Bitcoin Forum
July 26, 2021, 06:13:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 [2] 3 »
21  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Borsa Tokenleri Kendi Ağlarına Geçiyor on: February 15, 2020, 09:01:17 PM
Bildiğiniz gibi Ethereum yol geçen hanı. Bugünün büyük coin'lerinin çoğu ve hatta Ethereum'un rakiplerinin bir kısmı başlangıçta ETH tokeniydi. Gelişim süreci devam ederken bu yönteme başvurulduğunu sıklıkla görüyoruz.
Bu konuda en son ilginç adımı Binance atmış ve BNB tokeni, Binance Coin olarak güncellemşti.

Bugünlerde Binance kadar olmasa da piyasa da bir takım etkiye sahip Okex, Huobi ve Gate.io'da mainnet hazırlığı yapıyor.

Quote
Görselde gördüğünüz üzere yakın zamanda 3 borsa da kendi ağını kuracak. Sizce iyi tepkiler gelir mi?

Okek'in LEO'su ve Huobi'nin HT'sini şahsen biliyordum ama Gate.io'yu hiç duymamıştım.
Sadece coin olarak bakmamak lazım güzel fikirlerde var projelerinde. Örneğin Okex'in ağının DeFi içi kullanılacağını beyan ediyor.
Ben şahsen HT'den epey umutluyum. Ama bekleyip göreceğiz birlikte.
22  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 2020'nin Yeni Fikirleri Piyasaya Girişe Hazırlanıyor. on: February 15, 2020, 08:54:09 PM
Bildiğiniz üzere kripto para piyasasında ardı ardına yeni girişimler görüyoruz. Resmen bitmek bilmiyor.
ICO, ITO, STO ve en son IEO ile piyasaya giren projeler hep rağbet gördü. Pek çok proje milyonlarca dolarlık paralar topladılar.
Bazen iyi bir projeye baştan girmek avantaj iken bazen de sorun olabiliyor. Doğruyu arayıp bulmak adına 2020'nin en iyiler olabilecek projeler listesini buldum. Sadece yeni projeler olarak bakmayın bazısı güncelleme ve geliştirmeleri içeriyor.

Örneğin Ethereum 2.0!

Geri kalanlar

Quote
23  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hedera Hashgraph'ın Yükselişinin Ardında Google mı Var? on: February 12, 2020, 09:17:29 AM
Bir çoğunuzun görebildiği gibi, dün başlayan yükseliş bugün 2.5X'i geçti.
Bunun arkasında piyasanın genel olumlu havasının yanı sıra bugün öğrendiğim üzere Google Cloud ile işbirliği olabilir.


Dün Google Cloud şöyle bir paylaşım yapmış;

Quote
Working with Hedera Hashgraph to support the next generation of distributed ledger technology

Distributed ledger technology (DLT) developers continue to present exciting opportunities for the expansion of the digital economy. DLT can increase security and decrease the friction and costs associated with the secure exchange of information, from family photos to international remittances. While many recent DLT advancements have occurred primarily on top of public and permissionless DLTs such as Ethereum and Bitcoin, the challenge of delivering fast and inexpensive transactions with finality has slowed the rate of DLT adoption by large enterprises that require the ability to process thousands of transactions per second.

...

Bu arada bu Google Cloud'un ilk blockchain projesi ortaklığı değil. Daha önce de Chainlink ile benzer bir çalışma başlatmışlardı.

Ortaklığın detayları burada: https://cloud.google.com/blog/products/gcp/working-with-hedera-hashgraph-to-support-the-next-generation-of-distributed-ledger-technology
24  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Defi İçin Kilitlenen Toplam Değer 1 Milyar Dolar'ı Geçti on: February 07, 2020, 08:35:38 PM
DeFi konusuna çok önem veriyorum. Aslında sadece bende değil, bütün piyasada bir DeFi konusu aldı yürüdü gidiyor.

Bu konuda daha önce açtığım başlıklar :
DeFi İçin Kitlenen Ethereum Miktarı, Toplam ETH Miktarının %3'ünü Aştı!
Ocak Ayında Gelişim Aktivitesine Göre DeFi Projeleri

---

O zaman gelelim bugünkü konumuza DeFi'ye önem veren herkesin defipulse'ı takip etmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda benim takip ettiğim G.crypto'da bu konuda çok detaylı ve güzel veriler paylaşıyor zaman zaman.

Malum son günlerdeki olumlu havanın sonucu olarak ETH fiyatıda yeşillere büründü. Bunun sonucunda DeFi için kilitlenen ETH havuzlarının büyüklüğü gün geçtikçe arttı ve 1 milyar $'ı aştı.

Aşağıdaki grafikten gördüğünüz üzere her geçen gün içerideki miktar artıyor. (Bunda ETH fiyatının yükseliş trendininde payı büyük)
Quote
NOT: Görsel defipulse'dan alınmıştır.

Bu görselde de DeFi projelerinin market değerlerini göreceksiniz.
İlk 3 sırada Maker DAO, Synthetix ve Compound var.
Quote

DeFi konusunda gelişim devam ediyor ve insanlar bu konuda bilinçlenmeye devam ediyor. Bence bu konuya forum olarak da daha fazla hassasiyet göstermeliyiz. Özellikle bu konunun ETH fiyatına pozitif etki bırakacağından eminim.
25  Local / Servisler / Bittrex'den Sigorta Hamlesi on: January 30, 2020, 01:16:08 PM
Malum kripto para borsalarının hacklenmeleri her zaman piyasa açısından sorun teşkil etmiştir.
Mt. Gox büyük ihtimalle en büyük kriz olsa da sonra Bancor, Coinbene, Cryptopia ve Binance dahil pek çok borsadan bir şekilde kripto paraların çalındığı biliniyor. En son çok ciddi miktarda Ethereum'da çalındığını hatırlıyoruz.

Bittrex bu konuda müşterini biraz olsun rahatlatacak bir adım attı.

Quote

ABD menşeili Bittrex, platformun soğuk cüzdanlarını İngiliz bir firma olan Lloyd'a 300 milyon $ değerinde sigorta yaptırdı. Böylece gelecekte Bittrex'de meydana gelebilecek herhangi bir sorun olursa 300 milyon $'a kadar sigorta firması telafi edecek. Böylece müşterilerin fonları korunmuş olacak.

Bence yapılması gereken ve geç kalınmış bir hamle. Bittrex zaten her zaman güvenilir gelmiştir bana, bu hamlesiyle bir kez daha pozitif düşündürdü.

Kaynak : https://medium.com/bittrex/bittrex-inc-secures-300-million-in-digital-asset-insurance-to-enhance-protection-16fff23a98d1
26  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance IEO'larında Şubat Ayında Gerçekleşecek Token Dağıtımları *Mart Geldi!* on: January 27, 2020, 06:43:34 PM
Biliyorsunuz ki Binance IEO'ları hep yüksek salınım rakamlarına sahip ve daha önce Binance IEO'larındaki Dolaşımdaki ve Dolaşıma Çıkacak Token Oranları diye açtığım başlıkta sizlere bu konuyla ilgili bir takım bilgiler aktarmıştım.

IEO'su Binance tarafından yapılan tüm projelerin tek ortak yanı, yüksek token supply ve büyük kısmının henüz kilidinin açılmamış olmasıydı. Bir çoğunda dolaşımdaki token sayısı yarıdan az durumdaydı.

Şubat ayında, Binance IEO'larından piyasaya çıkan projelerde token salınımı nasıl olacak buyrun birlikte bir bakalım;

Quote
Kaynaklar görselde zaten yer aldığı için tekrar belirtmek istemedim.
Bu konuda bilgisi olanlar ekleme yapacaktır. Band, Perlin, Troy ve Wink'deki oranlar fena yalnız. Üstelik en büyük token supply BTT'de iken dağılımının daha geniş olması sebebiyle sanırım yüzdesel olarak düşük.
27  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ocak Ayında Gelişim Aktivitesine Göre DeFi Projeleri on: January 27, 2020, 09:26:08 AM
Quote

Kullanıcıların tercihlerine yön verecek şekilde DeFi alanında çalışan projelerin GitHub üzerindeki aktiviteleri baz alınarak bu grafik hazırlanmış. Bir çoğumuz bu anlamda Maker DAO, Compund ve Kyber'ı biliyorduk örneğin. Ama Augur, Metamask, Bancor başta olmak üzere pek çok projeden benim haberim yoktu en azından. Augur'daki aktivite de sanırım kayda değer. Gelecek için fikir verebilir. Özellikle Augur ve Melon'u izlemek lazım sanırım. Maker zaten epey yol aldı.

Kaynak: santiment.net ve cryptorank.io
28  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Maker DAO ve DAI Hakkında Bilgiler. on: January 27, 2020, 09:18:32 AM
DeFi artık piyasanın olmazsa olmazı konumunda ve ne kadar ileri gideceği büyük önem arz ediyor. Açıkçası kendimi bu alanda geliştirmek için elimden geleni yapıyorum.
Şimdi sizlere günümüz koşullarındaki en önemli DeFi projesiyle ilgili bir kaç kilit bilgi vermek istiyorum.

Aldığım bu bilgilerin kaynağı; santiment.net öncelikle bunu belirteyim.
Aldığım bu kaynağın slaytlarını doğrudan linkle veremiyorum çünkü Java eklentisi gibi bir şeyle çalışıyor ve link sunmuyor.

DAI düşünüldüğü gibi bir stable coin değil!

Görselde de değinildiği gibi DAI tam bir stable coin değil. Evet her zaman değeri bir şekilde 1$'a çıkıyor ancak bunu diğerlerinde var olan gibi herhangi bir mekanizma değil, bizzat sistemin oluşturduğu arz-talep hallediyor.

Görselde yazdığı gibi;

1) Bu bize DAI'de arbitraj yapma şansı veriyor.
2) Stabilite, volatiliteden tamaman farklı bir şey.

Arbitraj şansını değerlendirmeye çalışacağım, bir süre gözlemlemek istiyorum başarılı olursam buradan detaylı bilgi veririm.


Grafikte anlatıldığı üzere Maker DAO üzerindeki aktivite her geçen gün artıyor. Hacim ise zaman zaman dolar olarak düşse de, seviyesi hiç de azımsanamayacak bir durumda.


Bu görselde de bahsedilen kendini tekrarlayan bir dizilime sahip oluşu. Burada ETH kilitlenmesi, DAI basılması ve aktivitenin ard arda benzer hareketler yaptığı gösterilmiş.


Ethereum'un fiyatı, kilitlenme miktarları ve aktiviteler bize bu piyasa hakkında daha detaylı bilgi verebilir.
29  Local / Servisler / Jack Dorsey ve Square Hamlesi - Patentlendi! on: January 23, 2020, 10:42:46 AM
Twitter'ın kurucusu olarak tanınan Jack Dorsey aynı zamanda mobil ödeme şirketi Square'inde sahibi. Square Crypto şirketi, Bitcoin temelli bir mobil ödeme servisi olacak. Bu konuda Dorsey ve ekibi çalışıyor ve haklarında sıklıkla haberler çıkıyordu.
21 Ocak'da Cryptocurrency Payment Network başlıklı bir patent başvurusu onaylandı. Bildiğiniz üzere Dorsey kriptolara her zaman sıcak bakmış ve Bitcoin için her zaman iyi görüşler sunmuştur.

Patent'in içeriğinden;

Quote
In one embodiment, a method includes receiving a request for payment associated with a transaction between a first user and a second user, where the request specifies a payment amount in a fiat currency and identifying an indication that the first user intends to satisfy the request for payment using a non-fiat instrument. The method also includes initiating a first transfer of a value corresponding to the payment amount in the non-fiat instrument from a first balance of the first user to one or more service balances of a payment service and initiating a second transfer of a value corresponding to the payment amount in the fiat currency from the one or more service balances of the payment service to a second balance of the second user.

Dünde Jack Dorsey Twitter hesabından ilerleme kaydettiklerini belirten tweet attı. Ve Square Crypto'nun ilgili tweet'ine atıf yaptı.

Quote
Square Crypto is focusing on Lightning! ⚡️
https://twitter.com/jack/status/1219774343988690944

Square Crypto'nun blogunda ise şu başlık atıldı;
What We’re Building: Lightning Development Kit

Yani artık Lightning ile ödeme geçidi işine odaklandığını söylemek yanlış olmaz.

Bu platformun hayata geçmesiyle bence hem Bitcoin hemde bütün piyasaya olumlu bir hava gelecektir.
Üstelik, Twitter'ın sahibinin elinden çıkan bu projeyi benimseyen çok sayıda şirket olacaktır diye düşünüyorum.


Kaynaklar;

1) ABD Patent Bürosu : http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=/netahtml/PTO/srchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=10,540,639.PN.&OS=PN/10,540,639&RS=PN/10,540,639
2) Jack Dorsey Twitter Profili: https://twitter.com/jack
3) Square Crypto Twitter Profili: https://twitter.com/sqcrypto
4) Medium Makalesi: https://medium.com/@squarecrypto/what-were-building-lightning-development-kit-1ed58b0cab06
30  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DeFi İçin Kitlenen Ethereum Miktarı, Toplam ETH Miktarının %3'ünü Aştı! on: January 22, 2020, 08:13:17 PM
Yine bir güzel grafikle karşınızdayım arkadaşlar.
Biliyorsunuz Ethereum artık DeFi ile sıklıkla anılmaya başladı ve her geçen gün DeFi uygulamaları için kitlenen Ethereum sayısı artıyor.
Bugün aşağıda paylaştığım resimdeki web sitesi (https://bankless.substack.com/ , Üyelik paralı olduğu için raporun detayına ulaşmak zor) kaynaklı veriye göre toplam ETH miktarının %3'ünden fazlası artık DeFi için kilitlenmiş durumda. Bu miktarın büyük çoğunluğuda Maker DAO için yapılmış. Compound ve Kyber'de gittikçe artan oranda dahil olmuşlar.

Quote
31  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Japonya'dan Kripto Hamlesi on: January 21, 2020, 05:09:12 PM
Şimdi twitter'da denk geldim.
Bir kaç ülkenin bir araya gelerek bir kripto para ortaya çıkarmak üzere anlaştığını duyurmuş Japon yetkililer.


Kanada, İngiltere, Japonya ve Avrupa Merkez Bankası...

Kaynak: https://twitter.com/Selcoin/status/1219667259666378752
32  Local / Ekonomi / İhtimal Dahilinde mi? Boğa koşusu grafiği! on: January 20, 2020, 04:31:16 PM
Her gün yüzlerce grafikle karşılaşıyoruz. Bunların her birinde farklı farklı şeyler görüyoruz.
Benim yıllardır izlediğim belirli döngüler halinde Bitcoin fiyatının belirli oranlarda yükseldiği. Takip ettiği G.Crypto'da da bugün farklı bir grafiğe denk geldim.
Yorumlarınızı bekliyorum;
Bu grafik bizi aya götürür mü tekrar?

Quote
33  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Liquid'den Telegram Token Satış İptali! on: January 16, 2020, 11:09:03 AM
Hem forum olarak bizim, hemde tüm kripto topluluğunun en merak ettiği projelerden birisi Telegram'ın ortaya süreceği GRAM projesidir sanırım. Burada da defalarca bu konuyla ilgili konuştuk. Çıkıyor, çıktı, zaten hep vardı  Grin gibi söylemler olsa da tam olarak hiç hayata geçmedi. Geçen günlerde vycl87 konuyla ilgili bir başlık açıp, Telegram'dan gelen bir resmi açıklamayı paylaşmıştı. Bende az önce Liquid borsasının bir haberine denk geldim;

https://blog.liquid.com/cancellation-of-gram-sale
Quote
What happened?
At the time of the Gram Token Sale on Liquid, it was anticipated that the TON mainnet would be launched by 31 October 2019.  As most Liquid users may know, the TON mainnet was not launched by that date and still has not launched. 

Under the Gram Token Sale Terms of Sale, Liquid is required to return all funds committed by Liquid users in the Gram Token Sale due to the fact that the TON mainnet was not launched by 30 November 2019.

Tahmin ettikleri son tarihte halen TON mainnet'in yayınlanmasından dolayı satışı iptal ettiklerini ve toplanan paraların iade edileceğini açıkladı.


Sanırım konunun aslında Telegram ile çok alakası yok. Ama yine de Telegram'ın durumunu etkiler mi bilemiyorum. Telegram'ın kendisinin topladığı parayla bir alakası yok sanırım.
34  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance IEO'larındaki Dolaşımdaki ve Dolaşıma Çıkacak Token Oranları on: January 14, 2020, 06:06:26 PM

Binance genelde token sayısı fazla olan projeleri listeliyor sanırım. Bunu özellikle mi seçiyor bilmiyorum. Ancak gelecekte fiyat hareketlerini değerlendirebilmek adına bu yukardaki görseli buldum ve bence çok önemli.
Grafiklerde turuncu olanlar henüz dolaşıma çıkmamış token'leri temsil ederken, pembe olanlar dolaşımdaki miktarı temsil ediyor. Çubuk uzunlukları da toplam token sayıları hakkında fikir verebilir.
Bittorent, Matic, Wink, Perlin, Kava, Troy ve Band için sayıların çok da iyi şeyler söylemediğini düşünüyorum.

Celer Dışında hepsi biraz sıkıntı aslında. Celer bile henüz yarıya yarıya... Yani en iyi durumdakinin dolaşımdaki adedi 2 katına çıkacak.
Alım-satım yaparken bu konuya dikkat etmenizi öneririm.
35  Local / Konu Dışı / Biraz da Hal Finney'i Analım... 11 Yıl Önce Bugün O Harika Tweet on: January 10, 2020, 04:25:57 PM
Az önce Binance'ın tweet'inde gördüğüm bir yıl dönümü kutlamasını yapmak lazım diye düşünüyorum...
11 yıl önce bugün Hal Finney o tatlı tweet'i attı;
Quote
Running BitcoinHal Finney'de en az Satoshi kadar önemli birisi bence bugünlerde ilgi duyduğumuz Bitcoin ve Blockchain için...
36  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Yeni Topluluk Oylaması (DREP vs. NEW) - 15/16 Ocak! on: January 06, 2020, 10:58:09 AM
Binance az önce yeni topluluk oylamasını duyurdu.

Quote
For the fifth round of the new format Community Coin Vote, we have selected DREP (DREP) and Newton (NEW) as the two candidates for the vote.

The vote will start at 2020/01/15 4:00 AM (UTC) for 24 hours and will close at 2020/01/16 4:00 AM (UTC).

Oylama 15 Ocak'da başlayıp 1 gün sürecek.

Ayrıca bir takım kural değişiklikleri olmuş;

Quote
Please note that we have made the following rule changes for this vote session:

We will no longer reveal which project is in the lead during the vote, but will still show live vote numbers. Project logos will be replaced with question marks during the vote.
The vote count will be updated every 15 minutes.
The winner of the vote will be revealed with the final vote count at the end of the voting period.


Artık oylama devam ederken kimin önde olduğu görülemeyecekmiş. Proje logoları oylama sonuçlanana kadar soru işareti ile gösterilecekmiş. (Bunun nedenini anlamadım, reklamla ilgili mi acaba? yada hangi takımın ne kadar oy aldığını anlamamak için sanırım)
Sonuçlar oylama bittikten sonra paylaşılacakmış.DREP: https://coinmarketcap.com/currencies/drep/
[Aralık başında 0,0016$ seviyelerinden çıkışa başlamış. Şu an 0,0034 USD seviyesinde.]
Listelendiği borsalar: Gate.io, Bitmax, Bithumb, Hotbit, Bilaxy ve Binance DEX

NEW: https://coinmarketcap.com/currencies/newton/
[Newton ise bugün sanırım bu haber öncesinde yavaşça yükselmeye başlamış şu an 0,0021 USD civarında - Bugün %20 yapmış bile.]
Listelendiği borsalar: Huobi, MXC, Hotbit, Biki ve Binance DEX
Son olarak, oylama sonucu dağıtılacak ödüllere gelelim.

Quote
Winners
Vote for DREP and if they win, share: 86,000,000 DREP
Vote for NEW and if they win, share: 134,000,000 NEW
Consolation Prize
Runner-ups will share:
3,500 BNB


DREP kazanırsa 86 milyon DREP, NEW kazanırsa 134 milyon NEW dağıtılacak oy verenlere.

Kaybedenler için ise 3500 BNB'lik teselli ödülü dağıtılacak.
37  Local / Konu Dışı / Nasıl Rank Atladınız? on: January 04, 2020, 09:41:36 PM
Foruma maalesef geç katılanlardanım. Geç derken 2017 sonlarında katıldım. Haliyle tam Full olacağımız zamanlarda merit olayı gelince kaldık Member olarak. Yaz aylarında işlerin yoğunluğundan çok takılamadığım için genelde kışları daha çok online olabiliyorum. E haliyle biraz kopunca ilerlemek mümkün olmuyor.

Doğal olarak yerinde saymakta hoş olmuyor. Fakat rank atlayacak kadar iyi içerik yazabilmekten uzağım sanırım. Son zamanlarda her boş kaldığımda ne yapsam da merit alsam der oldum Smiley Full bile istemiyorum amacım en kötü ihtimalle SR. Member'a ulaşmak. Piyasa kötü olduğundan forumun katılımcısı bile az maalesef. Haliyle içerikte az. Son zamanlarda rank atlayan çok oldu. İncelemeye de çalışıyorum ama kopya konular açmakta bana etik gelmiyor. O zaman bir söyleyin arkadaşlar, abiler, ablalar... Ben veya benim gibi çaba gösterenler nasıl rank atlayacak?


Nasıl merit alınır vs başlıkları okudum. Temelde hepsi iyi içerik üret alırsına geliyor ama ekstra öneri yok. Sadece içerik paylaşarak da buraya kadar aylar sonra gelebildik. Rank atlayabilecek işlerden bahsediyorum burada. Merit almaktan değil. Tabiki bir katma değer de yaratmalıyım ki sonucu güzel olsun.
saygılar.
38  Local / Türkçe (Turkish) / Genesis Bloğunun 11. Yılı Kutlu Olsun on: January 03, 2020, 09:31:30 AM
Satoshi tarafından yaratılan Blockchain ağının ilk bloğu 11 yıl önce tam bugün yaratılmıştı.

Buyrun: https://btc.com/000000000019d6689c085ae165831e934ff763ae46a2a6c172b3f1b60a8ce26f
Bu ilk bloğun bulunması sonucu Satoshi'nin ve tüm ağın ilk BTC'leri olan 50 BTC ödül olarak verildi.

Genesis bloğu hakkında daha fazla bilgi için: https://en.bitcoin.it/wiki/Genesis_block

Söz konusu ilk 50 BTC'yi alan cüzdan daha sonrasına satoshi tarafından hiç kullanılmadı. Söz konusu cüzdana halen ufak miktarlarda BTC gelmeye devam ediyor. Büyük ihtimalle fan'lar satoshi'ye saygı için bu rakamları gönderiyorlar. Söz konusu genesis bloğundan sonra bir daha büyük olmasa da bugün de dahil sürekli bir akış var. Ancak cüzdandan dışarıya çıkan hiç BTC yok. Genesis ile gelen 50 BTC'nin ardından gelen BTC'ler sonucu cüzdan şu anda 68 BTC'nin üzerine çıktı ve her geçen gün ufak ufak artıyor.

https://btc.com/1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa?page=36


Genesis 03/01/2009 yılında bulunduktan sonra bir sonraki blok 6 gün sonra 9 Ocak'da bulundu. Oradan sonra da zaten her gün bulunan blok sayısı artış gösterdi...

Bugün BTC'nin fiilen doğumunun 11. yılı. Hepimize kutlu olsun  Grin

Bu arada konuyla ilgili BTCTürk'ün tweet'i ve BTC'nin nereden nereye geldiğini gösteren paylaştığı videosu var;

https://twitter.com/btcturk/status/1212994560831434752
https://www.youtube.com/watch?v=ClTcF--71r4&feature=youtu.be
39  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance'ın Staking Raporunda İlginç Ethereum Ayrıntısı on: December 26, 2019, 01:29:13 PM
Binance Research üzerinde yayınlanan makaleleri çok faydalı buluyorum. Bilmiyorum başka okuyan veya göz gezdiren var mı aramızda?

Bugün karşıma çıkan bir raporda bir şey dikkatimi çekti.

Kaynak; 28 Ekim Tarihli Makale: https://research.binance.com/analysis/rise-of-staking


Yukarıdaki raporda dikkat ederseniz henüz POS geçişi olmayan ETH'nin 32 ETH'lik staking gereksinimi belirtilmiş ve pending yani henüz aktif olmadığı da dikkat çekiyor.

Her yerde bir çok şey söyleniyor ama resmi bir kayıt yoktu. Gerçi Binance'ın bu raporu da resmi sayılmaz. Ama en azından Binance'ın bu tarz bir raporu yayınlarken, dedikodulara güvenmeyeceğini tahmin ediyorum. Daha önce başka bir yer de gören olduysa da (Ethereum topluluk kanallarında olabilir) buradan yazarsa bizlerde bilgilenebiliriz.

Bu raporla;

* Staking işlemlerinin yakında başlayacağı.
* 32 ETH'lik NODE kurulumu yapılacağının
* Ve Binance'ın soft staking olarak borsa da ETH staking yapılabileceğini düşünebiliriz sanki. (Ya da ben mi yanlış yorumluyorum acaba?)

COSMOS'da burada staking geliri olarak iyi duruyor açıkçası.

40  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / EOS Total Supply? on: December 25, 2019, 07:42:46 PM
Hello my friends,
We were discussing about EOS total supply in our local board.
And one of our friends realized a strange thing about EOS total supply.
In EOS codes, it seems that total supply of EOS should be 1 B. But it getting increase. How is that possible? I think there should be an explanation.
Please share your thought.

How is this possible?
Quote
Pages: « 1 [2] 3 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!