Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:15:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 100k $ ile mining sektörüne adım atmak [doge coin roi:148 gün]  (Read 4057 times)
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 11, 2015, 11:41:25 AM

block bulanlara bir geçim kaynağı daha söyleyelim:
yeni yaratılan bitcoinleri %5 pahalıya mixer servislerine vs satabilirsiniz. (backgroundları olmadığı için geriye dönük takip edilemiyorlar).
ancak yine sıkıntı var bir çok site yeni yaratılan bitcoinleri ödeme olarak kabul etmiyor, sistemde dolaşması gerekiyor belli bir süre.
ayrıca bu bulduğunuz blokları 1 gün gecikmeli ancak harcayabilirsiniz. maturity (olgunluk) 100'e erişmeli.

son bir not: eğer network hashrate'in %1'ine sahip olamayacaksanız solo mining yapmayın, zararlı çıkarsınız.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715624141
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715624141
Reply with quote  #2

1715624141
Report to moderator
1715624141
Hero Member
*

Ignore
1715624141
Reply with quote  #2

1715624141
Report to moderator
1715624141
Hero Member
*

Ignore
1715624141
Reply with quote  #2

1715624141
Report to moderator
hasta la vista (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 11, 2015, 03:10:19 PM

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, bulunduğum ülke eski bir sscb ülkesi; ekibimle birlikte burada ve birkaç eski sovyet ülkesiyle birlikte yazılım sektöründe hatrı sayılır bir pazar payımız mevcut; yani makinaların kurulumu ve işletilmesi veri merkezinde oluşabilecek problemler konusunda oluşabilecek problemleri gözümde çok büyütmüyorum (redhat ve cloud linux çözümleri üzerinde tecrübemiz olduğunu belirtmek isterim) Yani bizim sıkıntımız sadece borsa analizine vakit ayırmadığımızdan kaynaklanıyor o sebepten de riski azaltmak adına ilk aşamada 20k-30k $ arası bir yatırım yapmayı planlıyorum. (Lokal saatin farklı çıkmasının sebebi internete vpn ile açıldığımdan  olmuş olabilir). Hem bu sayede işin içerisinde oluşabilecek hataları yaşayarak tecrübe ederek, sistemi büyütmeden zarar etsek bile minimum zararla kara nasıl dönüştürebileceğimizi oda olmasa tecrübe kazanacağımızı varsayıyorum.

Alt coinlere yatırım yapmanın mantıksız olduğu konusu sanırım dolar bazında aşırı değer kaybetmesinden vede her yıl eski sürümüne nazaran 2 kat performans veren asic makinaların çıkmasından kaynaklanıyor, bu konuda tecrübemin sıfır olmasından kaynaklı; çeşitli yerden okuduklarım kadarıyla bildiklerim bu kadar; ama grafikler ve doge'nin alternatif scrypt tabanlı paralar en azından 3-6 ay arası kazandıracağa benziyor. En azından makinalar kendini çıkartana kadar da öyle afaki bir değer kaybedeceğimizi düşünmüyorum; nvidia gpu rig konusunu da araştırmaya aldım.

Btc mining konusu şuan elektiriği bedavaya getirmeden bu zorluk seviyeleriyle girilebilecek bir sektör olarak gözükmemekte gözüme; alternatif enerji kaynaklarına yönelmekte şu aşamada yatırım maliyetini iki yada üç katı arttıracağından onu es geçiyorum.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
January 12, 2015, 07:58:49 AM

Scrypt mining bana da mantıksız gelmiyor, eğer ZeusMiner Volcano'lardan satın alabilirseniz. Bende almayı düşünmüştüm, ancak web sitesini bir kaç haftadır kontrol ediyorum ve out of stock yazıyor.

Bulunduğunuz ülkede kWH/$ değeri gerçekten düşük olduğundan yatırımınızın bir miktarı ile Antminer S5'lerden alıp (tanesi 358$ şu an), yatırımınızı çeşitlendirebilirsiniz. Böylece yatırım riskiniz de azalmış olur.
hasta la vista (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 13, 2015, 07:18:08 PM

Zeusminer ile görüştüm, pek yakın zamanda stoklara girecek fakat net bir tarih veremiyoruz diyorlar. Ant miner'a yönelmek isterkende btc son zamanların en fazla düşüşünü yaşar oldu, cex.io suspend etti kendini sanırım bu sıralar bende çok fena bir cenabetlik var en iyisi birkaç ay daha beklemek sanırım  Roll Eyes

sular durulsun, şuan ortalık çok fena halde karışık gözüküyor, aslında btc'nin düşmeyeceğini görebilsem direk btc'ye de yatırım yapabilirim ama pek anlamadıgımdan borsa ve türevlerinden daha fazla kayıp elde edebilme ihtimalim de yüksek.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
January 16, 2015, 09:09:56 PM

Zeusminer ile görüştüm, pek yakın zamanda stoklara girecek fakat net bir tarih veremiyoruz diyorlar. Ant miner'a yönelmek isterkende btc son zamanların en fazla düşüşünü yaşar oldu, cex.io suspend etti kendini sanırım bu sıralar bende çok fena bir cenabetlik var en iyisi birkaç ay daha beklemek sanırım  Roll Eyes

sular durulsun, şuan ortalık çok fena halde karışık gözüküyor, aslında btc'nin düşmeyeceğini görebilsem direk btc'ye de yatırım yapabilirim ama pek anlamadıgımdan borsa ve türevlerinden daha fazla kayıp elde edebilme ihtimalim de yüksek.

bu yaşanan düşüşle birlikte Asic fiyatlarıda düştü. Eğer ileriye doğru Btc değeri artar diyorsanız kaybetmekten üzülmegecegininiz bir miktarı Asiclere yatırabilirsiniz. Eger işler yolunda gider Btc değer kazanırsa hem makinalar değerlenir hem kazanciniz artar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: