Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:27:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: BTER hacklendi sanırım?  (Read 4676 times)
tuyra
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
February 15, 2015, 04:19:09 PM

sosyal medya mantığı okey. miner yerine podlar var, veriler podlar üzerinde saklanıyor vs. yapılabilir.

ama exchange işinin decentralized yapılması için deposit ve withdrawların sadece coin ile yapılması lazım. 796.com gibi.  

yanlış mı düşünüyorum ?

Artık merkezi olmayan para birimleri için merkezi olmayan bir exchange sistemi şart. Adam götündeki cüzdana sahip çıkamıyor birde site açıyor.

nasıl olacak merkezi olmayan bir exchange? yabancı forumlarda da insanlar isyan ediyor, decentralized exchange şart diyorlar ama bu konuda bir girişim falan oldu mu hiç? mantık nasıl olacak?

Merkezi olmayan sosyal ağ konusu açmıştım onun gibi birşey. Çakırda böyle bir site yapıldığını söyleyip linkini vermişti. Mantık olarak site blockchain gibi bir sistem üzerine oturtulacak.
1715542054
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715542054
Reply with quote  #2

1715542054
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715542054
Hero Member
*

Ignore
1715542054
Reply with quote  #2

1715542054
Report to moderator
1715542054
Hero Member
*

Ignore
1715542054
Reply with quote  #2

1715542054
Report to moderator
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 15, 2015, 04:23:38 PM

Birşey daha sormak istiyorum. Bu exchange sitesi  " two factor authentication (iki etkenli doğrulama) " kullanmıyor mu? Hesabınızdan 7170 BTC gidecek lütfen authentication şifresinizi girin ya da cep telefonunuza gelen şifreyi girin gibi çok basit bir güvenlik önlemi yok mu? Yoksa odamı hacklenmiş ?
tuyra
Member
**

View Profile
February 15, 2015, 04:29:38 PM

Birşey daha sormak istiyorum. Bu exchange sitesi  " two factor authentication (iki etkenli doğrulama) " kullanmıyor mu? Hesabınızdan 7170 BTC gidecek lütfen authentication şifresinizi girin ya da cep telefonunuza gelen şifreyi girin gibi çok basit bir güvenlik önlemi yok mu? Yoksa odamı hacklenmiş ?

adresi ve secret keyleri bildikten sonra çalarlar. o tür doğrulamalar site üzerinde işe yarar sadece. zaten hacker sistemlere sızdıysa o doğrulamayı da kapatır. o senin benim hesabımı senden benden korumak için. adamların sistem hacklenirse herşey gider. bunun için de cold wallet kullanıyorlar zaten. ama bunlar onu da çaldırdı  Smiley içerden birinin işidir.

halisakal (OP)
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
February 15, 2015, 04:31:36 PM

cold storage internete zaten bağlı değilki, işlemi o pc de yapabilmen lazım. İşlem yapıldıktan sonra usb ye atılıyor ve neti olan bir pc ye takıldığı zaman transfer gerçekleşiyor. içerden yapılabilecek şeyler bunlar. Cold wallet şirket içinde ağa bağlıysa oradan yapılabilir.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 15, 2015, 04:35:45 PM

Çalınan 7k bitcoin üstüne 720 btc ödül koymak nasıl bir mantık anlamadım. Var mı anlayabilen?
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
February 15, 2015, 04:37:02 PM

Bitcoinleri "Soğuk Cüzdan" dan çaldırmışlar. Yani anahtarları internete bağlı olmayan bir yerde duruyormuş. Anahtar çok daha önce kimsenin ruhu duymadan çalınmış da olabilir. Vurgunu gerçekleştirmek için uygun anı beklemişlerdir.
halisakal (OP)
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
February 15, 2015, 04:39:12 PM

yedekten de çalmış olabilirler eğer cold wallet yedeği alınıyor ise.
Broon
Jr. Member
*

Activity: 36

View Profile
February 15, 2015, 06:21:34 PM

İçerdendir.

Birde blockchain den bahsedilmişteoda hacklenemez mi?
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
February 15, 2015, 06:56:58 PM

blockchain hacklemek için toplam hash gücünün %50si gerekiyordu sanırım. o zaman aynı adresten aynı btcleri 2 kez yollayabiliyorsun. falan öyle bir şeydi. zamanında cex.io öyle olacak diye korkmuştum ben sormuştum forumda.

ben bu bterin açıklamasını söyle yorumluyorum "biz sıkıldık bu işten. madem ortalık böyle bozulmuş. hacklendik diyelim 1,4$ iyi para. hadi biz bahamalara gidioruz"

tuyra
Member
**

View Profile
February 15, 2015, 07:34:43 PM

blockchain hacklemek için toplam hash gücünün %50si gerekiyordu sanırım. o zaman aynı adresten aynı btcleri 2 kez yollayabiliyorsun. falan öyle bir şeydi. zamanında cex.io öyle olacak diye korkmuştum ben sormuştum forumda.

ben bu bterin açıklamasını söyle yorumluyorum "biz sıkıldık bu işten. madem ortalık böyle bozulmuş. hacklendik diyelim 1,4$ iyi para. hadi biz bahamalara gidioruz"

hack değil aslında, teorik olarak öyle bir durum oluşabilir. bir nevi btc'nin merkezileşmesi ve kısmen de olsa yönetilebilir hale gelmesi durumu.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 15, 2015, 09:18:02 PM

sosyal medya mantığı okey. miner yerine podlar var, veriler podlar üzerinde saklanıyor vs. yapılabilir.

ama exchange işinin decentralized yapılması için deposit ve withdrawların sadece coin ile yapılması lazım. 796.com gibi.  

yanlış mı düşünüyorum ?

Bu konuda görev @sallasvve arkadaşımıza düşüyor. Birçok projesi var. Bunuda onlar arasına alır umarım Smiley
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
February 15, 2015, 09:41:22 PM

bu exchange siteleri siyasetçilere benziyor
giriş : çok çalışacaz en iyisini yapçaz
gelişme : (şeytani mode : on )hedeflere ulaştık ama sitede milyon dolarlar dönüyor ama bize düşen 3-5 kuruş napsak?
sonuç : alalım kaçalım abi ne varsa herkes böyle yapıyo zaten kimseye bişi olduğu yok büyük balık olalım

derken bakıyoruz ki ezchangeler birer ponzi olmuş
altcoinler daha sonra cloud miningler derken exchangelerde mi scam oldu   Embarrassed
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
February 15, 2015, 10:45:29 PM

Bu tarz baba siteler böyle hacklendikçe bu piyasalar hep dalgalı olur
şimdi Bitcoin'e nasıl güvenilir ve yatırım aracı olarak görülebilir ki?
Zaman'ında bir benzerini Btc-e' de yaşamıştım
Güvenlik açıkları çok, iş sizin dikkatinize kalıyor..
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
February 16, 2015, 07:26:05 AM

Asıl deprem bugün yaşanacak kanımca. Olay hafta sonuna denk geldi piyasa etkilenebilir dikkatli olmakta fayda var.
shapeshift
Full Member

Activity: 221

View Profile
February 16, 2015, 07:52:47 AM

sonumuz hayrola bekleyip görecez inşallah fiyatlar düşmez baya toplu alım yapmıştım
sallasvve
Full Member

Activity: 280
Merit: 101

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
February 16, 2015, 02:37:40 PM

o kadar caliyorlar adamlar zengin 3 5 btc de bize atsalar iyi olcak.

aliser
Hero Member

View Profile
February 16, 2015, 02:40:41 PM

Benim en büyük korkum bu olan hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarından birinin btc-e'nin başına gelmesi. Eğer böyle bir durum olur da bir gün Haberler kısmında Btc-e kapandı, şu kadar btc'yi çalarak kayıplara karıştı ya da btc-e'den şu kaar bitcoin çalındı haberi görürseniz haberin içeriğini okumadan elinizdeki tüm bitcoinleri bozdurun muhtemelen haberin yayılmasından itibaren en fazla 1 saat içerisinde bitcoin iki haneli rakamlara inecektir. Bitcoinin kalesi bence hala btc-e.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 16, 2015, 04:10:19 PM

Bter'e mail attım dün cevaplamışlar. Bitcoin dışındaki altcoin cüzdanlarının durumunu sordum. " Etkilenmemiş coinlerin çekim işlemleri daha sonra düzenlenecek. Lütfen sitemizi takip edin" gibi bir cevap yazdılar.
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 17, 2015, 07:28:16 AM

bende kendilerinin yapmış olabileceğinden şüpheliyim ama kendi kendilerin soymuş olsalarda başkası tarafında soyulmuş olsalar da bu iş btc ye patlıyor. ister istemez insanda tedirginlik yaratıyor. buda btc ye karşı güvensizlik ve fiyatta dalgalanma yaratıyor. peki sonuç olarak kendilerini soydukları ihtimali bir yana bıraksak ve btc'nin geleceğinden korkan büyükler tarafından yapıldığı ihtimaline ne diyorsunuz?
aliser
Hero Member

View Profile
February 17, 2015, 07:43:01 AM

bende kendilerinin yapmış olabileceğinden şüpheliyim ama kendi kendilerin soymuş olsalarda başkası tarafında soyulmuş olsalar da bu iş btc ye patlıyor. ister istemez insanda tedirginlik yaratıyor. buda btc ye karşı güvensizlik ve fiyatta dalgalanma yaratıyor. peki sonuç olarak kendilerini soydukları ihtimali bir yana bıraksak ve btc'nin geleceğinden korkan büyükler tarafından yapıldığı ihtimaline ne diyorsunuz?

Şu anda bitcoinin gelecekte kendine zarar vereceğini düşünen hiç kimsenin böyle bir saldırıyı düzenleyeceğini sanmıyorum. İhtimal 2 tane birincisi ya birileri private keyleri tarayarak çözüyor ve yakaladığı hesapları patlatıyor (ki bu durumda cold storage vs hikaye) ya da exhange sitesi kendi kendini soyuyor ki bu daha büyük bir olasılık.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: