Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:09:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pbmining Bilgi Hk.  (Read 3075 times)
halpeople (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
December 06, 2014, 08:50:44 AM

https://pbmining.com/images/banner1.png

Evet Arkadaşlar Bitcoin Madencilikte Her Geçen Gün Zorluk Seviyesi Artmaktadır. Cex.io'da çöküş başladığından alternatif olarak sunulmakta olan yeni beyin göçü yerimiz Pbmining'dir.

Soru   1- Neden Pbmining ?

Cevap 1- kontrat sahibi oluyorsunuz ( 5 yıl ) ve şuanda düşük limitlerle satın alıp kontratı ( 5 Yıl ) koruyorsunuz.

Soru   2- Pbmining güvenlimi ?

Cevap 2- Sayfa Globalsign tarafından kullanılmakta olup 128 bit teknolojisi yatmaktadır, yeri kanada.

Soru   3- Sayfaya nasıl üye olurum ?

Cevap 3- Üyelik Buradan Gerçekleşmektedir. linkine tıkladıktan sonra, register butonundan gerekli bilgileri doldurunuz. Üyeliği tamamlamak için verdiğiniz mail adresine onaylama kodu gelecektir. linke tıklayınız.

Soru   4- Üyeliği tamamladım madenciliğe nasıl başlayacağım ?

Cevap 4- tamamladığınız üyeliğiniz ile Log İn (Giriş) yapınız. View Your Profile (Profilimi Görüntüle) ekranından Pending Orders başlığının altında yer alan (Get one here) kısmına tıklayınız, bu bölümde yer alan GH/s satın alacağınız miktarı seçiniz, sağ kısımda yer alan bitcoin değerini bir sonraki ekranda yer alan ve bilgilerini verdiğiniz bitcoin adresinizden, istenilen miktarı bitcoin adresine gönderiniz.

Soru   5- tamam gönderimi yaptım sonra ne olacak ?

Cevap 5- gönderim yapıldıktan sonra 12 saat içinde sayfanın yöneticileri işlemi görüp onaylayacak ve satın aldığınız miktar aktif olarak 5 yıllığına size kiralanacaktır.

Soru   6- bu işten kâr'ım ne olacak ?

Cevap 6- satın aldığınız ve gönderdiğiniz bitcoin size 3 ay sonra geri dönecek geri kalan zaman sizin kâr'ınız olacaktır.

Soru   7- ödemeler ne zaman gerçekleşir ?

Cevap 7- diğer madencilik şirketlerine göre pozitif yönleri çok satın alınan günden 7 gün içerisinde verdiğiniz bitcoin adresine otomatik olarak gönderilecektir.

Umarım yararlı olmuşumdur.

Syg.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715479764
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715479764
Reply with quote  #2

1715479764
Report to moderator
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
December 06, 2014, 10:25:00 AM

Evet Arkadaşlar Bitcoin Madencilikte Her Geçen Gün Zorluk Seviyesi Artmaktadır. Cex.io'da çöküş başladığından alternatif olarak sunulmakta olan yeni beyin göçü yerimiz Pbmining'dir.

Soru   1- Neden Pbmining ?

Cevap 1- kontrat sahibi oluyorsunuz ( 5 yıl ) ve şuanda düşük limitlerle satın alıp kontratı ( 5 Yıl ) koruyorsunuz.

Soru   2- Pbmining güvenlimi ?

Cevap 2- Sayfa Globalsign tarafından kullanılmakta olup 128 bit teknolojisi yatmaktadır, yeri kanada.

Soru   3- Sayfaya nasıl üye olurum ?

Cevap 3- Üyelik Buradan Gerçekleşmektedir. linkine tıkladıktan sonra, register butonundan gerekli bilgileri doldurunuz. Üyeliği tamamlamak için verdiğiniz mail adresine onaylama kodu gelecektir. linke tıklayınız.

Soru   4- Üyeliği tamamladım madenciliğe nasıl başlayacağım ?

Cevap 4- tamamladığınız üyeliğiniz ile Log İn (Giriş) yapınız. View Your Profile (Profilimi Görüntüle) ekranından Pending Orders başlığının altında yer alan (Get one here) kısmına tıklayınız, bu bölümde yer alan GH/s satın alacağınız miktarı seçiniz, sağ kısımda yer alan bitcoin değerini bir sonraki ekranda yer alan ve bilgilerini verdiğiniz bitcoin adresinizden, istenilen miktarı bitcoin adresine gönderiniz.

Umarım yararlı olmuşumdur.

Syg.

BAHSE KONU SITE SAFKAN PONZI DIR(safkan saadet zinciridir) , madencilik yaptiklarina dair hic bir kanit yok!! Site sahibi madencilik ekipmanlariin nerde olduguna dair hic bir bilgi paylasmiyor.. Site kesinlikle GUVENLI DEGILDIR..

topcu 58 referans nickiyle, saadet zincirine yeni oyuncular sokmaya calisiyorsunuz, belki bilerek, belki de bilmeyerek ancak bu tur sitelere prim tanimayin.

Son uc haftadir bu forumdaki kendi forumu karismis durumda, site sahibine bir suru suclama yapildi, hic birini yanitlamadigi gibi kendi basligina artik mesaj bile yazmiyor..(bu da acik acik ortadan kaybolma belirtisi)

Eskiden odemelerde hic kesinti olmazken, gecen haftaki kesinti 25% idi, bu haftaki kesintinin de 35% olacagi hesaplanmis durumda, yarin belli olacak. ( eger site sahibi ortadan kaybolmazsa) Cunku artik bundan sonra odemelerin olacagi konusunda buyuk supheler var. Kesintileri herhangi bir hesaplamaya veya blok cozmeye gore degil, tamamiyle keyfi olarak yapmaya basladi. Site tek kisilik bir site, firma tarafindan degil 1 kisi tarafindan yonetiliyor.

NErden biliyorsun diye sorarsaniz, zamaninda bende aldim, ama cok pismanim..Benim agzim yandi, sizler dikkatli olun. Aldiginiz hash gucunu tekrar satma imkaniniz yok, aldiniz mi elinize yapisiyor.Su an paramin yuzde 25 ini ancak kurtarmis durumdayim, bu 3 ayda oldu, geri kalaninin kurtarabilcekmiyim kurtaramiycakmiyim tamamiyle site sahibinin insafina kalmis durumda. Adam bizim sirtimizdan gecindigine gore,bu paralari hic bir zaman odemeyecektir. bunu kendi forumlarini okumaya baslayinca anladim maalesef.. Ingilizceniz varsa, kendi forumunun son 10 sayfasini okuyun bastan sona. millet keyfi olarak yapilan kesintilerden dolayi cildirmis durumda..

Aldiginiz hash gucunun size ne kadar odeyecegi hakkinda sitede hic bir bilgi yok arkadaslar, site sahibi adam , buyuk bir piskinlikle , kafasina gore odeme yapiyor, kafasina gore kesinti yapmaya basladi..

Aldiginiz kontrati satma imkaniniz yok, cex.io ya bayilmiyorum ama, bunun yaninda 1000 kat daha iyidir, en azindan hersey gozler onunde.

Site sahibi herif, su an kadar 10 milyon dolar civarinda btc toplamis durumda, ortadan kaybolmasi an meselesi oldugu konusuluyor..soguslenecek keklik kalmayinca topladigi tum btclerle ortadan kaybolacak..

Gayet masumhane bir sekilde baslik olabilirsiniz ama sizde dikkatli olun.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
halpeople (OP)
Newbie
*

View Profile
December 06, 2014, 11:58:44 AM

Merhaba;

Söylenenlere doğru dememiz için eliniz bunu kanıtlayacak belge vb. var mı ?

soruyorum: elinizdeki belgeleri koyunuz resimli olarak montaj anlaşılır zaten, sizin rekabetçi bir şirket üzerinden yazılmadığınız ne malum ? insanların akıllarına çelme takma bu kadar basitte olamaz.

Wait....

beklemedeyiz aksi takdirde yazılarınız silenecektir.

Syg.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 06, 2014, 12:31:51 PM

Merhaba;

Söylenenlere doğru dememiz için eliniz bunu kanıtlayacak belge vb. var mı ?

soruyorum: elinizdeki belgeleri koyunuz resimli olarak montaj anlaşılır zaten, sizin rekabetçi bir şirket üzerinden yazılmadığınız ne malum ? insanların akıllarına çelme takma bu kadar basitte olamaz.

Wait....

beklemedeyiz aksi takdirde yazılarınız silenecektir.

Syg.

Siteyi tanıtan olarak bu şirketin gerçekten mining yaptığını kanıtlamak size düşer hocam..
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
December 06, 2014, 01:07:40 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=418183.5300

pbmining in ingilizce forumu, son 20 sayfayi okuyun, kesintilerin nasil basladigini, ne kadar oldugunu, site sahibinin nasil bir aymaz bir insan oldugunu gorun.. otesi yok..

Bak burada da, subat ayina ait bir post, site sahibi, https://bitcointalk.org/index.php?topic=418183.msg5359664#msg5359664 , diyor herhangi bir kesinti olursa, bunu tespit edene benden 1 BTC hediye, sonra kesintilere baslayinca ve bu kesintiler de yuzde 50 yi bulunca, o postu sildi, fakat yukardaki linkte biri alintilamis iyi ki.. Yine adam kendi taahhut ettigi seylerle ilgili tum postlarini sildigi icin de cok buyuk tepki cekti, ama adam dedigim gibi yuzsuzun teki, tipik dolandirici iste..

Sen o sitede cok yenisin anlasilan, ben cok uzundur takip ediyorum pbminingi..

Simdi,
SORU 1 : sen referans bonusu alacaksin diye, insanlarin dolandirilmasina vicdanin el veriyor mu?

SORU 2 : neden bende kendi referans linkimi vermek yerine, boyle bir not yazip insanlari uyariyorum?

SORU 3 : Amacin site paylasimi mi, burdaki kullanicilari bilgilendirmek mi? yoksa her ne olursa olsun, referans toplamak mi?

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
ohabattik
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
December 06, 2014, 08:18:37 PM

ben 1 aydır 950 ghs ile pbmining den ödeme alıyorum. son 2 haftadır 30 dolar olan ödemeler 26 dolar olarak yatıyor. ama niye böyle yatıyor hiç bir açıklama yok. heralde bu sitenin sahibi hakkında fikir verir.

halpeople (OP)
Newbie
*

View Profile
December 07, 2014, 05:45:37 PM

http://www.upmatik.com/m/2014/12/07/resim_2.jpg

1. resimde aldığım hash gücünden elde edilen ücret.

http://www.upmatik.com/m/2014/12/07/resim_1.jpg

2. resimde gördüğünüz ödememdir.

ben söze değil icraata bakarım kardeşim, boşuna insanların midelerini bulandırmayın ciddi bir karşı şirket söz konusu ama kirletemezsiniz.
ohabattik
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
December 07, 2014, 08:20:04 PM

ehehe benim 950 ghs var diyorum. https://i.imgur.com/d96aWcc.jpg ben de buradan ödeme alıyorum ama sahibi olan adam biraz vurdum duymaz. mesela ödemeleri geçiktirdi bugün ve ne bir açıklama yaptı ne önceden bi şey söyledi. millet ayağa kalktı https://bitcointalk.org/index.php?topic=418183.5480 haliyle çok güvenmeyin hakkaten adam bugün ödemeleri yapmasaydı. nasıl bir yaptırımı olurdu? diye düşündüm. ayrıca bugünde ödemelerde kesinti artmış. her hafta 1 dolar eksik yolluyor köftehor.

haliyle insanın kaybedince canı acımayacağı kadar yatırması. yeni girenlerin ufak miktarla (kendine göre) girmesi önerilir.

guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
December 19, 2014, 09:05:54 PM

http://coin-turk.com/bir-bulut-madencilik-sirketi-ve-dolandiricilik-hikayesi/

okumanızı öneririm.

enes122
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 19, 2014, 10:10:10 PM

http://www.upmatik.com/m/2014/12/07/resim_2.jpg

http://www.upmatik.com/m/2014/12/07/resim_1.jpg

ben söze değil icraata bakarım kardeşim, boşuna insanların midelerini bulandırmayın ciddi bir karşı şirket söz konusu ama kirletemezsiniz.

hala ödeme alıyormusun?
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
December 19, 2014, 10:40:51 PM

hala ödeme alıyormusun?

sorgulamanı bile tavsiye etmiyorum adamlar resmen senin mining gücünden sana küçük bir pay verme mantığına geçti yatırımını geri çıkarman imkansız
burakaslanpay
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 21, 2014, 06:24:06 PM

Pbmining çöktü arkadaşlar.  Son bir iki hafta boyunca ortalama 100 TL olarak gelen ödemem geçen hafta 4 TL civari geldi ve bu hafta ödeme almadım. Admin e mail yolu ile ulaşamıyorum.  Mail attigimda otomatik yanıtlıyor "bir sorun var binlerce musterimiz etkilendi. Özür dileriz diyor. Ama benim siteden 200 TL civari alacağım var. Kaybimizi kim telafi edecek?Huh Sakın güvenip girmeyin bu işe. ..
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 21, 2014, 06:37:08 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=593031.msg9211261#msg9211261  15 Ocak yazma tarihim, şimdi bakıyorum da bütün "cloud mining" yaptığını iddia edenler çöküyor birer birer. Hiçbiri bir cointellect değil, en son o da çökecek. hepiniz batacaksınız, yaşasın trading  Grin
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 21, 2014, 06:37:43 PM

kendi dusen aglamaz.
Jarx
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 253

View Profile
December 21, 2014, 07:15:45 PM

Çok komik ya. Adam 2.5 dolar ödeme aldığı şirketi gelmiş burada güvenilir diye tanıtıyor. Gel ben sana 5 dolar vereyim milleti ponzilere bulaştırma.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
December 22, 2014, 03:50:11 PM

Parasını kaybeden, yatırımını çıkaramayan arkadaşlara geçmiş olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: