Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:24:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Kretanje cijene  (Read 42675 times)
ajareselde
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1722
Merit: 1000

Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin


View Profile
July 24, 2016, 09:56:15 AM
 #181

Cijena je BTC-u narasla u trenutku kad je bio jedan u moru crypto valuta tako da cinjenica sto je "u pocetku" bio "jedini" stvarno ne igra nikakvu ulogu jer u tom istom pocetku ni BTC nije vrijedio nista. Napraviti kriptovalutu je "tesko" isto kao sto je "tesko" kopirati list papira. I sam sam pokrenuo dvije. Pokrenuto ih je tonu te ih je isto toliko i propalo. Sama kolicina kriptovaluta ne znaci apsolutno nista za cijenu BTC-a. Ono sto moze imati utjecaj je kvaliteta tih kriptovaluta. Dovoljno je da se pojavi samo jedna jedina kvalitetna koja ce srusiti Bitcoin. No povjest je pokazala da takvih bas i nema. Ne kazem da neka nece isplivati u blizoj ili daljoj buducnosti, no za sada je horizont cist.

Tesko da ce ikoja druga kriptovaluta zamijeniti bitcoin, jednostavno zato sto nema potrebe za tim, a ako i bude nekih iznenadjujucih prepreka za optimalan
nastavak rada bitcoin mreze - moze se napraviti hard fork i jednostavno preci na drugaciju "verziju" bitcoina da se poprave propusti u protokolu (ako se isti ikad pojave)

Zasada me jedino pati brzina tranzakcije. Glupo mi je ponekad cekati i vise od sat vremena da mi se potvrdi transfer, ali i na tome se radi pa cemo vidjeti dali ce se sta unaprijediti.
Ako nebude nist od tog, kontam da bi buducnost manjih tranzakcija mogla biti u bitcoin servisima kao user-to-user offchain transferima (npr. xapo)

pozz
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715228664
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715228664

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715228664
Reply with quote  #2

1715228664
Report to moderator
DraculaPutin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
July 24, 2016, 12:47:02 PM
 #182

Moguce je npr. da bitcoin nebude glavna kriptovaluta ali ja mislim da sada samo na nacin da npr.Europa i Amerika zabrane bitcoine u svojim drzavama i napravi se nova kriptovaluta koja ce biti legalna,a moguce da kasnije svaki kontinent ili cak mozda i drzava ima svoju kriptovalutu ali u to sumnjam osim ako nisu neke jace drzave kao Amerika,Rusija cak i slabije kao Njemacka,Francuska ali prije bi  kontinentalna kriptovaluta sto je moguce u Europi zbog jakog utjecaja EU ili u Americi ili Australiji ili Rusiji.
ajareselde
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1722
Merit: 1000

Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin


View Profile
July 24, 2016, 04:53:29 PM
 #183

Moguce je npr. da bitcoin nebude glavna kriptovaluta ali ja mislim da sada samo na nacin da npr.Europa i Amerika zabrane bitcoine u svojim drzavama i napravi se nova kriptovaluta koja ce biti legalna,a moguce da kasnije svaki kontinent ili cak mozda i drzava ima svoju kriptovalutu ali u to sumnjam osim ako nisu neke jace drzave kao Amerika,Rusija cak i slabije kao Njemacka,Francuska ali prije bi  kontinentalna kriptovaluta sto je moguce u Europi zbog jakog utjecaja EU ili u Americi ili Australiji ili Rusiji.

Moguce. ali ono o cemu mi uglavnom pricamo su decentralizirane kriptovalute, a to sigurno neces dozivjeti od strane bilo koje drzave. Uvjek ce postojati kod njih neki centralni "organ"
koji ce cuclati svoj postotak na svakoj tranzakciji. I koji je onda smisao iliti motiv za ljude da ju koriste - pa to imaju i sada sa bankama u digitalnim transakcijama (iako nije blockchain tip ledgera)
bonanza7
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
November 21, 2016, 05:43:55 PM
 #184

Šta mislite, koliku cijenu će Bitcoin imati do kraja ove godine?
malislon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
November 21, 2016, 07:05:03 PM
 #185

Šta mislite, koliku cijenu će Bitcoin imati do kraja ove godine?

Mislim da je teško pronaći vjerodostojni pokazatelj za predviđanje cijene do kraja godine, ali zato je sigurno da se može zaraditi na skoro stalnim skokovima gore-dolje, samo treba biti strpljiv i prisutan.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
November 21, 2016, 07:18:59 PM
 #186

Šta mislite, koliku cijenu će Bitcoin imati do kraja ove godine?

Ja osobno vise vijerujem u fundamentalnu analizu...

Ali ako tehnickoj analizi smijem vijerovati:


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
joksim299
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 1014


Bitdice is scam scam scammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm


View Profile WWW
November 24, 2016, 12:17:12 AM
 #187

Šta mislite, koliku cijenu će Bitcoin imati do kraja ove godine?

Kako je krenuo lijepo rasti do kraja godine $1000 je realno za ocekivati, a i da ovakva cijena ostane da ne pada i to je takodjer super.

ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
November 24, 2016, 11:10:38 AM
 #188

Tim tehnickim analizama ne vjerujem kolko je crnog pod noktom. Ekipa uzme graf i onda povlaci crte kako ih volja. Ak uzmes u ovom razdoblju, crte idu ovak, ak uzmes neko drugo razdoblje, crte idu onak. Poprilicno je jednostavno napraviti graf koji ce izgledati bas onako kako ti hoces. A kad mozes napraviti da nesto izgleda kako god te volja, onda to nesto bas i ne vidim kao bazu na kojoj bi kreirao svoje misljenje ili pretpostavku.

malislon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
November 24, 2016, 11:45:02 AM
 #189

Tim tehnickim analizama ne vjerujem kolko je crnog pod noktom. Ekipa uzme graf i onda povlaci crte kako ih volja. Ak uzmes u ovom razdoblju, crte idu ovak, ak uzmes neko drugo razdoblje, crte idu onak. Poprilicno je jednostavno napraviti graf koji ce izgledati bas onako kako ti hoces. A kad mozes napraviti da nesto izgleda kako god te volja, onda to nesto bas i ne vidim kao bazu na kojoj bi kreirao svoje misljenje ili pretpostavku.

Ne znam puno o tehničkoj analizi, ali kad bi baš morao reći što iskreno mislim o tome bilo bi nešto slično poput quote ove poruke. Bilo bi lijepo da nije tako i da mogu nešto naučiti o tome, ali ....
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
November 24, 2016, 11:59:35 AM
 #190

Tim tehnickim analizama ne vjerujem kolko je crnog pod noktom. Ekipa uzme graf i onda povlaci crte kako ih volja. Ak uzmes u ovom razdoblju, crte idu ovak, ak uzmes neko drugo razdoblje, crte idu onak. Poprilicno je jednostavno napraviti graf koji ce izgledati bas onako kako ti hoces. A kad mozes napraviti da nesto izgleda kako god te volja, onda to nesto bas i ne vidim kao bazu na kojoj bi kreirao svoje misljenje ili pretpostavku.

Ne znam puno o tehničkoj analizi, ali kad bi baš morao reći što iskreno mislim o tome bilo bi nešto slično poput quote ove poruke. Bilo bi lijepo da nije tako i da mogu nešto naučiti o tome, ali ....


Ako zelite nesto nauciti tako da zaista nesto pametno mozete reci o tome, preporucujem: Technical Analisys, The Complete Resource for Financial Market Technicians; od C.D. Kirkpatrick i J.R. Dahlquist.


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
November 24, 2016, 03:56:02 PM
 #191

Šta mislite, koliku cijenu će Bitcoin imati do kraja ove godine?

Kako je krenuo lijepo rasti do kraja godine $1000 je realno za ocekivati, a i da ovakva cijena ostane da ne pada i to je takodjer super.
Kod Bitcoina je jako teško dati neka realna predviđanja.
Prije svega, Bitcoin nije dio mainstreama i s njim se ne trguje na službenim burzama, ne može se kupiti u bankama...
Govorimo o altenativnom tržištu virtualnih valuta, gdje je jako teško bilo što predviđati, a ono što je bilo prije tjedan, dva, ili godinu, ne znači gotovo ništa danas.
Dugoročno, vjerujem da će bitcoin rasti ali kratkoročno su mogući mnogi skokovi, i prema gore i prema dolje.



.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
November 25, 2016, 08:15:40 AM
 #192

Meni izgleda kao da je lakše predvidjeti neke ternutne padove nego rast. Dogodi se velika krađa? Kratkoročno ide dole. Pukne neka mjenjačnica? Opet dole itd.

CroIsBest
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 100



View Profile
January 29, 2017, 12:05:59 AM
 #193

Meni  izgleda kao da ce sada cijena bitcoina sada rasti i to bas kak treba a ne malo gore pa opet nazad dolje kak se desava stalno ovih dana.Bitcoinu raste popularnost tako da je i za ocekivati da ce rasti i cijena sto se moze takoder vidjeti iz toga da sve vise i vise proizvoda i usluga se moze dobiti pomocu bitcoina.Taokoder ako Donald Trump donese zakone koji bi potaknuli bitcoin kriptovalutu na rast mogla bi cijena bitcoina doseci mozda cak i 2000$ nabrzaka,a ako Donald Trump donese zakon po kojem bi bitcoin bio ilegalan u USA onda bi mogla cijena bitcoina dosta pasti ali bi se pocela kasniije opet ubrzano dizati jer bi na crnom trzistu ga kupovali Amerikanci samo sumjnam da ce Trump ukinuti bitcoin u USA jer i njemu je stalo da svugdje ugrabi pare ,a ovo mu moze biti super prilika.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
January 29, 2017, 11:57:41 AM
 #194

Meni  izgleda kao da ce sada cijena bitcoina sada rasti i to bas kak treba a ne malo gore pa opet nazad dolje kak se desava stalno ovih dana.Bitcoinu raste popularnost tako da je i za ocekivati da ce rasti i cijena sto se moze takoder vidjeti iz toga da sve vise i vise proizvoda i usluga se moze dobiti pomocu bitcoina.Taokoder ako Donald Trump donese zakone koji bi potaknuli bitcoin kriptovalutu na rast mogla bi cijena bitcoina doseci mozda cak i 2000$ nabrzaka,a ako Donald Trump donese zakon po kojem bi bitcoin bio ilegalan u USA onda bi mogla cijena bitcoina dosta pasti ali bi se pocela kasniije opet ubrzano dizati jer bi na crnom trzistu ga kupovali Amerikanci samo sumjnam da ce Trump ukinuti bitcoin u USA jer i njemu je stalo da svugdje ugrabi pare ,a ovo mu moze biti super prilika.

Ne mislim da zapravo itko može ''ukinuti'' ili zabraniti bitcoine.
Bitcoini postoje samo na Internetu i jedino bi se potpunim gašenjem Interneta bitcoini mogli zaustaviti.
Ovako, ako netko i pokuša nametnuti neka ograničenja protiv bitcoina, u Americi, ili bilo gdje drugdje, to može imat učinka samo na one amerikance koji trebaju ''real'' cash i žele razmjeniti bitcoine u dolare i povući na svoj račun.
Za one, koji samo drže bitcoine u svojim walletima, ili kupuju online s njima, trejdaju i sl. nikavog učinka ne bi bilo.
Iskreno, mislim da Trump sada ima puno važnijeg posla nego razmišljati obitcoinima (ukoliko je ikad i čuo za to, što sumnjam). Smiley

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
seljo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1178
Merit: 1014


Hodling since 2011.®


View Profile
February 06, 2017, 12:39:49 PM
 #195

Ono kad imaš osjećaj da triba kupit bitcoin bez obzira šta je kilu dolara jer..... više nikad neće biti jeftiniji.

Hodling since 2011.®
malislon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
February 06, 2017, 03:48:54 PM
 #196

Meni  izgleda kao da ce sada cijena bitcoina sada rasti i to bas kak treba a ne malo gore pa opet nazad dolje kak se desava stalno ovih dana.Bitcoinu raste popularnost tako da je i za ocekivati da ce rasti i cijena sto se moze takoder vidjeti iz toga da sve vise i vise proizvoda i usluga se moze dobiti pomocu bitcoina.Taokoder ako Donald Trump donese zakone koji bi potaknuli bitcoin kriptovalutu na rast mogla bi cijena bitcoina doseci mozda cak i 2000$ nabrzaka,a ako Donald Trump donese zakon po kojem bi bitcoin bio ilegalan u USA onda bi mogla cijena bitcoina dosta pasti ali bi se pocela kasniije opet ubrzano dizati jer bi na crnom trzistu ga kupovali Amerikanci samo sumjnam da ce Trump ukinuti bitcoin u USA jer i njemu je stalo da svugdje ugrabi pare ,a ovo mu moze biti super prilika.

Nažalost teško je išta kratkoročno predvidjeti. Što se tiče dugoročnog predviđanja, brzo širenje prepoznatljivosti bitcoina vjerojatno daje jak vjetar u leđa bitcoinu, ali treba imati u vidu i probleme koje ima bitcoin danas. Broj transakcija u sekundi je malen za široku primjenu, nema jedinstva u vođenju bitcoina, a mnogo drugih cryptovaluta mogu pružiti usluge i brzinu koje bitcoin nema. Hrpu love istresti u bitcoin, a zaobići diverzifickaciju u druge alt-coin-e nije možda najbolji potez, pogotovo što "stado koje se uvijek šiša" sluša o bitcoinu samo ono što želi ćuti.
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
February 07, 2017, 10:44:32 AM
 #197

Pa hvala bogu da nema jedinstva. To je POZITIVNO! To je ono što ga dijeli od trenutnog stanja. Ni sekunde ne sumnjam da će se problem riješiti kad zagusti jer opcija ima na pretek.

A što se cijene tiče, zar nije čudno kako smo se lagano naviknuli na tih 1000$ po komadu? To mi je onako sada....normalno....

spatifilium
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 364
Merit: 250


View Profile
February 22, 2017, 03:45:51 PM
 #198

Vidim da BTC raste opet.
Ovo je već drugi puta ove godine da je preko 1100$.

Što mislit jel ovo još jedna oscilacija što se tiče kretanja cijene ili će se nastaviti cijena rasti.

Planiram si uzeti visa karticu pa cijepidlačim oko toga da peođem koji dolar jeftinije kod naručivanja  Grin
Qazo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 211
Merit: 101



View Profile
February 22, 2017, 04:12:11 PM
 #199

Ja sam noćas izašo van, sa 1010 - 1120 u deset dana, čisto zadovoljan.
mislim da ću sada pričekati sa ponovnim ulaskom dok ne vidim odluku vezanu uz ETF, poslije toga bi cijena opet trebala divljati
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
February 22, 2017, 07:11:22 PM
 #200

Vidim da BTC raste opet.
Ovo je već drugi puta ove godine da je preko 1100$.

Što mislit jel ovo još jedna oscilacija što se tiče kretanja cijene ili će se nastaviti cijena rasti.

Planiram si uzeti visa karticu pa cijepidlačim oko toga da peođem koji dolar jeftinije kod naručivanja  Grin

Teško je davati takve prognoze, jer je previše faktora u igri.
Sigurno da nije realno očekivati pravocrtni i neprestani rast, bez oscilacija.
Moje je predviđanje da će mnogi iskoristiti ovu najnoviju ''top'' cijenu da iskeširaju dio svojih bitcoina i zarade, te iskoriste tu zaradu za nešto drugo, investiraju ili podignu novac.
Zbog toga će cijena vjerojatno malo pasti jer će biti veći teret na sell.
Nakon toga će cijena ponovno rasti.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!