Bitcoin Forum
June 28, 2024, 05:06:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Cex.io yardım  (Read 3933 times)
kindumina (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
December 15, 2014, 11:59:27 AM

merhaba daha öncede bu forumda bir çok konu okudum fakat hiç konu açmamıştım.Genelde paylaşılanlar bana yardımcı olmuştu fakat işin içine girince bambaşka şeyler gördüm.ilk olarak cointellect den 100 euroluk bir paket aldım.kazançlarımı cex.ioya aktarıp ordan ghs alıp mining yapmayı planlıyordum.dün 25 euromu cointellecten doge coin olarak çektim 170k ya yakın oldu.onuda cex.io ya aktarma yaptım.daha sonra dogecoinlerimi btcye çevirdim.ve ghs satın aldım.17 ghs aldım.yaklaşık 10 saat oldu ve kazanç tablosu şu şekilde
GHS:17.67899682
BTC:-0.00002385
NMC:0.00007782
DOGE:119995.00(daha balance olmadı)
bu durumda ben sürekli para kaybediyorum.ek olarak 25 eurom 70 lira gibi bir para ediyordu fakat burda elimde 20 dolara yakın bir para yani 40 liram kaldı.şimdi ise sürekli - btc işliyor.deneyimli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?
asuspc
Sr. Member

Activity: 328
Merit: 250

View Profile
December 15, 2014, 02:28:52 PM

benimde cex.io da 285 Ghs var arada bi eksiye düşüyor normaldir arkadaşın dediği gibi gerçek mining yapıyor  o yüzden doğaldir
kindumina (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2014, 02:45:42 PM

1-2 gündür bazı sorunlar yaşanıyor, 5000 GHS civarı var şu anda bende ve benimde bakiyem eksiye düştü bugün. Aylık GHS başına 0.1 $ gibi bir bakım ücreti var bu sabit, block bulunamadığında bile bu ücreti ödediğiniz için bakiyeniz eksiye düştü. Block bulunma falan var yani cointellect gibi ponzi sitesi değil cex.io, gerçekten mining yapıyor Smiley
5000 ghs ile günlük ne kadar kazanıyorsunuz?
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
December 17, 2014, 06:15:31 PM

ne kadar kaybediyorsunuz diye sorsan daha mantikli olurdu,

cex.io bu fee oranlariyla yatirim yapip mining yapilacak yer degil.. ama legal bir site , en azindan ponzi degil, diger cloudlar gibi.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
December 17, 2014, 07:17:31 PM

5000GHS ile günde 0.015 BTC zar zor geliyor genelde gelmiyor, ben GHS alıp satarak elimdekileri arttırıyorum bu sayede kazanç sağlıyorum, yoksa sırf GHS alarak beklenirse zarar kaçınılmaz.

kindumina (OP)
Newbie
*

View Profile
December 17, 2014, 08:10:04 PM

5000GHS ile günde 0.015 BTC zar zor geliyor genelde gelmiyor, ben GHS alıp satarak elimdekileri arttırıyorum bu sayede kazanç sağlıyorum, yoksa sırf GHS alarak beklenirse zarar kaçınılmaz.

evet ama alıp satsam dahi btc çok değer kaybediyor bunun yanında ghsde değer kaybediyor.daha fazla ghs e yatırım yapmayı düşünmüyorum zarar veriyor sürekli
techman
Legendary
*

View Profile
December 17, 2014, 08:55:52 PM

Al-sat yaparak diyelim 50 GHS kazandım bunu direk BTC karşılığında satarak nakite çeviriyorum ben, işlem gücümü arttırmak yerine kazandıklarımı nakite çeviriyorum.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
December 17, 2014, 09:29:59 PM

Al-sat yaparak diyelim 50 GHS kazandım bunu direk BTC karşılığında satarak nakite çeviriyorum ben, işlem gücümü arttırmak yerine kazandıklarımı nakite çeviriyorum.

ilk girdiğinizde kaç btc ile kaç gh almıştınız hocam ve şuan kaç gh mevcut ve şuanki btc/gh fiyatına göre yatırımınızın btc karşılığı ne ediyor. eğer üretiminizi direk gh ye çevirmediyseniz çekilen btc miktarınıda verirseniz çok iyi olur ve en başından bu güne kadar ne kadar süre geçti.
techman
Legendary
*

View Profile
December 17, 2014, 09:57:43 PM

Bu bilgileri vererek neyi ispatlamaya çalışıyorum? Smiley Sanırım 1.5 hafta oldu, biraz şans biraz tecrübe ile güzel kar ettim fakat çok sıkı takip etmek durumunda kaldım ve gün içerisinde çok fazla alım-satım yaptım. Cex.io'da para kazanmak çok zor fakat BTC'de kalsaydım son düşüşten ciddi zarar edicektim bu şekilde toparladım. Ponzi olmadığından, çok yüksek fee bile alsa mining yaptığından emin olduğumuz için öneririm fakat diğer taraftan bakarsak burda para kazanmak cidden zor, yeni giren birisi yüksek fiyattan GHS alır, bu şekilde yakalanırsa çok zarar eder.

deblue
Legendary
*

View Profile
December 17, 2014, 10:13:17 PM

olumsuz bi düşünce oluşturduysam özür dilerim sadece rakamsal bilgi almak istedim.
kindumina (OP)
Newbie
*

View Profile
December 18, 2014, 08:47:07 AM

Vallaha cointellect e herkez dolandırıcı diyor ama 1 aydır tıkır tıkır paramı alıyorum.cex.io ya bir hafta önce başladım 75 liram oldu 69 lira.dün geceleyin btc 330 dolara düştü bende satın al dedim 336 dan bana iteledi.sanki benim almamı bekliyormuş gibi daha sonra trade koydum 336 olduğunda sat diye 3 kez 336 a yaklaştı ama 336 olmadı.şimdi halen bekliyorum.düşük gösterip sen almaya çalıştığında kuru yükseltiyor.ve geceleyin 3 de 3 kez 330 ile 335 arası gitti geldi bu adamlar para ile çok güzel oynuyorlar.
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
December 18, 2014, 09:05:15 AM

Cex.io'da yüklü miktarda GHs gücünüz yoksa sürekli kaybetmeye mahkumsunuz. Daha önce de defalarca yazıldı çizildi. Cex.io'da kar elde etmenin tek yolu yüklü miktarda güç ile üretim yapıp fiyatların dalgalanmasından istifade edip al sat yapmak şart.
deblue
Legendary
*

View Profile
December 18, 2014, 10:11:42 AM

her şey oransal değil mi yüksek gh la nasıl kar ediliyor anlamıyorum üretim gh başıysa kesinti gh başıysa ne farkediyor 3 gh ile 5 gh olması birinde 1 kar edersin diğerinde 2 edersin oda oransaldır yada zarar edersin aynı şekilde. bilmediğim bi şey mi var aydınlatın lütfen
aliser
Hero Member

View Profile
December 18, 2014, 10:49:20 AM

her şey oransal değil mi yüksek gh la nasıl kar ediliyor anlamıyorum üretim gh başıysa kesinti gh başıysa ne farkediyor 3 gh ile 5 gh olması birinde 1 kar edersin diğerinde 2 edersin oda oransaldır yada zarar edersin aynı şekilde. bilmediğim bi şey mi var aydınlatın lütfen

Öyle değil işte düşük GHs ile hiç kazanamıyorsunuz sürekli ekside gidiyor kesilen fee sabit ve yüksek olduğu için ancak Ghs yüksek ise kesilen fee'den daha fazla üretim yaptığınız için sürekli eksiye gitmiyor kasadan yemiyorsunuz. Her şekilde Cex.io pişmanlıktır.
kindumina (OP)
Newbie
*

View Profile
December 18, 2014, 01:58:02 PM

bitcoin sürekli değer kaybediyor.bence bir aya kadar 100 doları bile görür.ghs ile btc kazmanın hiç bir anlamı yok.paran dolarda dursun 10 kat daha iyi.ne kadar kazarsan kaz nasılsa btc düşücek ve ghs de bunla beraber düşücek.kazdığın kazandığın btc ghsde kaybettiğinden daha fazla olucak.pişmanım Cheesy
aliser
Hero Member

View Profile
December 18, 2014, 02:07:43 PM

bitcoin sürekli değer kaybediyor.bence bir aya kadar 100 doları bile görür.ghs ile btc kazmanın hiç bir anlamı yok.paran dolarda dursun 10 kat daha iyi.ne kadar kazarsan kaz nasılsa btc düşücek ve ghs de bunla beraber düşücek.kazdığın kazandığın btc ghsde kaybettiğinden daha fazla olucak.pişmanım Cheesy

Bu da yanlış bir düşünce, Bitcoin'i bir hisse senedi ya da bir para birimiyle aynı kefeye koymayın. Bitcoin gelecektir, bitcoin kaçınılmaz bir dünyanın en önemli enstrümanlarından birisi. Finans dünyasında en önemli oyuncular fiyat düşüşünü fırsat olarak değerlendirir. Sadece Cex.io tüm cazibesini kaybetti mining cazibesini yitirmedi eğer elinizde güçlü cihazlarınız varsa hala bu işten para kazanabilirsiniz bakmayın Türkiye'de avantajlı olmadığına elektriğin ucuz olduğu ve soğuk ülkelerde bitcoin kazan adamlar hayatları boyunca kazanamayacağı parayı kazanıyorlar.
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
December 18, 2014, 02:47:27 PM

dolara yatırım yapmak çok daha mantıksız şuan zarar ihtimalin daha yüksek
deblue
Legendary
*

View Profile
December 18, 2014, 04:16:02 PM

Öyle değil işte düşük GHs ile hiç kazanamıyorsunuz sürekli ekside gidiyor kesilen fee sabit ve yüksek olduğu için ancak Ghs yüksek ise kesilen fee'den daha fazla üretim yaptığınız için sürekli eksiye gitmiyor kasadan yemiyorsunuz. Her şekilde Cex.io pişmanlıktır.

aslında 6 7 ay önce cex te kazdım ama doğru hatırlamıyo olabilirim fee gh başına değil mi,günlük gh başına 5 btc vs. gibi
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
December 19, 2014, 03:04:29 PM

Bu da yanlış bir düşünce, Bitcoin'i bir hisse senedi ya da bir para birimiyle aynı kefeye koymayın. Bitcoin gelecektir, bitcoin kaçınılmaz bir dünyanın en önemli enstrümanlarından birisi. Finans dünyasında en önemli oyuncular fiyat düşüşünü fırsat olarak değerlendirir. Sadece Cex.io tüm cazibesini kaybetti mining cazibesini yitirmedi eğer elinizde güçlü cihazlarınız varsa hala bu işten para kazanabilirsiniz bakmayın Türkiye'de avantajlı olmadığına elektriğin ucuz olduğu ve soğuk ülkelerde bitcoin kazan adamlar hayatları boyunca kazanamayacağı parayı kazanıyorlar.

bitcoine yatirim yapmak, bir nevi dolara yatirim yapmak denilebilir
kindumina (OP)
Newbie
*

View Profile
December 19, 2014, 06:23:28 PM

hocam bitcoin gelecek olabilir.şu anda bitcoine yatırım yaparsanız batarsınız.bitcoinsin eski günlerine dönmesi çok uzun zaman alacak ve güçlü makinalarınızın olması demekte para yatırmak demek.sonuç olarak para yatırıp para kazanırsınız fakat bitcoin şu an için ve gelecek 1 sene için karlı bir yatırım amacı değil.kimse miningi zevkine yapmaz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: