Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:00:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin 1 milyon dolar olacak  (Read 29409 times)
adverbelly
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 21, 2016, 10:57:09 PM

Bu gidişle 1 milyon doları bırak 1 dolara kadar düşer sonra millet ağlamaya başlar. Dediğiniz gibi ben 3 saat önce 0.0002 fee ayırdım ustelik sadece 0.025 gonderdim hala onay almadı... sistem çökmeye başlıyor bence.
1715076005
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715076005
Reply with quote  #2

1715076005
Report to moderator
1715076005
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715076005
Reply with quote  #2

1715076005
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 22, 2016, 12:53:39 AM

bu sistem öyle bir kaç aksaklık yada aksilik görünce silinip atılacak bi sistem değil bu kadar hafife almayın.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 22, 2016, 12:50:03 PM
Last edit: January 22, 2016, 04:10:52 PM by xRaVeNx

Bu gidişle 1 milyon doları bırak 1 dolara kadar düşer sonra millet ağlamaya başlar. Dediğiniz gibi ben 3 saat önce 0.0002 fee ayırdım ustelik sadece 0.025 gonderdim hala onay almadı... sistem çökmeye başlıyor bence.
Bu konuda kenanzz ye hak veriyorum fakat ciddi bir şekilde bu sistemin bitirmeyi istiyen insanlar olduğunuda düşünüyorum. Kağıt paranın evriminde merkezi sistemleri kötü etkileyecek bir alternatif oluşturuyor. Bir kaç seneye kağıt para bittiğinde btc altrrnatifi devletleri kızdırıyor.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 22, 2016, 01:23:06 PM

Bu konuda kenanzz ye hak veriyorum fakat ciddi bu sistemin bitmeyi istiyen insanlar olduğunuda düşünüyorum. Kağıt paranon evriminde merkezi sistemleri kötü etkileyecek bir alternatif oluşturuyor. Bir kaç seneye kağıt para bittiğinde btc altrrnatifi devletleri kızdırıyor.

nedenide gizliliği aslında kağıt paralar varken banka hesapları vs leri belliyken bile onca kara para dönüyor ve devletler bilerek yada bilmeyerek buna izin veriyor ancak kripto-paraya geçince herşey anonimleşicek buda devletleri korkutuyor.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 22, 2016, 04:14:19 PM

Bu konuda kenanzz ye hak veriyorum fakat ciddi bu sistemin bitmeyi istiyen insanlar olduğunuda düşünüyorum. Kağıt paranon evriminde merkezi sistemleri kötü etkileyecek bir alternatif oluşturuyor. Bir kaç seneye kağıt para bittiğinde btc altrrnatifi devletleri kızdırıyor.

nedenide gizliliği aslında kağıt paralar varken banka hesapları vs leri belliyken bile onca kara para dönüyor ve devletler bilerek yada bilmeyerek buna izin veriyor ancak kripto-paraya geçince herşey anonimleşicek buda devletleri korkutuyor.
Bence olay o değil. Bitcoin kesinlikle anonimlik değildir hatta herşeyin açık olmasıdır. Devletlerin korktuğu nokta o. Devlet nakit parayı istediği gibi su altından istediği yere aktarabiliyor. Bitcoin o durum gerçekleşemez çünkü herşey açık ve takip edilebilir olucak. Herşeye bir kılıf bulmak zorunda kalıcaklar. Tabiki okadar kılıfı bulamayacakları için durum sakata gidicek. Vergi birikimleri nerelere harcanıyor vs bu tarz durumlar komple açığa çıkıcak. Asıl korku burada.
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
January 22, 2016, 05:28:21 PM

Bence olay o değil. Bitcoin kesinlikle anonimlik değildir hatta herşeyin açık olmasıdır. Devletlerin korktuğu nokta o. Devlet nakit parayı istediği gibi su altından istediği yere aktarabiliyor. Bitcoin o durum gerçekleşemez çünkü herşey açık ve takip edilebilir olucak. Herşeye bir kılıf bulmak zorunda kalıcaklar. Tabiki okadar kılıfı bulamayacakları için durum sakata gidicek. Vergi birikimleri nerelere harcanıyor vs bu tarz durumlar komple açığa çıkıcak. Asıl korku burada.

Kılıfına uydurmak o kadar zor değil. Bu ülkede örtülü ödenek diye bir saçmalık var. Osmanlı padişahlarından daha zengin şu an ülkeyi yönetenler. Kimse bir şey soramıyor, hesap verme zorunluluğu yok. Para olarak Bitcoin kullanılsaydı da bir şey değişmezdi, hangi adresin kime ait olduğu açıklanmadığı sürece bilinemez. Burada devlet açısından hiçbir sıkıntı yok.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 22, 2016, 08:38:25 PM

Tabiki de 1 milyon dolar olmayacak hiçbir zaman ama hemen karamsarlığa kapılmışsınız. Herşeyin bir çaresi vardır... Arasıra bitcoin network saldırı altında olabiliyor o nedenle gecikmesi doğal.
adverbelly
Full Member

Activity: 168

View Profile
February 08, 2016, 03:07:08 PM

1 milyonu bilmem ama 1000$ olsa öpüp başınıza koyun tabii önceden yatırım yapmışsanız. Bitcoin hiçbir zaman 1 milyon yada 10000$ yada 3000$ yada 1000$ olmayacak!
masterconqueror
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
February 08, 2016, 03:30:40 PM

Önündeki gerçekçi engeller bitcoinin 1 milyon dolar olma hayalini imkansız kılar. Bu ümitsizlik veya karamsarlık değildir.
Bknz: Bankalar, altın sahipleri, petrol kralları vs...
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 08, 2016, 10:29:52 PM

1 milyonu bilmem ama 1000$ olsa öpüp başınıza koyun tabii önceden yatırım yapmışsanız. Bitcoin hiçbir zaman 1 milyon yada 10000$ yada 3000$ yada 1000$ olmayacak!

Konuyu okumadan imza için mesaj yazınca böyle oluyor. 1 milyon dolar öyle sallama bir rakam değil.

"Deneyimli bir yatırımcı olan Pal’un 1 milyon dolarlık öngörüsü hem sezgiye dayalı tahminlerden hem de yaptığı bazı analizlerden geliyor: Altın ve Bitcoin için küresel olarak var olan rezervler ve arzlar hesaplandığında, bir Bitcoin teorikte yaklaşık 700 ons altın değerinde olmalıdır, bu da yaklaşık 1 milyon dolar olarak hesaplanmaktadır."

Ayrıca:
Bitcoin serbest yatırım aracı olarak kullanıldığında; $1.230
Altın yatırımcılarının %1’i Bitcoin’e girdiğinde; $3.500
Mevcut para transfer sistemleri ile yer değiştirdiğinde; $6.860
Küresel anlamda e-ticaret parası olarak kullanıldığında; $11.500
Karaborsa işlemlerinin %25’ini oluşturduğunda; $44.000
Rezervdeki paralarla yer değiştirdiğinde; $500.000
Offshore mevduat olarak kullanıldığında; $800.000
simplelife888
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 09, 2016, 12:12:50 AM

1 milyon dolar demek çok büyük rakam demek ben olacağına inanmıyorum hayal bence bu rakam.
mustang321
Full Member

Activity: 122

View Profile
February 11, 2016, 12:41:11 PM

Belki olur ama bitcoinin 1 milyon dolar olduğu zamanı biz göremeyiz.
mudiko
Sr. Member

Activity: 321

View Profile
February 20, 2016, 08:22:52 AM

Yakın zamanda imkansız bir durum. Ciddi bir enflasyon lazım bu düzeye ulaşmasından önce
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 20, 2016, 09:12:14 AM

2025'e kadar 3 kere yarılanma olacak 12,5 6,25 ve 3,125 şeklinde o zamana kadar 10000 doları görmesin de ne yapsın

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
February 20, 2016, 12:03:47 PM

böyle konuları gördükçe keşke çok daha önce bitcoini tanısaydım, yatırım yapsaydım diyorum   Cry zamanında yapılan 10 btc lik yatırım(o zaman 20 ₺ falan) şimdi 12.710 ₺ kazandıracaktı bile bu işte ileri görüşlülük çok önemli 3000 btc falan yatırım yapanlar şimdi hawaii de maikato larını içiyolar Smiley 1 milyon dolar olmaz demeyin çok değil bi 30-40 yıl sonra tamamen kripto para bile kullanabiliriz o zaman artar elbet (şahsi düşüncem)

Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
February 20, 2016, 12:09:35 PM

böyle konuları gördükçe keşke çok daha önce bitcoini tanısaydım, yatırım yapsaydım diyorum   Cry zamanında yapılan 10 btc lik yatırım(o zaman 20 ₺ falan) şimdi 12.710 ₺ kazandıracaktı bile bu işte ileri görüşlülük çok önemli 3000 btc falan yatırım yapanlar şimdi hawaii de maikato larını içiyolar Smiley 1 milyon dolar olmaz demeyin çok değil bi 30-40 yıl sonra tamamen kripto para bile kullanabiliriz o zaman artar elbet (şahsi düşüncem)

Bakkal hesabıyla Bitcoin'in en ucuz olduğu dönemde alıp en pahalı olduğu dönemde satsaydım dediğiniz olay gerçek hayatta gerçekleşmiyor. Yine de Bitcoin kullanıcısına birçok fırsat sundu ve birçok insanı zengin etti. 1 milyon dolar olması için gereken parametreler ortada, tüm dünyada kullanımının nakit kadar yaygınlaşması gerekiyor.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 21, 2016, 11:42:45 AM

Konuyu okumadan imza için mesaj yazınca böyle oluyor. 1 milyon dolar öyle sallama bir rakam değil.

"Deneyimli bir yatırımcı olan Pal’un 1 milyon dolarlık öngörüsü hem sezgiye dayalı tahminlerden hem de yaptığı bazı analizlerden geliyor: Altın ve Bitcoin için küresel olarak var olan rezervler ve arzlar hesaplandığında, bir Bitcoin teorikte yaklaşık 700 ons altın değerinde olmalıdır, bu da yaklaşık 1 milyon dolar olarak hesaplanmaktadır."

Ayrıca:
Bitcoin serbest yatırım aracı olarak kullanıldığında; $1.230
Altın yatırımcılarının %1’i Bitcoin’e girdiğinde; $3.500
Mevcut para transfer sistemleri ile yer değiştirdiğinde; $6.860
Küresel anlamda e-ticaret parası olarak kullanıldığında; $11.500
Karaborsa işlemlerinin %25’ini oluşturduğunda; $44.000
Rezervdeki paralarla yer değiştirdiğinde; $500.000
Offshore mevduat olarak kullanıldığında; $800.000
Şu listelemeye göre 45.000 dolar seviyeleri öyle çok da uzak gibi durmuyor bence.
Yani bir iki iyi gelişme ile 10 yılda ulaşılabilecek bir seviye. Şu an $400 olduğunu düşünürseniz 100 kat değerlenmesi hiç de fena değil.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 23, 2016, 02:25:55 PM

şimdi arkadaşlar bunu saklamak için iyi bir cüzdana ihtiyacımız var.  ben offline sistemde oluşturduğum şifrelenmiş kağıt cüzdanımı saklıyorum bu siz mantıklımı hepsini orada saklamak? internetsiz ortamda oluşturulmuş cüzdan..

bilgisayarınızda illegal işlemler (virüs bulaştıracak programlar) kullanmıyorsanız bitcoinin kendi core cüzdanıda güvenilir.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 23, 2016, 02:29:51 PM

https://www.youtube.com/watch?v=95AxzsiVS-M

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 01, 2016, 08:20:04 AM

İmkansız bir şey sonuçta dijital ve henüz emekleme aşamasında olan bir para birimi ve bu fiyattan talep görmesi mümkün olmaz. Yatırımcıların bile işine gelmez. Lakin yatırım yapanların sayısı artıyor düzenli bir şekilde fiyat artışı bitcoin'e olan güveni arttıracaktır.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: