Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:58:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: NE KADAR KAZANIRSINIZ????  (Read 8201 times)
CarnageTR (OP)
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
February 03, 2015, 03:37:14 AM

Yeni gelen hevesli arkadaşlarımız için ufak bir araştırma yaparak güncel fiyatlar üzerinden Bitcoin mining hesaplaması yaptım. Hesap için kullanılan miner AntMiner S4. 2 Ths ile mining yapmakta. Ghs başına 0.69 watt güç hatcıyor (toplamda 1380W=1.38kW). Fiyatı 1100$.

Hesaplama tarihi:  3 Şubat 2015
Cihaz:  Antminer S4 2 THs
Güç Tüketimi:1380W
Elektrik kWh(kilowattsaat):0,11$ (Vergiler dahil Türkiye genel ortalaması)
Cihazın Saatlik Enerji Tüketimi:0,1518$
Cihaz Fiyatı:1100$
Mining Zorluğu Artışı:Ortalama %10 (tahmini veri)
BTC/USD (Bitcoin Birim Fiyatı):230$
Güncel Zorluk (3 Şubat 2015):41,272,873,895

Cihazdan 10 tane alındığı varsayılarak hesaplama yapılmıştır. Bu durumda
Toplam İşlem Gücü:20Ths(20000Ghs)
Toplam Cihaz Fiyatı:11000$
Toplam Güç Tüketimi:13800W
Toplam Saatlik Elektrik Gideri:1,518$

Bu bilgiler ışığında sitenin bize verdiği mining bilgisi resimdeki gibi:

20 THs ile mining yapan cihazımız için 47,83 BTC ödeme yaptık. Cihazımız full randımanla çalışırsa, Türkiye şartlarında, masraflar çıkarıldığında, 55 günde ancak 2,121 BTC üretebilecektir. 55 günden sonra ise harcadığı elektrik, ürettiği bitcoinin değerinden fazla olduğu için zarar etmeye başlayacaktır. Sonuç olarak 55 gün sonunda net kârımız -45,7BTC (yalnız #EKSİ kırkbeş virgül yedi# bitkoin).

Sonuç: Bitcoin madenciliği çoktaan ölmüş, ölüsü yıkanmış pamuklanmış ve teknolojik vecibelere uygun olarak ASIC cihazları içine defnedilmiştir. Görüldüğü üzere cihazı bedavaya getirmediğiniz, elektiriği bedavaya getirmediğiniz ya da BTC'lerinizi 1000$ seviyesinden satmadığınız sürece elinize zarardan başka birşey geçmemektedir. Bitcoin'de mining yaparak ASIC firmalarına para kaptırmaktansa tüm paranızla BTC alıp ara ara al-sat yaparak miningden daha çok fazla gelir elde edebilirsiniz.

NOT: Yapılan tüm hesaplamalar tamamen farazi olup Bitcoin ve mining işinin doğası gereği değişkenlik gösterebilir. Yarın BTC 2000$ olursa; ASIC firmaları miner hibesi yaparsa ya da olmaz ama, devlet bundan sonra elektriği beleş dağıtıyorum der ise neden mining işine girmedim diye yakınabilirsiniz. Bu konuda hiçbir sorumluluğum olmadığını bildirir. Bol kazançlı günler dilerim.

Cihaz Linki: http://www.gawminers.com/collections/on-sale/products/2-th-s-antminer-s4-by-bitmain-tech-sha-256-brand-new
Difficulty: https://blockchain.info/charts/difficulty
Hesaplama sitesi:https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/calculator
1715309929
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715309929
Reply with quote  #2

1715309929
Report to moderator
1715309929
Hero Member
*

Ignore
1715309929
Reply with quote  #2

1715309929
Report to moderator
1715309929
Hero Member
*

Ignore
1715309929
Reply with quote  #2

1715309929
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 03, 2015, 06:36:11 AM

her yeni başlayanın okuması gereken bir konu olmuş ellerine sağlık en azından insanlara mining bitti derken neden bittiğini göstermiş oluyor
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 03, 2015, 06:53:16 AM

Şöyle bir kılavuz yazılsın diye bekliyordum iyi olmuş ellerine sağlık. Mining öldü diye diye dilimizde tüy bitmişti Smiley
Frank.Dux
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
February 03, 2015, 01:14:25 PM

elinize sağlık hesaplama gayet güzel olmuş. sadece şöyle bir durum çok olası, şu andaki zorluk 2 ay içerisinde 60 petahash e ulaşamayacaktır. yine de zarar kaçınılmazdır.
CarnageTR (OP)
Full Member

Activity: 150

View Profile
February 03, 2015, 03:27:13 PM

elinize sağlık hesaplama gayet güzel olmuş. sadece şöyle bir durum çok olası, şu andaki zorluk 2 ay içerisinde 60 petahash e ulaşamayacaktır. yine de zarar kaçınılmazdır.
geçtiğimiz 6 ayda zorluk %115 artmış. son 3 aya baktığımızda zorluğun önce arttığını sonra azaldığını görmekteyiz. bunu bazı mining firmalarının kapanmasına ya da mining işlemlerini durdurmasına bağlayabiliriz. ancak zorluk makul seviyeye indiği anda onlar da oyuna tekrar dahil olup zorluğu yeniden arttıracaklardır.

son 1 aydaki zorluk önce %6 artmış sonra da %4 azalmıştır. bir sonraki zorluk değişiminde muhtemelen yine %6 civarında artacaktır. bu da aylık bazda bakıldığında %8 civarı bir artışa denk düşecektir.

tüm bu durumların dışında mining tamamen şans işidir. 1 gün kazıp blok bulamazsınız ya da açtığınız anda bloğa denk gelebilirsiniz. ayrıca orphan block denk gelme ihtimali pool performası vb gibi etmenleri de ekleyince bireysel zorluk aylık %10 civarında artacak diye kabul etmekte fayda var Wink

hesaplamaları %5 artışa göre yaptığımızda da kırılma süresi 120 güne çıkmakta total zararımız ise 4 btc kadar azalmaktadır. sonuç olarak ne kadar dönersek dönelim toto gene arkada kalıyor. Cheesy

brainpans
Member
**

Activity: 91

View Profile
February 03, 2015, 04:57:30 PM

gayet hoş bir açık bir açıklama olmuş. mining yapılacaksa altcoinler , kar zarar denkleminden galip çıkılacaksada exchange takibi yapılmalıdır.  Cheesy

enginera
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
February 04, 2015, 10:34:45 AM

Aynen katılıyorum. Kendikendine mining birşey kazandırmıyor, pool ile mining ve kiralık rig ile mining emeğe değmeyecek kadar az kazandırıyor.
Şu an en karlı ve eğlenceli olabilecek şey alt.coinler pazarında al-satlar yapmak. c-cex.com veya bittrex.com gibi yerlerde.

gayet hoş bir açık bir açıklama olmuş. mining yapılacaksa altcoinler , kar zarar denkleminden galip çıkılacaksada exchange takibi yapılmalıdır.  Cheesy
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
February 04, 2015, 02:27:57 PM

Mining olayının artık bittiğini çok net bir şekilde ortaya koymuşsunuz
Daha önce yazmıştım, normal bilgisayar ile kazıldığı dönemde olmak isterdim
Hem kazançlı olurdu hem de keyfi para ile BTC almaktan çok daha fazla olurdu
Frank.Dux
Member
**

View Profile
February 06, 2015, 07:02:44 AM

ltc nin zorluk seviyesinin 700-800 lerde olduğu günleri hatırladım. ne güzel satmıştık çinlilere 22-23 dolardan Smiley bugün hala ltc etrafında dolanıyorlar.
aliser
Hero Member

View Profile
February 06, 2015, 08:33:06 AM

ltc nin zorluk seviyesinin 700-800 lerde olduğu günleri hatırladım. ne güzel satmıştık çinlilere 22-23 dolardan Smiley bugün hala ltc etrafında dolanıyorlar.

O zamanlar LTC'den beklentiler çok yüksekti, Bitcoin'in fiyatına erişeceği düşünülüyordu hatta BTC altın ise LTC gümüş deniyordu ve LTC asla ölmez deniyordu ama olan oldu bir anda popülerliğini yitirdi. Çok zarar ettik LTC'den evde çalışan riglerin yaktığı elektriği çıkartamadık elimizdeki LTC'leri sattığımızda. Hatırlıyorum 1200 TL elektrik faturası gelmişti bi ay.
Frank.Dux
Member
**

View Profile
February 06, 2015, 11:11:19 AM

ltc den çok iyi kar ettim denebilir. ufak mining in yanında 1.9$ dan 4$ a kadar ekstra exchange lerden olabildiğince aldım. bitcoin first mover sa litecoin second mover dır. gümüş gazı ile özellikle çinliler çok abandı. fiyat 3 günde 50 dolara kadar çıktı. ben 22 lerde bayrağı teslim ettim. bagholder lar pes edince ltc nin cenaze namazını kılarız.

en çok yandığım ise dogecoin dir. çıktığı günü dün gibi hatırlarım. hatta ne salak coin beş para etmez deyip (hala da aynı fikirdeyim) ilk mining ine bile bulaşmamıştım. keşke girseymişim.

ikincisi ise darkcoin i 2 hafta daha önce keşfedebilmiş olmayı isterdim. çok daha ucuza çok sağlam para kaldırılabilirdi. nasip.
aliser
Hero Member

View Profile
February 06, 2015, 11:20:23 AM

ltc den çok iyi kar ettim denebilir. ufak mining in yanında 1.9$ dan 4$ a kadar ekstra exchange lerden olabildiğince aldım. bitcoin first mover sa litecoin second mover dır. gümüş gazı ile özellikle çinliler çok abandı. fiyat 3 günde 50 dolara kadar çıktı. ben 22 lerde bayrağı teslim ettim. bagholder lar pes edince ltc nin cenaze namazını kılarız.

en çok yandığım ise dogecoin dir. çıktığı günü dün gibi hatırlarım. hatta ne salak coin beş para etmez deyip (hala da aynı fikirdeyim) ilk mining ine bile bulaşmamıştım. keşke girseymişim.

ikincisi ise darkcoin i 2 hafta daha önce keşfedebilmiş olmayı isterdim. çok daha ucuza çok sağlam para kaldırılabilirdi. nasip.

Darkcoin'i ilk kazanlardan biriyim ben. Eal duyurusunu yaptığı gece tüm rigleri hazırlayıp pusuya yattım o zaman LTC kazıyordum bıraktım.
Frank.Dux
Member
**

View Profile
February 06, 2015, 11:21:37 AM

ne kadar drk kazdınız toplam? ve sattınız mı sonra?
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 06, 2015, 11:23:01 AM

Darkcoin'i ilk kazanlardan biriyim ben. Eal duyurusunu yaptığı gece tüm rigleri hazırlayıp pusuya yattım o zaman LTC kazıyordum bıraktım.
DRK'ı ben de takip ettim baya, ama instamine olunca soğumuştum. Ama sonraları tekrar geri döndüm takibe. 7mbtc'nin altı her zaman alım fırsatıdır DRK için.
Şu anda piyasada çokça DRK açığı var. talep de giderek artıyor. Fiyatının tekrar 20mbtc'lere oradan 0.1 btc ye kadar çıkmaması için bir sebep yok ortada. artması için çokça sebep var ama.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
Frank.Dux
Member
**

View Profile
February 06, 2015, 11:27:31 AM

aslında sürekli bir instamine meselesi dolanıyor ortalıkta ki drk developer ı da hata yapıldığını kabul ediyor. aliser arkadaşımıza da aslında onun için sordum ne kadar kazabildiniz diye.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 06, 2015, 11:45:42 AM

Ben Darkcoin ile ilgili duyuru yaptığımı hatırlamıyorum. Belki bir mesajımda geçmiştir ama konu açmadım.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Frank.Dux
Member
**

View Profile
February 06, 2015, 11:48:27 AM

patron bu cevap kimeydi ?  Smiley

edit: pardon gördüm şimdi
aliser
Hero Member

View Profile
February 09, 2015, 01:31:54 PM

Ben Darkcoin ile ilgili duyuru yaptığımı hatırlamıyorum. Belki bir mesajımda geçmiştir ama konu açmadım.

yanlışlıkla Darkcoin yazmışım DogeCoin olacak Eal.
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
February 13, 2015, 02:16:22 PM

evet ozetle, mining isinin artik karli olmadigi anlasilmis, dagilabiliriz
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
February 27, 2015, 09:50:40 AM

Çok açıklayıcı bir çalışma olmuş elinize sağlık..

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: