Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:42:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: yurt dışından uygun fiyata Cpu Kiralamak  (Read 2190 times)
mertcan21 (OP)
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
March 07, 2015, 02:27:15 PM

başlıktada belirttiğim gibi  iş istasyonu yada sunucu kiralamasi yapilabiliyormu

yapılıyorsa kullandıgınız veya tavsiye edebileceğiniz kolay şekilde kontrol edebileceğim böyle hizmet sunan  kurum kuruluşlar varmi

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
March 07, 2015, 03:15:54 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=892761.0
2 ay boyunca geçerli 300$ kredi veriyor onunla deneme amaçlı alabilir ve linux, windows kurabilirsiniz.
Denemeden çıkmak için sağ üstte upgrade olması lazım oradan yapabilirsiniz.
Upgrade yapmadığınız sürece kartınızdan birşey eksilmez sadece deneme sürecini başlattığınızda 5TL gibi bir çekim yapılır birkaç gün sonra iade edilir. (Böyle hatırlıyorum)
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 07, 2015, 03:59:39 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=892761.0
2 ay boyunca geçerli 300$ kredi veriyor onunla deneme amaçlı alabilir ve linux, windows kurabilirsiniz.
Denemeden çıkmak için sağ üstte upgrade olması lazım oradan yapabilirsiniz.
Upgrade yapmadığınız sürece kartınızdan birşey eksilmez sadece deneme sürecini başlattığınızda 5TL gibi bir çekim yapılır birkaç gün sonra iade edilir. (Böyle hatırlıyorum)

cpu mining yaptırırlarmı sizce bana burda peki Smiley
lorylore
Legendary
*

Merit: 1002

View Profile
March 07, 2015, 04:09:10 PM

Bir ara sitelerinde "cryptocurrency mining not allowed" yazısını gördüğümü hatırlıyorum.
Para verip mining yapsanız işlemcileri kullandığınız için fatura yüksek gelir (miningden kazandığınızdan çok daha fazlasını ödersiniz) ve yakın zamanda hesabınız askıya alınır.
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 07, 2015, 04:15:41 PM

Bir ara sitelerinde "cryptocurrency mining not allowed" yazısını gördüğümü hatırlıyorum.
Para verip mining yapsanız işlemcileri kullandığınız için fatura yüksek gelir (miningden kazandığınızdan çok daha fazlasını ödersiniz) ve yakın zamanda hesabınız askıya alınır.

3 tane kredi kartımı denedim onay alamadım zaten ne hikmetse çözemedim Smiley

ben cpu mining e yatırım yapmayı planlıyorum  varmi acaba yapan hiç forumlarda

emrebey
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
March 07, 2015, 08:24:41 PM

para verip CPU mining yapmak cok cok nadir durumlar haricinde zarar getirir, baska bir is icin ariyorsaniz digitalocean.com oneririm.
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 08, 2015, 07:57:24 AM

para verip CPU mining yapmak cok cok nadir durumlar haricinde zarar getirir, baska bir is icin ariyorsaniz digitalocean.com oneririm.

sizin öneriniz nedir peki cihaz alip mi çaliştirmak gerekir  çünkü ben cpu mining e ufakta olsa bi yatırım yapmayı planlıyorum
olcaytu2005
Legendary
*

Merit: 1024

View Profile
March 08, 2015, 08:03:55 AM

sizin öneriniz nedir peki cihaz alip mi çaliştirmak gerekir  çünkü ben cpu mining e ufakta olsa bi yatırım yapmayı planlıyorum

İleride bitcoinin 1000 doları geçeceğini düşünüyorsan cihazları şimdi ucuzken al depoya at, aylık bakımlarını yap, bitcoin 1000 dolar olunca çalıştır. Mantıklı bence Smiley
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 08, 2015, 08:20:56 AM

İleride bitcoinin 1000 doları geçeceğini düşünüyorsan cihazları şimdi ucuzken al depoya at, aylık bakımlarını yap, bitcoin 1000 dolar olunca çalıştır. Mantıklı bence Smiley

Smiley yanliz ben daha cok cpu  mining düşünüyodum siz asic cihazlardan bahsediyorsunuz sanırım Smiley
olcaytu2005
Legendary
*

Merit: 1024

View Profile
March 08, 2015, 08:58:23 AM

Cpu mininge yatırımı anlayamadım. Şu anda en son nesil işlemciyi yada ekran kartını alsan bile seneye değerini %50 civarında kaybedecek. Ayda bir yeni ürünler sunulan teknolojiye ufakta olsa yatırım yapılmaz. Ayrıca CPU ile sadece altcoinlerden birini kazarsan birşeyler elde edebilirsin oda sadece cpu,gpu ile kazılan bir coin olması lazım. Geçen çakır duyurusunu yapmıştı SUPcoin böyle bir coindi. İllede madencilik yapmak istiyorum diyorsan altcoin piyasasını takip et ve cpu/gpu ile kazılan coin geldiğinde sürüye dahil ol Smiley Bunun için yatırıma gerek yok elindeki cpu/gpu neyse onunla gir ve madenciliğin tadını çıkar. Bundan çok bir kazanç bekleme.
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 08, 2015, 09:24:34 AM

sizin öneriniz nedir peki cihaz alip mi çaliştirmak gerekir  çünkü ben cpu mining e ufakta olsa bi yatırım yapmayı planlıyorum

Cpu mininge yatırımı anlayamadım. Şu anda en son nesil işlemciyi yada ekran kartını alsan bile seneye değerini %50 civarında kaybedecek. Ayda bir yeni ürünler sunulan teknolojiye ufakta olsa yatırım yapılmaz. Ayrıca CPU ile sadece altcoinlerden birini kazarsan birşeyler elde edebilirsin oda sadece cpu,gpu ile kazılan bir coin olması lazım. Geçen çakır duyurusunu yapmıştı SUPcoin böyle bir coindi. İllede madencilik yapmak istiyorum diyorsan altcoin piyasasını takip et ve cpu/gpu ile kazılan coin geldiğinde sürüye dahil ol Smiley Bunun için yatırıma gerek yok elindeki cpu/gpu neyse onunla gir ve madenciliğin tadını çıkar. Bundan çok bir kazanç bekleme.

cpu  ve gpu nun  farklı oldugunu zaten biliyorum tekrar hatirlatma için teşekkür ederim Smiley

ben kuvvetli işlemcisi olan pc ler veya iş istasyonları toplayıp minergate calistirmayi düşündüm sadece  takip ediyorum adamin 70k
h/s gücü var  bytecoin mining yapiyo  sizce kar getirmese böyle bi iş e yatırım yaparmiydi he ben demiyorum haftada 10k dolar cebime koyayim Smiley  hiç bilmediğimiz bi iş e ufak yatırımlarla başlayıp yatırımı desteklemek ( işlemci almak )  bence daha mantıklı   zaten şuanda faal olarak çalişan bir turizm acentam var otobüs ve ucak bileti satiyorum  yani demek istedigim 10k tl yi cpu lara gömeyim  gelir bekliyim diye bi derdim yok  Smiley  

bakın mesela adam 79k hs gücü var 24 saatte 3.1m bytecoin kaziyor  buda bu günkü kurla 0.11  btc yapiyor
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 08, 2015, 09:28:13 AM

yüksek hash gücüne sahip hesaplar genelde bot kullanan hesaplar oluyor kimsenin o kadar parayı cpu ya gömdüğünü düşünmüyorum açıkçası , bunun tartışması sanırım xmr başlığı altında yapılmıştı.
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 08, 2015, 09:34:16 AM

yüksek hash gücüne sahip hesaplar genelde bot kullanan hesaplar oluyor kimsenin o kadar parayı cpu ya gömdüğünü düşünmüyorum açıkçası , bunun tartışması sanırım xmr başlığı altında yapılmıştı.

yanı muhakkak  ama gömmüşte olabilir  bunu bilemeyiz adamin yanına gidip oturmadıgımız müddetçe Smiley

yukarıda söylediğim 79k h/s ile ayda 4.1 btc kazıyor  bytecoin exchance ederek

asıc farm oluyada cpu farm mı olmayacak   bana göre olabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: