Bitcoin Forum
May 09, 2024, 11:30:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İlk çıktığı Anda Adam olacak Coin Nasıl anlaşılır ?  (Read 3170 times)
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
January 16, 2015, 09:25:09 PM

Bir coinin kazılmaya değer oldunu nasıl anlarız ? Hangi hususlara dikkat etmeliyiz ? Burda birçok tecrübeli arkadaş var. Yaşadıklarınız burdan paylaşırsanız ben gibi pişme aşamasındaki arkadaşlar faydalanırız ? Mesela biryerlerde okumustum 42coin ilk çıktıgında kimse ciddiye almamıs fakat ciddi bir deger kazanmıştı. Bir coin'e nasıl güvene biliriz ?
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715254209
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715254209
Reply with quote  #2

1715254209
Report to moderator
1715254209
Hero Member
*

Ignore
1715254209
Reply with quote  #2

1715254209
Report to moderator
1715254209
Hero Member
*

Ignore
1715254209
Reply with quote  #2

1715254209
Report to moderator
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 16, 2015, 09:46:42 PM

cakir konuya bekleniyor Smiley
Önce premine a bakarım, 0 ise iyidir. coinin ne farklılığı olduğuna bakarım. Bir diğeri ise coinin ana başlığındaki tasarımın şık olup olmaması, şunu farkettim, konu tasarımı şık olunca konuya daha çok mesaj geliyor, daha çok mesaj gelince exchangelere kolay giriyor
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 16, 2015, 10:13:48 PM

Önce premine a bakarım, 0 ise iyidir. coinin ne farklılığı olduğuna bakarım. Bir diğeri ise coinin ana başlığındaki tasarımın şık olup olmaması, şunu farkettim, konu tasarımı şık olunca konuya daha çok mesaj geliyor, daha çok mesaj gelince exchangelere kolay giriyor

en sonunda ann konusunu analiz edip gelecek fiyat tahmini çıkartan, yatırım/geri dönüş oranı vs hesaplayan bir araç kodlatacaksınız bana Tongue

bir bakışta en az 20 farklı kriteri göz önünde bulunduruyorum ben Smiley
saymaya kalksam sabaha kadar işin içinden çıkamam Grin

genel olarak özetleyecek olursam:

1- premine oranı
2- ipo/ico var mı; varsa kaçtan gitmiş.
3- algoritması
4- ann konusu tasarımı
5- launch şekli (pre-ann mı ninja mı)
6- pool'lar
7- talep, atılan mesaj sayıları
8- ann'ı yapan kişi. (dev ekibi) (sıfır açılmış hesap mı yoksa devler ortada mı)
9- yol haritası
10- özellikler
10.a- pow/pos
10.b- anonimlik
10.c- cpu/gpu ya da asic kazımı (algoritma ile bağıntılı)
10.d- coinin amacı
11- bagholder var mı?
12- global takeover mı?
13- coinin neler vaat ettiği
14- yol haritasına ne kadar sadık kalındığı.
15- dev'in ann konusunda aktifliği.
16- konunun self-moderated olup olmaması
17- exchange'e girmesi
18- yüksek hacimli exchange'e girmesi

saymakla bitmez yani Grin
her birinin belli bir katsayısı var (kendim belirledim tabi bunu) ona göre gelecek fiyat tahmini çıkartabiliyorum ve ona göre yatırımlarımı yönetiyorum Smiley

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
sallasvve
Full Member

Activity: 280
Merit: 101

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
February 02, 2015, 06:03:05 PM

en sonunda ann konusunu analiz edip gelecek fiyat tahmini çıkartan, yatırım/geri dönüş oranı vs hesaplayan bir araç kodlatacaksınız bana Tongue

1- premine oranı
3- algoritması
4- ann konusu tasarımı
6- pool'lar
8- ann'ı yapan kişi. (dev ekibi) (sıfır açılmış hesap mı yoksa devler ortada mı)
9- yol haritası
10- özellikler
10.a- pow/pos
10.b- anonimlik
10.d- coinin amacı
11- bagholder var mı?
12- global takeover mı?
17- exchange'e girmesi

her birinin belli bir katsayısı var (kendim belirledim tabi bunu) ona göre gelecek fiyat tahmini çıkartabiliyorum ve ona göre yatırımlarımı yönetiyorum Smiley

kisacasi yeni coinler ciktimi cakir a sorabiliriz:D

Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
February 02, 2015, 08:22:26 PM

1- premine oranı
3- algoritması
4- ann konusu tasarımı
6- pool'lar
9- yol haritası
10- özellikler
10.a- pow/pos
10.b- anonimlik
10.d- coinin amacı
11- bagholder var mı?
12- global takeover mı?
17- exchange'e girmesi

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz
yeni başlayan birinin bu parametreleri sağlıklı değerlendirebileceğini sanmıyorum
 o yüzden biz gözümüze birini kestirirsek yine sizi rahatsız ederiz Wink

RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 17, 2015, 06:39:33 AM

olay hakkında pek fazla bilgim olmadığı için soruyorum yeni konu açıpda kirlilk yapmak istemedim. bu yeni çıkan coinlerde cüzdan indirerek coin kazanma nasıl oluyor. örneğin find coin indirdiğimde tek yapmam gereken cüzdanın açık durmasıydı sanırım cüzdan aynı zamanda cpu veya gpu mining yapıyordu ki kendiliğinden find coin gelmeye başlamıştı. bunun olabileceğini nasıl anlarız?
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 17, 2015, 08:41:59 AM

olay hakkında pek fazla bilgim olmadığı için soruyorum yeni konu açıpda kirlilk yapmak istemedim. bu yeni çıkan coinlerde cüzdan indirerek coin kazanma nasıl oluyor. örneğin find coin indirdiğimde tek yapmam gereken cüzdanın açık durmasıydı sanırım cüzdan aynı zamanda cpu veya gpu mining yapıyordu ki kendiliğinden find coin gelmeye başlamıştı. bunun olabileceğini nasıl anlarız?
Findcoin faucet distribution özelliği taşır ve cüzdan açık kaldıkça coin gelir. Faucet distribution olduğu coinin ana konu başlığında yazar
Böyle coinler nadirdir pek görülmez
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 17, 2015, 10:46:51 AM

Findcoin faucet distribution özelliği taşır ve cüzdan açık kaldıkça coin gelir. Faucet distribution olduğu coinin ana konu başlığında yazar
Böyle coinler nadirdir pek görülmez

İlginiz için teşekkür ederim. findcoindeki bu olay gayet işime yaramıştı. inş o şekilde başka altcoinlerde bulurum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: