Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:09:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ponzi oyunlarını desteklemeyin!  (Read 11909 times)
RhBjK
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 28, 2015, 09:08:47 AM

al sat konusunda zayıfım şuanda elimde bulunan az miktarla birşeyler yapmaya çalışıyorum ama bu konuda yardımcı olabilir misin? (sen ve forumda ki diğer tecrübeli arkadaşlar) bu konuda tavsiyelerin ne olur nasıl bir yol izlemeliyim?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=933921.msg10243046#msg10243046

Dostum bu postu biraz oku. Zaten bitcoin alım satım rehberini okumuşsundur. Aklına takılan bişeyler olursa bitcoin alım satım rehberi konusuna yaz oradan herkes faydalansın.
ilgin alakan için teşekkür ederim
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715220557
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715220557
Reply with quote  #2

1715220557
Report to moderator
1715220557
Hero Member
*

Ignore
1715220557
Reply with quote  #2

1715220557
Report to moderator
1715220557
Hero Member
*

Ignore
1715220557
Reply with quote  #2

1715220557
Report to moderator
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
June 12, 2016, 03:54:54 PM

Biraz alakasız olacak ama moderasyonla ilgili konuşulmuşken şu linki paylaşmasam olmaz: https://docs.google.com/document/d/1p0q62yfrG_dG36IyJBKDmC_DYxlB5N5c5UtWyQXi24g/edit?pli=1
İnternet tarihinin en efsanevi/kült/komik tartışmalarından biri, bugün yine denk geldi nostalji yapmış oldum. Smiley

ya yarım saattir okuyorum
gülme krizine girdim artık..
saat gece 01:00 oldu.. daha yarısındayım
yarın devam.. Smiley

oku oku bitmiyo ki kısa metraj dizi tadında günlük bir iki sayfa okuycan arkası yarın diyip bırakcan:D

abi bunu paylaşan arkadaşı banladılar mı ya yemın ederım gülmekten olecegım nerden buldunuz bu muhabbeti? hangi forumdan Cheesy
58oxygen58
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

View Profile
August 14, 2016, 11:23:58 AM

Yeni arkadaşları uyarmak için bir site paylaşmak istedim. http://btc-pyramid.com  Bu site dün açıldı. Cryptodouble tarzı bir site. 1 btc veriyorsun 6 saat sonra 1.2 btc veriyor. Siteyi açan kişinin forumda -6 trust ı var. Güvenilir değil. BULAŞMAYIN PARANIZI KAPTIRMAYIN.

zamanında ponziye çok yatırım yapmıştım keşke bu konuyu önceden görseydim Sad hep faucetten kazdığım btc lerdi kaybettim şimdik kart ile btc alma yolunu arıyorun wirtox diyolarda kullanamadım
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
August 14, 2016, 09:42:10 PM

Bayağı Anlamlı Bir Yazı Dizisi Olmuş,

Kaybettiklerim;

CT : 3k TL
Coinsera: 1.2 BTC
MMM : 850 TL
Emicoin : 0.8 BTC

Bu Kadar Kaybettiklerimi Ben Kasaya Koysaydım Şuan 6-7k Arasındaki Param Hesabımda Duruyor Olurdu.

PONZİ Pişmanlıktır, İlle de Girecem Diyen Olursa Yanında 1 Bardak Suyunu Hazır Tutsun. Smiley

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
August 14, 2016, 10:07:11 PM

Arkadaşlar ponzilerde kayıp yaşayanlara özel 12'li bimden alınmış 0.5 LT SU Hediye, adresinizi gönderin ücretsiz kargo yapayım bol bol içersiniz
Recoon
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 15, 2016, 05:19:58 AM

Bayağı Anlamlı Bir Yazı Dizisi Olmuş,

Kaybettiklerim;

CT : 3k TL
Coinsera: 1.2 BTC
MMM : 850 TL
Emicoin : 0.8 BTC

Bu Kadar Kaybettiklerimi Ben Kasaya Koysaydım Şuan 6-7k Arasındaki Param Hesabımda Duruyor Olurdu.

PONZİ Pişmanlıktır, İlle de Girecem Diyen Olursa Yanında 1 Bardak Suyunu Hazır Tutsun. Smiley

Maalesef bende yakın zamanda bitminister a 1 Btc kaptırdım. Seni çok iyi anlıyorum. Ponziye bulaşmadan önce çok iyi düşünün arkadaşlar. Kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarlar ile yatırım yapmayın sakın! Unutmayın ki şikayet edip hakkınızı savunabileceğiniz hiçbir yer yok!
Darkmen
Member
**

Activity: 90

View Profile
August 20, 2016, 12:58:09 PM

Korkunç paralar biriktiriyorlar ponzi siteler hesaplarında. Milyonlarca doları bulan bakiyeden sonra siteyi kapatıyorlar. Bitcoin işte bu yüzden güvenli bir ödeme yöntemi sayılamaz.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1513

View Profile
August 20, 2016, 01:03:55 PM

Korkunç paralar biriktiriyorlar ponzi siteler hesaplarında. Milyonlarca doları bulan bakiyeden sonra siteyi kapatıyorlar. Bitcoin işte bu yüzden güvenli bir ödeme yöntemi sayılamaz.

Gerizekalılar ponzilere para gönderiyor diye bu nasıl Bitcoin'i güvenli bir ödeme yöntemi yapmıyor? Şu hastalıklı düşüncelerinizi başka mecralara taşıyın, burada yeriniz yok.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 20, 2016, 02:22:59 PM

Gerzekler doldu yine foruma.
Darkmen
Member
**

Activity: 90

View Profile
August 20, 2016, 04:34:37 PM

Gerizekalılar ponzilere para gönderiyor diye bu nasıl Bitcoin'i güvenli bir ödeme yöntemi yapmıyor? Şu hastalıklı düşüncelerinizi başka mecralara taşıyın, burada yeriniz yok.

Yüksek miktarda haksız elde edilen paralar kolayca değerlendiriliyor. Kullanılmasa bile sınırlı sayıdaki bitcoin sayısını azaltmış oluyor. Kullandığımız para ise basılabiliyor. Sadece bir kişinin 10 milyon bitcoin elde ettiğini düşünsene bu hiçte zor bir şey değil. Kullanım döngüsünden çok para kazanmak amacı ile kullanılıyor ve manipülasyonda doğal bir hal alıyor. Henüz yeni bir sistem olması bile tek başına istenilen güvenirliğe ulaşılmasını engellemekte. Bu bakımdan aslında bitcoin ileride kullanılmayacak sadece mağdurlar kobay olmuş olacaklar. İnternete bağlı bir yapı kim milyonlarca dolarını güvenerek yatırım yapar. Bir gün sonra bile fiyatının ne olacağı belli değilken. Altın veya benzeri her zaman geçerliliği olacak değerli şeyler varken büyük yatırımcılar hiçbir zaman yatırımlarını bu yönde değerlendirmez zaten bunca senedir fiyatının beklenen seviyeye ulaşmamış olması ve kullanım alanlarının sınırlı olması buna bağlıdır. Birçok hack girişimi yapılmış ve binlerce bitcoin sahibi mağdur olmuştur, bu kişiler aptalmıydı. Halihazırda yasal hiçbir çerçeveye uymuyor ve buda soygunculara davetiye çıkarıyor. Paran çalınsa bunu bir şekilde ispatlayabiliyorsun geri alma şansın var. Bitcoin kullanıyor olmanız ve seviyor olmanız bu gerçekleri değiştirmez bundan dolayı lütfen gerçekçi olun.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
August 22, 2016, 07:04:43 AM

Yazacaklarım ponziye teşvik amacı ile yazılmamıştır. Bir ihtimal şeytana uyma eğiliminde olanların şeytana uymadan önce bir nebze de olsa filtreleme yapabilmeleri içindir.

Kısa vadede çok getirisi olan yerlerden uzak durun. Bu işte tecrübeli olanlar genel getiri ortalamasını bilirler ve yeni açılan ponzilerden bir kaç ödeme alabilirler. Kesinlikle yüksek miktar yatırmayın, getiri miktarına göre bir kaç hafta veya ay önce açılmış sitelere yatırım yapmayın. Yatırım için minimum yatırım miktarının fazla üzerine çıkmayın.
Bu işleri yapan 3-5 kişi var, site tasarımları genel hatlarıyla aynıdır, gerçek olmayan payout ve deposit işlemleriyle sistemin düzgün çalıştığı izlenimi verirler..
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
September 04, 2016, 09:06:25 AM

İnsan psikolojisi Ponzi cilere çok kolay kanıyor.
Kısa sürede 0 riskle çok para kazanmak mümkün değil arkadaşlar. Kim diyorsa altında bir şey arayın.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 04, 2016, 09:09:40 AM

Zaten artık Ponzide kalmadı 3-5 tane haricinde diğerlerinin bilindik olanların hepsi gümledi gitti.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128

View Profile
October 14, 2016, 08:14:42 PM

İnsanları uyarıyoruz ama suçlu biz oluyoruz. Bu kişiler kendi yanında sürüklediklerini zarara uğratıyor. Tek amaçları ise kendi paralarına para katmak. Hem böylece bir sonraki ponzi projesine de destek oluyorlar. Kimse bu işlere para yatırmasa, kimsede cesaret edip bu işlerin altına giremez.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 22, 2016, 08:25:52 PM

Bu sistemlere dahil olanlar nasıl bir kafa yapısına sahiplerse uyarmama rağmen bazıları için açıkça delil gösterip en azından dikkatli olmalarını istemiştim bunun karşılığında ağır şekilde eleştirilere maruz kalmıştım. İllaki binlerimizi milyonlarımızı çalmaları gerekiyor kafamız ayılana kadar yoksa başka şekilde bu tuzağın önüne geçilmesi zor. Her yeni öğrenen haberi olan maalesef bu tuzağa düşüyor öyle tahmin ediyorum. Bu sistemleri kuranlar tam bir çakal umut kovalayanları hedefe almış durumdalar bundan dolayı fakirin cebindeki üç kuruş paraya göz dikiyorlar. Türkiyeyi de hedeflerine almışlardı en son baktığımda sitelerin dilleri arasında Türkçe olmazsa olmazlardan.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
October 22, 2016, 08:31:54 PM

Başka hangi ülkede bu kadar çok enayi var ki? Tabi ki hedef kitle olarak Türkiye halkını tercih edecekler. Ponzide para kaybeden bile yeni açılan ponziye giriyor önceki kayıplarını telafi etmek için. Sanki yeni açılanın ROI yapana kadar kalacağı garantiymiş gibi.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128

View Profile
October 22, 2016, 08:58:57 PM

İnsan kendi paramı kurtarayım da benden sonrakine ne olursa olsun kafası olduğu müddetçe bu ponziler çıkmaya devam eder. Bile bile ladesten başka bir durum değil bu.
koinsever
Hero Member

Merit: 524

For Rent

View Profile
October 22, 2016, 09:39:58 PM

Başka hangi ülkede bu kadar çok enayi var ki? Tabi ki hedef kitle olarak Türkiye halkını tercih edecekler. Ponzide para kaybeden bile yeni açılan ponziye giriyor önceki kayıplarını telafi etmek için. Sanki yeni açılanın ROI yapana kadar kalacağı garantiymiş gibi.
bunlar resmen tarikat hangisi patlayacak hangisi patlamayacak gayet iyi biliyorlar. biri patlayınca diğerine geçiyorlar. birbirlerine haber verip alt üyeleri yapıyorlar. zaten adamın elinde 5-10 kişi var. arı gibi çalışıyor. abi x bundum bire 5 veriyor gel gir ben girdim kazanıyorum. geçenki gibi olmasın gitti paralar diyene abi o zaman geç kalmıştın bu yeni en az 2 yıl garantisi var gel erken gir şu işe giyip kandırıyorlar. patlayınca hoop yenisi. tarikat bunlar.

For rent...
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 24, 2016, 07:34:35 AM

ponzi nedir  yeni olduğumdan ponzi muhabbetidir gidiyor biraz araştırdımda saadet zinciri mantığı var gibi doğrumudur.
ben kesin kazanç olan her yatırımdan korkarım
koinsever
Hero Member

Merit: 524

For Rent

View Profile
October 24, 2016, 03:41:39 PM

ponzi nedir  yeni olduğumdan ponzi muhabbetidir gidiyor biraz araştırdımda saadet zinciri mantığı var gibi doğrumudur.
ben kesin kazanç olan her yatırımdan korkarım
ponzi bu boku bulan adamın ismi. hyip diyende var. türkçesi saadet zinciri. zamanın titanı. günümüzde kolay transfer edilebildiği ve iade alınamadığı için dolandrıcıların bitcoin ile sıkça başvurduğu yöntem. hatta artık ponziyi iyice dolandırıcılığa dökmüş durumdalar. giren kişilerin %99u ilk dönüşü bile alamıyor. tam olarak ispatlayamadığın için hala inanıp btc gönderen oluyor. blockchain'de ki rastgele transferleri ödeme yapmış gibi gösteriyorlar. sana 100 saat içinde gönderdiğin miktarı ikiye katlayacağız diyen de var cloud mining yaptığını iddia eden de var, arbitraj yaptığını iddia eden bile var. tamamiyle katılım oldukça ilk katılanlara belirli ödemeler yapan sistemler oluyor. çalışma mantıkları aynı. belirli bir sürede çok yüksek uçuş kazançlar sunuyorlar. iki katı gibi. hatta 100 katı verdiğini iddia eden bir site hala çalışıyor ve para gönderen hala vardır eminim.

For rent...
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: