Bitcoin Forum
June 30, 2024, 10:49:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'de Bitcoin kabul eden işletmelerin listesi  (Read 16379 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 430
Merit: 250

View Profile WWW
November 21, 2014, 02:43:36 PM

http://coin-turk.com/turkiyede-bitcoin-kabul-eden-yerler/

Sayfamızda Türkiye’de Bitcoin kabul eden işletmelerin listesine yer verilmiştir. Güncellenecek olan listeye ana sayfa sağ orta kısımdan da erişebilirsiniz.
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
November 21, 2014, 02:59:04 PM

Listedeki bilginin doğruluğundan nasıl emin olabiliyorsunuz? coinmap.org a her isteyen istediği adresi girebiliyor.
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 03:02:10 PM

Listedeki bilginin doğruluğundan nasıl emin olabiliyorsunuz? coinmap.org a her isteyen istediği adresi girebiliyor.

Evet bir çok giriş vardı; fakat sadece işletmeleri listemize aldık. Herhangi bir hatada işletmeler bize bilgi verdiğinde ya da geri dönüş olduğunda anında güncelleme yapılacaktır.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3780
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 21, 2014, 03:11:40 PM

Ben de bu konuyu açacaktım ama 2 gündür fırsat bulamamıştım. Bitcoin kabul eden işletmeleri desteklememiz ve aralarına yenilerinin katılması için teşvik etmemiz gerekiyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 03:14:18 PM

Ben de bu konuyu açacaktım ama 2 gündür fırsat bulamamıştım. Bitcoin kabul eden işletmeleri desteklememiz ve aralarına yenilerinin katılması için teşvik etmemiz gerekiyor.

Coin-turk ekibi olarak bizim de amacımız bu, umarız bu liste kısa zaman içerisinde uzayıp gider.
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 03:37:12 PM

Evet bir çok giriş vardı; fakat sadece işletmeleri listemize aldık. Herhangi bir hatada işletmeler bize bilgi verdiğinde ya da geri dönüş olduğunda anında güncelleme yapılacaktır.

Listedeki tüm işletmeleri tek tek sizin araştırmanız gerekir, yoksa sitenizdeki haberlere güvenemem.

Örnek: https://www.deftersepeti.com/

Sitede bitcoin ile ilgili tek satır geçmiyor. Bir ürün alıp ödeme seçeneklerine giriyorum, sadece havale , kredi kartı ve payU seçenekleri var.

Listeyi uzatacağız diye sahte girişlerle doldurursak hem gerçekten bitcoin ile iş yapan firmalara haksızlık etmiş oluruz hem de bu listeleri ciddiye alanların gözünde itibarımız kalmaz.

techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
November 21, 2014, 04:23:45 PM

Hasret kırtasiye unutulmasın lütfen listeye eklensin Smiley Sahibi ile uzun uzun telefonda konuşmuştum ve sonrasında bitcoin kabul etmeye başlamışlardı, haberi burada..

http://www.coinkolik.com/manisada-bitcoin-kabul-eden-kirtasiye/

CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 05:22:24 PM

Listedeki tüm işletmeleri tek tek sizin araştırmanız gerekir, yoksa sitenizdeki haberlere güvenemem.

Örnek: https://www.deftersepeti.com/

Sitede bitcoin ile ilgili tek satır geçmiyor. Bir ürün alıp ödeme seçeneklerine giriyorum, sadece havale , kredi kartı ve payU seçenekleri var.

Listeyi uzatacağız diye sahte girişlerle doldurursak hem gerçekten bitcoin ile iş yapan firmalara haksızlık etmiş oluruz hem de bu listeleri ciddiye alanların gözünde itibarımız kalmaz.

Bu listede yer alan tüm şirketler kendi beyanları doğrultusunda bitcoin kabul ettiklerini belirtiyorlar. Kaynağımızda şirketin telefon bilgileri dahil tüm iletişim bilgileri mevcut, bu nedenle kendi beyanları olduğu için güvenilir buluyoruz. Zaten gelen geri bildirimlerle listede güncelleme yapılacağını ifade etmiştik.

Not: Defter sepetinin sahibi Hamdi Bey ile konuştuk, geçici bir sıkıntı olabileceğini belirtti, hatta bitcoin ödemelerinde özel indirim uygulandığını da vurguladı.

CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 05:23:03 PM

Hasret kırtasiye unutulmasın lütfen listeye eklensin Smiley Sahibi ile uzun uzun telefonda konuşmuştum ve sonrasında bitcoin kabul etmeye başlamışlardı, haberi burada..

http://www.coinkolik.com/manisada-bitcoin-kabul-eden-kirtasiye/

Teşekkürler, ekleyeceğiz.
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
November 21, 2014, 07:20:32 PM

Not: Defter sepetinin sahibi Hamdi Bey ile konuştuk, geçici bir sıkıntı olabileceğini belirtti, hatta bitcoin ödemelerinde özel indirim uygulandığını da vurguladı.

Öncelikle Hamdi beye iyi akşamlar diliyorum,

Bu siteyi uzun süredir takip ediyorum. Bitcoin ödemesi ile ilgili hiçbir çalışma yapmamışlardı. Bu mesajdan sonra ödeme seçeneklerine eklemişler. Demek harekete geçirmek için atarlanmak gerekiyormuş Smiley
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
November 22, 2014, 11:02:59 AM

İşletmelerden gelen istekler doğrultusunda Adres Bilgisayar ve Hasret Kırtasiye listeye eklenmiştir.
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 11, 2014, 07:45:47 AM

http://coin-turk.com/turkiyede-bitcoin-kabul-eden-yerler/

Reset OTB Reklam Ajansı listeye eklenmiş ve liste güncellenmiştir.
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 12, 2014, 10:08:32 AM

AK İnşaat şirketi listeye eklenmiş ve liste güncellenmiştir.
mudiko
Sr. Member

Activity: 321

View Profile
December 13, 2014, 09:06:54 PM

kabul edilmesi durumunda vergi kaçakçılığından suçlanmamız mümkün mü? yoksa aldığımız btc ye rağmen normal fatura mı kesmeliyiz
techman
Legendary
*

View Profile
December 13, 2014, 09:38:24 PM

Bitcoin ile ödeme aldıktan sonra nakit para almış gibi fiş veya fatura keserseniz sorun olmayacaktır.

bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
December 13, 2014, 09:48:22 PM

Ak inşaat bitcoin ile ne satıyor?
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
December 14, 2014, 08:01:51 AM

Ak inşaat bitcoin ile ne satıyor?

Şirket bitcoin ile daire satıyor, ilgileniyorsanız  şirketin facebook sayfasından iletişime geçebilirsiniz.
dorhug121
Member
**

Activity: 99
Merit: 10

View Profile
December 15, 2014, 02:43:13 PM

Benim anlamadığım vergi işini nasıl hallediyorlar Bitcoin üzerinden ?
techman
Legendary
*

View Profile
December 15, 2014, 09:19:27 PM

Küçük işletmelerde bitcoin ile ödeme alındıktan sonra sanki nakit ödeme almış gibi fiş keserek vergi olayı halledilebilir ama bitcoin ile ev alındığında olay nasıl oluyor bilemedim Smiley Bitcoin'i gönderirken falan adamın eli titrer, adresi 50 defa kontrol eder, madenciler hemen onaylasın diye yalvarır falan, zor iş Smiley

Csx7
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile WWW
December 16, 2014, 03:20:34 AM
Last edit: December 23, 2014, 08:21:32 AM by Csx7

Bitcoinle daire almak Smiley insan duyunca bi garip oluyor açıkcası  Shocked
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: