Bitcoin Forum
May 12, 2024, 12:41:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: litecoin kazmaya başlamak?  (Read 3052 times)
enes122 (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
November 14, 2014, 10:57:49 AM

tekrardan merhaba arkadaşlar, 2bin tl civarı bi kasa toplayıp (mining için normal kullanım için değil) litecoin kazmaya başlasam ileriye yönelik karlı olurmu? kazdığım ltc leri satmayacağım biriktireceğim pc evimde 7x24 çalışabilir ve elektrik faturasına ayda 50tl den fazla yük yapmazsa bu işe girişebilirim amacım 1-2 sene ltc leri biriktirmek. siz ne dersiniz fikirlerinizi bekliyorum.
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715517706
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715517706
Reply with quote  #2

1715517706
Report to moderator
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
November 14, 2014, 12:16:38 PM

direk ltc alman daha karlı

Sehzade
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
November 14, 2014, 01:49:27 PM

Bende senin gibi hevesle btc işine gireyim dedim. Araştırma yaptım. Genellikle türkçe forumlarda açılan konular eski ve güncel algoritma üzerinde bilgi yok denecek kadar az. Burada arkadaşlar sağolsunlar onlardan öğrendiğim ve yönlendirmeleri ile bilgisayar sistemi üzerinde btc, ltc ve doge coin kasmak boşa masraf. Zorluk derecesi artacağına kazanılan miktar düşmeye başlayacak. Elektrik masrafını + gelecek zam ile zarara gireceksin. Bu işi asic miner adı verilen sistemler bile zamanla masraflarını karşılamadıkları belirtiliyor. Ltc ise değer kaybedeceği görüşünde. Ya para ile ltc al. Ya da deneme yanılma yöntemi ile gözlemle. Bende bu iş de acemiyim. Tecrübeli arkadaşlar yazdıklarıma ya doğru veya yanlış derlerse memnun olurum Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 14, 2014, 03:31:22 PM

DIrek LTC alman cok daha karli dendigi gibi.

Su anda pc ile mining yapmak topu igne ile tunel kazmaya benzer.
amad
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
November 15, 2014, 08:06:53 AM

Ben 1 ay kadar arastirdim (biraz pimpirikliyimdir de) fakat mining yapmak Turkiyedeki birisi icin pek mantikli degil. Elektrigi gec alet eline gelene kadar zaten zorluk seviyesi artmis oluyor, vergiler, yol (kargolama) masrafi da cabasi. Diger arkadaslarin dedigi gibi direk satin almak daha mantikli. Cloud'a bulasma derim

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 15, 2014, 09:14:45 AM

Ben 1 ay kadar arastirdim (biraz pimpirikliyimdir de) fakat mining yapmak Turkiyedeki birisi icin pek mantikli degil. Elektrigi gec alet eline gelene kadar zaten zorluk seviyesi artmis oluyor, vergiler, yol (kargolama) masrafi da cabasi. Diger arkadaslarin dedigi gibi direk satin almak daha mantikli. Cloud'a bulasma derim

PC ile, ekran karti ile miningden bahsedilmis, bir kahve icte uyan Smiley
asuspc
Sr. Member

Activity: 328
Merit: 250

View Profile
November 16, 2014, 10:25:57 PM

oscar arkadaşımızın dediği gibi al-sat yapmak daha mantıklıdır bu zamanda mining yapıp zaman kaybı olur diye düşünüyorum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: