Bitcoin Forum
December 11, 2023, 02:29:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu on: March 24, 2016, 09:59:58 PM

Waves Platformu Forumu Wavestalk yayındadır. https://wavestalk.org

Türkçe bölümü: https://wavestalk.org/turkish
WAVES: BLOKZİNCİRİ TEMELLİ MENKUL KIYMET PLATFORMU

Adını yeni keşfedilen kütleçekim dalgalarından [gravitational waves] alan WAVES, toplulukları bir araya getirecek olan kütleçekim kuvveti olma yolunda, blokzinciri temelli kripto-kıymetlerin kullanıcılar tarafından oluşturulması, transfer edilmesi ve alınıp satılması üzerine kurulu bir ikinci nesil kriptopara teknolojisidir. WAVES ekibi herkes tarafından kolayca kullanılabilecek bir platform oluşturmayı ve böylece açık kaynaklı ve/veya kitle katılımlı projeler için ilk akla gelen isim olmayı açıkça hedeflemektedir.

Nxt’den esinlenmiş fakat yeni bir platform olan WAVES’in kodu sıfırdan yazılmaktadır, ve Ethereum merkezsizleşmiş [decentralized] uygulamalar için ne ise, WAVES de merkezsizleşmiş kripto-kıymetler için o olmayı amaçlamaktadır. Nxt ekosisteminde deneyim kazanmış bir grup geliştirici ve girişimci olarak biz bu deneyim ve uzmanlığımızı güvenlik ve altyapı açısından sağlam, uygulanabilirlik ve işleyiş açısından ise son derece esnek bir platform oluşturmaya adadık. Bu platformu oluştururken ana odak noktalarımız, kitle fonlamalı ve kitle katılımlı projeler, açık kaynaklı oluşumlar ve var olan ödeme sistemleriyle entegrasyon.

Açıldığı andan itibaren WAVES tam fonksiyonel bir kitle fonlama sistemi, kitlesel proje yönetimi ve şifrelenmiş mesajlaşma platformu sunacak. Ayrıca kullanıcılar için donanımınızı hiç zorlamayacak bir Chrome eklentisi sunacağız, bu sayede blokzincirinin tamamını indirmenize gerek kalmadan da platforma dahil olabileceksiniz. Kullanıcı deneyimi açısından bankaların internet şubelerininkine çok yakın bir arayüz tasarlıyoruz, böylece platformun kullanım kolaylığı ile geniş kitlelere hitap etmesini amaçlamaktayız. Tek tıkla kurulum özelliğine sahip bu sistem, tam fonksiyonel ve tam merkezsizleşmiş bir kitle fonlama ve alım satım platformuna tarayıcınızdan erişmenizi sağlayacak.ANA ÖZELLİKLER

Aşağıdaki özellikler WAVES açıldığı andan itibaren kullanıcılara sunulacaktır.

Kripto-kıymet oluşturma, transfer ve alım satımı

Kripto-kıymet, bir menkul kıymetin blokzinciri üzerinde temsil edilmiş halidir. İngilizcede bu kavram için “user generated custom token”, “crypto-token” ya da “colored coin” tabirleri kullanılabilir. Bu kripto-kıymetler, bir kitle fonlama projesinde bir hisse, bir oyun içerisinde değeri olan ve kullanıcılar arasında oyun içerisinde takas edilebilen ya da alınıp satılabilen bir eşya, ya da  dolar veya Türk lirası gibi bir para biriminin blokzincirindeki temsili olabilirler. Kripto-kıymetlerin kullanım sahası kullanıcıların hayal gücü kadar genişletilebileceğinden, bu kripto-kıymetlerin klasik “menkul kıymet” kavramının çok daha ötesinde kullanım olanakları bulunmaktadır.

Kullanıcılar WAVES ile kendi kripto-kıymetlerini oluşturabilecek, başka kullanıcılara aktarabilecek, ve merkezi bir borsaya ihtiyaç duymaksızın alım satımını gerçekleştirebilecekler. Bizim pazarlamak istediğimiz temel kullanım, açık kaynaklı projeler için kitle fonlamadır. Bu bağlamda WAVES’i bir kripto-kitlefonlama sistemi olarak düşünün; böylece, projelere para desteğinde bulunan yatırımcılar bunun karşılığında projede bir hisseye sahip olacaklar, proje kar elde ettiğinde eğer kar hissedarlar arasında dağıtılırsa kendi paylarını alacaklar, ayrıca bu hisseyi yine WAVES platformu üzerinden satabilecek, ya da projeyle ilgili karar alınırken hisseleri kadar oy hakkına sahip olabilecekler.

Bir sonraki aşamada, yerel hukuk sistemleriyle tamamen uyum içinde olacak şekilde hisse senedi ve kar ortaklıklarını blokzincirimize taşımak amacıyla hukukçularla ve yetkili kişilerle görüşeceğiz. Kripto-kıymet birbiriyle takasını da mümkün kılan sistemimizle bu finansal enstrümanların merkezsizleşmiş ortama aktarılmasını sağlayacağız.


WAVES blokzincirinde para birimleri

Kayıtlı finansal kuruluşlarca rezerv edilmiş para birimleri WAVE ekosistemindeki yerlerini kripto-kıymet olarak alacaklar. Bu finansal kuruluşlar, yerel yasalarla uyum içinde, para birimlerinin WAVE platformunda temsilini sağlayan market yapıcı aracı kurum olarak işleyecekler. Yapı itibarıyla Ripple aracı kurum sistemine [Ripple gateways] benzeyen bu mekanizma, blokzirincindeki para birimlerinin, ya da daha doğru ifadeyle kripto-fiatların, fiyatının reel kura sabitlenmesi [market peg] yoluyla değil, WAVE platformunda temsil edilen tüm fonun gerçek rezervlerle desteklenmesi şeklinde işleyecek.

Böylece WAVE, kripto-para ile işleyen veya işleyecek olan kitle projelerinin yanında, fon akışında herhangi bir kripto-para kullanmayacak olan projelerin oluşumu için de ideal bir platform olacak. Yani kitle fonlaması, kripto-kıymet alım satımı vs. işlemler bitcoin ya da benzeri herhangi bir kriptoparaya ihtiyaç durulmaksızın, direkt kullanılmak istenen para birimi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Örneğin euro ile çalışan projeler, değeri her zaman 1 euro olan kripto-fiat ile, kriptoparalardaki fiyat dalgalanmalarından etkilenmeden işleyişlerini sürdürebilecekler.


WAVES blokzincirinde kriptoparalar

Para birimlerinin yanında, WAVES blokzincirinde birçok kriptopara da olacak. Bu, söz gelimi bitcoin ile yapılacak alışverişlerin WAVES platformunda gerçekleşmesinin ve kripto-kıymetlerin bitcoin ile alınıp satılmasının yolunu açmanın yanısıra kriptopara ile yapılacak kitle fonlamalarını da mümkün kılacak. Önde gelen kriptoparaların hepsi SuperNET’in MGW yaklaşımıyla platformumuza entegre edilecek, yani birkaç bağımsız sunucunun aracılığıyla güvenliği sağlanan bir çoklu-imza [multisignature] adresine gönderilecek kriptoparalar, WAVES platformundaki bir kripto-kıymet olarak cüzdanınızda yer alacak. Bu kripto-kıymetler diğer WAVES kullanıcılarına aktarılabileceği ya da alım satım işlemlerinde kullanılabileceği gibi, istenildiğinde kriptopara olarak geri de çekilebilecekler.

Bu özellikler kripto-kıymetlerin birbiriyle takas edilmesi suretiyle gerçekleşecek her türlü işlemi mümkün kılacak ve bu imkanın önemi ortaya çıkacak, çünkü bu sayede gerçek para birimleri ve kripto paralarla entegre olmuş ilk merkezsizleşmiş borsa ve kitle fonlama platformu kullanıma açılmış olacak.


Katılımcı yönetim sistemi

Merkezsizleşmiş oylama ve mesajlaşma sistemleri uygulamaya konacak. Bu, projelerin yatırımcılar ve katılımcılarla WAVES platformu üzerinden doğrudan iletişimi anlamına geldiğinden, projeye dahil olan bütün ekibin proje üzerinde demokratik, direkt ve şeffaf bir etkisinin olması sağlanmış olacak.


Eklenti sistemi

Gelecek gelişmelerin önünü açmak ve bağımsız katılımcıların katkılarını kolaylaştırmak adına esnek bir eklenti [plug-in] sistemi oluşturulacak. Bu, platforma eklenecek yeni özelliklerle beraber ortaya çıkabilecek blokzinciri çatallanmalarını [hard forks] engelleyecek. Eklenti sisteminin esnekliği, yeni özelliklerin çoğunun bu sistem aracılığıyla hayata geçirilebileceği şekilde tasarlanacak.


GELECEK ÖZELLİKLER

Aşağıdaki özellikler WAVES açıldıktan sonra geliştirilecektir.

İtibar sistemi

İtibar sistemi, “karma” kripto-kıymetleriyle uygulamaya konacaktır. WAVES eksiksiz bir iş ortamı oluşturmayı amaçlar ve itibar sistemi bu ortamın ayrılmaz bir parçasıdır. Buradaki “itibar”, kullanıcıların yapmış olduğu işlemlerin ve oluşturduğu kripto-kıymetlerin sayılarıyla ve blokzincirindeki diğer aktiviteleriyle, aynı zamanda diğer kullanıcılardan gelen geribildirimlerle hesaplanan, merkezsizleşmiş bir güvenilirlik ölçütü anlamındadır. Umuyoruz ki bu itibar sistemi yakın gelecekte dünyadaki iş çevrelerinde yaygın olarak kullanılmaya başlayacaktır.


Gizlilik özellikleri

WAVES platformunda anonim olarak işlem yapmayı olanaklı kılacak bir gizlilik sistemi kurulacaktır. Gizlilik özellikleri olmadan, anonim emir tablolarıyla işleyen hisse senedi borsalarını uygulamaya koymak mümkün değildir.TEKNİK ÖZELLİKLER

• 100 milyon koin
• PoS konsensus algotirması
• Geliştirilebilir özel ayarlar
• Eklenti/blokzinciri uygulamaları sistemi
• Merkezsizleşmiş itibar sistemi

2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bir Türk Ethereum borsası açmak on: March 23, 2016, 04:02:32 PM
Bitcoin'den bu yana kripto dünyasında görülmemiş bir umut vadediyor gibi duruyor Ethereum. Türk spekülatörlerin ise Türk Lirası ile doğrudan yatırım yapabilecekleri bir borsa bulunmuyor. Çok fazla değil, biraz yatırım ile bu işe girişilebilir bana kalırsa; Kıbrıs'ta bir limited şirket, "white label" bir kripto-borsa platformu, "decentralized marketing" yöntemleri ile büyümeye elverişli bir iş kurulabilir. İlerisi için, SEPA transferleri kabul eden bir banka hesabıyla Avrupa'ya açılma, bir portföy yöneticisi ve yatırım ekibiyle fon oluşturma vs. gibi yenilikler de düşünülebilir. Oldukça kâr vadeden bu iş için elini taşın altına koymak isteyen varsa bana ulaşabilir. Şimdilik sadece bir fikir tabii bu, fakat rağbet görmesi durumunda hemen fizibilite araştırmalarına başlayabiliriz. Şirketi kurduktan sonra bir ICO ile yurtdışı yatırımcılardan/profesyonellerden destek alabiliriz.
3  Economy / Investor-based games / A HYIP project proposal - would it be possible? on: March 23, 2016, 01:43:38 AM
I am thinking of launching a HYIP project which may be called a semi-Ponzi or hybrid-Ponzi. It will be a Ponzi but there will also be real trading going on. Do you think it could work?

For instance, I think of something like this:

Quote
This is going to be a semi-Ponzi HYIP project. The investors' money will be collected in rounds. The trading team will invest with the money while the subsequent round's fundraising is in process. The capital is then distributed among the investors as it doubles.

BTC deposit address: 3BMEX46T4KAXnZ9RgzoAxGtXheXBE5d3LD

Note: The yield will be sent to the same bitcoin address as you use to make deposits.

TIMELINE

The first round started on 23 March 2016 with a quota of 1 BTC.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / NXT Forum Türkçe bölümü açıldı on: January 17, 2015, 01:28:25 PM
Herkesi kripto 2.0 dünyasına bekleriz: https://nxtforum.org/turkce
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / NXT Monetary System'in açılmasına saatler kaldı | büyük kazanç fırsatı on: January 10, 2015, 02:20:35 AM
Suradan ayrıntıları öğrenebilirsiniz: https://wiki.nxtcrypto.org/wiki/Monetary_System

Yarın malesef internetin başında olamayacağım ve bu büyük fırsatı kaçıracağım ancak saat 2 sularında NXT'in uzun süredir beklenen, çok konuşulan, kripto-para ekonomisinde inanılmayacak yeni özelliklere gebe özelliği Monetary Sistem (MS) açılacak.

Ayrıntılara girmiyorum ancak MS ile oluşturulacak yeni coin'lerin özelliği isimlerinin tek olması. Yani USD ismi bu ismi ilk kapanda kalacak. USD, EUR, BTC isimlerinden her birini oluşturmak 25 bin NXT gerektiriyor, yani yaklaşık $500 civarı bir maliyet.

Kısa zamanda bu isimleri 10 katı fiyata satabileceğinizi düşünüyorum.

Dediğimi yapın, sonra teşekkür edersiniz.
6  Bitcoin / Development & Technical Discussion / What does bitcoin network have to prevent this attack? on: December 24, 2014, 10:55:38 PM
Hi,

What if someone double-spends a coin, but broadcasts one transaction to the half of the peers their client is connected and the other transaction to the other half? The ones who get the first transaction first will not relay the second transaction; on the other hand, there will be such nodes which receive the second (illegitimate) transaction first, and they will naturally invalidate the first (legit) transaction.

So, until the block which is to include one of the transactions is mined, there will be a discrepancy in nodes, which means that many nodes' banscore will increase. So, if someone consistently exercise the above-explained double-spend, many of the nodes will be isolated from the network.

Does the bitcoin network have a solution to this?
7  Local / Servisler / [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: December 12, 2014, 02:29:45 AM
Güncelleme: https://nxtforum.org/turkce/crypto-reserve-7794/

KriptoTR, Crypto Reserve üzerine kurulu Türkiye merkezli bir bitcoin borsası ve tam rezervli bir kripto-bank olmak üzere yola çıkıyor. Desantralize yatırım fonları, iş yerleri için ödeme araçları ve daha bir çok özellik sunmayı amaçlayan KriptoTR'nin iş planı en temel düzeyde bitcoin'in alış-satış fiyat marjina dayanıyor. KriptoTR'de kullanıcılar birbirleriyle alışveriş yapmayacak, bitcoin'leri KriptoTR'ye satacak ve KriptoTR'den alacaklar. Bu da Türk borsalarının başlıca problemi olan hacim düşüklüğünü çözecek. Sıkı bir bitcoin rezervi ve iyi hazırlanmış bir fiyatlandırma modeli ile piyasada önemli bir pazar payımızın olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda bitcoin haricindeki kripto-paraların, örneğin NXT ve Ethereum'un, hatta kullanıcılar tarafından düzenlenen kripto-kıymetlerin alım-satımına da yer vermeyi planlıyoruz.

KriptoTR'nin altyapısı Crypto Reserve'e dayanacağından, ancak Crypto Reserve açıldıktan sonra kurulmamız mümkün olacaktır. Destekçi ve ortak arayışımız hala devam etmekte. İlgilenenler özel mesaj atabilirler.

Crpto Reserve'ün temelinde yatan ikinci nesil koin Papillon. Papillon'la ilgili bilgi almak için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=890172
8  Economy / Service Announcements / [PRE-ANN] KriptoTR | Turkey-Based Full-Reserve Crypto-Bank and Exchange on: December 12, 2014, 02:23:44 AM
KriptoTR will be a Turkey-based bitcoin exchange and a full-reserve crypto-bank, which will leverage Crypto Reserve. It will provide users with advanced features such as decentralized investment funds, merchant tools and many more. At the most basic level, the business model of KriptoTR is based on the buy-sell margin of bitcoin. In KriptoTR, users will buy bitcoins from and sell bitcoins to KriptoTR and not among each other. With a solid bitcoin reserve and a well-prepared pricing model, we believe that we will have a significant market share. We also plan to buy and sell other cryptocurrencies such as NXT and Ethereum, and even user-issued crypto-assets.

KriptoTR will launch after Crypto Reserve, since the infrastructure of KriptoTR will be provided by it. Supporters and partners are still sought for. PM me if you are interested.

For detailed information about Crypto Reserve, refer to https://bitcointalk.org/index.php?topic=890165
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / [PRE-ANN] Papillon | Türkiye'nin İlk 2.0 Kripto-Parasında Transfer Ücreti Sıfır on: December 12, 2014, 02:10:03 AM
Güncelleme: https://nxtforum.org/turkce/crypto-reserve-7794/

Türkiye'nin ilk ikinci nesil kripto-parası olacak olan Papillon dünyada eşi görülmemiş özelliklerle geliyor! Papillon'un üzerine kurulacak olan platform Crypto Reserve'de transfer ücreti olmayacak. Ne Papillon transferlerinde ne de kullanıcıların oluşturduğu kripto-kıymetlerin aktarımında herhangi bir ücret gerekecek. Bu, şu ana kadar hiçbir kripto-paranın çözemediği bir mesele.

Bilindiği gibi bitcoin transferlerinde gönderen taraftan çok az da olsa belli bir miktar ücret kesiliyor. Kriptografi algoritması, toplam koin sayısı vs. özellikleri haricinde başka bir şey değiştirilmeden birbirinin kopyası olarak piyasaya sürülen bitcoin alternatiflerinden ise bu konuda yenilikçi bir çözüm beklemek yersiz. Para transferi söz konusu olduğunda transfer ücretinin çok büyük önemi olmasa da ikinci nesil kripto-paralar para transferinin ötesinde, merkezi olmayan uygulamalarla kullanıcılara sınırsız imkanlar sunuyor. Mesela NXT platformunu kullanarak desantralize bir satranç oyunu programı yazmak mümkün. Fakat bu her yaptığınız hamlede transfer ücreti ödeyeceksiniz demek. Dolayısıyla transfer ücreti, ikinci nesil kripto-paraların sunduğu ve sunacağı özelliklerin önünde büyük bir engel.

Crypto Reserve, %100 PoS ile çalışan NXT platformunun bir kopyası olacak. Tek farkı transfer ücretlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırması olacağından, Crypto Reserve güvenlik ve sağladığı özellikler açısından NXT ile eşdeğer bir platform.

Papillon'un ön satışı NXT platformu üzerinden gerçekleşecek. Papillon için belirlenmiş herhangi bir fiyat yok. Aşağıdaki adresten satışın ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Toplam 10 aşamada tüm Papillon'un aşağı yukarı %65'i satılacak. Her aşama için belirlenmiş toplam miktar, belirlenen süre içinde belirli bir adrese bitcoin gönderen herkes arasında gönderdikleri miktar oranında paylaşılacak.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=890165

20 Ocak 2015'te başlayacak olan Koin Halka Arzı'ndan önce bana özel mesaj ile ulaşanlara ücretsiz olarak Papillon-asset'i dağıtılacaktır. İlgilenenler, konuyla ilgili yardımının dokunabileceğini düşünenler ve herhangi bir sorusu olanlar özel mesaj ile iletişime geçebilirler.
10  Alternate cryptocurrencies / Announcements (Altcoins) / [PRE-ANN] Crypto Reserve | The First Crypto-Platform with No Tx Fees on: December 12, 2014, 01:58:58 AM
Update: www.cryptoreserve.org

Update: The details of the IPCO phases have completely been changed. The new offering will be announced on January 20, 2015 at www.cryptoreserve.org.

Update: FAQ added. https://bitcointalk.org/index.php?topic=890165.msg9880833#msg9880833

Crypto Reserve is the first crypto-platform to eliminate transaction fees in cryptocurrencies. With Crypto Reserve, users will be able to make transactions with user-generated crypto-assets without any fees involved. This feature will allow innumerable blockchain-based applications to be made in the most convenient way, placing Crypto Reserve among the most important novelties in the cryptocurrency world.

Overview

Many cryptocurrencies—or simply coins—have been following the path opened by bitcoin. Some of those coins are just copies of previously created ones, while some others bring extra features and improvements. With the advent of second generation coins, users may issue their own crypto-assets and make transactions with them in the decentralized platform supported by the underlying second generation coin. Consequences of this innovation are countless; users may even start decentralized companies based on such a crypto-platform.

While each day a new alternative to bitcoin comes into existence, genuine ideas that those alternative coins bring are very limited. Creators of those coins generally simply change the custom variables in an established coin and market their coin as a high yield investment program, with all cardinal issues left unsolved. One of the most important of those cardinal issues is that each transaction requires a fee. This fee is so small and even negligible if coins are transferred in order to transfer funds. However, when decentralized applications and other advanced features are concerned, the fee structure constitutes an important handicap.

For example, one may write a decentralized chess game using NXT crypto-platform, but then each move would require the transaction fee to be paid. Just to pick another example from many, if a user willing to trade a crypto-asset in the decentralized exchange of a crypto-platform wants to give a buy order, then a fee is cut. When they want to cancel that order, another fee is cut. This requirement is what brings inconvenience to the cryptocurrency world, and what blocks blockchain-based applications' acceptance. It is this essential issue that Crypto Reserve solves.

Crypto Reserve itself is not a coin; it is a platform to allow creation of new coins, crypto-assets, decentralized applications and anything that may be built with the blockchain technology.

Papillon

Crypto Reserve will be a clone of NXT with just one essential change that there is no obligatory transaction fee in Crypto Reserve. So, all the features offered by NXT will be offered by Crypto Reserve as well. NXT crypto-platform has an underlying coin named NXT. In Crypto Reserve, the name of the underlying second generation cryptocurrency is Papillon. There will be 10000 Papillon in existence, with four decimal points. Holders of Papillon will sustain the security of the platform, and keep the system alive.

Crypto Reserve will work with pure Proof of Stake transparent forging algorithm, and the initial distribution of Papillon will be made according to the presale that will be done in the NXT Asset Exchange. The number of the NXT-asset Papillon is 100 million, which corresponds to 10000 Papillon. The asset details will be announced at the IPCO.

The price and strength of Papillon will be determined by the applications built in Crypto Reserve. We believe that Crypto Reserve will make decentralized applications available to be created and used in the most convenient way that has ever achieved. Check “FOR ENTERPRENEURS” part below for an example.

Initial Public Coin Offering

There will be 10 phases of distribution in the first round of IPCO with a total duration of 65 days. About 65% of all Papillon-assets will be distributed in the first round. In each phase, a predetermined number of Papillon-assets will be distributed proportional to the funds sent to an announced bitcoin address during the announced period.

Phase 1: 20 January 2015 – 29 January 2015
Amount offered: 10,000,000

Phase 2: 30 January 2015 – 7 February 2015
Amount offered: 9,000,000

Phase 3: 8 February 2015 – 15 February 2015
Amount offered: 8,100,000

Phase 4: 16 February 2015 – 22 February 2015
Amount offered: 7,290,000

Phase 5: 23 February 2015 – 1 March 2015
Amount offered: 6,561,000

Phase 6: 2 March 2015 – 7 March 2015
Amount offered: 5,904,900

Phase 7: 8 March 2015 – 12 March 2015
Amount offered: 5,314,410

Phase 8: 13 March 2015 – 17 March 2015
Amount offered: 4,782,969

Phase 9: 18 March 2015 – 21 March 2015
Amount offered: 4,304,672

Phase 10: 22 March 2015 – 25 March 2015
Amount offered: 3,874,204

Why Crypto Reserve?

FOR INVESTORS: The value of Papillon will initially be determined by the demand since there is a fixed supply to be distributed in the IPCO. You will be able to see the total investment amount, and to calculate how much 1 Papillon-asset costs. We expect that value to be very low in the first place because of the high risk involved. If you think that there will ever be an application in Crypto Reserve (there have already been some initiatives), then it might be a wise decision to buy some Papillon.

Maybe the best thing with Papillon-asset is that we are heavily concerned with the financial stability of it. There are hundreds of coins whose price suffers from a steady decline to the very bottom. Actually, this is a risk that each coin inherently involves because they are deregulated in essence. This is why we take precautions to prevent Papillon's price from having sharp spikes or dips. So, please refer to us if you want to sell your Papillon-asset at a later time. We believe that in this way you will be able to sell them at a better price. We will do our best to keep the price as steady as possible.

FOR ENTERPRENEURS: Crypto Reserve will be the heaven of crypto-enterpreneurship. Do you have a coin idea? Then you may start your coin in Crypto Reserve. You cannot start your own coin in any other crypto-platform because every transaction would require a fee that has to be paid in the underlying coin. But in Crypto Reserve, your coin will be standalone and independent. You may start a PoW coin, too. And maybe the best thing is that the security of your coin will be provided by Crypto Reserve. This is a huge plus when you consider many newly created coins taken down by malicious attempts.

Other than new coins, all crypto-assets, decentralized applications and smart contracts will be much convenient to be created in Crypto Reserve. There have already been attempts to create such applications. For instance, KriptoTR is getting ready to be a Turkish bitcoin exchange and bank based on Crypto Reserve. If they issue a bitcoin asset backed by real bitcoins, it means that they will have already provided free and nearly instant off-chain transactions for bitcoin. So, if you have any such plan, keep in mind that buying Papillon is supporting Crypto Reserve.

FOR CRYPTOCOIN ENTHUSIASTS: While cryptocoin ecosystem is growing larger and larger with full speed nowadays, you may want to support this brilliant idea which will bring a new breath to the world of cryptocoins. Involve in the IPCO, don't miss to be a part of it!

FOR DEVELOPERS: If you find the idea any interesting, be assured that this idea welcomes and appreciates even the smallest help. We need help in creating and maintaining a wiki, a forum, and such stuff. Also, testers will be needed to test the platform. We would be more than happy to share some Papillon with you.

Bounty

Claim your Papillon-asset by sending me your NXT address if you are interested. This bounty will run until the beginning of the IPCO.

The Team

We are a dedicated team to realize the idea of a fee-free crypto-platform. I can share my personal information and details with the interested. Contact me via PM.

Acknowledgement

We owe a huge gratefulness to NXT team and community to make Crypto Reserve possible by their invaluable efforts. We share their vision and appreciate their work to the fullest extend.

Notes

  • In calculations, all roundings are made to bottom.
  • All dates and times are in UTC.
  • For additional information, you may send a PM to me.
11  Local / Servisler / Hangi Borsaları Kullanıyorsunuz? on: November 29, 2014, 01:14:02 AM
Ben şahsen BTC Türk ile yalnızca TL-BTC işlemini gerçekleştirip sonrasında BTC'yi tamamen Bitfinex'e aktarıp alım-satımı orada yapıyorum. Siz?
12  Bitcoin / Development & Technical Discussion / On the Section 5 (Network) in the Original Bitcoin Whitepaper on: November 27, 2014, 01:08:14 PM
Hi,

Satoshi et al. has written so little on how the network operates. Can someone offer me a good read, other than the source code?

I am especially curious about how nodes broadcast. For instance, if someone having zero balance tries to send some bitcoins to an address, the standard bitcoin client wouldn't allow it. But it should be easy to change the code so as to allow broadcasting such an invalid transaction. Then, when peers get the transaction request, do they check if it's valid or not before they send the request to other peers? Or do I understand the process completely wrong?

If each node checks if a transaction is valid or not, then it means each node is responsible for the security of the block chain, not only miners. Is that correct?

Another thing is, when downloading the block chain, does a node checks if all the transactions in each block are valid?

If you can show me the portions of the source code which deals with those issues, please show me where to look.

Thanks
13  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin'i hangi amaçla kullanıyorsunuz? on: November 26, 2014, 11:00:07 AM
Bakalım Türkiye bitcoini niçin kullanıyor.
14  Bitcoin / Development & Technical Discussion / Zero Fee Gateways on: November 19, 2014, 01:58:02 PM
Hi,

It may be so arranged that transactions are first signed by some trusted gateways, and then included to block by miners. Miners will choose their trusted gateways, and will not accept the transactions except for those signed by one of their trusted gateways. The gateways will act a spam filter, which enable transactions with zero fees.

How's that sound?
15  Bitcoin / Development & Technical Discussion / Any alternative to storing all the transactions? on: November 16, 2014, 12:35:26 AM
Hi,

All full bitcoin nodes support the security by storing the entire transaction history that is the bitcoin's block chain. Cannot there be alternative ways to sustain the security of the system? For instance, triple-signed receipts used by Open Transactions (see opentransactions.org/...) may be distributed to the entire network. I am pretty sure that Satoshi et al. must have thought this option and that this is actually impossible. So, I am not offering this as an alternative but rather asking why it's impossible.

Thanks
16  Local / Türkçe (Turkish) / Tam Rezervli Kripto-Bankacılık - iş ortakları ve destekçiler aranıyor on: October 30, 2014, 11:01:51 PM
Bu başlık güncel değildir. Yeni başlık: KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası

Henüz fikir aşamasında olan bir iş fikrini gerçekleştirmek üzere, azimli, sabırlı, yeniliklere açık, büyük düşünen, kedileri seven, hızlı öğrenen ve adapte olabilen, tercihen finans alanında bilgisi ve deneyimi olan iş ve kâr ortakları arıyorum. Temel olarak, anlık ve ücretsiz banka içi transferler, otomatik alım-satım bot seçenekleriyle birlikte en büyük merkezi borsalara sigortalı alım-satım geçiti, kripto-yatırım fonları, e-ticaret araçları ve daha birçok özellik sunan bir tam rezervli kripto-banka kurma niyetindeyim.
17  Bitcoin / Project Development / Full-Reserve Crypto-Banking - looking for partners & supporters on: October 30, 2014, 10:42:54 PM
This thread is outdated. For the new one: KriptoTR | Turkey-Based Full-Reserve Crypto-Bank and Exchange

I am looking for determined, patient, innovative, big thinking, cat loving, fast learner and adaptable business and profit partners preferably having knowledge and experience in finance to realise a business idea. It is basically to start a full-reserve crypto-bank with features instant and fee-free intra-bank transfers, insured trading gateway to largest centralised exchanges with automated trading options, crypto-investment funds, merchant tools and many more.
18  Local / Konu Dışı / Gayriresmi borç senetlerinin yasal durumu on: October 01, 2014, 11:02:22 PM
Selamlar,

IOU (I Owe You) denen, iki kişi arasında gayriresmi olarak borç durumunu bildiren belgenin Türkiye yasaları açısından durumunu bilen, bu konuda yol gösterecek olan kimse var mı? Mesela ben 1000 kişiden 1000'er TL olmak üzere toplam 1M TL borç aldım. Bunun vergilendirmesi nasıl olur? Alacaklı kişi borçluluk belgesini üçüncü şahıslara satabilir mi?
19  Bitcoin / Legal / Coloured coins to represent indebtedness on: September 30, 2014, 06:08:29 PM
Hi,

We know that it's problematic to issue coloured coins to represent equities or shares in a business. I believe this is so not only in the US but also in the majority of the world, since there must be a legal register that binds the coloured coins with the real shares. However, I don't know what happens when Alice lends some money to Bob, and both agree on the fact that a coloured coin represents that loan. So, what if we establish a web of indebtedness, with coloured coins representing a certain amount of money, without having a definite "borrower"? What would be the legal obligations related to that situation?

Basically, what I would like to create is somewhat a SOM (Someone Owes Me).
20  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Multiple output tx fees on: September 29, 2014, 02:54:54 PM
Hi,

Do multiple output transactions require only one transaction fee, or do the sender pay tx fees for each output?
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!