Bitcoin Forum
May 18, 2024, 02:24:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC madenciliği yardım gerekli  (Read 3655 times)
texas38 (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
February 15, 2015, 12:56:35 PM

Merhaba arkadaşlar. çok önceleri duyduğum ve girmediğim bir konuydu ama şimdi merak saldım ve gireyim dedim.
Benim yapmak istediğim şu. tabi uygunsa. ram ekran kartım veya işlemcimden faydalanılsın ve para kazanayım. mümkn müdür.

zaten pc akşama kadar açık. boş durana kadar bi işe yarasın diyorum.
bu konuda eğer konuyu ben yanlış anladıysam affola. konu kalabalığı yapmış olmayım.
ama mümkünse eğer bana birisi bu işi adım adım anlatıra memnun olurum.

şimdiden teşekkür ederim.
twats
Full Member

Activity: 155
Merit: 100

View Profile
February 15, 2015, 01:02:41 PM

şimdi madencimiz poolerın cpu mineri olsun
https://bitcointalk.org/index.php?topic=55038.0
windows binariesten sistemimiz ile uyumlu olanı indirelim x64 veya x86 sonra
çıkartalıp arşivi ve arşivi çıkarttığımız yere gidelim ve yeni bir metin belgesi oluşturalım resim;

sonra;

dediğim gibi sadece altta belirttiğim satırı yaz metin belgesine sonra bunu .bat uzantılı dosya şeklinde kaydet
onu da dosya>farklı kaydet> yolunu izleyerek yapabilirsin dosya>farklı kaydet>başla.bat mesela .bat uzantı oluyor mutlaka bu şekilde olmalı isim sonra nokta ve bat
sonra çalıştır bat dosyasını madenci çalışmaya başlayacak fakat bat dosyası ile madenci yazılımı aynı yerde bulunmalı ve madenci yazılımının kullandığı kütüphane dosyaları yani .dll uzantılı dosyalar da aynı dizinde bulunmalı eğer var ise

aslında farklı klasörde olsada olur da yolu belirtmen gerekir örneğin DRK\minerd.exe -a x11 -o havuz adresi gibi.

pool sitelerini kullanacaksan miningpoolhub gibi o zaman şu linke bir bak
http://bitcoin.miningpoolhub.com/index.php?page=gettingstarted
sonra altta şöyke bir dizi satır göreceksin;

STRATUM:   stratum+tcp://us-east1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
STRATUM:   stratum+tcp://asia1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
STRATUM:   stratum+tcp://europe1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
PORT:   20491
Username:   Weblogin.Worker
Password:   Worker Password

weblogin webde havuza girerken kullandığın isim nickname gibi birşey maille giriyorsun bu siteye bazı havuzlarda bu ad ile giriyorsun herneyse
peer to peer poollarında sadece adresini giriyordun havuz sana kazım gücün ile elde ettiğin kadar para gönderiyordu komisyonu olabiliyor her tür havuzun
herneyse onda tek fark -u yazdınya bu user oluyor kullanıcı yani -u twats.cpu -p oluşturduğun işçinin şifresi
                                                                                            nick.işçi      işçinin şifresi
edit account workers kısmından yeni bir işçi oluşturacaksın işçi adı sonra şifre belirleyip işçiyi oluşturuyorsun ve .bat uzantılı dosyaya ekliyorsun bu satırları artık seninkisi ne ise olay böyle.

https://www.sendspace.com/file/yy36g3

indir çıkart başla.bat ı çalıştır.ortam sıcak ise yapmamanı öneririm donanımına zarar verebilirsin.daha fazlasını yapamam Smiley

sendspacedeki scrypt için ve intel hd graphics ile yapılacak şekilde .bat uzantılı dosyaya sağ tıklayıp düzenle diyerek komutları görebilirsin

bunlar yakın zamanda attığım postlar yardımcı olabilirler.
Aksiyon1
Member
**

Activity: 147
Merit: 10

View Profile
February 15, 2015, 02:00:03 PM

Madencilik öldü hocam. Çok geç kaldınız. Maden kazıcıları zarardalar. Kuracağınız sistem elektrik parasını anca çıkartır.
twats
Full Member

Activity: 155

View Profile
February 15, 2015, 02:03:01 PM

o dediğin her kripto para için geçerli değil mesela 4x750ti ile vertcoin kassan yada monero kassan iyi bir gelir elde edersin
Aksiyon1
Member
**

Activity: 147

View Profile
February 15, 2015, 02:04:45 PM

o dediğin her kripto para için geçerli değil mesela 4x750ti ile vertcoin kassan yada monero kassan iyi bir gelir elde edersin

Konuda BTC yazınca bende BTC ile ilgili fikrimi söyledim. Altcoinlerde kar elde etme olasılığınız daha yüksek olur tabi.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
February 15, 2015, 09:52:27 PM

bende miscoin de bir potansiyel görüyorum.
100.000 kazıp kenara koyacağım.
bir yandan da faucet ler den topladığım btc ler ile alıyorum.
2 günde 1045 miscoin birikti.
işlem gördüğü bir market var. 0.0000250 BTC gibi bir rakamdan alınabiliyor şu an.
ilerde çok değerleneceğini düşünüyorum.
tek başına bir ekran kartı ile yapılacak şey bence gelir değil koleksiyon amaçlı
farklı farklı alt coinler kazıp saklamak olmalı Smiley
CarnageTR
Full Member

Activity: 150

View Profile
February 16, 2015, 11:28:05 AM

Bitcoin maddnciliği yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki konuyu bir inceleyip öyle karar verin.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=944602.0

Özet: 1 liralık btc kazanmak için elektrik için 100tl EK ücret ödeyeceksiniz.

Not: altcoinler için geçerli değildir. Ancak günlük kullanımda olduğunuz bilgisayar ile mining yapmak size ciddi performans kaybı yaşatacaktır.
zerog26
Member
**

Activity: 65

View Profile
February 25, 2015, 07:12:21 PM

arkadaslar yukarda yazilanlari yapmama ragmen .bat dosyasina tikliyorum program calismiyor. sadece denicem arkadaslar hic madencilik yapmamistim bu gune kadar bi deneyek bakalim zorluk kacinci seviyede. sistemin win7 intel core i3     yazinlari aynen yaptim ama program baslamio. nedendir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: