Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:21:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: The Telegraph Gazetesinin Bitcoinin Düşüşü İle İlgili Yazısı (Matthew Sparkes)  (Read 2087 times)
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 15, 2015, 11:14:59 PM

"Bitcoin might be dead. It doesn't matter" başılığı ile duyurulan yazıda bitcoinin düşüşü ile ilgili güzel analizler yapılmış. Ayrıca yapılan oylamada insanların %65 inin hala bitcoine olan güveninin devam ettiği görülmekte. http://www.telegraph.co.uk/technology/news/11347205/Bitcoin-might-be-dead.-It-doesnt-matter..html
1715192512
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715192512
Reply with quote  #2

1715192512
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715192512
Hero Member
*

Ignore
1715192512
Reply with quote  #2

1715192512
Report to moderator
1715192512
Hero Member
*

Ignore
1715192512
Reply with quote  #2

1715192512
Report to moderator
RhBjK
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 16, 2015, 06:38:24 AM

bence Btc bitti tartışmalarıyla fiyatı aşağı çekip yada bu seviyelerde tutup yeterli miktarda btc topladıklarında tekrar yükseltmenin peşindeler elimde 1 btcden daha az miktarda btc olmasına rağmen benim güvenim var. btc yi gec buldum erken kaybetmek istemiyorum
isyet
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
January 21, 2015, 01:30:22 AM

bence Btc bitti tartışmalarıyla fiyatı aşağı çekip yada bu seviyelerde tutup yeterli miktarda btc topladıklarında tekrar yükseltmenin peşindeler elimde 1 btcden daha az miktarda btc olmasına rağmen benim güvenim var. btc yi gec buldum erken kaybetmek istemiyorum
BTC kuru dolara yaklaştırılana kadar bu düşüş devam eder.
Dünyada dolar karşısında bu kadar yüksek kura sahip kaç para birimi var? USA yüksek kura izin vermemeye çalışacaktır.
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 21, 2015, 06:29:39 AM

Dünyada dolar karşısında bu kadar yüksek kura sahip kaç para birimi var? USA yüksek kura izin vermemeye çalışacaktır.

soylediğin çok mantıklı ama btc 1000$ olduğunda nası oldu peki bu yükselişin asıl sebebi neydi ozamanlar usa nın bu olaydan haberi mi yoktu?
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 21, 2015, 08:47:15 AM

Dolarla btc kurunun ne alakası var ? Dediğinin olabilmesi için,

-Piyasadaki dolar miktarı btc miktarının en az 1 milyon katı.
-Dolar merkezi olup btc merkezi değildir.
-Dolar istenen zamanda basılır,gerekirse de stoktan dolar satılarak kura müdahele edilir.Btc nin bir merkezi stoğu yoktur.
-Dediğinin olması için ABD nin elinde çok ciddi btc stoğu olması,kuru düşürmek için pahalıdan alıp ucuza piyasaya satabilecek bir kuruluş olması lazım.Abd nin böyle bir resmi kuruluş ya da birimi yoktur.Bunu yapmak için amacıda yoktur.
-Dolarla btc tamamen elmayla armut gibidir.Btc para birimi değildir.Yatırım aracıda değildir.Bir mücevherde değildir.Bunların hepsinin karışımıdır.Hepsinin özelliklerini içinde barındırır.
-Btc için Abd inovasyon merkezidir.Ticaret merkezi değildir.
-Btc fiyatını sadece sisteme akan para miktarı ve günlük üretilen btc arzı belirler.Bunlar güvenilirlik,bilinirlik,yaygınlık vs.gibi birçok parametreyle değişkenlik gösterir.
-Ayrıca Fed kuru arttırma değil düşürme peşinde.Zaten işçiliği pahalı olan ABD gibi bir ülke ürettiğini dünyaya satmakta zorlanırken kuru arttırmak ABD için intihar olur.Çin değerli parasıyla mı bu kadar ihracat yapıyor? He benim para dünyadaki en değerli para olacak gibi psikomanyaklık içine girdiyse ABD gitsin,İngiltereyle,İsviçreyle,Avrupanın tamamıyla,Kuveytle uğraşsın.Btc ile işi ne...
isyet
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
January 21, 2015, 02:45:02 PM

[/quote]

soylediğin çok mantıklı ama btc 1000$ olduğunda nası oldu peki bu yükselişin asıl sebebi neydi ozamanlar usa nın bu olaydan haberi mi yoktu?
[/quote]
Bir bakima haklisin ama USA nin gücü BTCnin kod formülleri karsisinda aciz kaldigindan istese bile BTC kurunu asiri düsürmeyi basaramiyor.
USA da bu sefer spekülasyonlar ile btc ye ayar cekmeye calisiyor.
Amerikanin illegal olusumlari kendi kurmak veya kendi kontrolu altina almak huyunu biliyoruz. BTC Dolar kuruna yaklassa bile artik sanal alemin bir gercegidir ve kolay kolay kimse ortadan kaldiramaz ama herseyde kullandiklari terorizm bahanesini btc ye bulastirip, tüm dünyada yasaklarlarsa ancak o vakit bu mümkün. Buna da ihtimal vermiyorum.

Sonuc: Ne olursa olsun, BTC nin kuru su anda mantikli reel seviyede degil, daha da düsecegi ortada. Madencilik cazip halden iyice cikana kadar düsüp rayina oturacaktir diye tahmin ediyorum.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 21, 2015, 02:53:23 PM

kur la ne alakası var yaw her şey arz talebe göre değer bulur şuanda ne oluyor yani usd nin imajı mı zedeleniyor Cheesy
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 21, 2015, 04:48:49 PM

Herşeyin arkasında Amerika'yı aramak ortadoğu topraklarının paranoyası herhalde.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 21, 2015, 05:23:20 PM

Herşeyin arkasında Amerika'yı aramak ortadoğu topraklarının paranoyası herhalde.
pek haksızda değiller hani  Grin
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 21, 2015, 06:12:21 PM

Mason locasını unutmayalım Cheesy
Dilemma
Full Member

Activity: 168

View Profile
January 25, 2015, 03:36:21 PM

Mason locasını unutmayalım Cheesy

Allahtan kimse paralel falan dememiş Smiley
Şaka bir yana bitcoinin başka para birimleri ile alakası yok bence de
bitcoinin önündeki en büyük problem tanınırlık...
Daha yaygın ve daha çok kişi tarafından kullanılmalı

Pages: [1]
  Print  

Jump to: