

õlen alt coinler kripto paraya zarar mi veriyor nasil etkiliyor

Kripto paraya guven nezninde zarar veriyor, yatirimcisini uzuyor ve ciddi para kaybettirerek sogumasina neden oluyor, bir yandan da Bitcoin in fiyatinin dusmesine neden oluyorlar, cunku buyuk parasi olmayan kucuk rakamlarla belkide okul harcligi ile bu ise merak salip ugrasan kisiler genellikle altcoinlere yonelerek paralarini kaptiriyorlar, pump dump diye tabir edilen sekilde fiyati once sisirip sonra ellerinde ne var ne yok satip btc ye cevirip sonra o btc yide fiyata cevirip sistemden cikiyorlar, bu altcoinlerin sayilari binleri gecmis durumda. Hem psikolojik hemde ekonomik olarak ciddi zarar veriyorlar. Bu tip altcoinlerin buyuk bir yuzdesi asya kokenli gelistiriciler tarafindan yapiliyor.

altcoin acmak icin belirli bir yatirim mi yapmak gerekiyor ?

Sayet kripto para yazacak kadar iyi bir programci, bunu tanitacak kadar iyi reklamci isen maddi olarak pek bir yatirim gerekmesede, genellikle basari yakalayanlar bir ekip olarak calsiyorlar ve sosyal medya olsun, pump dump yapmak icin olsun belli bir yatirim elbette gerektirecektir.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 31, 2014, 10:17:08 AM

1- kişi çıkarttığı coinin bi kısmına sahip olabilir eğer coin değer kazanırsa buradan gelir elde edebilir. (Premine)
arge ile bağış toplayabilir.
2- elde tutulacak btc yada piyasaya girmesi gereken değer yeni oluşturulan coine kaymış oluyor
coin öldüğünde ise coin yatırımcısı normalde btc yi ilerde pahalanır mantığıyla elde tuttuğunu düşünürsek
btc sini başka alt coine çevirdiği zaman btc si başka kişiye geçiyor bu kişi direk btc yi dolara tl vs çevirme ihtimali olduğu için değer
kaybı olması muhtemel. bunun yanında psikolojik etmenlerde var insanları yoruyor zihin bulandırıyor.
3- teknik olarak çok fazla harcama gerektirmiyor ama tutulması için reklam yenilik arge faliyetleri emek iş gücü gibi nedenlerle maliyet artabilir.
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
October 31, 2014, 10:22:47 AM

Kendi tecrübelerimden kişisel görüşlerimi kısaca aktarmaya çalışacağım o halde Smiley

Insanlarin alt coin acmadaki kâri nedir? Çoğu altcoin vurgun yapmak ve kısa yoldan para kazanmak için tasarlanıyor. Bazıları bunu başarıyor ve yüksek fiyatlara ulaştıktan hemen sonra satış geliyor ve coin dibe vuruyor. Bunun nedeni tasarımcının zaten belirli miktarda coin'i elinde bulundurmasından kaynaklanıyor yani premine. Fakat bazı altcoinler ise tamamen yenilikci bir bakis acisiyla uretiliyor ve topluluk tarafından tutuluyor, örneğin dark gibi, çünkü dark Bitcoin e göre daha fazla gizliliği ön plana çıkarıyor. Bunun gibi yenilikçi coinler ayakta kalırken diğerleri çöp olup gidiyor.

õlen alt coinler kripto paraya zarar mi veriyor nasil etkiliyor ? Çöp olanlar ise kripto dünyasına girmiş kişilerin heveslerini kırıyor ve dışarıdan bakan henüz çok fazla bilgiye sahip olmayan insanlarda kripto paralar sanki dolandırıcılık veya sahtekarlık kavramlarıyla bir anılıyor. Bu yüzden bu çöp coinler kripto kullanıcılarının hem tutkusunu azaltıyor hem de para kaybetmesine yol açıyor. Sonuç olarak da tüm sistem olumsuz etkileniyor bence.

altcoin acmak icin belirli bir yatirim mi yapmak gerekiyor ? Evet belirli miktarda yatırım yapmak gerek, üretim, kodlama, site, pazarlama vs vs gibi bir çok gider bulunuyor. Altcoin yaratmak için yatırım gerekli, tabi Kripto para tanıtıldıktan sonra bunun karşılığını alan da var, yatırımı kaybolup giden de.

Kısaca yazmak istedim umarım açıklayıcı olmuştur.

amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 31, 2014, 11:03:58 AM

@lewentkurt, @deblue, @DeepCoin Hepinize tesekkur ederim. Gayet aciklayici ve anlasilabilir oldu yazdiklariniz.

Ek olarak bir soru daha;

Bir coin neden òlùr ?

Ayrica not;

Yazilimciyim (9 yili gecti sanirim) fakat coin acma olaylarini derinlemesine arastirmadim ve bunun icin arastirma ve gelistirme yapmak gerekiyor. Ayrica bir de, coin'in amaci olacak olan sistemleri de gelistirmek ve "olmayani oldurmak" icin fikir uretmek gerekiyor. Sadece community destegi (tabii biraz da kazanc varsa kotu olmaz) niyetiyle sordum (ve sormaktayim da) sorulari.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 31, 2014, 11:18:58 AM

coini kimse almaz herkes satmak isterse ölmüş olur.
çok farklı nedenleri olabilir girişimci güvensizliği coin algoritması premine oranı vs vs bu çok öznel bi durum.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
October 31, 2014, 05:28:15 PM

Coin yenilikler getirmezse ölmüş olur.
mesela litecoin. taş gibi altcoin. scrypt'in baş tacı.
ama yenilik getirmedi. ve fiyatı eridikçe eridi.
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106

View Profile
October 31, 2014, 10:42:09 PM

çok güzel açıklamalarla dolu bir topic olmuş. kendi adıma altcoinler bir hevesti ve artık zevk almıyorum. bunda çok sayıda coinin ölümüne tanık olmam da neden olmuş olabilir.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: