Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:29:18 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Madencilik bitiyormu ?  (Read 7718 times)
Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 25, 2015, 10:07:10 PM

zorluk surekli eksi olmaz ancak, fiyatlarda toparlanma olmadigi surece, daha onceden gordugumuz her 12 gunde bir yasanan 20% lik artislar bundan sonra imkansiz..

fiyatlar ufak ufak toparlanmaya başladı
ama sizin bahsettiğiniz yeniden 700 - 800 dolar seviyesi sanırım
bir yıl içinde olası diyorum Smiley

700$ olsun horoz keserim Smiley

Bazıları bitiyor diyor bazıları 1 milyon dolar olacak
benim kafamda bitcoinin değeri 1000 dolar
belli bir hesaplama veya formulle değil, içimden geçen
bu yüzden 1000 doların altındaki her değer yükselmeye adaydır gözümde
tam tersi de geçerli tabi..

aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 28, 2015, 06:50:01 AM

zorluk surekli eksi olmaz ancak, fiyatlarda toparlanma olmadigi surece, daha onceden gordugumuz her 12 gunde bir yasanan 20% lik artislar bundan sonra imkansiz..

Bitcoin geleceği olan bir teknoloji, ben fiyatının bu denli düşük seyretmesini olağan karşılıyor bir balon olduğu iddiasını hiç bir zaman kabul etmedim. Patlayacağını da bilsem fiyat düştüğünde alırım sonuçta her türlü parayı sokağa attığımız bir çok gereksiz harcamamız var.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
January 28, 2015, 10:01:36 PM

Bitcoin geleceği olan bir teknoloji, ben fiyatının bu denli düşük seyretmesini olağan karşılıyor bir balon olduğu iddiasını hiç bir zaman kabul etmedim. Patlayacağını da bilsem fiyat düştüğünde alırım sonuçta her türlü parayı sokağa attığımız bir çok gereksiz harcamamız var.

iste buna kesinlikle katiliyorum ! bravo.. tebrikler..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 29, 2015, 09:39:30 AM

Balon olmadığı kesin
ama burada önemli olan şu, gerçek değeri nedir?
şu an oturmayan soru bu bence
ben 1000 dolar diyorum, başkası 10 dolar..
mesela siz fiyatı bu denli düşük demişsiniz
başkası bu fiyat yüksek diyebilir..

aliser
Hero Member

View Profile
January 29, 2015, 02:42:13 PM

Balon olmadığı kesin
ama burada önemli olan şu, gerçek değeri nedir?
şu an oturmayan soru bu bence
ben 1000 dolar diyorum, başkası 10 dolar..
mesela siz fiyatı bu denli düşük demişsiniz
başkası bu fiyat yüksek diyebilir..

Bitcoin'in fiyatı uzun vadede 10 $ olamaz, nedeni ise açık sadece 21 milyon adet üretilebilecek eğer finansal bir araç olmak için geliştirildiyse 100 $'ın atlında düşmemeli. Benim kastım kısa vadede düşüp ilerleyen zamanda yükselmesi.
delibedri
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
March 24, 2015, 10:54:21 PM

Zannedersem daha kazılmayan 7 milyona yakın Btc var,henüz bitmiyor,ama ne yazık ki Çin bu konuda tekel haline gelmiş durumda.Bu da kazıyı zorlaştıran etkenlerden bir tanesi..Bana kalırsa en iyisi ponzi olmayan bir cloud mining bularak yola devam etmek ki o da yok denecek kadar az ve karları az diye biliyorum.
aliser
Hero Member

View Profile
April 03, 2015, 05:48:41 AM

Peki hiç merak ediyor musunuz tüm bitcoinlerin kazılması bittiğinde ne olacak diye ? tamamı kazıldı üretilebilecek tüm bitcoinler üretildi (kimse çıkıp da ooo onun bitmesine daha 100 yıl var demesin Smiley ) ne olacak sizce o gün geldiğinde ?
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
April 03, 2015, 08:58:47 AM

Peki hiç merak ediyor musunuz tüm bitcoinlerin kazılması bittiğinde ne olacak diye ? tamamı kazıldı üretilebilecek tüm bitcoinler üretildi (kimse çıkıp da ooo onun bitmesine daha 100 yıl var demesin Smiley ) ne olacak sizce o gün geldiğinde ?
defalarca yazıldı çizildi,
network'ün güvenliği için madencilik devam edecek. blok ödülü olarak aktarım ücretleri verilecek madencilere.
tuyra
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
April 04, 2015, 05:54:14 PM

uzun vadede sadece madenci ücretlerinden gelen gelir tatmin edici olmayacağı için bir sürü madenci işi bırakacaktır. ama % 51 attack gibi durumlardan korunmak için büyük firmalar alabildiğine madencilik işini üstlenecektir, bir nevi sistem güvenliğini devam ettirecekler. sonuçta ekosistemde yatırımları, sistemleri olacak.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
April 05, 2015, 08:51:56 AM

Madencilik bitmez ama popüleritesinin yok olduğuda açık.Çin,masraflar ve btc nin değeri mining i bitiriyor.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 08, 2015, 09:37:15 PM

Bitcoinin değerini belirleyen şey 21 milyon adet üretilecek olması değil insanların bitcoine olan ilgileridir. Bir haftada çöp olur hayret edersiniz.
Batuhanjklm
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
July 30, 2015, 07:16:16 AM

Bitcoinin değerini belirleyen şey 21 milyon adet üretilecek olması değil insanların bitcoine olan ilgileridir. Bir haftada çöp olur hayret edersiniz.
Çöp olması da biraz zor gözüküyor, evet haklısınız bitcoinin fiyatını talep belirliyor. Hatta bir haber çıkmıştı forumda sosyal medya belirliyor diye bitcoin hakkında ne kadar yorum varsa o kadar artıyor. Diye ama bir anda herkes bırakmaz, bıraksa bile fiyat cakilmaz. Öyle hemen cakilsa bile herkes tekrardan başlar dejavu yaşamış olur bitcoin...
doramason
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
January 29, 2016, 06:46:00 PM

Her işte olduğu gibi bitcoinde business cycle süreçlerinden geçecektir. Muhtemel bir global resesyon ve deflasyon(şuan aslında başlangıcındayız) bitcoin fiyatlarını düşürecektir. Eğer fiyatlar yeterli bir süre düşük kalırsa, çoğunluğu leverage(kaldıraç) yani banka kredisi, borç kullanılarak kurulmuş büyük mining rigleri kapanmak/iflas etmek zorunda kalacaklardır. Değerli metal madenciliği veya kaya gazı/petrolü firmalarının başına geldiği gibi. Bu durumda difficulty düşeceği için tekrardan bizim gibi ufak yatırımcılara oyuna dahil olma imkanı doğacaktır. Tabi deflasyonist bir ortamda(bitcoin fiyatı düşerken) bu yatırımı yapmaya cesaret edenlere...

Yani madencilik bitmez el değiştirir  Wink Doğru zamanlamayı yapan insanlar için yeni fırsatlar ortaya çıkacaktır. Ama an itibariyle madencilik işin içinde olmayanlar için çok mantıklı bir yatırım olarak durmuyor bence.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
January 29, 2016, 06:58:47 PM

bitecek elbet birileri elektriği beleş diye ısınmak için bile evinde miner çalıştıracak fanını kısıp falan vs piyasayı dibe çekecek.
Yani bitecek derken karlılığı bitecek bitmemesi için bir neden yok. Umarım uzun sürmez bu süreç
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 29, 2016, 07:22:58 PM

bitecek elbet birileri elektriği beleş diye ısınmak için bile evinde miner çalıştıracak fanını kısıp falan vs piyasayı dibe çekecek.
Yani bitecek derken karlılığı bitecek bitmemesi için bir neden yok. Umarım uzun sürmez bu süreç
Seni şöyle alalım: http://blog.bitheat.io/bitheater/

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

hashminer99
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
January 29, 2016, 08:01:39 PM

Madenciliğin 2020 olmadan biteceğini düşünüyorum. Elektrik bu fiyatlardayken kimse minning rig çalıştırmaz.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
January 29, 2016, 08:05:00 PM

Madenciliğin 2020 olmadan biteceğini düşünüyorum. Elektrik bu fiyatlardayken kimse minning rig çalıştırmaz.
Böyle boş boş şeyler yazıp durmayın artık. Açıp 2 satır bir şey okuyun.
Madencilik sürdürülebilir olmazsa bitcoin ağı ölür, bitcoin ölür.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
January 29, 2016, 08:06:28 PM

bence ne olursa olsun son coin kazılsa bile madencilik bitmeyecek hele 950 ph lerde bir hızdan bahsediyoruz bu pat diye sıfırlanacak bir hız değil piyasaya antminer s7 lerin çıkmasıyla birlikte herkes mine işiyle zengin olurum sandı ama bir çok kişi yanıldığını farketti bu cihazlar verimsiz hale geldiğinde yeni cihazlar piyasaya sürülmeye başlanacaktır belki madencilik hiçbir zaman ihya olmayacak ama hiçbir zamanda 0 lanmayacak.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
January 29, 2016, 08:24:57 PM

he bende onu diyorum anca elektrikle ısınmak zorundaysanız yada suyu falan elektrikle ısıtacaksanız karlı olacak,
aksi halde miningin karlılığını sürdürmesi için hiç bir neden yok.
AcayipBirAdam
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
January 29, 2016, 08:45:42 PM

he bende onu diyorum anca elektrikle ısınmak zorundaysanız yada suyu falan elektrikle ısıtacaksanız karlı olacak,
aksi halde miningin karlılığını sürdürmesi için hiç bir neden yok.

1-2 yıl kısır döngüye girip eski karlılığını arattıracak gibi minning.. daha sonra teknolojik bir atılım ve bununla birlikte yüksek karlılık getirecek. Şuan sadece küçük bir ekonomik krizde bence btc ve minnning .
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: