Bitcoin Forum
June 26, 2024, 12:25:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinler, exhange siteleri musluklar, forumda tip dağıtanlar.  (Read 1671 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
March 10, 2015, 02:43:38 PM

Merhabalar,
exchangeler de belli bir limitin altında alım satım yapamıyorsunuz örneğin bir exchange de elinizdeki bir altcoin satacaksanız yaptığınız işlemin hacim olarak 0.0001 BTC den fazla olması gerekiyor. bu yazıyor bir yerlerde hatta verdiğimiz deposit adreslerini direk mining için kullanmayınız diyorlar.

merak ettiğim şey ise şu, bu exchangelerin verdiği deposit adreslerine tip gönderilebiliyor mu? minimum deposit miktarları nedir?
örneğin hedefaucet.com da 75 satoshiyi almak için cryptsy hesabımdaki deposit adresini kullanabilir miyim?

blockchain.info yu söylemeyin orayı biliyorum ve BTC için sadece.

misal fractal coin için bir şu an bir online wallet yok.
www.fractalchain.info yu kapatmışlar. ben cryptsy nin deposit adresine misal 0.000100 FRAC  tip alabilir miyim?

bu soruyu 50 alt coin için loop a soktuğumu düşünün birde.

tam olarak aradığım şey şu diyebilirim:
misal 50 alt coin için deposit adreslerini faucetlerde kullanabileceğim exchange sitesi arıyorum.
tek merkezden takip edebileceğim böylece.
böyle bir şey mümkün mü?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 10, 2015, 03:03:26 PM

Exchange sitelerinin adreslerini elbette cüzdan olarak kullanabilirsin. Bunun için bir engel yok. Sadece önerilmeyen bir durum.
 Her coin için sitenin belirlediği minimum depozit oranı vardır. Bu bilgi sitenin depozit bölümünde yazar. Her site farklı minimum belirleyebilir. Bu minimum değerin altında gönderirsen site bunu bahşiş olarak kabul edip hesabına yansıtmayabilir. Btcturk bu şekilde bahşiş gibi kabul ediyor. Bter ise minimum tutarın altında yatırılan miktarları biriktirip minimum tutara ulaşınca sana kullandırıyor .
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
March 10, 2015, 03:35:15 PM

Merhabalar,
exchangeler de belli bir limitin altında alım satım yapamıyorsunuz örneğin bir exchange de elinizdeki bir altcoin satacaksanız yaptığınız işlemin hacim olarak 0.0001 BTC den fazla olması gerekiyor. bu yazıyor bir yerlerde hatta verdiğimiz deposit adreslerini direk mining için kullanmayınız diyorlar.

merak ettiğim şey ise şu, bu exchangelerin verdiği deposit adreslerine tip gönderilebiliyor mu? minimum deposit miktarları nedir?
örneğin hedefaucet.com da 75 satoshiyi almak için cryptsy hesabımdaki deposit adresini kullanabilir miyim?

blockchain.info yu söylemeyin orayı biliyorum ve BTC için sadece.

misal fractal coin için bir şu an bir online wallet yok.
www.fractalchain.info yu kapatmışlar. ben cryptsy nin deposit adresine misal 0.000100 FRAC  tip alabilir miyim?

bu soruyu 50 alt coin için loop a soktuğumu düşünün birde.

tam olarak aradığım şey şu diyebilirim:
misal 50 alt coin için deposit adreslerini faucetlerde kullanabileceğim exchange sitesi arıyorum.
tek merkezden takip edebileceğim böylece.
böyle bir şey mümkün mü?

1 yıl öncesine gittim bir an Smiley
bir çok altcoin faucet'i takip edip 3-4 farklı exchange'deki adreslere yolluyor 3-5 satoshi kazanmaya çalışıyordum.
krispi (cryptsy), coinedup(kapandı) ve mintpal'(kapandı)i çok kullandım. sorun çıkartmıyorlar genelde.
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
March 10, 2015, 04:13:46 PM

deposit adresin değişmediği sürece sıkıntı yok. bu siteler ufak sat lardan kaçarlar çünkü o paracığı harcayamazlar. ana coldwalletlarına gönderemezler. altcoinler içinde geçerli. 0,5 DOGE attın kalır orda. ben mintpaldeyken btc deposit adresimi bi takip etmiştim de. nerelere nerelere gönderiyorlar kafam almadı.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: