Bitcoin Forum
June 26, 2024, 03:56:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: En iyi madencilik sitesi sizce hangisi?  (Read 9937 times)
hgsteknoloji (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
March 23, 2015, 09:02:13 PM

Arkadaşlar yılbaşından bu yana Bitcoin denen şeyle tanıştım ve vaktimin bir kısmını buna ayırdım. Bedava Bitcoin vey altcoin siteler var bunlarla uğraştım. Baktım yılda max. 1 BTC kazanılabilir. Şu yönden mantıklı geldi. Facede falan oyuna vakit ayıracağıma buna yönleneyim yıl sononda ufakta olsa bir delik tıkar dedim. Sonra mining diye birşey olduğunu öğrendim. Ücretsiz olan birçoğuna üye oldum. Sonra free üyeliklerden gelenler cazip geldi üye olayım dedim. Şuan https://cloudminr.io/ denen site ile https://hashocean.com sitelerine yatırım yaptım. Ayrıca https://scrypt.cc sitesinede yatırım yaptım. Bana göre bunların en iyisi cloudminr.io.

Fakat çözemediğim birşey var. Bu sitelerin kimisinde KH/s kimisinde GH/s olarak adlandırılmış. Halbuki biri diğerinin 1000 katı olması lazım değilmi. Birinde 10 KH/s diğerinde 10 GH/s var ama günlük kazançları aynı gibi. Buna anlam veremedim.

Sonuç olarak sizin üye olduğunuz madencilik yapılabilecek sağlam siteler varsa bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.

Birde bu işlere başladıkya site site dolaşmayalım diye kendime muslukların bir arada olduğu bir site yaptım. İsteyen arkadaşlar ziyaret edebilirler.
http://bitcoin.bilginform.com/

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
March 23, 2015, 09:05:54 PM

Hız farkı algoritmaya bağlıdır.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 23, 2015, 09:08:51 PM

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bunlar madencilik sitesi değil bulut madencilik yaptığını iddia eden ponzilerdir. Yani hiçbiri sağlam değildir. Garantisi yoktur. Siteye yatırım olmazsa sistem çöker. Para senin risk senin.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 23, 2015, 09:17:01 PM

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bunlar madencilik sitesi değil bulut madencilik yaptığını iddia eden ponzilerdir. Yani hiçbiri sağlam değildir. Garantisi yoktur. Siteye yatırım olmazsa sistem çöker. Para senin risk senin.

Yani bu siteler kazı yapmıyorlarmı demek istiyorsunuz. Eğer hiç kimse kazı yapmıyorsa kazıyı yapan kimler. Bir başka sorumda kendi bilgisayarımızda küçük küçük kazı yapmak istesek nasıl yapabiliriz. Cointellect gibi...

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
March 23, 2015, 09:29:25 PM

Yani bu siteler kazı yapmıyorlarmı demek istiyorsunuz. Eğer hiç kimse kazı yapmıyorsa kazıyı yapan kimler. Bir başka sorumda kendi bilgisayarımızda küçük küçük kazı yapmak istesek nasıl yapabiliriz. Cointellect gibi...

Yapmıyorlar. Ponzi ne demek buradan bakabilirsin. Madencilik işinin büyük kısmını şirketler yapıyor. Geri kalan kısmını da kendisine bir sistem kurmuş olan senin benim gibi tekil insanlar yapıyor ama bunların kazancı çok az. Sen bilgisayarınla ufak ufak bile bitcoin kazamazsın. Günde 5-6 satoshi kazarsın. Onun yerine kendi musluk sitenle uğraş Smiley Madencilikten ne kadar kazanırım diye merak ediyorsan onada bu konudan bak.
 Bir süre sonra zaten madenciliğin boşa kürek çekmek olduğunu anlayıp alım satım işine gireceksin.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 26, 2015, 09:36:19 PM

Bir arkadaş forumun bir yerinde aşağıdaki siteye devam demiş. Bu site ponzimidir.

www.hashnest.com

olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
March 26, 2015, 09:44:53 PM

Bir arkadaş forumun bir yerinde aşağıdaki siteye devam demiş. Bu site ponzimidir.

www.hashnest.com

Hayır değil. Buradan konusunu okuyabilirsin.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 26, 2015, 09:49:48 PM

olcaytu2005 sen bu işi baya iyi biliyorsun gibi. Bize anlatırmısın sen nasıl değerlendiriyorsun. Kendi cihazınmı var, cloud miningmi yapıyorsun. Yoksa başka yöntemlerimi deniyorsun.

olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
March 26, 2015, 10:06:01 PM

olcaytu2005 sen bu işi baya iyi biliyorsun gibi. Bize anlatırmısın sen nasıl değerlendiriyorsun. Kendi cihazınmı var, cloud miningmi yapıyorsun. Yoksa başka yöntemlerimi deniyorsun.

Yok fazla bilmiyorum, sen yeni olduğun için sana öyle geliyor Smiley Ben genelde altcoin-bitcoin alım satım yapmaya çalışıyorum. Onun dışında çok sık olmamakla birlikte yeni çıkan altcoinlerden kar bırakabilecek olanları takip edip Nicehash üzerinden rig kiralayarak kazıp satıyorum. Fiziksel madencilik deneyimim, laptop ile madenciliği öğrenmeye çalışmaktan öteye geçmedi.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 26, 2015, 10:11:19 PM

Laptop ile şuan madencilik yapıyorsan. Nasıl yapılıyor bahsedermisin. 1 satoshi de olsa kazmak istiyorum.

olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
March 26, 2015, 10:27:05 PM

Laptop ile şuan madencilik yapıyorsan. Nasıl yapılıyor bahsedermisin. 1 satoshi de olsa kazmak istiyorum.

Hayır şu an kazmıyorum . Sadece başlarda öğrenmek için kazdım. Nasıl yapıldığını şu an anlatamam. Müsait olunca özel mesaj atarım sana. Ama forumu biraz araştırırsan kendine öğrenebilirsin . Hemen pes edip konu açma. Biraz derinlere in çünkü kendin araştırıp uyguladıkça daha iyi öğrenirsin
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 27, 2015, 06:31:49 AM

Laptop ile yapmak şu aşamada imkansız hiç bir şey kazanamazsınız ancak illaki öğreneyim bir şeyler kapayım derseniz ufak çaplı mining işini vps'ler üzerinden yapabilirsiniz aşağıdaki konuda bu uzunca anlatılmış gayet de başarılı bir yöntem deneyebilirsiniz ama öğrenme amaçlı bir gelecek beklemeyin.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=370073.0
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 28, 2015, 08:08:42 PM

Cointellect sitesinin verdiği gibi bir program ile basitçe kazı yapacağımız bir program yokmudur. Varsa paylaşıranız sevinirim.

lorylore
Legendary
*

Merit: 1002

View Profile
March 28, 2015, 08:12:42 PM

Cointellect sitesinin verdiği gibi bir program ile basitçe kazı yapacağımız bir program yokmudur. Varsa paylaşıranız sevinirim.
Minergate.com dan programı indirerek kolayca kazı yapabilirsiniz. Sitede calculator bölümünden programın verdiği hızı girerek 1 saatte ve 24 saatte kazanacağınız tahmini miktarı da görebilirsiniz.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
March 28, 2015, 08:17:28 PM

benim gibi aynı dönemde bu işe başlayan arkadaşlar faucet, dağıtım vs'lerden topladığını cex.io'ya yatırıp ghs alarak kazanmaya çalışıyorduk.
şu anda buna benzer bir şeyler yine yapılabilir. sadece şirket değişti Grin

küçük ödemeleri, 1 mbtc altı, cüzdanda biriktirin.
daha sonra bunları en düşük ücretle (1kb = 1000 satoshi) olacak şekilde hashnest'e yollayın.
umisoo market'ten ghs alın.

daha sonra bu ghs'leri satış kısmından %10-50 daha pahalı fiyattan satışa koyun.
satılırsa kara geçersiniz, satılmazsa kazarak kar edersiniz.
istediğiniz an market fiyatından satıp komple çıkabilirsiniz.
cex'teki gibi ciddi zararlar olmayacaktır, çünkü ghs fiyatları diplerde zaten Grin
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
March 30, 2015, 06:37:25 AM

benim gibi aynı dönemde bu işe başlayan arkadaşlar faucet, dağıtım vs'lerden topladığını cex.io'ya yatırıp ghs alarak kazanmaya çalışıyorduk.

daha sonra bunları en düşük ücretle (1kb = 1000 satoshi) olacak şekilde hashnest'e yollayın.

daha sonra bu ghs'leri satış kısmından %10-50 daha pahalı fiyattan satışa koyun.
cex'teki gibi ciddi zararlar olmayacaktır, çünkü ghs fiyatları diplerde zaten Grin
Çakır usta bu dediğin olayın tam anlatımı varmı resimli gibi vs. Hashnestde 1 2ghz nasıl alabiliriz sitede baya turladım ama hiç görmedim öyle durum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
March 30, 2015, 12:39:55 PM

Yani bu siteler kazı yapmıyorlarmı demek istiyorsunuz. Eğer hiç kimse kazı yapmıyorsa kazıyı yaan kimler. Bir başka sorumda kendi bilgisayarımızda küçük küçük kazı yapmak istesek nasıl yapabiliriz. Cointellect gibi...

ABD de ve avrupa'da solo mining yapan 3 -5 deli var. Haricinde bütün kazıyı çinliler yapıyormuş forumda yazılanlara göre
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
March 30, 2015, 10:42:17 PM

Çakır usta bu dediğin olayın tam anlatımı varmı resimli gibi vs. Hashnestde 1 2ghz nasıl alabiliriz sitede baya turladım ama hiç görmedim öyle durum.

Şu HASHNEST kullanımını detaylı anlatan Türkçe bir link bilen varsa paylaşmasını bekliyoruz.

olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
March 31, 2015, 04:03:04 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=774817.0

Bu konuyu tamamen oku. Borsadan coin alıp sattıysan ondan hiçbir farkı yok. Hasnete kayıt ol,Btc yatır , trade market bölümüne gir ve oradan hangi cihazdan ne kadar ghs almak istediğini alım emri olarak gir. Antminer s5 için Sallıyorum ;

0.00012365 fiyatından 25 ghs almak için bildiğin borsa daki gibi değerleri kutucuklara giriyorsun. 650 tl den 1.3 Btc almak gibi. Satarken de aynısı.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
April 25, 2015, 09:29:59 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=774817.0

Bu konuyu tamamen oku. Borsadan coin alıp sattıysan ondan hiçbir farkı yok. Hasnete kayıt ol,Btc yatır , trade market bölümüne gir ve oradan hangi cihazdan ne kadar ghs almak istediğini alım emri olarak gir. Antminer s5 için Sallıyorum ;

0.00012365 fiyatından 25 ghs almak için bildiğin borsa daki gibi değerleri kutucuklara giriyorsun. 650 tl den 1.3 Btc almak gibi. Satarken de aynısı.

olcaytu2005 bende hashnest te ants5 ten alım yaptım. Sorun yok.
Fakat bir yer var orayı çözemedim.Contract denen kısım. 1 BTC/ths falan diyor. Geri ödeme tamamlanınca sözleşme biter diyor. Bu konuda bilgin varsa açıklarmısın.

Şimdiden teşekkür ederim.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: