Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:38:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yeni başladım birkaç sorum var  (Read 4928 times)
acemibtc (OP)
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
February 09, 2015, 06:09:02 PM

Hocam birazda sizin kafanızı şişireyim Smiley Ben programı kurdum kurulumu yaptım. Ancak hesap numaramı bulamadım Smiley Onu nereden alıyoruz. Programda girmediğim yer kalmadı.

Kardeş sen çakırın dediklerinide öğren ama blockchainle başla istersen başlangıç olarak. Çok kafan karışmasın. Eğer büyük miktarlarda bitcoin alacaksan bu cüzdanlarıda kullanırsın ama sırf faucet için kullanacaksan online cüzdan al kullan .

Hocam aslında ben biraz öğreneyim ne ne değildir diye uğraşıyorum. Daha sonra al sat yapıcam.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 09, 2015, 06:09:40 PM

online cüzdanları kullanmayın.
daha geçenlerde bir sürü problem oldu, blockchain hacklendi bir çok kişi mağdur oldu.

online yerine electrum kullanılması daha mantıklı.

Linux kullanıyorum. tar.gz uzantılı dosyayı yüklemeyi bilmiyorum o yüzden ecüzdan açtım.

komut satırına:
sudo apt-get install electrum
yazıp enter'la, root pw'yi gir otomatik yükler.

Hocam birazda sizin kafanızı şişireyim Smiley Ben programı kurdum kurulumu yaptım. Ancak hesap numaramı bulamadım Smiley Onu nereden alıyoruz. Programda girmediğim yer kalmadı.

receive tab'ına tıkla oradan adreslerden birini kopyalaman yeterli.

online cüzdanlarda tx fee'yi sen belirleyemezsin. faucet'lerden gelen bir çok dust fee'yi artıracak, gelenin %50'den fazlasını tx fee olarak ödettirecek...

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 09, 2015, 06:17:09 PM

online cüzdanları kullanmayın.
daha geçenlerde bir sürü problem oldu, blockchain hacklendi bir çok kişi mağdur oldu.

online yerine electrum kullanılması daha mantıklı.

Linux kullanıyorum. tar.gz uzantılı dosyayı yüklemeyi bilmiyorum o yüzden ecüzdan açtım.

komut satırına:
sudo apt-get install electrum
yazıp enter'la, root pw'yi gir otomatik yükler.

receive tab'ına tıkla oradan adreslerden birini kopyalaman yeterli.

online cüzdanlarda tx fee'yi sen belirleyemezsin. faucet'lerden gelen bir çok dust fee'yi artıracak, gelenin %50'den fazlasını tx fee olarak ödettirecek...

Teşekkürler hocam. Ben bugün öğrendiklerim yeter. tx fee yi falan sonra öğreneyim Smiley
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
February 09, 2015, 11:07:35 PM

acemibtc öncelikle aramıza hoşgeldin. panda dark yerine cakir ve olcaytu online iken denk gelmen iyi olmuş. şu forumda yeni başlayanların hevesini kırmadan oları en iyi şekilde yönlendiren. sabırlı aklı selim bilgili kişiler bunlar.
ben şunu demek isterim sana birazdan veya bir kaç gün sonra mtlaka bir yerde sana "bırak faucetlerden kazanamazsın" "öle olsaydı biz şimdiye milyonerdik" "lmgtfy" "saçma sapan sorular sormayı bırakın artık" gibi gereksiz mesajlar gelecektir. bunları hiç kafana takma. ben öyle yaptım. çoğunu engelledim mesajlarını bile görmüyorum ve daha mutluyum.
umarım hevesin artarak devam eder. iyi kötü her şeyi öğrenmen dileklerimle..
aklına takılan her şeyi sor Wink

acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 10, 2015, 10:18:40 AM

acemibtc öncelikle aramıza hoşgeldin. panda dark yerine cakir ve olcaytu online iken denk gelmen iyi olmuş. şu forumda yeni başlayanların hevesini kırmadan oları en iyi şekilde yönlendiren. sabırlı aklı selim bilgili kişiler bunlar.
ben şunu demek isterim sana birazdan veya bir kaç gün sonra mtlaka bir yerde sana "bırak faucetlerden kazanamazsın" "öle olsaydı biz şimdiye milyonerdik" "lmgtfy" "saçma sapan sorular sormayı bırakın artık" gibi gereksiz mesajlar gelecektir. bunları hiç kafana takma. ben öyle yaptım. çoğunu engelledim mesajlarını bile görmüyorum ve daha mutluyum.

Saolsunlar sabırla cevapladılar.
aliweli
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
November 28, 2017, 07:14:38 PM

Saolsunlar sabırla cevapladılar.

Bende yeni başladım.... cakir olcaytu yussuf ve ferman yazılarınızı görünce ümitlendim... genelde fermanın yazdıklarını yazıyorlar Smiley

1. Foucet tam olarak nedir ? en çok da bunu anlamadım Smiley
2.Bitcoincore bitcoinknots electrum arcbit bitgo bither.... bunlar da blockchain gibi birer cüzdan mı ?
3.bir çok coin piyasası içeren hangisi var ? btctürk mü mesela ? btctürkden hem etherium hem diğer coinleri al sat yapabilirmiyiz?
4. paribu sanırım btctürk tarzında bi exchange ? güvenilirliği nedir acaba ?
5. En önemlisi btctürk cüzdan yerine kullanılabilir mi ? btctürk den hesap açarken kesin kimlik b. istiyor mu ? bir kaç video izledim hiçbirisi kimlik bilgisine değinmemiş hesap açarken?

6. Ne çok soru sordum Smiley şimdiden teşekkürler....
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: