Bitcoin Forum
June 30, 2024, 08:24:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Securitycoin [SCSY] relansare| Bittrex | Ccex | comunitate| NEW POW / POS  (Read 1370 times)
Jedelqu (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 10

I could really do without it.


View Profile
January 18, 2015, 11:18:37 AM
 #1

fir principal : https://bitcointalk.org/index.php?topic=921241.0




SCSY a fost schimbat la ambele schimburi și va fi oprită până la eliberarea noilor portofelele.

Echipa nou, logo nou, noul portofel, noul website, harta rutieră nou, noi inovații.

Noi nu intenționează să aducă doar o monedă înapoi din morți; construim o nouă monedă cu valoare pe termen lung.

În primul rând, eu sunt sigur că vrei să știi ce am făcut în ultimele săptămâni.



Acesta este primul nostru pas în relansarea aceasta moneda. În esență, obiectivul nostru principal a fost crearea tot ce este necesar în primul rând și mai ales de la portofel original si sursa a fost oribil. Cautam in diferite asocieri pentru aceasta una dintre ele se întâmplă să fie un Trezor pentru ALTS care poate compila pur și simplu orice sursă alt pe care le poti lua cu tine.

Ceea ce inițial încercăm să facem este să aibă un preț stabil pentru moneda mai ales că ademenește pe oameni să dețină în portofelele lor pe termen lung. Cei de asemenea, ne oferă posibilitatea de a crește organic și nu trebuie să vă faceți griji la fel de mult despre prețul pieței, astfel încât să putem concentra eforturile noastre pe idei noi si concepte care pot fi asociate cu acest alt.




       


- SURSE:

- CCminer
- CGminer
- CPUminer

- BINARIES:

- CCminer
- CGminer
- CPUminer


-Prima Hefty1 POW / VPOS monedă (VPOS = PoS variabilă)
- Semințe de DNS în sursă pentru a obține mereu portofel sincronizarea
- Set ModifierCheckSum
- Punctele de control maestru set cheie
- Ccminer, cgminer, cpu-miner și Stratum-minerit adaptate pentru a funcționa cu Securitycoin
- Bloc explorator și statistici în portofel. Complet nou design pentru portofel. Mesaje în portofel (datorită Spencer Lievens of Sterlingcoin)

distribuire:

POW: 84 milioane
Recompensă: 62 (nr reducerea la jumătate)
Confirmă: 30
Spațiere: 1 minute
Blocuri pe zi: 1440
Zilele exploatare: 291

VPOS:
Până la sfârșitul lui POW: 100%
După sfârșitul POW lui:
<2 săptămâni dețin: 10%
2-3 saptamani exploatație: 15%
3-4 săptămâni exploatație: 20%
4-5 săptămâni exploatație: 30%
5-6 săptămâni exploatație: 35%
6-7 săptămâni exploatație: 40%
7-8 săptămâni exploatație: 45%
8-9 săptămâni exploatație: 55%
9-10 săptămâni exploatație: 60%
10-11 săptămâni exploatație: 70%
11-12 săptămâni exploatație: 80%
> 12 săptămâni exploatație: 100%
Max Miza Recompensă (per bloc): 640 - pentru a evita părților interesate mari care beneficiază de o mare majoritate.

Securitycoin.conf

Code:
rpcuser=XXX
rpcpassword=XXXXXXXXXXXXXXX
rpcport=15794
port=15793
deamon=1
listen=1
server=1
rpcallowip=127.0.0.1





Bitwin.co : https://www.bitwin.co/ will be available at launch

.
Traduceri: 1000 SCSY
Logo Concurs: 10000 SCSY
Bug Bounty: Vom oferi 10.000 SCSY pentru oricine care gaseste un bug în codul nostru și ne prezintă cu un fix.
Jocuri: 10,000 SCSY
Twitter Concurs: După ce vom ajunge la 1000 de adepți vom fi giving away 20000 SCSY la o persoană norocoasă.



Ultima piesă a echipei noastre este un designer de noi sunt în căutarea de a avea un designer se alăture echipei de a face lucrurile să pară profesional și în legătură cu acest monede marca. Daca sunteti un designer sau stiti de unul te rog să vă fie sa ne contactati prin pm sau AllCryptoAllday prin e-mail acad@allcryptoallday.com. În perioada scurtă de timp am avut de a rezolva problemele monede si configurarea restul parteneriatelor care vor fi anunțate când fianlized nu am avut timp să găsească un designer pentru echipa. Sarcina designeri brazi va fi de a stabili butoanele OP și anunțuri, bannere etc


Ideea de probă variabile de joc care este diferit de alte modele de trasare monede este de a recompensa pe cei care dețin mai mult în portofele și speculative împotriva inflației de multe ori cauzate de o dovadă de mare de monede miză. Acest incentivizes oameni de monede interesate mai mult de o săptămână sau două și să nu arunce de pe bursă. De asemenea, protejează stakers mici din depozitele de la părțile interesate mari de a avea un maxim de 640 de monede, care poate fi trasat fiecare bloc.

Suntem în lucrările și în discuțiile cu multe parteneriate strategice și diferite asociații în care vor fi actualizate în zilele următoare, dar de când am făcut acum conversia nu putem aștepta mai mult pentru a elibera moneda ca este timpul ca oamenii să înceapă miniere din nou .


Credite:
- Cele mai bune Mulțumirile mele pentru Spencer Lievens și Matthew Langdon (Sterlingcoin Developers), care au scris moneda din care se naște Securitycoin. Atât Spencer și Matei sunt dezvoltatori mari, dar și băieți mari, mereu gata să se confrunte cu mine idei, îndoială și orice.
- Mulțumesc, de asemenea, la Mammix2 (Boostcoin dezvoltator), care a verificat / a comentat modul în care ne-am eliminat Boostcoin
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!