Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:53:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk Romania. Hai sa facem o schimbare.  (Read 5804 times)
vasileNou (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
March 19, 2015, 03:01:31 PM
Last edit: March 19, 2015, 04:51:56 PM by vasileNou
 #1

nu ca era cine stie ce activitate pe forumul mioritic, dar acum chiar ca s-a dus pe pula de tot. eu zic sa facem o schimbare.

Schimbare #1: Sa schimbam conducerea, fara suparare Cyrus (Virusache), multumim ca ai adus forumul in starea asta dar eu personal cred ca tu nu esti capabil si nici nu ai suficient support din partea celorlalti membrii sa continui in funtia asta.


https://i.imgur.com/HI1bQ9i.png
https://i.imgur.com/KbsiqY7.png

Schimbare #2:...

ps: daca nu ai coaie sa o spui direct in fata, asa cum nu am eu, poti oricand sa faci un cont nou.
1714874010
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714874010

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714874010
Reply with quote  #2

1714874010
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714874010
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714874010

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714874010
Reply with quote  #2

1714874010
Report to moderator
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
March 19, 2015, 03:57:27 PM
 #2

treci pe mumble https://bitcointalk.org/index.php?topic=934244.0
vasileNou (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
March 19, 2015, 04:10:27 PM
 #3


da-mi un motiv serios pentru care sa o fac, vad ca esti membru de ceva timp pe forumul asta, nu crezi ca ar fi necesara o schimbare?
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 19, 2015, 04:13:06 PM
Last edit: March 19, 2015, 07:40:38 PM by Mikez
 #4

1.Daca am reusi sa facem forumul mai activ cred ca direct sau indirect am beneficia cu totii(mai multa informatie, mai mult cumparatori/vanzatori in Market, etc). Dar asta e ceva ce tine de fiecare in parte.
Pana la urma, aceasta e cea mai importanta comunitate de acest fel de la noi.
2. Poate o mica restructurare? Subforumuri vechi care nu sunt folosite sa fie contopite/sterse si create altele noi care ar putea stimula useri noi.

Cam asta e ceea ce as vedea eu, in rest mie-mi place aici Smiley.

treci pe mumble
Se vorbea despre forum. Ramai pe topic te rog.


Edit: Partea despre Cyrus a fost completata ulterior deci asta era schimbarea lui Vasile Cheesy. Fail.

im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
March 19, 2015, 04:22:23 PM
 #5


da-mi un motiv serios pentru care sa o fac, vad ca esti membru de ceva timp pe forumul asta, nu crezi ca ar fi necesara o schimbare?

exista schimbari facute . trebuie doar sa vrei sa le faci si tu.

ps : sunt pe topic.
vasileNou (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
March 19, 2015, 04:32:52 PM
 #6


da-mi un motiv serios pentru care sa o fac, vad ca esti membru de ceva timp pe forumul asta, nu crezi ca ar fi necesara o schimbare?

exista schimbari facute . trebuie doar sa vrei sa le faci si tu.

ps : sunt pe topic.



cate persoane sunt acolo pe mumble? ce subiecte se discuta, de ce se discuta acolo si nu se discuta aici?
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
March 19, 2015, 05:16:16 PM
 #7

ca sa afli ce se discuta te rog sa urmezi pasii clar eplicati deja .

daca incerc sa vorbesc cu monitorul aici pe forum , nu obtin nici un rezultat . pe cand pe mumble nu am nevoie sa tastez si mi se raspunde inapoi.

aici e cu tastare acolo e cu voce ... forumul ca unealta face altceva fata de mumble ca unealta.
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
March 19, 2015, 05:42:50 PM
 #8


da-mi un motiv serios pentru care sa o fac, vad ca esti membru de ceva timp pe forumul asta, nu crezi ca ar fi necesara o schimbare?

exista schimbari facute . trebuie doar sa vrei sa le faci si tu.

ps : sunt pe topic.



cate persoane sunt acolo pe mumble? ce subiecte se discuta, de ce se discuta acolo si nu se discuta aici?
Intre 5 si 15. Acum doua seri a venit pe la noi CEO-ul de la MobilPay. Poate o sa vina in curand si un reporter de la Adevarul. Avem si cei care stau constant si lucreaza in domeniu, oferim discutii de securitate, promovare, development, stiri, etc.
icet208
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 500


View Profile
March 19, 2015, 06:34:07 PM
Last edit: March 19, 2015, 07:00:01 PM by icet208
 #9

wtf...OP vorbesti serios?? Cyrus e perfect capabil de conducerea acestui forum. Doar pentru simplu fapt ca nu ti-a sters acest topic a dat deja dovada de conducere buna zic eu. Dar pentru faptul k esti atat de patetic incat sa iti faci un cont nou ca sa iti exprimi parerea...eu cu siguranta ti-as fi sters topicul demult in locul lui Cyrus
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
March 19, 2015, 07:08:04 PM
 #10

Specific romanesc...suntem o comunitate atat de mare cu personalitati atat de importante in domeniu incat avem nevoie de vreo 10 forumuri, 20 grupuri de discutii pe skype,mumble,irc, etc, cateva zeci de fundatii si asociatii care sa ne cuprinda pe toti, si unde am putea avea fiecare cate un post de sef (si macar un membru care sa ne zica: "sa trati sefu" Smiley.

Draga VasileNou ("castratul"-cum bine recunosti) erai demn de luat in seama si demonstrai ca esti "profi" daca foloseai id-ul de VasileVechi, si veneai cu argumente clare, in favoarea demersului tau, si cu propuneri concrete in ceea ce priveste imbunatatirea activitatii de pe forum.

Ca sa iti sustii demersul ar trebui sa ne informezi si pe noi, ceilalti membri (pulimea) care sunt acuzatiile grave pe care i le aduci lui Cyrus, si de ce anume se face el vinovat? Ce prejudicii a adus comunitatii bitcoin RO?
Care este contributia ta personala pe acest forum? Cate postari, materiale sau dezbateri serioase ai initiat? Pe cati dintre membrii noi i-ai luminat cu stiinta ta? Ceva argumente care sa ne arate de ce e rau cu Cyrus si ar fi mai bine cu tine sau cu cine zici tu...

Daca vrei sa faci o schimbare (neargumentata) doar de dragul schimbarii, iti propun sa iti schimbi intai ciorapii...cu limbajul pe care l-ai etalat nu cred ca faci un serviciu comunitatii si nici nu cred ca vei atrage noi membri.

S-auzim de bine!
Mikez
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 508
Merit: 500



View Profile
March 19, 2015, 07:31:16 PM
 #11

Deci asta urmarea Vasile asta vechi. Pentru cine nu a vazut postarea lui in forma initiala, prima data nu pomenise ceva de Cyrus. Eu mai sus i-am raspuns la obiect.

ps: daca nu ai coaie sa o spui direct in fata, asa cum nu am eu, poti oricand sa faci un cont nou.
Pai sa raspunda la ce? Vad ca e destul de diplomat incat sa te lase sa aberezi linistit.

explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
March 19, 2015, 07:45:12 PM
 #12

Deci asta urmarea Vasile asta vechi. Pentru cine nu a vazut postarea lui in forma initiala, prima data nu pomenise ceva de Cyrus. Eu mai sus i-am raspuns la obiect.

ps: daca nu ai coaie sa o spui direct in fata, asa cum nu am eu, poti oricand sa faci un cont nou.
Pai sa raspunda la ce? Vad ca e destul de diplomat incat sa te lase sa aberezi linistit.

Pai Vasile asta cred ca a confundat forumul, o crede ca e un forum de homosexuali daca se gandeste ca un "castrat" ca el (cum recunoaste singur), e in masura sa fie liderul  Wink
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
March 19, 2015, 07:57:14 PM
 #13

Ce-miplace mie de unul care intra undeva si vrea sa fie direct sef.
Ai intrat aici ai 3 postari(cred ca toate in topicu' asta) si deja nu-ti mai place moderatorul.
Asta daca nu esti vreo clona la un user mai vechi si nu ai  ''coaie sa o spui direct in fata''
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
March 19, 2015, 08:00:36 PM
 #14

Specific romanesc...suntem o comunitate atat de mare cu personalitati atat de importante in domeniu incat avem nevoie de vreo 10 forumuri, 20 grupuri de discutii pe skype,mumble,irc, etc,
Nu toti oamenii folosesc aceleasi tehnologii si nu in acelasi scop ca tine. Lasa-i sa se organizeze in ce fel vor ei. Unii prefera voce, altii text, altii forum si unii isi suna prietenii.
explorer17
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 237
Merit: 100


View Profile
March 19, 2015, 08:24:44 PM
 #15

Specific romanesc...suntem o comunitate atat de mare cu personalitati atat de importante in domeniu incat avem nevoie de vreo 10 forumuri, 20 grupuri de discutii pe skype,mumble,irc, etc,
Nu toti oamenii folosesc aceleasi tehnologii si nu in acelasi scop ca tine. Lasa-i sa se organizeze in ce fel vor ei. Unii prefera voce, altii text, altii forum si unii isi suna prietenii.

Sunt de acord cu tine in ce priveste tehnologiile folosite, grupurile bazate pe prietenii,pe afinitati,pe interese comune,zone geografice, etc. (nu asta am vrut sa spun) dar consider ca dincolo de aceste grupuri, aici pe forum ar trebui sa fim mai uniti indiferent carui grup apartinem, sa incercam sa avem o abordare mai serioasa a problemelor, sa incercam sa facem schimb de informatii relevante, eventual sa dezvoltam proiecte comune....si nu in ultimul rand sa ne respectam mai mult.

Nu cred ca aceste lucruri tin de o singura persoana (Cyrus) ci ele tin de fiecare dintre noi, si de disponibilitatea fiecaruia de a participa activ la aceasta comunitate.In fond toti avem un interes comun (BTC to the moon  Wink ) or ca sa ajungem acolo, o mana de oameni cati suntem, ar trebui sa colaboram mai mult....dupa ce ajungem toti milionari putem sa incepem scandalul sa ne impartim insulele exotice  Smiley
MarkMJ
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 500


one for one and 1 2 3


View Profile
April 16, 2015, 10:06:42 AM
 #16

Esti primul care a venit cu ideia asta?
Si cine plm sa intre la conducere?
Tu sau un alt cunoscut tie!
Eu zic sa mai lasam asa o perioada.

I'm RED and that's GOOD, i will never be GREEN and that's not BAD! there's no one i'd rather be than me.
DEV for cryptocurrency but I HATE forks
spetsnaz99
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
June 06, 2015, 12:04:27 PM
 #17


da-mi un motiv serios pentru care sa o fac, vad ca esti membru de ceva timp pe forumul asta, nu crezi ca ar fi necesara o schimbare?

exista schimbari facute . trebuie doar sa vrei sa le faci si tu.

ps : sunt pe topic.



cate persoane sunt acolo pe mumble? ce subiecte se discuta, de ce se discuta acolo si nu se discuta aici?
Pai tu dai cu piatra inainte de a cunoaste cum sta treaba? Fa investigatii inainte,vezi care-i situatia si dupa o faci pe desteptul pe aici sau prin alte parti ..
spetsnaz99
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
June 06, 2015, 12:06:43 PM
 #18

wtf...OP vorbesti serios?? Cyrus e perfect capabil de conducerea acestui forum. Doar pentru simplu fapt ca nu ti-a sters acest topic a dat deja dovada de conducere buna zic eu. Dar pentru faptul k esti atat de patetic incat sa iti faci un cont nou ca sa iti exprimi parerea...eu cu siguranta ti-as fi sters topicul demult in locul lui Cyrus
SUBSCRIU !!!
spetsnaz99
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
June 06, 2015, 12:14:07 PM
 #19

nu ca era cine stie ce activitate pe forumul mioritic, dar acum chiar ca s-a dus pe pula de tot. eu zic sa facem o schimbare.

Schimbare #1: Sa schimbam conducerea, fara suparare Cyrus (Virusache), multumim ca ai adus forumul in starea asta dar eu personal cred ca tu nu esti capabil si nici nu ai suficient support din partea celorlalti membrii sa continui in funtia asta.


https://i.imgur.com/HI1bQ9i.png
https://i.imgur.com/KbsiqY7.png

Schimbare #2:...

ps: daca nu ai coaie sa o spui direct in fata, asa cum nu am eu, poti oricand sa faci un cont nou.
  " Vasile nou" , eu propun sa te punem pe tine in locul lui Cyrus, da cu o singura conditie , sa ne dezvalui si noua adevarata da identitate , zic eu..
Si inca ceva ca tot i-ai dezvaluit identitatea pe fb , ii dau si eu o invitatie ca mi-ar placea sa-l am ca si prieten, omul e super ok .
dragoshs
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile WWW
July 01, 2015, 01:15:55 AM
 #20


Name:   vasileNou
Posts:   3
Activity:   3
Position:   Newbie
Date Registered:   19 March 2015, 14:48:57
Last Active:   20 March 2015, 01:15:43

Seeerios, la o zi dupa inregistrare ai deja " probleme" cu adminul  Smiley
cat de prost sa fi
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!