Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:38:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 100k $ ile mining sektörüne adım atmak [doge coin roi:148 gün]  (Read 4057 times)
hasta la vista (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 10, 2015, 05:59:19 AM
Last edit: January 10, 2015, 06:16:15 AM by hasta la vista

Merhaba BTC Talk Türkiye alt forumu üyeleri,

Şuan stocklarda bulunmayan zeus miner volcano asic miner  ile [şu bağlantıdan inceleyebilirsiniz] doge coin madenciliğine adım atmayı planlıyorum. Volcano asic miner'ların fiyatı 1599$ bulunduğum ve yatırımı yapacağım ülkede elektiriğin kWH/$ değeri 0.0765$ zorluk derecesini ortalama 20k aldığımda [dogecoin zorluk seviyesi grafiği]bir asic miner makina günde 12.66$  kazanarak kendini yatırımın geri dönüşünü 148 günde tamamlıyor

https://i.imgur.com/mnLu2VE.png

100k $ ile 62 makina aldığımda 18.20 GHS bir güş ortaya çıkmakta, sistemi verimerkezinden alan kiralayarak yada kendi veri merkezimi oluşturarak kurmayı planlıyorum, fizibilite çalışması sonrası 4 farklı fiber optik şebeke + 2 farklı 4g şebeke ile sistemi beslemem mümkün (ağ yapıları, dc, cloud sunucular üzerinde tekniksel birikimim mevcut)
son olarak hesap makinamız şu şekilde bir durum ortaya çıkartmakta,

https://i.imgur.com/wybnU5I.png

Sonuç olarak hesaplamalara göre bir ayda 20k$ gelir elde etmiş oluyorum[elektirik giderleri ödendikten sonra elde kalan] buna ek olarak ayda max. 3k$'nı dc kirası  + vergiler + personel masrafı kripto parayı kağıt paraya çevirirken oluşabilecek kayıplara vs. gittiğini varsayarsak  17.000$kar elde etmiş oluyorum.

Sizce hesaplmalarımda bir yanlışlık var mı ?
Yerimde olsanız ne yapardınız ?
Uzun süredir ziyaretçi olarak forumu takip etmekteyim, deneyimli arkadaşların,  önerileri, eleştirileri ve tavsiyeleri benim için çok önemli.
Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

p.s. trader olmak istemiyorum, btc kazmakta şuan için akıl karı gözükmemekte günlük daha fazla kazandırabilen scrypt coinlerde böyle bir sistemle kazılabilir gözükmekte , şuan için dogecoin daha çok kabul görüyor gibi gözüktüğünden doge olarak konu başlığı attım, önerilerinize göre bunu değiştirebiliriz de.
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
January 10, 2015, 07:09:05 AM

tut ki doge %40 civarı dumplandı ne yapacan? o zaman elektrik sarfiyatını bile çıkaramayacak
scrypt artık çöp desek yeridir litecoin 40$ dan 2$ a düştü
bana sorarsan direk btc asic almak daha mantıklı
ondan da mantıklısı mining e hiç girmemek
hasta la vista (OP)
Newbie
*

View Profile
January 10, 2015, 07:11:45 AM

tut ki doge %40 civarı dumplandı ne yapacan? o zaman elektrik sarfiyatını bile çıkaramayacak

başka scrypt coinlere yönelebiliriz bu şekilde de risk azalmaz mı ki ?
ballot
Hero Member

View Profile
January 10, 2015, 07:16:52 AM

risk her sektörde var, tut ki kafamıza uçak düştü gibi bişey gibi geliyor bu söylediğin grafiklere bakacak olursak.
abi bak en karizma 2. coin litecoin 40$ dan 2 $ a düşmüş kaldı ki dogecoin aşırı gayri ciddi bir projeydi kimse eskisi gibi altcoinlere yatırım yapmadığı için arz daima talepten fazla geliyor ve günden güne altcoinler ölüyor
ve kimse artık scrypt coin çıkartmıyor asici mevcut diye ya x11 yada cryptonight tarzı değişik algolarla çıkıyor yeni coinler

bu da dogecoinin fiyat grafiği 1 yıllık daha da düşmeyeceğine kimse garanti veremez zaten galiba emin değilim ama dogecoin e şu son dönemde hareketliliği cointellect katmış durumda

Code:
başka scrypt coinlere yönelebiliriz bu şekilde de risk azalmaz mı ki ?
adam akıllı 2 altcoin var scrypt olarak biri doge diğeri ltc yeni scypt coşn çıkmıyor artık zaten
az biraz daha fazla kazandıran coin bulursan dahi onlar da günü kurtarırsın diff artar exchangeler dumplanır gene kazanç düşer
scrypt akıl karı değil
hasta la vista (OP)
Newbie
*

View Profile
January 10, 2015, 07:35:59 AM

bence makinalar kendini çıkartana kadar herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, şuan tüm kripto paralar düşüşte ben bunun dünya bankalarının manipülasyonu oldugunu düşünüyorum bitcoinde düşüşte zaten şu sıralar ama zorluk seviyesi ve roi oranı yüksek gözükmekte. söylediklerin de çok mantıklı tabi. 100k'yi birden yatırmaktansa 10ar k değerinde yatırımlar yapmak daha mantıklı.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 10, 2015, 09:23:52 AM

100k#$ yatırımın onda birini nvidia gpu rig'e yatırsan daha iyi olur Smiley
kazacak karlı bir coin yokken Darkcoin kazarsın.

1-2 ayda roi çok rahat çıkar Grin

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
akustik
Sr. Member

Activity: 350

View Profile
January 10, 2015, 10:00:29 AM

bitcoina bu kadar meraklı  ve umutlu olan benin bile altcoinlere bakışım güvenli değil
altcoinlerin geleceği olacağını düşünmüyorum
tabi karar sizin ama geçmişteki acı tecrübelerime dayanarak 100 dolar bile bağlamam..
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 10, 2015, 01:20:22 PM

Şimdi bu makinalar bir kere dogecoin üretmeye başladımı bir daha değiştiremeyecekmisiniz? Yani diyelimki dogecoin ile başladınız daha sonra dogecoin değeri düştü. Başka bir altcoine yönelemezmisiniz? Mesela magi kazmaya başkarsınız. yada darkcoin. Yani eğer böyle bir değişim mümkünse çokta korkulacak bir yatırım olmaz bence. Sınırlı sayıdaki bilgime ve tecrübeme dayanarak size şunları söylemek istiyorum:

100k yatırım ile doge üretmeye başladınız. Ortalama 5 ay içerisinde sermayeyi kurtaracaksanız. Bu süre içinde dogecoine fazla bir zarar geleceğini düşünmüyorum. Diyelim ki zarar etmeye başladı. Başka bir coin üretmeye yönelirsiniz. Kazdığınız coinleri uygun fiyattan exchange sitelerinde değerlendirmeye alırsınız. Tabi tüm bunlar için sizin yada ekibinizin içinde yazılımlardan çok iyi anlayan , coinleri iyi analiz edebilen çalışma arkadaşlarına ihtiyacınız olacak. İyi bir ekiple 1 yılda %100 kar edilebilir bir proje olarak görüyorum. Evet arkadaşların dediği gibi altcoinlere güvenilmez. Ama işini bilen insanlar bu altcoinlerden çok fazla para kazanıyor. Yani bilgi, birikim tecrübe lazım.

Ticarette risk her zaman vardır. Arkadaşlarımızda sizi risklere karşı uyarıyorlar. Bende size olumlu yönden yaklaşmaya çalıştım zira hevesiniz kırılmasın. Sen böyle bir işe girermisin dersen ben elbette girmem. Nedenine gelecek olursak ben yazılımlardan ve cryptografiden anlamıyorum. Bu yüzden size bu işleri bilen ve ayrıca exchange de yapacaksanız iyi bir borsa analizcisi de lazım .

İnşallah güzel bir yatırımınız olur ve kar edersiniz. Nedense bu forumdaki herkesin kazanmasını istiyorum. BİTCOİN KARDEŞLİĞİ Smiley
cakir1
Sr. Member

Activity: 266

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 10, 2015, 01:23:10 PM

Şimdi bu makinalar bir kere dogecoin üretmeye başladımı bir daha değiştiremeyecekmisiniz? Yani diyelimki dogecoin ile başladınız daha sonra dogecoin değeri düştü. Başka bir altcoine yönelemezmisiniz? Mesela magi kazmaya başkarsınız. yada darkcoin. Yani eğer böyle bir değişim mümkünse çokta korkulacak bir yatırım olmaz bence. Sınırlı sayıdaki bilgime ve tecrübeme dayanarak size şunları söylemek istiyorum:

cevap:
1- evet değiştirebilir.
2- magi (m7m cpu algolu) veya darkcoin (x11 algolu) kazamaz, algoritmalar farklı.
3- scrypt algoritması kullanan her coini kazabilir. hatta şu anda dnotes kazmak doge kazmaktan çok daha karlı.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
ballot
Hero Member

View Profile
January 10, 2015, 01:25:52 PM

100k yatırım ile doge üretmeye başladınız. Ortalama 5 ay içerisinde sermayeyi kurtaracaksanız. Bu süre içinde dogecoine fazla bir zarar geleceğini düşünmüyorum. Diyelim ki zarar etmeye başladı. Başka bir coin üretmeye yönelirsiniz. Kazdığınız coinleri uygun fiyattan exchange sitelerinde değerlendirmeye alırsınız. Tabi tüm bunlar için sizin yada ekibinizin içinde yazılımlardan çok iyi anlayan , coinleri iyi analiz edebilen çalışma arkadaşlarına ihtiyacınız olacak. İyi bir ekiple 1 yılda %100 kar edilebilir bir proje olarak görüyorum. Evet arkadaşların dediği gibi altcoinlere güvenilmez. Ama işini bilen insanlar bu altcoinlerden çok fazla para kazanıyor. Yani bilgi, birikim tecrübe lazım.

Ticarette risk her zaman vardır. Arkadaşlarımızda sizi risklere karşı uyarıyorlar. Bende size olumlu yönden yaklaşmaya çalıştım zira hevesiniz kırılmasın. Sen böyle bir işe girermisin dersen ben elbette girmem. Nedenine gelecek olursak ben yazılımlardan ve cryptografiden anlamıyorum. Bu yüzden size bu işleri bilen ve ayrıca exchange de yapacaksanız iyi bir borsa analizcisi de lazım .

İnşallah güzel bir yatırımınız olur ve kar edersiniz. Nedense bu forumdaki herkesin kazanmasını istiyorum. BİTCOİN KARDEŞLİĞİ Smiley

coinlerin belli algoritmaları vardır mesela

magi m7m
xmr m7
doge ltc scrypt
darkcoin x11
bitcoin sha256

bitcoin asiclerle sha256 coinler kazılır
scrypt asiclerle ltc doge türü scrypt coinler

http://www.coinwarz.com/cryptocurrency/?sha256hr=1360.00&sha256p=1065.00&sha256pc=0.1000&sha256c=false&scrypthr=300000&scryptp=1500.00&scryptpc=0.1000&scryptc=true&scryptnhr=875.00&scryptnp=420.00&scryptnpc=0.1000&scryptnc=false&x11hr=13500.00&x11p=600.00&x11pc=0.1000&x11c=false&x13hr=9750.00&x13p=600.00&x13pc=0.1000&x13c=false&keccakhr=1260.00&keccakp=825.00&keccakpc=0.1000&keccakc=false&quarkhr=6300.00&quarkp=825.00&quarkpc=0.1000&quarkc=false&groestlhr=45.00&groestlp=825.00&groestlpc=0.1000&groestlc=false&jhahr=14000.00&jhap=350.00&jhapc=0.1000&jhac=false&blake256hr=6.40&blake256p=450.00&blake256pc=0.1000&blake256c=false&neoscrypthr=400.00&neoscryptp=400.00&neoscryptpc=0.1000&neoscryptc=false&lyra2rehr=3300.00&lyra2rep=825.00&lyra2repc=0.1000&lyra2rec=false&e=CEX.io

300 mhs asic ile kazılabilecek en iyi alt coinler günlük kar zarar oranı hesaplayabileceğiniz bir site
hasta la vista (OP)
Newbie
*

View Profile
January 10, 2015, 02:03:52 PM

100k#$ yatırımın onda birini nvidia gpu rig'e yatırsan daha iyi olur Smiley
kazacak karlı bir coin yokken Darkcoin kazarsın.
1-2 ayda roi çok rahat çıkar Grin

Teşekkürler, değerlendirmeye alacağım; sektörde henüz araştırma aşamasındayım sağlam adımlar atmak adına iyi kötü tüm dökümanları okuyup analiz yapmaya çalışıyorum.

bitcoina bu kadar meraklı  ve umutlu olan benin bile altcoinlere bakışım güvenli değil
altcoinlerin geleceği olacağını düşünmüyorum
tabi karar sizin ama geçmişteki acı tecrübelerime dayanarak 100 dolar bile bağlamam..

Geçmişteki her acı tecrübe geleceğe sağlam ilerleyebilmek adına oluşacak tecrübelerdir bu sebepten de yatırımı yapmadan önce birkaç ay daha araştırma yapıp sağlam analizlerle yola çıkmayı ben ve ekibim adına daha doğru bulmaktayım.

3- scrypt algoritması kullanan her coini kazabilir. hatta şu anda dnotes kazmak doge kazmaktan çok daha karlı.

Zaten scrypt coin'e yönelirsek şu aşamada o mantıklı gözükmekte makinaların hepsinin anlık olarak herhangi bir coine bağlı kalmasına gerek yok, değişim yapılarak kazmaya devam edilebilir mesela x ayında y scrypt tabanlı alt coini kazmak karlıdır, onu kazıp diğer ay değiştirilebiliz düşüncesindeyim 5-6 aya makinalar kendini bi şekilde çıkartıyor tabi risk faktörü her zaman var.

scrypt asiclerle ltc doge türü scrypt coinler
300 mhs asic ile kazılabilecek en iyi alt coinler günlük kar zarar oranı hesaplayabileceğiniz bir site

Teşekkür ederim ballot, not defterime ekliyorum notlarını.

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler,
exchange borsa olaylarına pek gireceğimizi sanmam; kriptografi, algoritma, yazılım mühendisliği bi şekilde tamam ama borsa yatırımları şu sıralar çok fazla manipüle edildiğinden de risk katsayısını oldukça arttırıyor gibi gözükmekte gözüme.
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
January 10, 2015, 06:08:35 PM

Şu an nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama LTC ve DOGE birlikte kazılabiliyor.
BTC ile birlikte DVC , IOC ve IXC birlikte kazılabiliyordu(Merged Mining) .
DOGE'nin kodunda da değişiklik yapıp AUXPOW moduna geçtiler diye biliyorum.Yani aynı anda hem LTC hem de DOGE kazılabiliyor ama dediğim gibi biraz forumu araştırmanız gerek. Yanlış biliyorsam da düzeltmiş olursunuz Wink
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 10, 2015, 06:39:41 PM

Merhaba,

Oncelikle yapmayi dusundugunuz yatirimla dogru orantili olarak olasi problemlerinizde cogalacaktir.
Hesap yaparken her iste oldugu gibi bu iste de bazi fireler vermek durumundasiniz, hangi algoritma yada hangi cihazi kullandiginiz farketmeksizin yapacaginiz hesaplara oncelikle zorluk derecesinin artislarini, poollara odeyeceginiz ortalama %2 komisyonlari, cihazlari bulunduracaginiz yerdeki sogutma ve iklimlendirme, yangin alarm ve sondurme mekanizmasi, personel giderleri, kazdiginiz coine bakmaksizin arada bulunabilecek orphan (oksuz) bloklar, elektrik kesintileri, internet kesintileri, insan hatasi gibi onlarca etkeni eklediginizde kafadan ongorulemez kayiplariniz olacaktir.

Bu olcekte bir mining operasyonuna girmek istiyorsaniz yalnizca tek bir algoritmaya yonelik olarak yapilacak bir planlama sizi daha sonra yuzde bir cogunlukla zarara ugratacaktir. Cunku ASIC adi verilen ve belli bir isi yapmak icin ozel olarak dizayn edilmis chiplerden olusan cihazlar her gecen gun fiyat kaybettigi gibi baska da hic bir ise yaramayacaklardir, ornegin bundan 1 yil evvel 30 bin tl lik yatirimla olusturulmus bir GPU farmin yaptigi isi su anda 250 dolarlik bir Scrypt Asic tek basina yapabilmektedir, veyahutta bundan 1 yil evvel 10.000 $  satilan bir asic cihaz su anda yalnizca bir kac yuz dolar degerinde ve atil durumdadir, tek kullanim alani kisin bir isitici olmak disinda hic bir getirisi kalmamistir. Bu sebepten belli periyodlarla operasyonunuza yeni cihazlar eklemeli, eskilerini cok deger kaybetmeden elden cikarip yenileri ile degistirmelisiniz.

Yukarida @cakir adli arkadasimizin da belirttigi uzere Yatiriminizin bir kismini Yalnizca Nvidia GPU lar ile X serisi algoritmalari kazmak bitcoine oranla uzun vadede daha kazancli olacaktir. GPU larin elden cikarilmasi gerektiginde Asic cihazlara nazaran cok daha az zarar edersiniz. Bu olcekteki bir yatirim artik hobi olmaktan yada cep harcligi cikartmaktan ote bir gelir kaynagi olacagina gore her detayin uzerinden bir kac kez gecmeli, karsilasabileceginiz surprizleri ciddiye almali, kucuk bir ayrinti gibi gorunen seyleri ihmal etmemelisiniz, bu iste hic bir iste olmadigi kadar zamana karsi yarisirsiniz, vakit nakittir in tam karsiligini belkide bu iste gormek mumkundur, Buyuk bir yatirim yapip yuksek hash degerlerine ulasarak solo mining yapip %2 pool komisyonundan kacmak isterken, bir anlik internet kesintisi, elektrikteki bir gel git, haftalarca calismayi aninda cope atabilir. Evde yada data centerdaki 3 -5 cihazi kontrol etmekle onlarca yuzlerce cihazi ayni anda kontrol etmek, ayni anda yada kismen pool degistirmek algoritme degistirmek icin ciddi bu ise hakim personelinizin olmasi gerekecektir, o personelin gideride o kisinin bilgi ve tecrubesine dogru orantili olarak artacaktir. Benim kisisel bilgi ve tecrubelerime dayanarak bu is minimum 4 kisilik bir ekip gerektirir. Bu kisilerin orta duzeyde linux ve iyi derecede networking bilgisine ihtiyaci olacaktir. En az ikisininde iyi derecede ingilizceye hakim olmasi gerekmektedir.  Bu yuzden sadece nette bulunan hesap makineleri ile hesap yapip su kadar gunde yatirimimi geri alirim diye bir hataya lutfen dusmeyin.

guwera
Legendary
*

Activity: 1153

Coin-Turk.com

View Profile WWW
January 11, 2015, 09:21:11 AM

100k iyi bir rakam. elektrik değerine göre muhtemelen ABD`de yapacaksınız yatırımı.

Önerim illa mining yapacaksanız bu miktar ile Bitcoin yapmanız.

Çünkü 100k ile ABD de 100 adet Antminer S4 200 TH veya 140 adet SP20 230 TH bulursunuz.

Bu durumda aylık kazancınız yaklaşık 142 BTC = 42.600 $ olur.

Elektrik 7600 $ tutar.

kira ve diğer giderler 3000 derseniz temiz 30.000 $ kalır.

Altcoine yatırım yapmak şu an anlamlı değil, belki 2017 den sonra BTC blokları 12,5 BTC vermeye başlayınca olabilir.

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 11, 2015, 10:37:31 AM
Last edit: January 11, 2015, 11:15:16 AM by DeepCoin

100k iyi bir rakam. elektrik değerine göre muhtemelen ABD`de yapacaksınız yatırımı.

Önerim illa mining yapacaksanız bu miktar ile Bitcoin yapmanız.

Çünkü 100k ile ABD de 100 adet Antminer S4 200 TH veya 140 adet SP20 230 TH bulursunuz.

Bu durumda aylık kazancınız yaklaşık 142 BTC = 42.600 $ olur.

Elektrik 7600 $ tutar.

kira ve diğer giderler 3000 derseniz temiz 30.000 $ kalır.

Altcoine yatırım yapmak şu an anlamlı değil, belki 2017 den sonra BTC blokları 12,5 BTC vermeye başlayınca olabilir.

Arkadasin profilindeki saate gore kendisi ingiltere yada o saat dilimindeki bir ulkede olsa gerek.
Aylik net bir kazanc vermeniz imkansiz, yaklasik her iki haftada bir zorluk derecesi yeniden ayarlaniyor, hesap yaparken bu faktoru eklemezseniz cooook yanlis rakamlar elde edersiniz, su anki gunluk zorluk artisi yaklasik % 0.3 ayda nereden baksaniz % 10 eder.

elektrik faturasina + vergi eklemeniz gerekecek, 3000 $ a boylesine elektrik gucu gerektirecek bir mekan kiralayamazsiniz,139 KW dedigimiz rakam 23 tane evin harcadigi elektrige bedel, bir ev icin tahsis edilen elektrik bir cok ulkede 6 KW tir. hele amerikada, 3000 belki haftalik kira olabilir. Personelde bedava calismayacak. O yuzden sizin yukarida verdiginiz ornek bakkal defteri hesabi gibi olmus, disardan bakinca oyle gorunebilir ama isin icine girince ne yazikki isin ic yuzu o kadarda gulumsetici degil.

https://tradeblock.com/mining/a/nwjVbKNxi8PZuazdsyep4b

ballot
Hero Member

View Profile
January 11, 2015, 11:05:35 AM

200ths+ gücüm olsa mutlaka solo mining yapardım
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 11, 2015, 11:07:47 AM
Last edit: January 11, 2015, 11:22:15 AM by DeepCoin

Tum networkun % 1 inden dusuk bir hizin varsa solo mining intihar olur.
ballot
Hero Member

View Profile
January 11, 2015, 11:13:48 AM

%0.09 kadar birşey ediyor 230 ths
ama çoğu kişi o kadar düşük hızla kazıyor ki poollarda block bulan insanları sadece sömürüyorlar
inanın bana %0.1 - %10 arası bir hash gücüyle solo mining pooldan en az %50 daha fazla kâr bırakır
şöyle hesaplayalım %0.09 değil de %0.1 diyelim
haftada 1008 block bulunuyor %0.1 ile haftada 1 block bulunur diye tahmin ediyorum
haftada 1 block ayda 100+ btc yapar üstüne bi de işlem ücretleri var ordan da 0.1 btc gelse 100.1 btc
zarar edeceğinizi sanmam ama bir de ayda 4 değil 5 block bulduğunuzu düşünün aboo %25 karlı çıkarsınız
ben olsam yapardım solo mining pool ücretleri ve hiç block bulamayan kan emicilerden kurtulurdum
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
January 11, 2015, 11:22:26 AM

%0.09 kadar birşey ediyor 230 ths
ama çoğu kişi o kadar düşük hızla kazıyor ki poollarda block bulan insanları sadece sömürüyorlar
inanın bana %0.1 - %10 arası bir hash gücüyle solo mining pooldan en az %50 daha fazla kâr bırakır
şöyle hesaplayalım %0.09 değil de %0.1 diyelim
haftada 1008 block bulunuyor %0.1 ile haftada 1 block bulunur diye tahmin ediyorum
haftada 1 block ayda 100+ btc yapar üstüne bi de işlem ücretleri var ordan da 0.1 btc gelse 100.1 btc
zarar edeceğinizi sanmam ama bir de ayda 4 değil 5 block bulduğunuzu düşünün aboo %25 karlı çıkarsınız
ben olsam yapardım solo mining pool ücretleri ve hiç block bulamayan kan emicilerden kurtulurdum

SU anki DIFF ile 200 TH/s bir blok bulmasi 10 gunu asan bir zaman. 1 saniyelik internet kesintisi, elektrik dalgalanmasi veya bulunacak blogun orphan olmasi durumunda binlerce dolarlikelektrik ve diger giderler zarar demek.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
January 11, 2015, 11:34:22 AM

matematiksel olarak uzun süreçte daha karlı olacağı kesin sonuçta fee leri paylaşmıyor pool lar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: