Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:18:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Što BTC zajednica misli o naglom rastu švicarskog franka  (Read 9108 times)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 18, 2015, 11:53:06 AM
 #61

Hm citam ovo i moram priznati da mi je sve vrlo zanimljivo, no gubim se kad se krene pricati o tisucama milijardi....onak covjeku je poprilicno tesko predociti si "tisucu milijardi".

Kako god, dosao sam do zakljucka da su sve te brojke, sve te silne nule sto "u proizvodnji" ili "dugu" vise manje nebitne (za drzave koje kontroliraju te brojke) jer su sve te brojke tako i onako imaginarne. Jedino sto je stvarno bitno je stvarna proizvodnja dobara i usluga, a kombinacija US+EU je tu daleko na prvom mjestu i ne vidim nacin na koji ce se to srusiti ikad u blizoj buducnosti.

1714918683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714918683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714918683
Reply with quote  #2

1714918683
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714918683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714918683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714918683
Reply with quote  #2

1714918683
Report to moderator
1714918683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714918683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714918683
Reply with quote  #2

1714918683
Report to moderator
1714918683
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714918683

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714918683
Reply with quote  #2

1714918683
Report to moderator
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 18, 2015, 02:02:22 PM
 #62

Hm citam ovo i moram priznati da mi je sve vrlo zanimljivo, no gubim se kad se krene pricati o tisucama milijardi....onak covjeku je poprilicno tesko predociti si "tisucu milijardi".

Kako god, dosao sam do zakljucka da su sve te brojke, sve te silne nule sto "u proizvodnji" ili "dugu" vise manje nebitne (za drzave koje kontroliraju te brojke) jer su sve te brojke tako i onako imaginarne. Jedino sto je stvarno bitno je stvarna proizvodnja dobara i usluga, a kombinacija US+EU je tu daleko na prvom mjestu i ne vidim nacin na koji ce se to srusiti ikad u blizoj buducnosti.
Provat ču ti to laički objasniti.Kinezi rade i odvajaju dio plaće u štednju i to polažu u banku,mirovinski fondovi su im novi i oni to polažu u banku.banka odjednom nezna šta sa tim silnim novcima i tada daju kredite podobnima i lokalnim vlastima za izgradnju infrastrukture,državi za prazne autoputove,prazne gradove itd.
dio daju i tvornicama.a sad šta se tiće tvornica korporacije ih jednostavno grade napamet na osjećaj.imaju 1 tvornicu i fali im robe i oni tada otvaraju mega-tvornice.koje izbacuju robu na vagune,ne štedi se u ničemu.i te tvornice kad bi radile 100% kapaciteta ne bi se isplatile za 10-30 godina a tada bi bile starudije za rušenje.zato Apple nikada nije ni pokušao napravit svoju vlastitu tvornicu.nije lud riskirati.
ovo šta kina prolazi zadnjih 10 godina je bivša jugoslavija prolazila 50-60 godina.gradile se tvornice kao gljive posli kiše a danas izbrojit na prste koje i danas pozitivno posluju.
isto če se desiti kini.lako je trošiti lovu od mirovinskih i ostalih fondova kad ne triba nikome isplaćivati mirovine,vidit čemo za 10-20 godina kad počmu isplačivati mirovine kako če.
tomaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
March 18, 2015, 02:16:46 PM
 #63

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima dosta kaj su posudili nekoliko milijardi od EU i jos to isplacuju . A niti uopce neznam zbog cega smo isli u EU ?? Mozda su mislili da ce sve biti povoljno ?? ma vraga sve je skuplje a jedino je dobro prolaze oni koji imaju auto na LPG plin. Trenutacna cjena je oko 5 kuna .
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 18, 2015, 02:28:46 PM
 #64

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.

tomaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
March 18, 2015, 03:11:13 PM
 #65

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.
bogami istina je nisam gledao na to sa svih strana da tako drzava radi nebi bilo nezaposlenih svi bi bili zadovoljni .  Nezna se sto ce biti svaki dan se nesto mjenja
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 18, 2015, 04:07:06 PM
 #66

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima dosta kaj su posudili nekoliko milijardi od EU i jos to isplacuju . A niti uopce neznam zbog cega smo isli u EU ?? Mozda su mislili da ce sve biti povoljno ?? ma vraga sve je skuplje a jedino je dobro prolaze oni koji imaju auto na LPG plin. Trenutacna cjena je oko 5 kuna .
A šta to tebi fali u EU.
EU nam je nametnula barem zakone.
a šta se tiće posla ako nemaš posao izmisli ga sam.imaš tržište 500 miljona ljudi.samo retardirana osoba ne može se snaći na tolikom tržištu.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 18, 2015, 04:08:11 PM
 #67

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.
bogami istina je nisam gledao na to sa svih strana da tako drzava radi nebi bilo nezaposlenih svi bi bili zadovoljni .  Nezna se sto ce biti svaki dan se nesto mjenja
država ne može otvarati radna mjesta državi je poso da organizira sistem da privatnici otvaraju radna mjesta.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 18, 2015, 04:09:25 PM
 #68

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.
Ljudotina ti bi se vratio plivajući iz kine samo kad bi proveo 3 sata u njihovim tvornicama.ne cijeli dan nego ne znam bi li izdržao 3 sata.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 18, 2015, 04:21:40 PM
 #69

...imaš tržište 500 miljona ljudi.samo retardirana osoba ne može se snaći na tolikom tržištu...

I tu  je nas glavni problem. prosjecan Hrvat ocekuje da mu netko drugi da posao. Nedaj boze da se informira o tome sto je potrebno na trzistu pa da ponudi uslugu / proizvod, nego samo sjedi, kuka i ceka da valjda drzava ili eu ili tko god otvori radno mjesto i zaposli ga.

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 18, 2015, 04:24:59 PM
 #70

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.
Ljudotina ti bi se vratio plivajući iz kine samo kad bi proveo 3 sata u njihovim tvornicama.ne cijeli dan nego ne znam bi li izdržao 3 sata.

Iskreno, nadao sam se da si me do sada upoznao malo bolje tu na forumu nego da mislis da bi ja u jednoj jedinoj sekundi mislio da su te Kineske tvornice "dobra" stvar. Mislim da smo se svi nagledali i nacitali informacija o radim ujetima u tim tvornicama. Ja sam samo komentirao sto kinezi rade sa lovom iz fondova a sto rade nasi i da ako se moraju usporediti te dvije stvari, njihova izgleda daleko bolje. Lova ide u rad (kakav god on bio), dok kod nas ide u djepove njih nekolicine.

dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 18, 2015, 05:49:51 PM
 #71

Da ne postupe ko Kinezi? Pa bili bi mi sretni da postupaju nasi ko kinezi. Onda bi bar netko nesto radio (gradjevinarci tvornice, ljudi u tvornicama itd.) Ovi nasi maznjavaju lovu iz fondova i krpaju propracunski minus. Mi smo kaput sto se tih fondova tice.
Ljudotina ti bi se vratio plivajući iz kine samo kad bi proveo 3 sata u njihovim tvornicama.ne cijeli dan nego ne znam bi li izdržao 3 sata.

Iskreno, nadao sam se da si me do sada upoznao malo bolje tu na forumu nego da mislis da bi ja u jednoj jedinoj sekundi mislio da su te Kineske tvornice "dobra" stvar. Mislim da smo se svi nagledali i nacitali informacija o radim ujetima u tim tvornicama. Ja sam samo komentirao sto kinezi rade sa lovom iz fondova a sto rade nasi i da ako se moraju usporediti te dvije stvari, njihova izgleda daleko bolje. Lova ide u rad (kakav god on bio), dok kod nas ide u djepove njih nekolicine.
Moji veslali od Visa do Splita 20 godina svaki dan i prevozili vino.(ne cijelim putem ali od 5-6 ujutro do podne-2 sata dok se ne digne maestral i tako nazad.Otac 10-setak puta iša pješke do Praga.a bezbroj puta do zagreba-osjeka i nosija 30 kg duhana a nazad brašno.Sad da mi dođe neki amerikanac i kaže mi da ga na vesla dovezem ne do visa nego do braća opalija bi ga nogom u guzicu da bi odletija do amerike,a i tamo bi ga guza bolila sljedečih 10 godina.

Kako su naši stari posli rata i prije rata radili,tako sad rade kinezi vidit čemo do kada.
tomaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
March 18, 2015, 07:48:22 PM
 #72

Jebiga samo da nasi tako ne postupe onda ce drzava stvarno biti u dugovima dosta kaj su posudili nekoliko milijardi od EU i jos to isplacuju . A niti uopce neznam zbog cega smo isli u EU ?? Mozda su mislili da ce sve biti povoljno ?? ma vraga sve je skuplje a jedino je dobro prolaze oni koji imaju auto na LPG plin. Trenutacna cjena je oko 5 kuna .
A šta to tebi fali u EU.
EU nam je nametnula barem zakone.
a šta se tiće posla ako nemaš posao izmisli ga sam.imaš tržište 500 miljona ljudi.samo retardirana osoba ne može se snaći na tolikom tržištu.

dmeter slazem se s tobom
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
March 18, 2015, 09:47:00 PM
Last edit: March 21, 2015, 07:25:50 AM by sbogovac
 #73

[...] dmeter slazem se s tobom

I hvala na osmeh!

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
tomaz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 46
Merit: 0


View Profile
March 20, 2015, 11:26:22 PM
 #74

ljudi ljudi ima koga zivoga ?? ko je tu mek se javi
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
March 21, 2015, 01:26:03 AM
 #75

Imas IRC ako oces real-time razgovor.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 21, 2015, 11:08:30 AM
 #76

moj copy/paste post sa foruma .hr



https://www.bundesbank.de/Redaktion/...ublicationFile

evo ti link šta si pita šta se tiće njemačke. znaći 3559 miljardi eura su lani u 10 mjesecu bili dužni,budalama (tipa HNB,istočnoj evropi,afričkim državama i ostalim glupim centralnim bankama i fondovima tipa norveški naftni fond itd)koji su ih napumpali eurima.sa 0,25-0% kamate.

HRVATSKOJ ne tribaju devizne rezerve u sadašnjem obimu.tribaju nam devizne rezerve od 11 mjeseca do 01.05 mjeseca i to samo za razliku uvoz-izvoz x 2
a za to su dovoljna prava vučenja i par 100 miljona eura i dogovorit sa ECB preko HNB neka prava vučenja od par 100 miljona eura.ostalo se mora vratiti u papiru u RH 1-2 miljarde eura.a za ostalo se treba otkupiti dug centralne države i smanjiti kamate na dug na 2% otkupiti dug autoputa.a za ostatak kupiti bakar,aluminium,nafta itd(metali/robe koji su najviše izgubili na vrijednosti u blokovima od 23 tone.i koji trenutno cijenom ne pokrivaju energiju uloženu u njihovu proizvodnju.Naravno za kupovinu treba biti javne internet rasprave da bi se izbjegao kriminal i treba odobrenje barem dijela HUB-a(ako goldman sachsu je dobar aluminium zašto ne bi bio dobar i RH

Šta oni rade s tim novcem jednostavno daju ga zemljama u razvoju tipa hrvatskoj po bratskoj kamati od samo 6-8% a ostatak daju svojim privrednicima za modernicaciju po kamati od 1% uz subvencije kamate od države.ili još gore opskrbljuju svoje poljoprivrednike
https://www.youtube.com/watch?v=-XI4siKp-nU
s ovim strojevima di su kamate 1% a poljoprivrednik ima subvencije na investicije u iznosu od 50% od investicije.
znaći HNB i ostale budale su finacirala kupovinu ovih strojeva da bi švabo bija konkuretniji na svjetskom tržištu i da bi mogao pogasiti hrvatsku mljekarsku industriju(i ostale) a hrvatska centralna država sa kamatama od 5-6 % na kredite koje su nam dali za naše pare plaćaju tu subvenciju a ostali dio plača EU.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!