Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:15:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bulut madencilik sistemi nedir ve nasıl yapılıyor? Ardındaki gerçekler  (Read 5828 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile WWW
November 06, 2014, 08:09:17 AM

http://coin-turk.com/bulut-madencilik-sistemi-nedir-ve-nasil-yapiliyor/

Bulut madencilik nedir ve nasıl yapılıyor? Madencilik paketi kiralamalı mıyım? Bulut madencilik işine girmeli miyim? Bu sorular şu anda özellikle yeni kullanıcılar tarafından sıklıkla soruluyor. Bu yazıda elimizden geldiğince bulut madenciliğin ne olduğunu açıklamaya çalışacağız ve ardındaki gerçekleri tartışmaya açacağız.
1715066154
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715066154
Reply with quote  #2

1715066154
Report to moderator
1715066154
Hero Member
*

Ignore
1715066154
Reply with quote  #2

1715066154
Report to moderator
1715066154
Hero Member
*

Ignore
1715066154
Reply with quote  #2

1715066154
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
November 07, 2014, 12:24:06 PM

Bu bölümdeki en açıklayıcı ve en kaliteli yazı şu anda bu olmasına rağmen 1 tane bile yorum gelmemesi ilginç olmuş. Tahmin ettiğim sebepleri uzun uzun yazmak isterdim fakat Cointellact ordusu yine başıma üşüşecek niye negatif yorum yapıyorsun sitemiz hakkında reflerimizi kaçırıyorsun diye..

Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
November 07, 2014, 01:41:52 PM

Çünkü herkes yorumlarını 1225551225842320155 adet Cointellect başlığında yaptı Smiley Cointellect'te benim de param var ama 1 tane refim yok. Hatta 1 tane ref linki vermişliğim bile yok. Ben bir risk aldım. DRK'tan kaybettim, aylardır eski haline gelsin diye bekledim ama hareket göremeyince bu riske giriştim. (Gerçi DRK ben bu mesajı yazarken yükselişte). Verdiğimin 2 katını alırsam en azından zararımın bir kısmını kapatmış olacağım. Kaybedersem de yapacak birşey yok. Kumar

yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 07, 2014, 05:40:28 PM

Ben de cointellect ile ilgili bir yazı yazmayı düşünüyordum ki, bu yazıyı görene kadar. Çok açıklayıcı olmuş.
(Ben de bu sistemin ponzi olduğunu yeni anladım, benim aptallığım evet)
Peki her bulut madenciliği yapan şirket Ponzici midir? Elbette değildir, bu işi uzun sürelerdir yapan şirketler var ve hala üretime devam ediyorlar. Fakat fark edildiyse gerçek üretim yapanların gelir tabloları çok daha düşük karlıdır, yani aslında gerçeği yansıtır.
Aynen katılıyorum. Cex.io da (görünürde) aynı işin benzerini yapıyor, ama verdiğin parayı zor kurtarıyorsun.
Cointellect'in demo paketi şöyle:
€ 14.95 ver, biz senin paranla en karlı coini kazalım, her gün ≥ € 1.64, 10 gün sonra ≥ € 16.4 senin olsun.
Ekşisözlük'te 12 sayfa giri var, yazıktır ya. Biri de dememiş mining bu kadar karlı değil diye.

Şimdi gelelim mining ne kadar karlı meselesine. Bence bunu en iyi betarigs.com'dan öğrenebiliriz. Betarigs'te (neredeyse) her zaman fiyatlar mining yapmanın verdiği max. fiyattan biraz daha fazladır, çünkü baktığımız fiyatlar mining cihazlarını kiraya veren kişilerin verdiği rakamlardır.
https://www.betarigs.com/list?miner_type=1
Price/Gh/day'in hemen altındaki ilk değeri alalım. Şu an 0.3399 BTC. Bunu Price/Mh/Day'e çevirirsek 0.0003399 BTC eder. Bu da 10 günlük süreyle 5Mh/s ile 0.016995BTC = € 4.660 verir. Şimdi gelelim cointellect'e. Demo paketini baz alacağım daha kolay olsun diye.
Estimated Daily Payment yani Tahmini Günlük Ödeme. Demo paketinde günlük ödeme 1.64 EUR imiş, 5Mh/s cihaz kiralayınca.

10 gün sonunda 1.64*10= € 16.40 veriyor cointellect.
10 gün sonunda 0.016995BTC = € 4.660 veriyor mining yapmak.
Siz de buna hala inanmak.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
November 07, 2014, 06:24:06 PM

bu adamların ponzi olduğunu anlamak için tek bir soru bile yeterlidir aslında.
"dogecoin'in fiyatı değişken olmasına rağmen bu adamlar nasıl sabit gelir garanti ediyorlar?".
ellerindeki donanım sabit, zorluk değişken, piyasa koşulları değişken, her gün sisteme 45 milyon (31250*60*24) yeni doge giriyor ve fiyat eğer alım desteği yoksa ki bu sisteme giren dogeler fiyatı çok rahat aşağı yönlü baskılar.
bunun yanında hali hazırda kazılmış olan ve sistemde aktarılan 95 milyar dogecoin var.
bu doge'nin %1'i (1 milyarcığı) satılırsa fiyat zaten 1 satoshi'nin altına düşecek.
bu adamlar bu kadar stabil olmayan bir  piyasada neyine güvenerek sabit gelir garantisi veriyor?

şu mesajımdaki cointellect ile ilgili kısım; https://bitcointalk.org/index.php?topic=849949.msg9463082#msg9463082

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
November 10, 2014, 11:36:42 AM

İsmini vermek istemediğim (bulut madencilik yaptığını iddia edilen) bir siteye Türkiye'den o kadar çok yeni ve daha Bitcoin'i bilmeyen insan girmiş ki, büyük resmi görünce şimdi anlıyorum.

Şu anda Ponzi'nin kendisi yaşasa o bile kandırılabilirdi belki. Sistemi kendi çıkardı fakat; Ponzi %10 %20 gibi faizler vaat ediyordu, şu anda %300 gibi getiri tabloları mevcut, hayatta olsa bu sistemlere o da dahil olurdu gibi geliyor bana Smiley
hosunn
Full Member

Activity: 200

View Profile WWW
November 18, 2014, 05:08:58 PM

Bizimde datacenter'deki alanlarımıza S4 koyup Cloudmining düşünüyorduk yapmayalım mı?

http://www.guneydc.com/ Hosting, Dedicated, VDS-VPS, Domain Checker
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 18, 2014, 06:35:58 PM

Bizimde datacenter'deki alanlarımıza S4 koyup Cloudmining düşünüyorduk yapmayalım mı?

Kiralama isine girmeniz daha karli olacaktir.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 18, 2014, 06:41:04 PM

Göstermelik 10 tane makine koyarsınız, 1000 tane varmış gibi kiralarsınız. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hosunn
Full Member

View Profile WWW
November 18, 2014, 09:06:41 PM

Göstermelik 10 tane makine koyarsınız, 1000 tane varmış gibi kiralarsınız. Smiley

Yer konusunda sıkıntımız yok elektrik bakımındanda yok ama herkes kötü derse gitmez gibime geliyor gözüm korktu açıkcası Smiley

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
November 18, 2014, 09:12:57 PM

Yer konusunda sıkıntımız yok elektrik bakımındanda yok ama herkes kötü derse gitmez gibime geliyor gözüm korktu açıkcası Smiley

aslında eal f ın dediği daha mantıklı şimdi hesap edelim eğer matematiksel olarak ödemeler gerçekleşecekse 1000 cihaz alıp 1000 cihaz var deseniz dif artmış olacak kullanıcılarınız daha az btc kasacak 1000 var deyip 10 alet alsanız network u daha az arttırmış olup kullanıcıya daha çok kazandırmış olacaksınız Grin tabi bu ödemelerin daima yapıldığı düşünüldüğünde geçerli.
hosunn
Full Member

View Profile WWW
November 18, 2014, 09:20:36 PM

aslında eal f ın dediği daha mantıklı şimdi hesap edelim eğer matematiksel olarak ödemeler gerçekleşecekse 1000 cihaz alıp 1000 cihaz var deseniz dif artmış olacak kullanıcılarınız daha az btc kasacak 1000 var deyip 10 alet alsanız network u daha az arttırmış olup kullanıcıya daha çok kazandırmış olacaksınız Grin tabi bu ödemelerin daima yapıldığı düşünüldüğünde geçerli.

zaten projedeki sistemde siz kendi wallet adresinizi ve worker bilgilerinizi girip tanımladıktan sonra otomatik size kazmaya başlar ne kadar güç aldıysanız artık 2. Konuya gelince Network sorunu yok çünkü network kullanmıyorlar diye biliyorum (neredeyse) eğer çok ihtiyaç olursa 1 Gbps yer var oradan 100 Mbps hepsine ayırırız sorun değil ayrıca bu cloudmining yurtdışın'da aynen böyle işliyor diye biliyorum doğru değilmi?

deblue
Legendary
*

View Profile
November 18, 2014, 09:35:01 PM

evet

zaten projedeki sistemde siz kendi wallet adresinizi ve worker bilgilerinizi girip tanımladıktan sonra otomatik size kazmaya başlar ne kadar güç aldıysanız artık 2. Konuya gelince Network sorunu yok çünkü network kullanmıyorlar diye biliyorum (neredeyse) eğer çok ihtiyaç olursa 1 Gbps yer var oradan 100 Mbps hepsine ayırırız sorun değil ayrıca bu cloudmining yurtdışın'da aynen böyle işliyor diye biliyorum doğru değilmi?

evet evet bu konuda sıkıntı yok ama fiilen 1000 cihaz bulundurmamanız hem sizin için hem müşteri için daha karlı onu diyorum
hosunn
Full Member

View Profile WWW
November 18, 2014, 09:37:13 PM

Araştırmak lazım Smiley Cloudmining yapılacaksa sağlam yapılmalı sistemi kuran firmanın alt yapıyı iyi hazırlamış olması gerekli.

deblue
Legendary
*

View Profile
November 18, 2014, 09:41:34 PM

Araştırmak lazım Smiley Cloudmining yapılacaksa sağlam yapılmalı sistemi kuran firmanın alt yapıyı iyi hazırlamış olması gerekli.

Cheesy ben diyorum ki bi şeye gerek yok bi panel yapıcaksın bi script yazacaksın devam cihaza filan hiç gerek yok.
şimdiki asicleride fotoşopla çoğalt birsürü var asic var gibi gözüken bi foto ayarla  Grin
hosunn
Full Member

View Profile WWW
November 18, 2014, 09:48:20 PM

Cheesy ben diyorum ki bi şeye gerek yok bi panel yapıcaksın bi script yazacaksın devam cihaza filan hiç gerek yok.
şimdiki asicleride fotoşopla çoğalt birsürü var asic var gibi gözüken bi foto ayarla  Grin

İşte orası olmaz Smiley en azından 10 tane 20 tane koyarsın cihaz kiralayan kiralar Smiley yeni kabinler geldi boştamı dursun.

Blackviking
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
June 16, 2016, 12:14:41 PM

Gerçekten de işini yapan bir şirket var mıdır ? Paramı yatırabileceğim , ben evde ufak ufak musluklarda dolaşırken oradan da gelsin.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 23, 2016, 09:31:44 PM

güzel ve kaliteli bir yazı. teşekkürler.
murat6562
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 26, 2016, 05:34:15 PM

Ben bu cloud sirketlerinin hicbirine guvenmem.Hepsi sahtekar.Isteyen gitsin yatirsin.Umarim ben yaniliyorum da gercekten kazanan vardir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: