Bitcoin Forum
May 06, 2024, 11:59:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: CoinTürk 2014 Yılı Bitcoin Türkiye Oscarları Sahiblerini Arıyor  (Read 3874 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile WWW
December 31, 2014, 12:07:29 PM

2014 yılının Türkiye Bitcoin Oscarlarını belirlemek adına başlattığımız anketimize katılarak bu sistemin gelişmesine katkı sağlayan, emek veren ve başarılı olanları belirlememize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Oy Kullanmak için: http://coin-turk.com/2014-yili-bitcoin-turkiye-oscarlari-anketi/
1714996770
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714996770
Reply with quote  #2

1714996770
Report to moderator
1714996770
Hero Member
*

Ignore
1714996770
Reply with quote  #2

1714996770
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714996770
Hero Member
*

Ignore
1714996770
Reply with quote  #2

1714996770
Report to moderator
1714996770
Hero Member
*

Ignore
1714996770
Reply with quote  #2

1714996770
Report to moderator
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 31, 2014, 01:07:27 PM

anketi doldurdum
ayrıca yılın forum üyelerinde benide aday göstermişsşniz teşekkürler
benden tecrübe bilgi olarak hakeden birsürü arkadaş var
ben kendi adıma söyliyim daha emekleme aşamasındayım 😀
cakir1
Sr. Member

Activity: 266

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
December 31, 2014, 08:44:55 PM

yılın forum üyelerinde deepcoin yok mu :/
oyumu verdim Grin

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
January 01, 2015, 05:22:27 PM

Ne zaman belli olacak kazananlar? Fiziksel ödül dağıtılacak mı?
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 02, 2015, 09:53:17 AM

Ne zaman belli olacak kazananlar? Fiziksel ödül dağıtılacak mı?

Oylama 10 Ocak 2015 te sona erecek. Bitcoin'in Türkiye'deki gelişimine katkısı olan arkadaşlarımıza teşekkür etmek adına mutlaka ödüllerimiz olacak.

oyumu verdim Grin

Forum adayları belirlenirken bitcointalk.org moderatörü  Eal F. Skillz başta olmak üzere çeşitli kullanıcılardan ön adaylarını bildirmelerini rica ettik. Gelen listelere ve üyenin forum içerisindeki genel yoğunluğuna göre belirlediğimiz bir aday listesi oluşturduk. Mutlaka gözden kaçan, olması gerekip listede bulunmayan arkadaşlar olmuştur. 2015 yılı Oscarları belirlenirken bu kategoride çok daha kapsamlı bir çalışma yapılacak.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 03, 2015, 07:52:23 AM
Last edit: January 03, 2015, 08:07:08 AM by DeepCoin

oyumu verdim Grin

Bosver be dostum, cok muhim degil, zaten oyle bir seye ihtiyacimda yok, nede olsa 5 yilimizi verdik bitcoine gonulden, binlerce mesaj ve yardimlasma yapildi, sayemde yuzlerce kisi bitcoini ogrendi anladi, bitcointalk Turkce bolumunde sanirim halen aktif olan en eski kisiyim, xdeathwing bunu tasdikleyecektir Smiley bizim ilk moderatorumuz,keza su anki moderatorumuzde, nihayetinde ikimiz arasinda moderatorluk cekismesi bile yasanmisti Smiley ,  tabiki farkli nickler altinda oldu bu, o yuzden nickin yaninda yazan rutbeye gore yapilan degerlendirmeleri cokta ciddiye almamak lazim Smiley
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 03, 2015, 03:01:49 PM

oyumu verdim Grin

Bosver be dostum, cok muhim degil, zaten oyle bir seye ihtiyacimda yok, nede olsa 5 yilimizi verdik bitcoine gonulden, binlerce mesaj ve yardimlasma yapildi, sayemde yuzlerce kisi bitcoini ogrendi anladi, bitcointalk Turkce bolumunde sanirim halen aktif olan en eski kisiyim, xdeathwing bunu tasdikleyecektir Smiley bizim ilk moderatorumuz,keza su anki moderatorumuzde, nihayetinde ikimiz arasinda moderatorluk cekismesi bile yasanmisti Smiley ,  tabiki farkli nickler altinda oldu bu, o yuzden nickin yaninda yazan rutbeye gore yapilan degerlendirmeleri cokta ciddiye almamak lazim Smiley

vaay deep sen neymişsin  Grin gönüllerin birincisisin
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
January 03, 2015, 03:54:27 PM

oyumu verdim Grin

Forumun en eski üyesi, gönüllerin abisi. Hiç unutmam, ilk kayıt olduğumda bana çok yardım etmişti. Eskiden technomancer ismini kullanıyordu, o zamanlar olanlar hatırlar, ancak hesabı hacklendi. Off-grid kaldı bir süre, özletti.
Yıllar sonra bile, yılmadan, sinirlenmeden, kırmadan yeni gelenlere yardım ediyor. Eğer 2015 yılında en iyi üye olarak seçilmezse, evimin balkonundan aşağı atarım kendimi Smiley

Dipnot: Oylamayı yeni farkettim, 77 oyum varmış. Herkese çok teşekkür ederim.
goraset
Legendary
*

Merit: 1070

View Profile
January 03, 2015, 04:05:53 PM

oyumu verdim Grin

Forumun en eski üyesi, gönüllerin abisi. Hiç unutmam, ilk kayıt olduğumda bana çok yardım etmişti. Eskiden technomancer ismini kullanıyordu, o zamanlar olanlar hatırlar, ancak hesabı hacklendi. Off-grid kaldı bir süre, özletti.
Yıllar sonra bile, yılmadan, sinirlenmeden, kırmadan yeni gelenlere yardım ediyor. Eğer 2015 yılında en iyi üye olarak seçilmezse, evimin balkonundan aşağı atarım kendimi Smiley

Dipnot: Oylamayı yeni farkettim, 77 oyum varmış. Herkese çok teşekkür ederim.

deepcoin technomancher  in yeni hesabı mı ?? hesabı hackenmisti ben de foruma ilk girdiğimde yazdıklarından çok faydalandım kendisine minnet borçluyum
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 03, 2015, 09:45:15 PM

2014'ün en etkin isimlerini belirlediğimiz oylama tüm hızıyla devam ediyor, şu ana kadar tüm dallarda yaklaşık 2300'ün üzerinde oy kullanıldı. Bizi yalnız bırakmayan Bitcoin Türkiye topluluğuna çok teşekkür ediyoruz.

Oy kullanabilinecek son tarihin 10 Ocak 2015 olduğunu hatırlatmak isteriz.

http://coin-turk.com/2014-yili-bitcoin-turkiye-oscarlari-anketi/

Saygılarımızla,
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 04, 2015, 02:55:28 AM

2014'ün en etkin isimlerini belirlediğimiz oylama tüm hızıyla devam ediyor, şu ana kadar tüm dallarda yaklaşık 2300'ün üzerinde oy kullanıldı. Bizi yalnız bırakmayan Bitcoin Türkiye topluluğuna çok teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Oylama sonuclari ne yazikki hic adil gorunmuyor, yaklasik son 1 saattir araliksiz oylama sayfasindayim ve yalnizca 3 kisinin oyu duzenli olarak ayni anda artiyor

bitkoyun, coinkolik ve cointurk
Bu 3 adaya ayni anda oy veriliyor, ortalama 1 dakika 20 saniye gibi bir sure ile duzenli olarak yalnizca bu 3 adayin oyu artiyor, zaten bu fikri veren, yapan ve yayinlayan kisilerin bu listede bulunmamasi gerekirdi. Kimse dediklerimi kisisel almasin ama gorunen koy klavuz istemez, sonuclar ne yazikki hilelli.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 04, 2015, 03:36:25 AM

Saygılarımızla,

Oylama sonuclari ne yazikki hic adil gorunmuyor, yaklasik son 1 saattir araliksiz oylama sayfasindayim ve yalnizca 3 kisinin oyu duzenli olarak ayni anda artiyor

Bu 3 adaya ayni anda oy veriliyor, ortalama 1 dakika 20 saniye gibi bir sure ile duzenli olarak yalnizca bu 3 adayin oyu artiyor, zaten bu fikri veren, yapan ve yayinlayan kisilerin bu listede bulunmamasi gerekirdi. Kimse dediklerimi kisisel almasin ama gorunen koy klavuz istemez, sonuclar ne yazikki hilelli.

hmm bu durumda biraz da ben mi hile karıştırsam? Grin

denyomu verin bana Grin (açık açık yazmayalım şimdi, denyoyu bilen bilir zaten Grin )

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
January 04, 2015, 09:19:46 AM

Saygılarımızla,

Ödülün ve yarışmanın amacı rekabeti teşvik etmek değil katkıların büyüklüğüne bakmadan herkesi onurlandırmak olmalıydı. Ben kendi adıma foruma büyük bir katkıda bulunduğumu düşünmüyorum. Organizatörler de uygun görürse tüm kategörilerden adımın silinmesini istiyorum.

Daha önce de yazdığım gibi benim forumdaki favorim orijinal fikirlerinden dolayı techman, blogda Türkçe'yi özenli kullandığı için Kartal Yağız Akdil, web tasarımındaki başarısından dolayı coin-turk

CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 04, 2015, 02:58:19 PM
Last edit: January 05, 2015, 03:57:00 PM by CoinTürk

Merhaba değerli bitcointalk forum üyeleri;

Ankete gösterdiğiniz ilgi ve değerli yorumlarınız için teşekkürler. Ankete ilişkin bazı konuları burada açıklayarak soru/sorun ve görüşlerinize elimizden gelen katkıyı sağlamak isteriz.

Türkiye'de sadece birkaç bin kişinin ilgi duyduğu, henüz hak ettiği "ilgiyi" elde edememiş Bitcoin ekosisteminde herkes gibi biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Sizlerden ricamız her birinizin bitcoinin Türkiye'de yayılımına katkı sağlayacak çalışmalar yapmanız. Çünkü dünyada bu sistemin yayılmasının en önemli nedeni "bireysel" çalışmaların diğer bitcoin destekçileri tarafından desteklenerek dünyada kullanılır hale gelmesidir. Bugün, Türkiye'de çok az sayıdaki bitcoin gönül dostları sayesinde bu forumda dünya dillerinde 7. sıradayız. Bu veriyi tek başına bir başarı olarak nitelendirmek tabi ki mümkün değil. Ancak eminiz ki anlamak isteyenlere bazı ipuçları veriyor.. Aramızda bilgisayar mühendisleri, hesap uzmanları, web tasarımcıları, programcılar, ticaretle uğraşanlar....vs. bir çok uzman, işveren ve çalışan var. Gerçekten ekosisteme değer katmak isterseniz muhteşem işler başarabilirsiniz. Biz Türkiye Bitcoin meraklılarına bu konuda çok güveniyoruz.

ANKET HAKKINDA BİLGİ:

1. Bu anket Türkiye'deki tüm bitcoin meraklılarının sahiplenmesi gereken bir ankettir. Çünkü bu anket, bitcoin bilinirliğini arttırmak için gerek "bireysel" gerek se "ticari" çalışmalar ortaya koyan tüm bitcoin gönül dostlarını ve ortaya çıkarttıkları değerleri onure etmek amacıyla yapılmaktadır.

2. Bazı eksiklikleri olabilir ki olması doğaldır. Çünkü ilk defa yapılmaktadır. Her sene gelenekselleştiği zaman çok daha değerli bir hal alarak artık "aramızda yaptığımız birşey" olmaktan çıkacak ve ses getiren bir organizasyon olacaktır.

3. Soru, aday, kişi ve işletmeler belirlenmeden önce 5 gün boyunca http://bitcointalk.org/index.php?topic=905332.0 adresinde bu konuda forum üyelerinden aday ve kategori teklifi beklenmiştir. Buradan biz kendi payımıza çıkarmamız gereken dersi çıkardık. Seneye bu süreyi çok daha uzun tutarak hak ihlallerinin "mümkün olduğu kadar" önüne geçeceğiz. Deepcoin'in gerçek değerinin bu forumda fazlasıyla bilindiğini yorumlardan anlamak mümkün. (Biz de deepcoin'in listede gözden kaçırılmış olmasına verdiği olgun tepkiden dolayı teşekkür ediyoruz.)

4. Anket sistemi: Poller Master codecanyon.net/item/poller-master-ultimate-wp-polling-system/7629879 Sistem, her gün 1 oy kullanılacak şekilde ayarlanmış olup, Ip takibi ve kaydı almaktadır. Sisteme müdahale etmek, maniple etmek...vs. tabi ki mümkündür.(internet dünyasında imkansız diye birşey yoktur) Ancak şimdiye kadar bu tür bir müdahale olmamıştır. Biz, bu kadar iyi niyetli bir girişimi kıyasıya bir yarışa çevirmenin gereksiz olduğunu düşünüyoruz.

5. Kullanılan oy sayısı şu saat itibarıyla 3100 ü geçmiştir. Buna bir de olumlu tarafından bakalım. Birileri bu anketi önemsiyor, paylaşıyor ve "eşinden-dostundan-çevresinden" oy kullanmasını istiyor, ankete davet ediyor. Bitcoin hakkında bir algı oluşturuyor. Bugüne kadar bitcoinden habersiz insanların bitcoini duymaları ve belki takip etmeye başlamaları sağlanıyor.

6. bitkoyun, şahsen tanışma fırsatı bulduğumuz ve bitcoin ekosistemine "gerçek anlamda değerler katan" bir arkadaşımız olarak, her zaman topluluğun önde gelen bir ismi olacaktır. Bu nedenle de hem isminizle hem de bitcoinhaber.net siteniz ile aramızdan, adaylarımızdan ve akıllarımızdan hiçbir zaman silinmeyeceksiniz. : )

7. bitkoyun, coinkolik ve cointurk üçlüsüne düzenli oy verilmesi konusunda log ve Ip takibinde bahsettiğiniz gibi bir düzenli oy kullanımına arka planda rastlamadık. Zaten bu üç aday Türkiye bitcoin ekosisteminin 3 haber sitesi olarak aynı kategoride yer alan isimlerdir. Yılın forum üyesi kategorisinde birlikte üçüne oy verilmesi mantıksız değildir. Oy kullanan kişi bu üç siteyi ve nick i takip ettiğini verdiği oyla göstermektedir. Sizin takip ettiğiniz saatlerde tesadüfen böyle bir oy akışı olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç olarak, Türkiye Bitcoin meraklılarının çok daha güzel işler başaracağı günlere yürürken destek olan, eleştiren, yorum yapan, oy kullanma zahmetine giren, takip eden herkese teşekkür ediyoruz.
CoinTürk Ekibi
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 04, 2015, 08:05:19 PM

Güzel olmuş ya bu. Elinize sağlık Smiley

Takascoin 250 oy falan almış. O kadar kullanan olmuş mudur orayı?
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
January 05, 2015, 11:15:57 AM

Takascoin seçmeni sandığına sahip çıkmış, BTCTürk seçmeni yılbaşı tatilinde olduğundan oy vermeye gitmemiş diyebiliriz Smiley

Şaka bir yana ülkemizdeki internet yasakları sayesinde 7'den 70'e herkes proxy,dns,vpn,tor, vb. ne kadar yasak delici araç varsa öğrendi. Artık eski yöntemlere göre anonim oylama yapılması imkansız. Blockchain teknolojisiyle çalışan oylama sistemlerinin yaygınlaşmasını bekleyeceğiz. O zamana kadar bu tabloyu şu şekilde okumalıyız: Demek Takascoin'in kazanmasını isteyen fanatikler BTCTürk'ün kazanmasını isteyen fanatiklerden daha fanatikmiş. Bundan öte bir yorum yapmak gereksiz.
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 05, 2015, 05:15:47 PM

Takascoin seçmeni sandığına sahip çıkmış, BTCTürk seçmeni yılbaşı tatilinde olduğundan oy vermeye gitmemiş diyebiliriz Smiley

Şaka bir yana ülkemizdeki internet yasakları sayesinde 7'den 70'e herkes proxy,dns,vpn,tor, vb. ne kadar yasak delici araç varsa öğrendi. Artık eski yöntemlere göre anonim oylama yapılması imkansız. Blockchain teknolojisiyle çalışan oylama sistemlerinin yaygınlaşmasını bekleyeceğiz. O zamana kadar bu tabloyu şu şekilde okumalıyız: Demek Takascoin'in kazanmasını isteyen fanatikler BTCTürk'ün kazanmasını isteyen fanatiklerden daha fanatikmiş. Bundan öte bir yorum yapmak gereksiz.

Tabiki öyle diyebiliriz. Yiyen yer. Why not? Cheesy
CoinTürk (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 10, 2015, 03:48:17 PM

Sonuçlar yayınlanmıştır. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Kazananlar ile en kısa zamanda iletişime geçilecektir.

2014 Bitcoin Türkiye Oscarları : coin-turk.com/kazanan-turkiye-bitcoin-toplulugu-oldu/
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 10, 2015, 03:56:56 PM

Kendin pisir kendin ye gibi olmus.
goraset
Legendary
*