Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:06:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Günlük Kullanımı ?  (Read 1291 times)
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 15, 2015, 11:24:04 PM

Diyelim ki bakkala girdim 2 ekmek aldım bitcoin ile ödeme yapacağım. Peki bu on dakikalık süre ne olacak? Bitcoin günlük yaşama nasıl entegre edilecek?
1714183585
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714183585
Reply with quote  #2

1714183585
Report to moderator
1714183585
Hero Member
*

Ignore
1714183585
Reply with quote  #2

1714183585
Report to moderator
1714183585
Hero Member
*

Ignore
1714183585
Reply with quote  #2

1714183585
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 15, 2015, 11:27:48 PM

Diyelim ki bakkala girdim 2 ekmek aldım bitcoin ile ödeme yapacağım. Peki bu on dakikalık süre ne olacak? Bitcoin günlük yaşama nasıl entegre edilecek?
10 dakika değil teorik olarak 6 onay gerekiyor %51 saldırısı olmadığını ispatlamak için. Bu da 1 saat'e denk geliyor.

Bu sorunu aşmak için "Gerçek Altcoinler"e büyük iş düşüyor. Eğer Darkcoin ekibi gerçekten bahsettikleri "instant tx" özelliğini entegre edebilirse ve düzgün çalışmasını sağlayabilirse bu özellik bitcoin'e de entegre edilebilir.
Bunun sonucunda konfirmasyonlar anlık sağlanabilir.
Ancak bu hemen olacak bir şey değil. Aylar belki de yıllar alabilecek bir süreç.

Şimdilik online alış verişlerde ve uluslar arası para gönderiminde çok verimli bitcoin.

Hatırlatalım: bitcoin hala emekleme aşamasında.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 15, 2015, 11:33:19 PM
Last edit: January 15, 2015, 11:45:52 PM by olcaytu2005

Emekleme aşamasında olduğunu biliyorum lakin çoğu kişi bu soruları soracak. Birde CNN de bir video izledim. Adamın biri 24 saatini bitcoin ile geçirmeye çalışıyordu. Ne yapmak istediğini anlamadım ama aslında kötü bir tanıtım oldu gibi. Henüz günlük hayata girmediği halde günlük hayatta karşılaşılacak sorunları gösteriyordu.
 Aslında öyle bir video yapılmalı ki 80 yaşındaki dedem, manav, çiftçi vs... herkesin anlayabileceği şekilde anlatılmalı bu bitcoin. Eşler arası ödeme terimini ben bile anlamıyorum ki halkın nasıl anlamasını bekliycez.

Edit : videosu burda =>>  http://money.cnn.com/2015/01/15/investing/bitcoin-prices/index.html?iid=HP_LN
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
January 16, 2015, 12:21:34 AM

bu onay işini elimizde var olan miner a yaptırabilir miyiz? sistemi bu şekilde yönlendirmek mümkün olabilir mi?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 16, 2015, 12:26:24 AM

bu onay işini elimizde var olan miner a yaptırabilir miyiz? sistemi bu şekilde yönlendirmek mümkün olabilir mi?

Hayir
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 16, 2015, 12:32:33 AM

Emekleme aşamasında olduğunu biliyorum lakin çoğu kişi bu soruları soracak. Birde CNN de bir video izledim. Adamın biri 24 saatini bitcoin ile geçirmeye çalışıyordu. Ne yapmak istediğini anlamadım ama aslında kötü bir tanıtım oldu gibi. Henüz günlük hayata girmediği halde günlük hayatta karşılaşılacak sorunları gösteriyordu.
 Aslında öyle bir video yapılmalı ki 80 yaşındaki dedem, manav, çiftçi vs... herkesin anlayabileceği şekilde anlatılmalı bu bitcoin. Eşler arası ödeme terimini ben bile anlamıyorum ki halkın nasıl anlamasını bekliycez.

Edit : videosu burda =>>  http://money.cnn.com/2015/01/15/investing/bitcoin-prices/index.html?iid=HP_LN

videoyu izledim. adamlar baştan ön yargılı ve muhtemelen "mastercard"ın kuklaları falan.
öcü gibi göstermişler bitcoini. ancak haklılık payları var bitcoin'in şu anki hali "impractical" (pratik değil).
işte bu yüzden "nfc" ile "anlık ödeme gönderimleri" önem kazanıyor.
nfc örnek haber: http://www.coindesk.com/sigsafe-key-tag-brings-bitcoin-payments-nfc-devices/

ayrıca nfc destkleyen android uygulaması da varmış. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet&hl=en

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 16, 2015, 12:38:36 AM

bence blochain.info api kullanan 2 cüzdan onay beklemeksizin transfer yapabilmeli sonuçta ikisininde kaynağı belli.teknik olarak 6 onay boyunca harcama yapamasada, blockchain bu onaysız gönderim bizim dahili adreslerimizden yapıldı adı sanı belli sen yoluna devam et dese hoş olur bu btc yi merkezileştirsede kullanılabilir.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 16, 2015, 12:47:49 AM

bence blochain.info api kullanan 2 cüzdan onay beklemeksizin transfer yapabilmeli sonuçta ikisininde kaynağı belli.teknik olarak 6 onay boyunca harcama yapamasada, blockchain bu onaysız gönderim bizim dahili adreslerimizden yapıldı adı sanı belli sen yoluna devam et dese hoş olur bu btc yi merkezileştirsede kullanılabilir.

Tam kafamda canlandıramadm ama dediğin gibi mantıklı geldi.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 16, 2015, 12:57:06 AM

Tam kafamda canlandıramadm ama dediğin gibi mantıklı geldi.

https://blockchain.info/tr/api/api_receive burada extra olarak blockchain.info coresi tarafından yollanmıştır yada yollanmamıştır dese ben tx in fee durumuna vs bakıp uygunsa onay almış olmasa bile alacağını bildiğim için kabul ederim.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 16, 2015, 12:59:12 AM

https://blockchain.info/tr/api/api_receive burada extra olarak blockchain.info coresi tarafından yollanmıştır yada yollanmamıştır dese ben tx in fee durumuna vs bakıp uygunsa onay almış olmasa bile alacağını bildiğim için kabul ederim.

Bu sayfanın türkçesi var mı? Ya da benim ingilizce çalışmam lazım Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: