Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:27:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ofer spre vanzare 2 btc  (Read 3352 times)
CosminH (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
February 18, 2015, 05:46:30 AM
Last edit: February 18, 2015, 06:06:05 AM by CosminH
 #1

Buna dimineata , dintr-un motiv familiar  Ofer spre vanzare 2 btc la super pretul de 250 euro ( 250 euro amandoi btc - 125 euro per bucata - cred ca puteti face un profit frumusel ) ( am nevoie urgenta ) Accept predare cash in bucuresti ... daca nu se poate platii prin banca ) PM cine este interesat sau e-mail cosminalexandru.magazin@yahoo.com
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715203630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715203630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715203630
Reply with quote  #2

1715203630
Report to moderator
N1CKH0LAS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
February 18, 2015, 11:45:15 PM
 #2

Cumpar eu, cumpar eu ! Platesc in avans, bineinteles ! Dar vreau 10-20 BTC daca se poate, nu doar 2. Tocmai am pus casa la vanzare si cu banii obtinuti vreau sa cumpar BTC, sa-l revand si sa ma imbogatesc rapid !!111111

Oh wait, it's a scam  Smiley
Quote
3: -0 / +16(16)   2015-02-18   0.00000000   Reference   Another paypal scammer, wants to sell bitcoin for paypal at too good to be true prices, will not send first and refused escrow
xetsr 150: -0 / +86(86)   2015-02-18   0.00000000   Reference   Possible scammer. Do not send first! Escrow or you'll most likely get scammed.

E nevoie de mai multa inventivitate, man. Sorry, ti-as fi dat 2/10 pentru incercare: un punct din oficiu si unul pentru incercarea in sine, dar pentru ca ai postat in categoria gresita, scad si punctul ala pe care il acordasem pentru efort si incercare, deci 1/10 aka "bad troll, would not recommend !"

P.S: Se zice "motiv familial", nu familiar. Liar esti tu ! Pentru greseala asta, iti scad si punctul din oficiu, deci 0/10 ! Un prieten zicea mereu "Nah, don't give him 0/10 for trolling, only dead people get that". Asta ca sa-ti dai seama cat de puerila a fost incercarea asta de scam Smiley

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
February 19, 2015, 09:55:52 AM
 #3

Pai vad ca zicea ca primeste cash in Bucuresti. In acest fel cum putea sa pacaleasca? Presupun ca cel care cumpara doreste sa astepte pentru o confirmare.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
February 19, 2015, 01:51:15 PM
 #4

Pai vad ca zicea ca primeste cash in Bucuresti. In acest fel cum putea sa pacaleasca? Presupun ca cel care cumpara doreste sa astepte pentru o confirmare.


Vali, dupa ce ii cumperi sa ma suni, ca ii iau eu de la tine cu 300 daca vrei  Wink
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
February 19, 2015, 02:41:43 PM
 #5

Pai vad ca zicea ca primeste cash in Bucuresti. In acest fel cum putea sa pacaleasca? Presupun ca cel care cumpara doreste sa astepte pentru o confirmare.


Vali, dupa ce ii cumperi sa ma suni, ca ii iau eu de la tine cu 300 daca vrei  Wink
Pai astept sa ma sune ei pe mine nu eu pe ei. Si oricum ii da prea ieftin Smiley)

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
February 19, 2015, 02:58:54 PM
 #6

Luati calde,bune baieeetiiii.....
CosminH (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
February 19, 2015, 04:12:38 PM
 #7

Am sa va raspund la toti , toti vor btc in avans , ceea ce nu se va intampla vreodata in viata asta , pentru ca nu vorbim de o fractie de btc ci de 2 btc cu o valoare aproximativa 500 usd , tocmai de aceea am spus cine ii doreste sa vina face to face la mine acasa sau unde doreste ii transfer imi iau banuti... ca de tepe si ascuns pe internet sunt satul. cine ar da btc in avans? NIMENI.
Drept dovada si astazi ii am la vanzare ... si nu ii ofer in avans cine ii doreste este invitat la mine acasa cand doreste. Tocmai de aceea si atatea reporturi Smiley pentru ca am refuzat pe banda rulanta toti au vrut dar toti au vrut in avans de la mine , si multi nici nu vor prin escrow, asa ca guralivilor _!_
dartanian23
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 10


View Profile
February 19, 2015, 04:39:40 PM
 #8

Am sa va raspund la toti , toti vor btc in avans , ceea ce nu se va intampla vreodata in viata asta , pentru ca nu vorbim de o fractie de btc ci de 2 btc cu o valoare aproximativa 500 usd , tocmai de aceea am spus cine ii doreste sa vina face to face la mine acasa sau unde doreste ii transfer imi iau banuti... ca de tepe si ascuns pe internet sunt satul. cine ar da btc in avans? NIMENI.
Drept dovada si astazi ii am la vanzare ... si nu ii ofer in avans cine ii doreste este invitat la mine acasa cand doreste. Tocmai de aceea si atatea reporturi Smiley pentru ca am refuzat pe banda rulanta toti au vrut dar toti au vrut in avans de la mine , si multi nici nu vor prin escrow, asa ca guralivilor _!_

Ti am trimis mesaj privat azinoapte si nu am primit raspuns. Sunt din Bucuresti.

CosminH (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
February 19, 2015, 08:24:41 PM
 #9

Nu degeaba am lasat id-ul de messenger , daca observii intru o data pe zi aici , ai id-ul meu de messenger pentru restul de detalii
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 20, 2015, 01:09:18 AM
 #10

dintr-un motiv familiar
Eu nu sunt famliar cu motivul tau, nu stiam ca exista un motiv familiar de vanzare BTC. Pana la urma ai tranzactionat cu vreo persoana sau nu?
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
February 20, 2015, 01:49:45 AM
 #11

si multi nici nu vor prin escrow

Tu vrei?

Adibandi
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 345
Merit: 250


View Profile
February 20, 2015, 08:06:17 AM
 #12

Am sa va raspund la toti , toti vor btc in avans , ceea ce nu se va intampla vreodata in viata asta , pentru ca nu vorbim de o fractie de btc ci de 2 btc cu o valoare aproximativa 500 usd , tocmai de aceea am spus cine ii doreste sa vina face to face la mine acasa sau unde doreste ii transfer imi iau banuti... ca de tepe si ascuns pe internet sunt satul. cine ar da btc in avans? NIMENI.
Drept dovada si astazi ii am la vanzare ... si nu ii ofer in avans cine ii doreste este invitat la mine acasa cand doreste. Tocmai de aceea si atatea reporturi Smiley pentru ca am refuzat pe banda rulanta toti au vrut dar toti au vrut in avans de la mine , si multi nici nu vor prin escrow, asa ca guralivilor _!_

Vezi cu semnu ala de la sfarsit ce faci ca o sa-ti intre in fund intr-o zi sau mai rau in cealalta gaura. Asta e un sfat prietenesc
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
February 20, 2015, 08:38:12 AM
 #13

...
si nu ii ofer in avans cine ii doreste este invitat la mine acasa cand doreste.
...
wtf??  Shocked

Pe bune daca am mai pomenit sa te duci la cineva necunoscut in casa sa ii dai bani pe fise. Poate cineva care are gorile inarmate dupa el sa faca asa ceva.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
February 20, 2015, 08:42:41 AM
 #14

...
si nu ii ofer in avans cine ii doreste este invitat la mine acasa cand doreste.
...
wtf??  Shocked

Pe bune daca am mai pomenit sa te duci la cineva necunoscut in casa sa ii dai bani pe fise. Poate cineva care are gorile inarmate dupa el sa faca asa ceva.


Stai ca urmeaza sa ne zica ca sta in zona Ferentari sau Rahova  Cheesy

johastone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
February 20, 2015, 10:17:41 AM
 #15

Mai uitativa si voi dimineata in oglinda.Prea multa prostie si lacomie .
CosminH (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
February 22, 2015, 11:58:26 AM
 #16

Nu stau in rahova ci in cotroceni , asa ca nu va mai cacati pe voi ... sunteti obisnuiti sa cumparati doar fractii de bitcoin asa ca marsh ... sunteti cumparatori toti sunteti cumparatori din vorba aveti 1 btc si gata , daca vreti va fac eu printscreen sa vedeti cum arata 28 btc Wink asa ca ciocu mic si joc de glezne
xx3
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
February 22, 2015, 02:25:49 PM
 #17

Acest thread merita un poll parerea mea.

Varsta lui CosminH Smiley)
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
February 23, 2015, 08:28:00 AM
 #18

Nu stau in rahova ci in cotroceni , asa ca nu va mai cacati pe voi ... sunteti obisnuiti sa cumparati doar fractii de bitcoin asa ca marsh ... sunteti cumparatori toti sunteti cumparatori din vorba aveti 1 btc si gata , daca vreti va fac eu printscreen sa vedeti cum arata 28 btc Wink asa ca ciocu mic si joc de glezne
Wow! Ce tare! Esti intr-adevar un jucator important daca dispui de o asemenea suma!

Totusi, pentru cei care nu lasa ciocul mic, poti sa ne pui printscreen-ul te rog, ca sa fie eliminate orice dubii?

Mersi!

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
February 23, 2015, 08:40:16 AM
 #19

Nu va mai raciti...tastatura.Cred ca si-a rezolvat problema familiara inca de pe 19 februarie.Atunci mi-a raspuns la un mail si mi-a comunicat ca a vandut.Cred ca e ca ala de pe FB care cersea cate un like sa arate la viitorul socru cate are.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!