Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:32:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Btcjam'de borç veriyor musunuz?  (Read 1723 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
March 29, 2015, 09:26:22 AM

2-3 btc ile btcjam'e gireyim diyorum, daha hesabımı kimlik bilgilerimle onaylatmadım ama sanırım kredi vermek için bunlara gerek yok.
bitcoinin 1000 dolara ulaşmasını beklemek güzel ama oturduğum yerden btc'ler büyüse de fena olmaz Smiley

burda daha önce borç vermişliğiniz var mı? sitenin dediği gibi yüzde 20 gibi mi getirisi?

yatırım yapanlar yorumlarını yazabilir mi?

teşekkürler

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
1715182323
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715182323
Reply with quote  #2

1715182323
Report to moderator
1715182323
Hero Member
*

Ignore
1715182323
Reply with quote  #2

1715182323
Report to moderator
1715182323
Hero Member
*

Ignore
1715182323
Reply with quote  #2

1715182323
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715182323
Hero Member
*

Ignore
1715182323
Reply with quote  #2

1715182323
Report to moderator
wisemansd
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
March 29, 2015, 09:15:21 PM

2-3 btc ile btcjam'e gireyim diyorum, daha hesabımı kimlik bilgilerimle onaylatmadım ama sanırım kredi vermek için bunlara gerek yok.
bitcoinin 1000 dolara ulaşmasını beklemek güzel ama oturduğum yerden btc'ler büyüse de fena olmaz Smiley

burda daha önce borç vermişliğiniz var mı? sitenin dediği gibi yüzde 20 gibi mi getirisi?

teşekkürler

Yüksek kazancın riski var, borcu verdiğiniz kişi geri ödemeyi yapmazsa siz kaybedebiliyirsunuz. Bu yüzden elinizdeki BTC nin tamamını 1 kişiye vermeyin.

iyi kazançlar.

S..
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
March 30, 2015, 06:23:03 AM

teşekkürler

Yüksek kazancın riski var, borcu verdiğiniz kişi geri ödemeyi yapmazsa siz kaybedebiliyirsunuz. Bu yüzden elinizdeki BTC nin tamamını 1 kişiye vermeyin.

iyi kazançlar.

S..
Sistem o güvenliği sağlamıyorsa ne anlamı kaldıki borç verdiğin gider zaten. Benim aslında 10$ kadara btc ihtiyacım var mükemmel olabilir Smiley
wisemansd
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
April 01, 2015, 11:12:30 AM

teşekkürler

iyi kazançlar.

S..
Sistem o güvenliği sağlamıyorsa ne anlamı kaldıki borç verdiğin gider zaten. Benim aslında 10$ kadara btc ihtiyacım var mükemmel olabilir Smiley

Sistem kendi içinde bir kredi notu sistemi kurmuş, kişinin sosyal profilleri, paypal ve ebay hesabının eskiliği vs gibi bu da o kişinin geri ödeyebileceği konusunda güvenil olduğunu gösteriyor. Kişiye borç verme BTC si olana bağlı.

Neticede sokağa çıkmak da dahi bir risk vardır, BTC borç vermek te de var.

İyi kazılar..
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 04, 2015, 07:31:04 PM

BTJam'de borç da verdim borç da aldım çok başarılı bir sistem, verdiğiniz borcu geri alamama riski var ancak çok sık olan bir durum değil. Bu ara sitenin borç verenleri koruyacak bir sistemi yasal olarak yok bildiğim kadarıyla, tek yapabilecekleri sizi sosyal medyada ifşa edebilirler bitcointalk'da da trust puanınızı etkileyebilirler diye düşünüyorum.
belgo
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 04, 2015, 07:36:42 PM

BTJam'de borç da verdim borç da aldım çok başarılı bir sistem, verdiğiniz borcu geri alamama riski var ancak çok sık olan bir durum değil. Bu ara sitenin borç verenleri koruyacak bir sistemi yasal olarak yok bildiğim kadarıyla, tek yapabilecekleri sizi sosyal medyada ifşa edebilirler bitcointalk'da da trust puanınızı etkileyebilirler diye düşünüyorum.

Ben bu siteye üye oldum ama nasıl kullanıldığını anlayamadım, birisi bilale anlatır gibi anlatabilirse çok sevinirim Smiley
political1907
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 05, 2015, 01:42:06 PM

Ben bu siteye üye oldum ama nasıl kullanıldığını anlayamadım, birisi bilale anlatır gibi anlatabilirse çok sevinirim Smiley

Hangi konuda yardim istiyorsunuz ? yatirim icin mi borc almak icin mi

belgo
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
April 05, 2015, 03:01:10 PM

Mesela faucet sitelerinden topladıklarımı buradan borç versem para kazanabilirmiyim sizce?
political1907
Full Member

View Profile
April 05, 2015, 03:28:59 PM

Mesela faucet sitelerinden topladıklarımı buradan borç versem para kazanabilirmiyim sizce?

Yatırım yapmak için herhangi bir sınır yok sitede Smiley topladıklarınızı değerlendirebilirsiniz ama çok fazla bir gelir de beklemeyin. Duruma göre %0.5 - 8 arasında geliri olur. Haftalık, aylık ödemeler gelir. Ödeme geldikçe tekrar yatırım yaparsınız.

political1907
Full Member

View Profile
April 06, 2015, 11:26:35 AM

Bir süredir bu siteyi araştırıyorum fakat hala tam olarak yatırım yapma konusunda ikna olmadım, çoğu kişi çok ufak miktarları geri ödeyerek güven kazanıp büyük miktarda borç isteyip topladıktan sonra kaçacak gibi bir izlenim var, bazı yorumlarda okudum yabancı kısımda bununla ilgili. Az bir miktar ile yatırım yapıncada gelir çok çok az malesef.

Genel itibarıyla bana da o hissi vermiyor desem yalan söylemiş olurum. Gerçektende küçük küçük başlayıp kaçacakmış hissi veren çok fazla üye var. Ama genel yapıyı düşününce öncelikle mecburen küçük borçlar almak zorundasın çünkü kimse tutupta yüksek oranlarda yatırım yapmaz. Yatırım yapmanız gereken kısım bence reputation loanlarıdır. Güven sağlamak için açılanları yakalayıp kar elde edebilmeniz mümkün gibi duruyor. Zaten loanları takip ederseniz bazıları tamamına 100k 100k yatırım yapıyor. Küçük küçük yatırarak zararı minimal seviyeye indirmeye çalışıyorlar. Ben 0.2lik açtım başta 17 kişi sanırım yaptı yarım saatte doldu hemen. Aynısını btcjam da 0.5le yaptım orası da ilkinden sonra çok hızlı şekilde doldu. İnsanlar nasıl oluyor da güveniyor bilmiyorum. Sonuç olarak kimlik ve adres bilgilerini vermiş olsan dahi hukuki açıdan herhangi bir yaptırım yapma şansları yok. Sadece seni ifşa edebilirler o da kendilerinin suç işlemesine neden oluyor zaten Cheesy

Bu yüzden bende gerçekten inanmadığınız sürece reputation loanları dışındakilere yatırım yapmamanızı öneririm.

asuspc
Sr. Member

Activity: 328
Merit: 250

View Profile
April 10, 2015, 12:31:01 PM

Bir kere borç vermiştim 2 hafta sonunda neredeyse hiç getirisi olmadı bir daha siteyi kullanmadım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: