Bitcoin Forum
July 08, 2024, 02:37:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: NOTIFICARE IMPORTANTĂ: vă rugăm să va retrageți toate fondurile din BTCXchange  (Read 20700 times)
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
December 19, 2014, 01:17:04 PM
 #141

Nu am nimic cu nimeni.
In locul programatorului as fi reactionat la fel.
off:
Chiar ieri am dat 2 oameni afara din firma mea pentru ca s-au intalnit la cafea, iar la ora 12 cand au venit la servici se aflau sub influienta bauturilor alcoolice. Azi dimineata m-am trezit o pata de ra**t pe geamul de la intrare. Pe camere am vazut un boschetar (cel mai probabil pus de cei doi concediati). Au procedat corect ca au reactionat asa? Am procedat corect ca i-am dat afara fara preaviz? Am procedat corect ca mi-am facut propriile reguli la afacerea mea? Am procedat corect cand le-am zis ca nu primesc salariul decat pentru 14 zile lucratoare (pentru 2 ore pe zi pe cartea de munca din cele 8 ore = maxim 100 lei). Da; am procedat corect!
Cand semnezi un contract este specificat 2 ore pe zi (ca sa nu imbogatim statul). De ce il mai semnati fratilor contractul ala daca la inceput stabiliti un lucru, apoi va dati la fund?

La fel si tu. AI acceptat conditiile la inceput, de ce acum te razgandesti? Cine te-a pus sa stai mai mult decat e precizat in contract?
Nu poti pune stapanire pe proprietatea cuiva (proprietatea fiind tot ceea ce tine de btcx).

In fine. Problemele voastre sunt ale voastre. Nu ma intereseaza, doar ca ii cam dau dreptate lu Horea in legatura cu reputatia. 99% din romanii care folosesc bitcoin au auzit de btcx si de fondatorul btcx.
Eu sper sa va intelegeti pana la urma si sa revina in curand.

P.S: SUNT FERM CONVINS CA NU RENUNTA HOREA LA ACEST PROIECT. A FOST PREA MARE IMPLICAREA SI PREA MULTI BANI CHELTUITI CA SA RENUNTE!


Ce bani? Unde? In ce? De unde le scoateti?
Poate gresesc in privinta investitiei, dar in privinta implicarii in proiect nu cred ca ma insel.
Nu vreau sa crezi ca te judec. Tu ai cea mai mare implicare la site; cred asta in totalitate, dar promovarea conteaza; iesirile in public etc.
Tu ai facut 90% din treaba, lucru fara de care nu se putea pune pe picioare site-ul, dar implicarea celorlalti (de 10% - printre care cea alui Horea) a contat cel foarte mult.
Presupun ca el a format echipa, el s-a gandit la cum sa puna in aplicare planul, iar tu, prin obligatia care ti-ai facut-o cand ai semnat un contract te-ai supus regulilor. Daca ai stat inafara programului, te priveste doar pe tine personal. Nu cred ca ai fost obligat.
Ca angajat ai drepturi; dac anu ti le impui la inceput este greu sa le impui pe parcurs.

.()_().
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 01:22:49 PM
Last edit: December 19, 2014, 01:53:47 PM by im0rtel
 #142

doar ca este comun ca patronii sa puna presiuni pe angajat . ai 2 ore in contract dar tie de fapt iti trebuie 5 sa faci proiectul . 2 ti le plateste 3 ti le... ce ? muncesti degeaba ca prostul ?
cred ca asta e si frustrarea lui lucian.
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
December 19, 2014, 01:29:52 PM
 #143

doar ca este comun ca patronii puna presiuni pe angajat . ai 2 ore in contract dar tie de fapt iti trebuie 5 sa faci proiectul . 2 ti le plateste 3 ti le... ce ? muncesti degeaba ca prostul ?
cred ca asta e si frustrarea lui lucian.
Tu ca angajat ai 1.900 lei sa zicem. Stii cat iei in mana la 8 ore pe zi? De ce sa nu fii trecut  in cartea de munca cu 2 ore si sa iei mai mult mana? Te multumesti sa imbogatesti statul? Crezi ca ajungi pana in 2040 la pensie?

.()_().
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 01:33:44 PM
 #144

doar ca este comun ca patronii puna presiuni pe angajat . ai 2 ore in contract dar tie de fapt iti trebuie 5 sa faci proiectul . 2 ti le plateste 3 ti le... ce ? muncesti degeaba ca prostul ?
cred ca asta e si frustrarea lui lucian.


Deci,.. Lucian Ivan asta, pana la cearta a fost Co-Founder.. dupa retrogradat la angajat..
a fost fraier ca a semnat contractul de 2h de consultanta a lui horea.. ca altfel... manca pufuleti!

Nu ma credeti? Intrebati!

Am fost fraierit maxim, cu abureli de co-founder iara eu am muscat ca nu stiam legaleza!

Acum cand inventeaza acuzatii sunt Lucian Ivan angajatul rogue sau Programatorul Principal platit de Horea Vuscan sa creeze!

woow!

Chiar termin cu posturile astea. Imi caut reprezentare legala. Sursele pe care le tanjeste nu sunt si nici nu au fost proprietatea lui sau a BTCXChange.
Nici nu au atins servere sau calculatoare care macar sa apartina de BTCXChange SRL, whatever.. Horea zice ca e a lui din cauza ca am semnat ca fraierul contractul de 2h!

Horea invata diferenta intre BINARE si SURSA!

Din secunda cand a realizat problema lui cu sursa, a inceput show-ul! In caz ca nu e evident!

In cele 2h de lucru nici nu intra orele de munca in care m-am chinuit sa-i explic ce sa vorbeasca pe la conferinte! WoW!

Inca o data, termin cu posturile astea. Imi caut reprezentare legala. Horea poate sa vorbeasca ce prostii vrea.



im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 01:38:43 PM
 #145

horea nu vorbeste nimic . el doar face comunicate de presa. luciane tu esti cam singurul care e dispus sa ne lumineze putintel despre ce se intampla in spatele culiselor si vreau sa stii ca apreciez acest lucru .

poate nu sunt singurul .

te rog sa ne spui : daca vuscan vrea acum sa acceseze serverul are acces 100% sau detii tu niste accese peste care el  nu poate trece ?
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 01:43:36 PM
 #146

horea nu vorbeste nimic . el doar face comunicate de presa. luciane tu esti cam singurul care e dispus sa ne lumineze putintel despre ce se intampla in spatele culiselor .

te rog sa ne spui : daca vuscan vrea acum sa acceseze serverul are acces 100% sau detii tu niste accese peste care el  nu poate trece ?

Toate serverele se pot accesa prin procedura standard! Care ia fost explicata! Un linuxist bun se descurca intr-o secunda!!!

bye o/
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 01:44:47 PM
 #147

am inteles este clar acum  Grin
tvasbn
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 460
Merit: 500


View Profile
December 19, 2014, 01:46:02 PM
 #148

Dc tu ca angajat faci hartie la ITM ca ai muncit full time si ai fost doar cu doua ore in revisal, i f f grav pentru angajator.
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 01:55:21 PM
Last edit: December 19, 2014, 02:31:48 PM by im0rtel
 #149

De ce sa nu fii trecut  in cartea de munca cu 2 ore si sa iei mai mult mana? Te multumesti sa imbogatesti statul?

doua cuvinte : evaziune fiscala .

edit pentru o mica recapitulare : horia vuscan vrea codurile sursa ale btcxchange dar pentru ca este analfabet informatic si pe cale de consecinta doar imaginea afacerii , practic o forma fara fond , se comporta ca un copil razgaiat care stie doar ca vrea bomboana .nu conteaza a cui e , el stie doar ca o vrea . el de fapt  nu stie cum sa umble singur in server si il ameninta pe lucian  cu procesele daca nu ii da bomboana.  

lucian  spune ca acele coduri sursa nu sunt proprietatea intelectuala a btcxchange si ca atare nu sunt ale lui vuscan . aceste coduri probabil , zic eu , sunt open source. in acest caz vuscan nu are nici un temei sa il pistoneze pe nedrept pe lucian aron . de fapt horia vuscan nu are nici un drept la proprietate intelectuala la nimic de pe site ul btcxchange pentru ca e facut cu material open source. daca gresesc sa fiu corectat.

Este ca si cum vasile ar vrea vaca lui ion , fara sa inteleaga ca vaca este bunul statului si nu bunul lui ion.

parerea mea.
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 02:31:29 PM
 #150

De ce sa nu fii trecut  in cartea de munca cu 2 ore si sa iei mai mult mana? Te multumesti sa imbogatesti statul?

doua cuvinte : evaziune fiscala .

edit pentru o mica recapitulare : horia vuscan vrea codurile sursa ale btcxchange dar pentru ca este analfabet informatic si pe cale de consecinta doar imaginea afacerii , practic o forma fara fond , se comporta ca un copil razgaiat care stie doar ca vrea bomboana .nu conteaza a cui e , el stie doar ca o vrea . el de fapt  nu stie cum sa umble singur in server si il ameninta pe lucian  cu procesele daca nu ii da bomboana.  

lucian  spune ca acele coduri sursa nu sunt proprietatea intelectuala a btcxchange si ca atare nu sunt ale lui vuscan . aceste coduri probabil , zic eu , sunt open source. in acest caz vuscan nu are nici un temei sa il pistoneze pe nedrept pe lucian aron . de fapt horia vuscan nu are nici un drept la proprietate intelectuala la nimic de pe site ul btcxchange pentru ca e facut cu material open source. daca gresesc sa fiu corectat.

parerea mea.

este open source, doar ca nu e public gitul.. mai trebuia umpic curatat cat sa arate frumos.. prin ianuarie!
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 02:36:32 PM
 #151

luciane am fost gand in gand cand am spus open source . vuscan nu a stiut sa te aprecieze.
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 02:44:24 PM
 #152

luciane am fost gand in gand cand am spus open source . vuscan nu a stiut sa te aprecieze.

https://www.youtube.com/watch?v=WN-xwf9mKr8

o/
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 04:26:11 PM
 #153

OFTOPIC :


Vuscan este cel care a omorat 3 oameni intr-un accident rutier ?

http://bihoreanul.gandul.info/bihor/horea-vuscan-condamnat-definitiv-pentru-ucidere-din-culpa-3442625

ESTE CUMVA VUSCANUL NOSTRU CEL DIN LINKUL DE MAI SUS ?

poate cineva confirma sau infirma daca vuscanul nostru a ucis 3 oameni in 2002 ?
sltrei
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 227
Merit: 100



View Profile
December 19, 2014, 04:57:19 PM
 #154

OFTOPIC :


Vuscan este cel care a omorat 3 oameni intr-un accident rutier ?

http://bihoreanul.gandul.info/bihor/horea-vuscan-condamnat-definitiv-pentru-ucidere-din-culpa-3442625

ESTE CUMVA VUSCANUL NOSTRU CEL DIN LINKUL DE MAI SUS ?

poate cineva confirma sau infirma daca vuscanul nostru a ucis 3 oameni in 2002 ?


im0rtel  zici ca esti Dan Diaconescu aici pe forum.  Grin Grin Grin

o descoperi acum pe Elodia.

For donations: 1B2gU7hHnweSKDFktd5AymGGUfhFvH5Gcf
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 05:18:35 PM
Last edit: December 19, 2014, 05:29:34 PM by im0rtel
 #155

prietene ce descopar eu aici e mai tare decat elodia .

aduc intarire la postul de mai sus cu  o comparatie intre ce au facut huidu si vuscan pe sosea :

http://bihorstiri.ro/huidu-si-vuscan-cate-3-morti-conditii-diferite/


inca una din 2008 :

Cafteală în "lumea bună": Horea Vuşcan a luat bătaie pentru că s-a legat de prietena altuia

http://www.ebihoreanul.ro/stiri/ultima-or-31-6/bataie-in-lumea-buna--92172.html?mobile=no

mare golan a fost vuscan asta pana cand a dat de bitcoin.

criminalul asta mai vrea prejudicii de imagine... doamne nu stiu daca sa rad sau sa plang.
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
December 19, 2014, 05:53:58 PM
 #156

este open source, doar ca nu e public gitul.. mai trebuia umpic curatat cat sa arate frumos.. prin ianuarie!
Poti te rog sa rezolvi bugul ala cand in Romana incarca lista de orders proprie incarca textul in Romana (localizat) dar apoi vine un JS sau Ajax si rescrie cu texte in Engleza?
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 19, 2014, 06:14:34 PM
 #157

Nu am mai scris de mult pe forum, dar nu ma pot abtine. Sunt satul de gunoaie ca HV, bun doar de circ. Sa'i fie rusine.
P.S. Nu am fost de acord cu predarea de pdf'uri. Daca nu ajung banii in cont pe care mi'i tii cu forta se ajunge in tribunal domnule HV!
rideron
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 06:36:04 PM
 #158

Solicitările noastre sunt următoarele:
 
- Predarea userilor și parolelor de la toate nivelurile;
- Predarea codurilor sursă proprietate a BTCXchange SRL;
- Constatarea modificărilor conturilor utilizatorilor și stabilirea prejudiciului.

1. Din cate stiu, daca sistemul e unul corect, acele parole nu pot fi "predate". Acestea se pot reseta numai.
2. Cred ca in situatia denuntata de patron, vina apartine in aceiasi masura si acestuia ca nu s-au luat precautiile necesare securizarii codului sursa.

Nu am inteles exact care este situatia utilizatorilor.
Isi pot accesa conturile? Isi pot retrage banii? (intrebare pentru utilizatorii)
dandana
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 45
Merit: 0


View Profile
December 19, 2014, 06:42:01 PM
 #159

Nu am nimic cu nimeni.
In locul programatorului as fi reactionat la fel.
off:
Chiar ieri am dat 2 oameni afara din firma mea pentru ca s-au intalnit la cafea, iar la ora 12 cand au venit la servici se aflau sub influienta bauturilor alcoolice. Azi dimineata m-am trezit o pata de ra**t pe geamul de la intrare. Pe camere am vazut un boschetar (cel mai probabil pus de cei doi concediati). Au procedat corect ca au reactionat asa? Am procedat corect ca i-am dat afara fara preaviz? Am procedat corect ca mi-am facut propriile reguli la afacerea mea? Am procedat corect cand le-am zis ca nu primesc salariul decat pentru 14 zile lucratoare (pentru 2 ore pe zi pe cartea de munca din cele 8 ore = maxim 100 lei). Da; am procedat corect!
Cand semnezi un contract este specificat 2 ore pe zi (ca sa nu imbogatim statul). De ce il mai semnati fratilor contractul ala daca la inceput stabiliti un lucru, apoi va dati la fund?

La fel si tu. AI acceptat conditiile la inceput, de ce acum te razgandesti? Cine te-a pus sa stai mai mult decat e precizat in contract?
Nu poti pune stapanire pe proprietatea cuiva (proprietatea fiind tot ceea ce tine de btcx).

In fine. Problemele voastre sunt ale voastre. Nu ma intereseaza, doar ca ii cam dau dreptate lu Horea in legatura cu reputatia. 99% din romanii care folosesc bitcoin au auzit de btcx si de fondatorul btcx.
Eu sper sa va intelegeti pana la urma si sa revina in curand.

P.S: SUNT FERM CONVINS CA NU RENUNTA HOREA LA ACEST PROIECT. A FOST PREA MARE IMPLICAREA SI PREA MULTI BANI CHELTUITI CA SA RENUNTE!


Ce bani? Unde? In ce? De unde le scoateti?
pana mea cred ca majoritatea baietilor de aici nu stiu ce este acela un exchanger... cred ca se plictisesc acasa si se apuca sa comenteze pe aici .... va rog reveniti la viata de zi cu zi aici nu trebuie sa alimentam un scandal ce nu isi are nici rostul nici locul... multumesc
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 19, 2014, 09:29:01 PM
 #160

mda in alta ordine de idei se mai poate retrage ceva de pe btcxchange ?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!