Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:50:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Mini Alsat - BTCTürk hesabınızda alım satım android uygulaması  (Read 2892 times)
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
January 08, 2015, 07:30:25 PM

Mini Alsat

BTCTürk API aracılığıyla alım satım yapılabilen basit bir android uygulaması yazıyorum. Beta sürümü test edip önerilerini yazmak isteyen olursa aşağıdaki linkten indirebilir.

http://www.bitkoyun.com/minialsat6.apk

Uygulamanın ekran görüntüsü:

Kullanmak için:
1- BTCTürk hesabınıza girin ve Hesap->API Erişimi->API Key Ekle'yi seçin

2- Uygulamanın çalışması için Kullanıcı Bakiyesi, Alış Emri, Satış Emri seçilmesi yeterlidir. İleriki sürümlerde diğer özellikler de kullanılabileceğinden hepsini işaretleyebilirsiniz.

3- API Key oluştuktan sonra QR Kodu'nu tıklayın. Bir pencerede API QR kodu gösterilecek.

4- minialsat uygulamasını verilen linkten indirin ve telefonunuza kurun

5- Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda API QR kodunuzu telefona okutun.
Eğer telefonunuzda QR Kod okuyucu bulunmuyorsa yüklemeniz için yönlendirecektir.

6- Verileri güncellemek için telefonu sallayın

7- 0.01 BTC alımı yapmak için AL, 0.01 BTC Satışı yapmak için SAT tuşuna basın. Son fiyatları
görüntülemek için telefonu sallayın.

Notlar:
- API Keyiniz bir kez okutulduktan sonra telefonunuzda saklanır.
- Uygulama www.BTCTurk.com dışında herhangi bir siteye erişmez.
- API Keyinizden kimliğinizin veya btcturk şifrenizin tesbit edilmesi mümkün değildir.
- Uygulamanın BTC lerinizi başka bir adrese göndermesi mümkün değildir.

1715028644
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715028644
Reply with quote  #2

1715028644
Report to moderator
1715028644
Hero Member
*

Ignore
1715028644
Reply with quote  #2

1715028644
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715028644
Hero Member
*

Ignore
1715028644
Reply with quote  #2

1715028644
Report to moderator
1715028644
Hero Member
*

Ignore
1715028644
Reply with quote  #2

1715028644
Report to moderator
1715028644
Hero Member
*

Ignore
1715028644
Reply with quote  #2

1715028644
Report to moderator
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 08, 2015, 07:47:02 PM

Güvenlik açısından kaynak kodunu açık olarak github'a koyarsanız iyi olur.

Hatta geliştirmek isteyen arkadaşlar olursa (eğer destekliyorsa) koinim için de aynı uygulamayı geliştirebilir.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 08, 2015, 07:50:21 PM
Last edit: January 08, 2015, 08:09:54 PM by olcaytu2005

Ben hemen yüklüyorum . Madem böyle güzel birşey yapıyorsun bizde test edelim Smiley

Edit: Yükledim. Anasayfaya kısayol oluşturmadı. Birde ayarlar bölümü boş heralde. Tıkladım bişey gelmedi. Mutlaka yapacaksın dır ama ben yinede söyliyim. Bitcoinin günlük haftalık aylık yıllık hacim fiyat grafiği olursa iyi olur diye düşünüyorum.
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 08, 2015, 08:13:41 PM

Elinize sağlık.

Ama hesabımızın güvenliğini nasıl sağlayacağız?

Yani size kullanıcı adı şifremizi vermemizle aynı şey değil mi bu?
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 08, 2015, 08:32:56 PM

Şifre ve kullanıcı adınızı vermenizle aynı değil. Sadece API Key'i tanımlarken izin verdiğiniz servislere erişebiliyor. BTC yatırma, BTC çekme mümkün değil. API KEY'inizi ele geçiren en kötü senaryoyla bütün BTC lerinizi düşük fiyattan satabilir. Güvenliğinizi artırmak için BTCTürk ten API kullanımına ek kısıtlamalar getirmesini talep edebilirsiniz.

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 08, 2015, 08:55:21 PM

Bu arada sen gittigidiyor tarzı bir bitcoin sitesimi yapmaya çalışıyorsun yoksa sadece bir hobimi?
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
January 08, 2015, 08:58:24 PM

Şifre ve kullanıcı adınızı vermenizle aynı değil. Sadece API Key'i tanımlarken izin verdiğiniz servislere erişebiliyor. BTC yatırma, BTC çekme mümkün değil. API KEY'inizi ele geçiren en kötü senaryoyla bütün BTC lerinizi düşük fiyattan satabilir. Güvenliğinizi artırmak için BTCTürk ten API kullanımına ek kısıtlamalar getirmesini talep edebilirsiniz.

Teşekkürler.

Ne gibi ek kısıtlamalar istemeliyiz? Ek kısıtlamalar getirseler bile ben yine size güvenmek zorundayım doğru mu?

Para çekme olmasa da benim hesabımdan alış satış yapılabilmesini pek istemem ben.

Bi de bakiyemi de sorgulayabilirsiniz.

Açık kaynaklı paylaşmayı düşünürseniz bence daha mantıklı olur.
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 08, 2015, 09:24:47 PM

Teşekkürler.

Ne gibi ek kısıtlamalar istemeliyiz? Ek kısıtlamalar getirseler bile ben yine size güvenmek zorundayım doğru mu?

Para çekme olmasa da benim hesabımdan alış satış yapılabilmesini pek istemem ben.

Örneğin API key tanımlarken alış-satış yapılabilecek gün ve saat kısıtlaması getirilmesi.
İstediğinizde aktif-pasif hale getirilmesi.
Alış satış yapabileceğiniz limitleri belirleyebilme

gibi taleplerde bulunabilirsiniz.

Uygulama bakiyenizi sorgulayabiliyor ama kimlik bilgilerinize erişmiyor. 

Programın açık kaynaklı olması programcıların dışındaki sıradan kullanıcılar için güvenlik sağlamaz. Çalıştırdığınız uygulamanın okuduğunuz kaynak kodla aynı olduğuna ancak uygulamayı kendiniz derlerseniz emin olabilirsiniz. PlayStore'a gönderilen derlenmiş uygulamanın dağıtıcısına bir yere kadar güvenmeniz gerekiyor.

cakir1
Sr. Member

Activity: 266

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 08, 2015, 09:29:01 PM

Teşekkürler.

Örneğin API key tanımlarken alış-satış yapılabilecek gün ve saat kısıtlaması getirilmesi.

Programın açık kaynaklı olması programcıların dışındaki sıradan kullanıcılar için güvenlik sağlamaz. Çalıştırdığınız uygulamanın okuduğunuz kaynak kodla aynı olduğuna ancak uygulamayı kendiniz derlerseniz emin olabilirsiniz. PlayStore'a gönderilen derlenmiş uygulamanın dağıtıcısına bir yere kadar güvenmeniz gerekiyor.

1- Siz uygulamayı açık kaynak kodlu hale getirirsiniz.
2- Bağımsız programcılar diğer kullanıcılar bu kaynak kodu inceler ve fikir belirtir.
3- Bağımsız programcılar bu kodu derler ve apk oluşturur.
4- hem sizin apk'nızın hem de kendi apk'nızın "hash" değerini alıp karşılaştırır.
5- Eğer bu hash değerleri uyuşuyorsa verdiğiniz apk ile kaynak kodları uyuşuyordur, eğer hash değerleri uyuşmuyorsa verdiğiniz apk ile kaynak kodlar farklıdır.

Özet: Bağımsız programcılar bu apk'nın "kötü amaçlı yazılım" sınıfına girip girmediğini test edebilir, insanları bilgilendirebilir.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 08, 2015, 09:52:14 PM

Teşekkürler.

1- Siz uygulamayı açık kaynak kodlu hale getirirsiniz.
2- Bağımsız programcılar diğer kullanıcılar bu kaynak kodu inceler ve fikir belirtir.
3- Bağımsız programcılar bu kodu derler ve apk oluşturur.
4- hem sizin apk'nızın hem de kendi apk'nızın "hash" değerini alıp karşılaştırır.
5- Eğer bu hash değerleri uyuşuyorsa verdiğiniz apk ile kaynak kodları uyuşuyordur, eğer hash değerleri uyuşmuyorsa verdiğiniz apk ile kaynak kodlar farklıdır.

Özet: Bağımsız programcılar bu apk'nın "kötü amaçlı yazılım" sınıfına girip girmediğini test edebilir, insanları bilgilendirebilir.

Doğru, bunun için kodun belli bir olgunluğa erişmiş olması, her gün yeni sürüm çıkarılmaması gerekiyor. Zamanı geldiğinde açık kaynaklı olacak merak etmeyin. Şimdilik küçük bir grup
tarafından test ediliyor.

testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
January 08, 2015, 11:57:03 PM

guzel bir calisma da,

btcturk neden boyle bir uygulama cikartmiyor anlamis degilim.
pitkoyin
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 09, 2015, 01:03:53 AM

guzel bir calisma da,

Progeek firmasının Java öğrenmesini bekliyor olabilirler..
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 09, 2015, 06:25:30 AM

guzel bir calisma da,

Sunucuyu yazabilen ekibin istemciyi yazamıyor olması saçma olurdu. Kendileri çıkartmıyorsa başka bir sebepten çıkartmıyordur.
BTCTürk teknik ekibi şimdiye dek API kullanımında karşılaştığım bütün problemleri çok kısa sürede giderdi. Yardımları için teşekkür ederim.

akustik
Sr. Member

Activity: 350

View Profile
January 09, 2015, 09:05:28 AM

guzel bir calisma da,

Aynı şeyi soracaktım
Arkadaş emek vermiş, eline sağlık
ama ben bitcoinimin olduğu firmanın direk uygulamasını kullanmak isterim..
adiga
Full Member

Activity: 133
Merit: 100

View Profile
January 09, 2015, 09:51:28 AM

hocam eline sağlık güzel bir uygulama olmuş geliştirmen dileğiyle.
Emre Kenci
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
January 09, 2015, 10:07:53 AM

Merhaba,

Alış satış özelliklerinin yakında geleceği uygulamaların açıklamalarında, blog yazılarımızda, maillerde yazıldı.

iOS uygulamamızın alış satış özellikleri tamamlanmak üzere. Android de sonrasında başlayacak.

Ekran görüntüsü: https://dl.dropboxusercontent.com/u/12519378/IMG_2578.jpg

Mobil uygulamaların dışarıdan bir şirkete yapılması Türkiye'de neredeyse her banka tarafından uygulanan bir strateji. Bkz. http://www.pozitron.com/customers/

Var olan Android uygulamasının boyutu ile ilgili burada yazanlar dışında bize ulaşan bir şikayet olmadı. Yine de daha düşük bir boyutta olması için çalışma yapacağız.
Emre Kenci
Newbie
*

View Profile
January 09, 2015, 10:10:35 AM

guzel bir calisma da,

Sunucuyu yazabilen ekibin istemciyi yazamıyor olması saçma olurdu. Kendileri çıkartmıyorsa başka bir sebepten çıkartmıyordur.
BTCTürk teknik ekibi şimdiye dek API kullanımında karşılaştığım bütün problemleri çok kısa sürede giderdi. Yardımları için teşekkür ederim.

Elinize sağlık Murat Bey. Biz teşekkür ederiz. Her zaman seve seve yardımcı oluruz.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
January 09, 2015, 10:18:26 AM

Merhaba,

Alış satış özelliklerinin yakında geleceği uygulamaların açıklamalarında, blog yazılarımızda, maillerde yazıldı.

iOS uygulamamızın alış satış özellikleri tamamlanmak üzere. Android de sonrasında başlayacak.

Mobil uygulamaların dışarıdan bir şirkete yapılması Türkiye'de neredeyse her banka tarafından uygulanan bir strateji. Bkz. http://www.pozitron.com/customers/

Var olan Android uygulamasının boyutu ile ilgili burada yazanlar dışında bize ulaşan bir şikayet olmadı. Yine de daha düşük bir boyutta olması için çalışma yapacağız.

Benim anlamadığım neden ios'a öncelik veriliyor da Android uygulamaları sonradan çıkıyor? Android kullanıcıları daha fazla, özellikle Bitcoin çevresinde Apple'ı 100'e katlar.
Emre Kenci
Newbie
*

View Profile
January 09, 2015, 10:31:13 AM

Merhaba,

Benim anlamadığım neden ios'a öncelik veriliyor da Android uygulamaları sonradan çıkıyor? Android kullanıcıları daha fazla, özellikle Bitcoin çevresinde Apple'ı 100'e katlar.

Bu tahminde yaklaşık 1'e 300'lük bir yanılgınız var.

Detaylı kullanım bilgileri yaplaşmak istemiyorum. Sadece Apple mobil cihazlar daha yoğun olarak kullanılıyor diyelim.

iOS'den edindiğimiz tecrübeleri Android'e aktarıyor olacağız. Bu da bir artı sizin için.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
January 09, 2015, 10:39:59 AM

Merhaba,

Bu tahminde yaklaşık 1'e 300'lük bir yanılgınız var.

Detaylı kullanım bilgileri yaplaşmak istemiyorum. Sadece Apple mobil cihazlar daha yoğun olarak kullanılıyor diyelim.

iOS'den edindiğimiz tecrübeleri Android'e aktarıyor olacağız. Bu da bir artı sizin için.

Bu mesajınızdan Bitcoin çevresine yakın olmadığınızı çıkarıyorum. Android kullanıcılarının ezici üstünlüğünü görebileceğiniz kullanım oranları internette mevcut.
Tecrübe konusunda haklısınız. Apple kullanıcılarını kobay olarak kullanmak dahiyane bir fikir. Bu açıdan bakmamıştım.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: