Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:37:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: CoIntellect hakkında, yardım lütfen  (Read 12120 times)
DPCCO (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 26, 2014, 10:37:31 AM

Öncelikle hepinize merhaba;

Soruma gelecek olursam tabiri caizse her ağızdan bir ses çıkmakla beraber aşırı derecede kafa karıştırıcı bi hal olmaya başladı. Riski herkes biliyor ancak..

a diyor sistem güvensiz sebebi xxxx,
b diyor sistem güvenli sebebi xxxx,
Sonra tekrar a diyor  bak güvenliymiş falan.
kimin ne dediği anlaşılamaz bi duruma geldi.

Şu sistemi bilen birisi iyice anlatabilir mi? Neden güvenlidir, niçin değildir? Son zamanda bazı yerlerde rastladığım soru ise bu adamlar kazım yapıyor mu? Yoksa bize öylemi gösteriyor?

İlgili bir konu varsa affola. Linkini atabilirseniz ben ve görmeyen takip eden kurcalayan daha birçok insana yardımcı olabilirsiniz.

Teşekkürler.
1715524639
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715524639
Reply with quote  #2

1715524639
Report to moderator
1715524639
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715524639
Reply with quote  #2

1715524639
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
emrebey
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 26, 2014, 12:14:07 PM

cointellect, hemen hemen isi bilen herkes tarafindan ponzi oldugu konusunda uyariliyor:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ponzi_oyunu

benim sahsi fikrim de ponzi oldugu ve bir muddet sonra patlayacagi yonunde. sistem patlayana kadar yatirim yapip kar edebilirsiniz, ama sizin kontratiniz devam ederken boyle bir sey olursa yatiriminiz cope gider.

"ama adamlar odeme yapiyor, odeme kaniti var her tarafta"

ponzi semasinda zaten ilk girenler ponzi basarili oldugu surece kazanir. karinin ustune kar katar. sistemin, buyumek icin de odeme yapmaya ihtiyaci vardir. cunku odeme yaptikca, birileri gelecek avukatligina soyunacak bu ve bircok forumda oldugu gibi. cunku senden once girenin para kazanmaya devam edebilmesi icin seni ve senden sonrakileri de kandirabilmesi lazim. zaten %10'luk referal sistemi, cok yuksek ve normalde gercekte "mining" yapan bir sirket icin mumkun degil. ayni zamanda taahhut edilen karlar, mining ile mumkun degil.

neden cointellect ponzi gibi gorunuyor?

• mining yaptiklarina dair en ufak bir kanit yok. (makine resimleri ya da public bir dogecoin adresi (transactionlari takip edebilmek icin))
  • asic miner ureticilerinden dogrulamalari yok. cointellect tarzi hacimle uretim yaptigini iddia eden firmalara asic miner ureticileri "evet biz bu adamlara bu kadar satis yaptik" tarzinda dogrulama yapabiliyor, cointellect icin boyle bir durum mevcut degil.
  • miner'lar ve datacenterlar, sogutma sistemleri hakkinda en ufak bir fotograf, bilgi yok. genelde mining sirketleri guven vermek adina bunlari da paylasiyor.
  • yuksek referal programi. %10 gibi bir referal getirisi, surdurulebilir bir sey degil. ve sirketin ponzi semasi olabilecegine dair buyuk bir suphe.
  • çıkış stratejisi yok. bircok mining sirketinde kontratinizla sahip oldugunuz gucu tekrar markette geri satabiliyorsunuz. bu da ponzi semasinin baslica ozelliklerinden biri. bir kere parayi verip ROI elde ederim diye her gece cointellect kapanmasin diye dua edeceksiniz.

tabi bunlar benim sahsi dusuncelerim. hicbir sey hakkinda kesinlik yok, yatirim yapacaksaniz bunlari dusunun ve ona gore yatirim yapin.

cointellect size bir sure para kazandirabilir, bu 1 ay da olabilir, 1 yil da. ama illa ki bir sabah kalktiginizda cointellect'i goremeyebilirsiniz Smiley

DPCCO (OP)
Newbie
*

View Profile
November 26, 2014, 12:22:41 PM

Önce teşekkür ederim.

Bunun bilincindeyim hergün şu akşama kadar kapanmasında bugünüde çekelim diyorum Cheesy Kaybetsemde çok üzülmeyeceğim ama beni sarsacak bir miktarla girdim. Yüzde 60 - 70 oranda bunu karşılamış durumdayım. Birkaç gün daha kapanmasın yeter  Smiley  
Benim burda sormamın amacı o kadar uç 2 fikir varki ortada bi taraf kesinlikle olmaz diyor. Öbür taraf hayır efendim kesinlikle oluyor diyor. Kafayı karıştıran bu, insanlarda bunlara aldanıyor.

Bende ponzi olduğunu düşünüyorum, tek ciddi anlamda kazanç sağlayacak kişilerin ilk firma aktif hale geldiği zaman yatırım yapmış olanlar olduğuna inanmakla beraber,  yalan yada doğru internet ortamında bazı resimleride mevcut diye biliyorum. Kesin olarak ait olduğuna emin olmamamla beraber onlara bağlı iletişim adreslerinden paylaşılmış resimler. Oraya bile baktığımızda "hadi beyler kaçıyoruz" dendiğinde 1 saat içinde kapı duvar bırakılabilecek bi yer gibi duruyor.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
November 26, 2014, 01:58:39 PM

bir hatırlatma:

ben kredi kartı ile ödeme yaptım, birşey olursa paramı geri isterim, diye düşünenler varsa: "3 ay içerisinde itiraz edilmesi gerekiyor" kredi kartları ile yapılan harcamalarda.
paypal ödemelerinde ise "6 ay" içerisinde geri çekim hakkı bulunuyor.

üstüne bu adamlar bir de ikinci paketi (1000 euroluk galiba) kk ile satmıyorlar, sadece kriptopara ile satıyorlar ki kriptoparaların da geri dönüşü yok...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
patara66
Full Member

Activity: 211
Merit: 100

internet kazançlarının adresi

View Profile WWW
November 26, 2014, 03:15:43 PM

bir hatırlatma:

ben kredi kartı ile ödeme yaptım, birşey olursa paramı geri isterim, diye düşünenler varsa: "3 ay içerisinde itiraz edilmesi gerekiyor" kredi kartları ile yapılan harcamalarda.

üstüne bu adamlar bir de ikinci paketi (1000 euroluk galiba) kk ile satmıyorlar, sadece kriptopara ile satıyorlar ki kriptoparaların da geri dönüşü yok...

Bilgi doğru değil.

kk. ödemelerinde süre dahi yok.6 ay sonra da itiraz etseniz,gerekçeyi esaslı oluşturursanız; işleme alınması ve kk. nıza iade yapılması kuvvetle muhtemeldir.Buna benzer  vakalar  tecrübemizle sabittir.

patara66
Full Member

Activity: 211
Merit: 100

internet kazançlarının adresi

View Profile WWW
November 26, 2014, 03:17:32 PM

Önce teşekkür ederim.

Bunun bilincindeyim hergün şu akşama kadar kapanmasında bugünüde çekelim diyorum Cheesy Kaybetsemde çok üzülmeyeceğim ama beni sarsacak bir miktarla girdim. Yüzde 60 - 70 oranda bunu karşılamış durumdayım. Birkaç gün daha kapanmasın yeter  Smiley  
Benim burda sormamın amacı o kadar uç 2 fikir varki ortada bi taraf kesinlikle olmaz diyor. Öbür taraf hayır efendim kesinlikle oluyor diyor. Kafayı karıştıran bu, insanlarda bunlara aldanıyor.

Bende ponzi olduğunu düşünüyorum, tek ciddi anlamda kazanç sağlayacak kişilerin ilk firma aktif hale geldiği zaman yatırım yapmış olanlar olduğuna inanmakla beraber,  yalan yada doğru internet ortamında bazı resimleride mevcut diye biliyorum. Kesin olarak ait olduğuna emin olmamamla beraber onlara bağlı iletişim adreslerinden paylaşılmış resimler. Oraya bile baktığımızda "hadi beyler kaçıyoruz" dendiğinde 1 saat içinde kapı duvar bırakılabilecek bi yer gibi duruyor.

Size katılıyorum.Ben de rastladım.Hatta, şimdi hatırlayamıyorum.Bir yerde bu forumda veya diğer bir forumda o resimler üzerine espirili yorumlar yapanlar dahi olmuştu.

cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
November 26, 2014, 03:34:42 PM

bir hatırlatma:

Bilgi doğru değil.

kk. ödemelerinde süre dahi yok.6 ay sonra da itiraz etseniz,gerekçeyi esaslı oluşturursanız; işleme alınması ve kk. nıza iade yapılması kuvvetle muhtemeldir.Buna benzer  vakalar  tecrübemizle sabittir.
bazı bankalar  daha uzun vade verebilir bu konuda ancak bir çok banka (genelde batı kökenli hsbc gibi) 3 ay süre veriyor itiraz için.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
ohabattik
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
November 27, 2014, 08:39:35 AM

güzel bir ponzi bence. 1 senesi daha var gibi. 2 3 milyon dolarlık ponzi sahibi istemedikçe kolay kolay düşmez. 2 seneyi tamamladıkları zaman kapatıp giderler gibi gözüküyor. bence hedeflerine ulaşmadılar henüz. Smiley

DPCCO (OP)
Newbie
*

View Profile
November 27, 2014, 10:27:38 AM

güzel bir ponzi bence. 1 senesi daha var gibi. 2 3 milyon dolarlık ponzi sahibi istemedikçe kolay kolay düşmez. 2 seneyi tamamladıkları zaman kapatıp giderler gibi gözüküyor. bence hedeflerine ulaşmadılar henüz. Smiley

Bende buna emin değilim Cheesy yoksa hani ilk giren herşeyi kaldırır misali asılacaktım Cheesy
newsector
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
December 04, 2014, 03:40:46 PM

Total purchases

€ 1 114.7000
Total withdrawal

€ 1 480.7429

benim hesabım bu 140eu da bekliyor cekmedim

bunlarda paketler

Starter    10 Mh/s    Oct 8, 2014 3:16:57 PM    Jan 8, 2015 3:16:57 PM
Starter    10 Mh/s    Oct 1, 2014 11:54:02 PM    Jan 1, 2015 11:54:02 PM
Pilot    25 Mh/s    Sep 24, 2014 1:12:51 AM    Mar 24, 2015 1:12:51 AM
Pilot    25 Mh/s    Sep 23, 2014 2:51:06 PM    Mar 23, 2015 2:51:06 PM
Pilot    25 Mh/s    Sep 22, 2014 11:59:43 PM    Mar 22, 2015 11:59:43 PM
Starter    10 Mh/s    Sep 17, 2014 8:01:07 PM    Dec 17, 2014 8:01:07 PM
asuspc
Sr. Member

Activity: 328

View Profile
December 04, 2014, 04:31:47 PM

Total purchases

€ 1 114.7000
Total withdrawal

€ 1 480.7429

benim hesabım bu 140eu da bekliyor cekmedim

bunlarda paketler

Starter    10 Mh/s    Oct 8, 2014 3:16:57 PM    Jan 8, 2015 3:16:57 PM
Starter    10 Mh/s    Oct 1, 2014 11:54:02 PM    Jan 1, 2015 11:54:02 PM
Pilot    25 Mh/s    Sep 24, 2014 1:12:51 AM    Mar 24, 2015 1:12:51 AM
Pilot    25 Mh/s    Sep 23, 2014 2:51:06 PM    Mar 23, 2015 2:51:06 PM
Pilot    25 Mh/s    Sep 22, 2014 11:59:43 PM    Mar 22, 2015 11:59:43 PM
Starter    10 Mh/s    Sep 17, 2014 8:01:07 PM    Dec 17, 2014 8:01:07 PM

bence kazançlarını çek içerde bırakma Smiley
ohabattik
Member
**

View Profile
December 04, 2014, 04:41:07 PM

1200 eu yatırmışsın. 40 eu da kara geçmişsin. daha 1200 eu daha alacaksın heralde

asuspc
Sr. Member

Activity: 328

View Profile
December 04, 2014, 07:19:37 PM

site bi 2 hafta daha kazandırır ondan sonrası vur kaç yaparlar bence riske girilmez
emrebey
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 19, 2014, 09:32:17 AM

ponzi oldugunu bile bile girdim ben de 415 euro'luk bir yatirimla -yukarida yazdigimla tamamen celiserek-.

zira, tr'de bile bitcoin nedir bilmeyen adamlarin sisteme girip arkadaslarina yaydigini gordum, tahminen bir 6 ay ya da 1 yil gider diye tahmin ediyorum. ama bunu kesinlikle yatirim tavsiyesi olarak almayin, kaybetmeye uzuleceginiz paralarla girmeyin. riski seviyorsaniz getirisi guzel.

aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
December 19, 2014, 09:44:45 AM

Adamların en son yayınladığı stream cam servisini izlediğim kadarıyla mining işiyle alakaları yok. görüntülerdeki kabinetler bildiğin sunucu kabineti mining işiyle uğraşanlar iyi bilir minerlar ciddi ısınan cihazlar öyle kapalı alanlara gelmezler. ben Litecoin mining işiyle uğraştığım zamanlarda Ankara'nın karlı kışına rağmen cihazları açık şekilde balkonda barındırıyordum buna rağmen balkona çıkınca bariz şekilde cihazların ısısını hissedebiliyordum.

Bence yayınladıkları kamera görüntüleri oyunlarını iyiden ortaya çıkardı dikkat edin derim.
murme
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 21, 2014, 11:37:20 PM

sistem yılbaşı sonrası bir süpriz yapabilir gibi duruyor Smiley benimde ufak bir yatırırım var  allahtan şuan + dayız Smiley
bitode
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
January 01, 2015, 01:07:56 PM

mining yaptiklarina dair en ufak bir kanit yok. (makine resimleri ya da public bir dogecoin adresi (transactionlari takip edebilmek icin))

Cointellect'in iki tane ayrı veri merkezi var. İkisi de Çin'de. Birinde Zeus diğerinde LKETC'nin makinelerini kullanıyorlar. Şu aşağıdaki yazıda bunu söylemişlerdi. Tarih 18 Eylül 2014'müş.

The hosted contract service will be provided in partnership with the reputable hardware manufacturer LK Group Limited. With divisions in both the United States and Korea, the China-based company is highly regarded by many as a quality ASIC manufacturer. Our equipment will be co-located in their environmentally friendly datacenters.

Kaynak: https://cointellect.com/tr/news/view/?id=14

LKETC'ler hosted olarak alınıyor. Bu makineler LKETC'nin merkezinde barındırlılıyor. A1 ve A2 olarak geçen bu paketler için ayrıca aylık enerji ücreti ödeniyor.

LKETC'nin merkezinden A1'lerin çalıştığı sistem odasından 7/24 kamera görüntüleri var: http://dc.cointellect.com/

Diğer cloudlar için de eylülde blog.cointellect.net de fotoğraflar yayılnmıştı. Facebook ve Twitter da da yayıldı sonradan: https://twitter.com/srkninci/status/528621545934315520

asic miner ureticilerinden dogrulamalari yok. cointellect tarzi hacimle uretim yaptigini iddia eden firmalara asic miner ureticileri "evet biz bu adamlara bu kadar satis yaptik" tarzinda dogrulama yapabiliyor, cointellect icin boyle bir durum mevcut degil.

miner'lar ve datacenterlar, sogutma sistemleri hakkinda en ufak bir fotograf, bilgi yok. genelde mining sirketleri guven vermek adina bunlari da paylasiyor.

http://dc.cointellect.com/ en büyük kanıtıdır sanıyorum, LKETC'nin merkezindeki Cointellect'e ait verimerkezi bu.

Zeus'a gelince Zeus'un da Zeushash'i var biliyorsunuz. Fotoğraf olarak ispatı yukarıdaki fotoğrafta var. Zeus'un kalkıp COintellect'e miner verdik demesi biraz abestle iştigal değil mi? iPhone'ları da Samsung üretiyor ama siz Samsung'un iPhone üretiyoruz diye basbas bağırdığını gördünüz mü? Ancak yatırımcı ilişikileri nedeniyle(bizdeki KAP gibi) yapılması gerekli olan açıklamaları yapıyorlar.

yuksek referal programi. %10 gibi bir referal getirisi, surdurulebilir bir sey degil.

Yüksek referral programını sadece paket satışlarından veriyorlar. Mesela yukarıdaki 60MHS'lik 35 MHS olarak A1'i 600 euroya 1 yıllığna kiralıyor Cointellect. LKETC'den satın alım fiyatı 505 euro. MAkine başına 95 euro kar ediyor + makine mülkiyeti Cointellect'in + 60 MHS yerine 35 MHS alıyorsun... Refrans sistemiyle 60 euro referansa gidiyor. 540 euro kalıyor Cointellect'e, hem makinenin sahibi oluyor hem de 35 euro kar ediyor üzerine. Miningden gelen 25 MHS'yi de hesaba katmadım daha.

http://www.lketc.com/engoods/show/643.aspx

Kaldı ki referans programlarını pek çok firma agresif olarak uyguluyor:

http://www.pronet.com.tr/hakkimizda/kampanyalar/dostlariniz-da-pronetli-olsun-tum-sevdikleriniz-guvende-olsun.html
http://www.digiturk.com.tr/digiturk-kampanyalari/kampanyadostlar

ve sirketin ponzi semasi olabilecegine dair buyuk bir suphe
çıkış stratejisi yok. bircok mining sirketinde kontratinizla sahip oldugunuz gucu tekrar markette geri satabiliyorsunuz. bu da ponzi semasinin baslica ozelliklerinden biri. bir kere parayi verip ROI elde ederim diye her gece cointellect kapanmasin diye dua edeceksiniz.

Alım satım olmamasının en büyük nedenlerinden biri "keep it simple stupid". Böylece kripto parayla tanışmamış pek çok kişiyi kripto para ile tanıştırdılar. Bakiyenin bile bitcoin değil euro olarak gösteriliyor olması da buna dayanıyor.

Diğer bir neden de hosted contactlar hariç bakım ücreti gibi hidden feelerin olmaması ve  diğer sözleşmelerin hem süre olarak kısa olması (ömür boyu sözleşme, 5 yıl sözleşmeler yok)

Bu açıdan bakınca sözleşmeyi satmanın bir anlamı da yok.

Kaldı ki alım satım koydular diyelim, hashprofitler vs. alım satım sundular da ne oldu?
ohabattik
Member
**

View Profile
January 02, 2015, 08:14:21 AM

susun ve ponzilemeye devam edin diyorum  Grin

herkes makinaları kanıt olarak sunuyorda ben anlamıyorum bu vatandaşların buldukları blokları yayınlaması ve pool istatistiklerinde görünmesi bir miktar insanı rahatlatır fakat yapmıyorlar. çok ketumlar hehe

benim de paketim var ama ben ponzi olduğunu ve yarın belki yarından da yakın bir zamanda "battık arkadaşlar" diyeceklerini kabul ediyorum.

bitode
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
January 02, 2015, 10:30:13 AM

susun ve ponzilemeye devam edin diyorum  Grin

herkes makinaları kanıt olarak sunuyorda ben anlamıyorum bu vatandaşların buldukları blokları yayınlaması ve pool istatistiklerinde görünmesi bir miktar insanı rahatlatır fakat yapmıyorlar. çok ketumlar hehe

benim de paketim var ama ben ponzi olduğunu ve yarın belki yarından da yakın bir zamanda "battık arkadaşlar" diyeceklerini kabul ediyorum.

sen zaten nickten batmışsın Smiley

Havuzu açıklamama sebepleri bence bu işi pahalıya yaptıklarını ortaya çıkarması. A1 örneğine bakın işte 60 MHS'lik makineden 25 MHS'sini kendine alıyor.

Hadi Expert aldın diyelim, 3 makine fiyatına paket alıyorsun. Bir makine sana ikisi adamlara çalışıyor. Bu %1400 veren paket.

Starterı düşün mesela 10 MHS'den 3 aylığına 100 euro, 300 mhslik makine için 3 aylığına 3000 euro alıyor. makinenin ederi 1300 euro. 1300 euroluk makineyi sana 3 aylığına 3000'e kiraya veriyor.

Rent a car olduğunu düşün. 40 bine arabayı alıyor sana 3 aylığına şöförüyle, benziniyle birlikte 120 bine kiralıyor.

Ponzi dediğiniz, bu kadar mine edemez dediğiniz şey bu aslında. Anlamadığınız şeye ponzi deyip çekiliyorsunuz kenara. Ponzi dediğiniz şeyde sistemin idamesi için yeni kullanıcı gerekir. O yüzden de yeni kullanıcı bulamayınca çöker ve pazarlaması da agresiftir. Burada ise sistemin kendisi idame etmesi içerideki kullanıcının kendisine bağlı. Para kazanmak için başkalarını bulmak zorunda değilsin.

Affiliate de şirketin reklam maliyetlerini sıfırlayan bir araç. Avon, Oriflame gibi firmalar yıllardır kullanıyor. Digitürk, Pronet gibi firmalar da reklam bütçesinin hatırı sayılır kısmını bu işe ayırıyorlar. Pek çok internet girişiminin de böyle kampanyaları var. En son bitaksi'ydi galiba, arkadaşını getirene ücretsiz hizmet veriyordu.

Cointellect'e dönersek kiralama bedeli olarak ciddi bir geliri var. Mining experience'ın ticari zeka ve pazarlamayla harmanlanmış son noktası.

Ha onu da know-how ya da işletim bedeli olarak göreceksin. Adamlar anahtar teslim hizmet sunuyor sana.
mindrust
Legendary
*

Activity: 3248
Merit: 2434

View Profile WWW
January 02, 2015, 10:37:26 AM

Gençler bu sistemin sonsuza kadar sürmesinin imkanı/mümkünatı yok.

Hatta teklemeye başladılar. İlk önce christmas ayağına 10euro altı dogelere vs %30 kesinti getirdiler şimdi o kesintiyi haftasonları için sürekli yaptılar. Paypal için min çekim 10eur dan 50'ye çıktı. Zamanla bu tip kısıtlamalar daha da artacak ve sonunda gümleyip gidecek. Ben bir tane daha 100lük paket alacaktım ama cesaret edemiyorum.

Hoş alacağım 100lük paket zaten onlardan gelmiş olan para ama bakalım...

.
.BLACKJACK ♠ FUN.
█████████
██████████████
████████████
█████████████████
████████████████▄▄
░█████████████▀░▀▀
██████████████████
░██████████████
████████████████
░██████████████