Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:39:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Biraz hareketlenmek lazım sanki  (Read 24317 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 24, 2015, 06:04:57 PM

Son bir kaç aydır forumda neredeyse hiç hareket yok. Bir iki faucet projesi hariç pek forumda muhabbet dönmez oldu. Ne yapsak ne etsek de şu forumun Türkçe bölümünü canlandırsak ? Ara ara giriyorum bakıyorum var mı bir gelişme diye ama yok tık yok. Bitcoinin fiyatı düşünce millet soğudu mu acep ortamdan ?
1715427588
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715427588
Reply with quote  #2

1715427588
Report to moderator
1715427588
Hero Member
*

Ignore
1715427588
Reply with quote  #2

1715427588
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715427588
Hero Member
*

Ignore
1715427588
Reply with quote  #2

1715427588
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 24, 2015, 06:44:39 PM

Son bir kaç aydır forumda neredeyse hiç hareket yok. Bir iki faucet projesi hariç pek forumda muhabbet dönmez oldu. Ne yapsak ne etsek de şu forumun Türkçe bölümünü canlandırsak ? Ara ara giriyorum bakıyorum var mı bir gelişme diye ama yok tık yok. Bitcoinin fiyatı düşünce millet soğudu mu acep ortamdan ?

Hem o var, hem mining in artik karsiz olmasi, altcoin mezarligina donen ortamda ponzi sistemlerinin de teker teker batmasi neticesinde yine kala kala 3-5 Bitcoine gonul veren buradayiz. 
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 06:55:10 PM

Hem o var, hem mining in artik karsiz olmasi, altcoin mezarligina donen ortamda ponzi sistemlerinin de teker teker batmasi neticesinde yine kala kala 3-5 Bitcoine gonul veren buradayiz. 

Hala bir konuda iddialıyım. Bitcoin bir köşeye itilecek bir teknoloji değil. Bugün bitcoini bırakıp bir köşeye çekilenler zamanı geldiğinde çok pişman olacaklar. Satoshi satoshi de olsa bir köşeden bir şeyler toplamak ileride "iyi ki bırakmamışım" demenizi sağlayacaktır.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 24, 2015, 06:56:22 PM

fiyatta hareket olmayınca forumda da hareket olmuyor. Benide sıkıyor açıkçası forumun bu hali, beklenen ve bi türlü gelmeyen ralli gelmeden forumda da ciddi bir hareket beklemek zor.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 07:00:51 PM

fiyatta hareket olmayınca forumda da hareket olmuyor. Benide sıkıyor açıkçası forumun bu hali, beklenen ve bi türlü gelmeyen ralli gelmeden forumda da ciddi bir hareket beklemek zor.

Bana da bu çok ilginç geliyor, örneğin borsa oynayanlar varsa bilirler bazen bir hisse senedinin %1 fark göstermesi bile 1 hafta süebilir ki biz bitcoinde gün içerisinde %5 'in üzerinde hareket görebiliyoruz. Bir kıymet daha ne kadar hareketli olabilir ki ? Bence sorun zamanında pahalı alıp şimdi pişmanlık duyması insanları soğutan. Hepimiz pahalı aldık ucuza sattık bu bir gerçek. Hala aynı şeyi söylüyorum keşke 10 $ 'a düşse de ciddi alım fırsatı doğsa tekrar.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 24, 2015, 07:05:17 PM

Beni merak etmeyin ben de burdayım Smiley Coinlerin maliyet, fiyat ve ederlerini araştırıyorum. Araştırmam bitince buradan paylaşırım sonra üstüne bol bol konuşuruz Smiley
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2081

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 24, 2015, 07:09:02 PM

Aslında forum çok hareketsiz değil. Belki de ben diğer bölümlerde daha çok moderasyon yapmaya başladığım için bana öyle geliyordur.
Diğer local bölümlere baktığımda büyüme hızı en yüksek alt foruma sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Durgun/görece düşük fiyata bağlı olarak foruma gelen hevesli üye sayısının azaldığı bir gerçek. Kaliteli tartışma olmamasını bilinçli kemik kitleye heyecan getirecek -hem haber hem fiyat olarak- gelişme olmamasına bağlıyorum. Bu ara yeni bir ponzi açıldı, yine bir exchange sitesi hacklendi, yine x sitesi yalan haber yaptı'dan öteye gitmiyor açılan konular.
Aklımda uzun zamandır belli projeler var, ama olgunlaşma aşamasına geçmeden açıklamak istemiyorum. Forumu hareketlendirecek önerileriniz varsa duymak isterim.

Bu arada yeni forum yazılımının da bitmek üzere olduğunu çıkış tarihi vermeden duyurayım. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 07:16:30 PM

Aslında forum çok hareketsiz değil. Belki de ben diğer bölümlerde daha çok moderasyon yapmaya başladığım için bana öyle geliyordur.
Diğer local bölümlere baktığımda büyüme hızı en yüksek alt foruma sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Durgun/görece düşük fiyata bağlı olarak foruma gelen hevesli üye sayısının azaldığı bir gerçek. Kaliteli tartışma olmamasını bilinçli kemik kitleye heyecan getirecek -hem haber hem fiyat olarak- gelişme olmamasına bağlıyorum. Bu ara yeni bir ponzi açıldı, yine bir exchange sitesi hacklendi, yine x sitesi yalan haber yaptı'dan öteye gitmiyor açılan konular.
Aklımda uzun zamandır belli projeler var, ama olgunlaşma aşamasına geçmeden açıklamak istemiyorum. Forumu hareketlendirecek önerileriniz varsa duymak isterim.

Bu arada yeni forum yazılımının da bitmek üzere olduğunu çıkış tarihi vermeden duyurayım. Smiley

Eal heyecanlandırdın bizi yeni forum yazılımından kastın nedir ben olaya fransız kaldım galiba. Bitcointalkmu güncelleniyor ? Yeni bir forum mu açılıyor ?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 24, 2015, 07:21:36 PM

Yilan hikayesine donen forum yazilimi nihayet cikiyor, desenize su smf in kisitlamalarindan ve aciklari yuzunden olusan hackinglerden nihayet kurtulacagiz.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2081

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 24, 2015, 07:22:25 PM

Forum Hakkında
SMF üzerinde birçok eklenti yapıldığı için versiyon yükseltilmiyor. Ancak 1 milyon dolar harcanarak yapılan açık kaynak kodlu yeni forum yazılımı yakında kullanıma sunulacak.

1 senedir tamamen açık kaynak kodlu yeni forum yazılımı üzerinde çalışılıyor. Bittiğinde SMF'in yerini alacak. Tahmini 1 sene süre verilmişti, sonlara gelindi. New forum software bölümünü görmediniz galiba.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 07:26:07 PM

Forum Hakkında
SMF üzerinde birçok eklenti yapıldığı için versiyon yükseltilmiyor. Ancak 1 milyon dolar harcanarak yapılan açık kaynak kodlu yeni forum yazılımı yakında kullanıma sunulacak.

1 senedir tamamen açık kaynak kodlu yeni forum yazılımı üzerinde çalışılıyor. Bittiğinde SMF'in yerini alacak. Tahmini 1 sene süre verilmişti, sonlara gelindi. New forum software bölümünü görmediniz galiba.

İlk defa duyuyor ve görüyorum demek ki gözümden kaçmış umarım geçiş sürecinde aksaklıklar yaşanıp hesaplarımız uçmaz Smiley
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 07:34:55 PM

İlk defa duyuyor ve görüyorum demek ki gözümden kaçmış umarım geçiş sürecinde aksaklıklar yaşanıp hesaplarımız uçmaz Smiley

Ben bile biliyorum aliser çok ayıp Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 07:40:44 PM

Ben bile biliyorum aliser çok ayıp Smiley

Gözümden kaçmış cidden farkında değilim bir ara değişecek dendiğini duydum sadece hepsi o ama hala projenin bir yerlerde devam ettiğinden habersizdim, demekki forumun daha keşfedilmemiş onlarca alt forumu var Smiley
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 07:42:37 PM

Gözümden kaçmış cidden farkında değilim bir ara değişecek dendiğini duydum sadece hepsi o ama hala projenin bir yerlerde devam ettiğinden habersizdim, demekki forumun daha keşfedilmemiş onlarca alt forumu var Smiley

Benim ingilizcem az olduğu için genelde polonyo, filipinler, vietnam vb. ülkelerin alt forumlarına giriyorum. Onları spamlıyorum Smiley Şaka şaka girip bakıyorum ne konuşuyolar diye genelde anlamıyorum ama link vermişlerse tıklayıp bakıyom  Grin
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
February 24, 2015, 07:54:52 PM

Btc de hareket durunca forumda da hareket duruyor,bu bir gerçek.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 08:00:35 PM

Btc de hareket durunca forumda da hareket duruyor,bu bir gerçek.

Aslında bu görüşe eksik olarak katılıyorum. Bence bitcoin de durgunluk olunca sadece ekonomi bölümünde durgunluk oluyor. Diğer bölümlerden haberler aynı oranda devam ediyor. Madencilik bölümü de genelde bulut madencilik varsa ilgi görüyor yoksa ona da ilgi düşüyor. Diğer konular benim bulunduğum 2-3 aylık süre içindeki hızıyla ya da yavaşlığıyla devam ediyor. Ama şu bir gerçek ki bitcoin de fiyat arttıkça bütün konularda bir artış oluyor.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
February 24, 2015, 09:47:49 PM

btc fiyatının düşüşü birçok projeyi durdurdu yada iptal etti. Sonuçta dediğiniz gibi bitcoin düştü, insanlar soğudu

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 09:50:17 PM

btc fiyatının düşüşü birçok projeyi durdurdu yada iptal etti. Sonuçta dediğiniz gibi bitcoin düştü, insanlar soğudu

İşte bu soğuma beni şaşırtıyor, neden soğuyorsun ki, altın düştüğünde, borsa düştüğünde ya da dolar düştüğünde neden soğumuyorsun da bitcoin düşünce soğuyorsun ?
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 09:52:37 PM

İşte bu soğuma beni şaşırtıyor, neden soğuyorsun ki, altın düştüğünde, borsa düştüğünde ya da dolar düştüğünde neden soğumuyorsun da bitcoin düşünce soğuyorsun ?

Çoğumuz öncelikle buraya para kazanabilmek umuduyla geliyoruz. Sonra bakıyoruz ki ne madencilikle ne de faucetlerle bu iş olmuyor bir de üstüne bitcoin değer kaybedince davaya inanç yoksa ilgide gidiyor Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 10:03:27 PM

Çoğumuz öncelikle buraya para kazanabilmek umuduyla geliyoruz. Sonra bakıyoruz ki ne madencilikle ne de faucetlerle bu iş olmuyor bir de üstüne bitcoin değer kaybedince davaya inanç yoksa ilgide gidiyor Smiley

E sorun da burada başlıyor zaten millet bitcoini 5 lira yatırıp 50.000 lira ile çıkabileceği bir araç olarak görüyor. öyleydi vakti zamanında ama artık bitti o hikaye, bundan sonra bir ödeme aracı olarak görüp ona göre değer vermek lazım. Bitcoindeki geleceği görebilmek çok önemli.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: