Bitcoin Forum
June 26, 2024, 02:36:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Isplata na bankomatu  (Read 18722 times)
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
September 25, 2017, 11:32:17 AM
 #41

Ukoliko je neko imao iskustva sa tom vrstom isplate , neka mi odgovori i pojasni sve u koracima šta je sve potrebno i kako?
 Nekakav QR code se spominje kao i Wallet scane?? Huh
stolnalampa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 100


View Profile
October 01, 2017, 04:02:35 PM
 #42

Pozdrav,

mogu li negdje naći popis bitcoin bakomata u RH?

hvala!

Zmaku
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 102



View Profile
October 01, 2017, 04:24:00 PM
 #43

Imaš na ovom linku Bitcoins bankomate iz čitavog svijeta, ali nisu svi uvršteni (recimo od dva za koje ja znam da imaju u Zagrebu ovdje je samo jedan), ali može da posluži.
Ima ih dosta u okruženju.

https://coinatmradar.com

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord    ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
Darkslix
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
October 02, 2017, 06:59:40 AM
 #44

Moje iskustvo sa wirexom je baš loše, velike skrivene provizije, nestajanje novca sa računa kod ne uspelih transakcija(nikada mi nisu vratili novac i ako sam im poslao te papiriće o ne uspeloj tramsakciji i po deset puta na svaki mail) izuzetno loša podrška i sve i svašta.
Jedina pozitivna stvar je bila što su kartice baš svugde funkionisale od švedske do grčke.
Zamolio bi da ako neko ima neku bolju karticu da mi da predlog jer sam wirexa sit :-D

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
October 02, 2017, 07:07:14 AM
 #45

Moje iskustvo sa wirexom je baš loše, velike skrivene provizije, nestajanje novca sa računa kod ne uspelih transakcija(nikada mi nisu vratili novac i ako sam im poslao te papiriće o ne uspeloj tramsakciji i po deset puta na svaki mail) izuzetno loša podrška i sve i svašta.
Jedina pozitivna stvar je bila što su kartice baš svugde funkionisale od švedske do grčke.
Zamolio bi da ako neko ima neku bolju karticu da mi da predlog jer sam wirexa sit :-D

Ja ti koristim par mjeseci Xapo i to iz razloga jer mi Wirex nikako nije prihvacao prijavu (po ovom sto pises ocito na moju srecu).

S karticom sam jako zadovoljan, nikakvih problema oko placanja niti prebacivanja BTC u/iz walleta.
Sada nedavno kada se BTC forkao, ubacili su privremeno BCH i dali mi ekvivalent BTC koje sam imao. Jedini uvjet je da do kraja godine ili direktno u walletu zamjenis BCH za BTC ili da si posaljes na svoj BCH wallet jer nece imati podrsku za ista osim BTC.

Uglavnom, sve super za sada.
stolnalampa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 100


View Profile
October 03, 2017, 09:16:41 PM
 #46

Imaš na ovom linku Bitcoins bankomate iz čitavog svijeta, ali nisu svi uvršteni (recimo od dva za koje ja znam da imaju u Zagrebu ovdje je samo jedan), ali može da posluži.
Ima ih dosta u okruženju.

https://coinatmradar.com


hvala puno!

mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 04, 2017, 09:49:46 AM
 #47

Moje iskustvo sa wirexom je baš loše, velike skrivene provizije, nestajanje novca sa računa kod ne uspelih transakcija(nikada mi nisu vratili novac i ako sam im poslao te papiriće o ne uspeloj tramsakciji i po deset puta na svaki mail) izuzetno loša podrška i sve i svašta.
Jedina pozitivna stvar je bila što su kartice baš svugde funkionisale od švedske do grčke.
Zamolio bi da ako neko ima neku bolju karticu da mi da predlog jer sam wirexa sit :-D

Ja ti koristim par mjeseci Xapo i to iz razloga jer mi Wirex nikako nije prihvacao prijavu (po ovom sto pises ocito na moju srecu).

S karticom sam jako zadovoljan, nikakvih problema oko placanja niti prebacivanja BTC u/iz walleta.
Sada nedavno kada se BTC forkao, ubacili su privremeno BCH i dali mi ekvivalent BTC koje sam imao. Jedini uvjet je da do kraja godine ili direktno u walletu zamjenis BCH za BTC ili da si posaljes na svoj BCH wallet jer nece imati podrsku za ista osim BTC.

Uglavnom, sve super za sada.

Može neki detaljniji info za taj Xapo? To je neki klon wirexa ili nešto drugačije?
Kolke su provizije i kakve kurseve imaju za btc? Rade i dalje isporuku kartica za srbiju ili gase ko i wirex?
Imaju aplikaciju za android?

dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 04, 2017, 04:31:57 PM
 #48

je li neko od vas narucio wirex karticu, neko dobio? Smiley
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 04, 2017, 05:06:35 PM
 #49

Ima tko iskustva s kakvim crypto karticama, sad ih je dosta u opticaju?
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 07:47:36 AM
 #50

Ja trenutno koristim Payeer.

Nije lose...nisam imao problema.

Za wirex sam cua neke kritike.

Izbor je bia xapo ili payeer
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
October 05, 2017, 08:53:37 AM
 #51

je li neko od vas narucio wirex karticu, neko dobio? Smiley

Ako si van evropske unije zaboravi na wirex jer ukidaju tu uslugu van evropse unije.
Treba videti xapo i payeer dal su ok i dal mogu van evropse unije da se naruce.

mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
October 05, 2017, 09:24:30 AM
 #52

Ja koristim Xapo i do sada bez problema

IOTA
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 04:08:59 PM
 #53

je li neko od vas narucio wirex karticu, neko dobio? Smiley

Ako si van evropske unije zaboravi na wirex jer ukidaju tu uslugu van evropse unije.
Treba videti xapo i payeer dal su ok i dal mogu van evropse unije da se naruce.

pa imali su obavijest na zvaničnoj stranici da će uraditi nove kartice za korisnike izvan EU od 03. Oktobra, zato pitam...
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 05, 2017, 08:20:54 PM
 #54

Payeer i Xapo, jesu besplatne? Kakvi su fee-jevi?
zaja6799
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
October 21, 2017, 05:35:16 PM
 #55

I kako na kraju mi van EU da dizemo na bankomatu? Da li je uopšte moguce?  Huh
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 26, 2017, 03:23:45 PM
 #56

I kako na kraju mi van EU da dizemo na bankomatu? Da li je uopšte moguce?  Huh

moguce je da prijavis karticu na nekoga ko je EU, ili ako si iz BiH  i imas HR drzavljanstvo, mozes otvoriti racun i lagano preko granice kesirati s vremena na vrijeme. ja jos uvijek cekam info o tome da li wirex salje kartice za BiH i da li podizanje novca funkcionira kako treba. jos nemam info. znam da je ranije moglo i rekli su da ce nam skinuti restrikcije od oktobra, medjutim, niko jos nista na javlja.
Darkslix
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
October 27, 2017, 07:55:59 AM
 #57

Sada trenutno čekam telenor banke karticu za btc, oni rade preko cex-a i za sada drugari koji je koriste su izuzetno zadovoljni(govorim o manjim ciframa između 1000 i 2000€ mesečno, preko toga je rizik) fee ili provizija banke je po njihovom proračunu oko 2% što je skoro pa ništa :-D (siberija je u pitanju, članice eu nemaju taj problem :-D )

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
October 27, 2017, 09:59:35 AM
 #58

Payeer i Xapo, jesu besplatne? Kakvi su fee-jevi?
Payeer plaćaš dostavu...nisam siguran koliko je bilo

A feejevi su jedni od najmanjih koje sam vidia kod kartica.

Koristim je 2 mjeseca i sve radi dobro.
sasha99
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
October 27, 2017, 12:30:11 PM
 #59

Poz,
trebao bih ovih dana prodati dio bitcoina pa me zanima jel netko radio isplatu na bankomatu!!
Šta je potrebno napraviti?? Tipa poseban wallet, moram imati neku aplikaciju za čitanje QR-a ili nešto slično?

Također ako netko iz ZG-a želi kupiti BTC-a za nekih 500kn nek mi se javi, da izbjegnemo komplikacije i proviziju!!

Tnx

Moj ti je savjet koristiti bitcoin prepaid debitne kartice. Ja koristim wirex (ima najmanje feejeve) i po potrebi,
samo promjenim bitcoin u euro/usd i placam karticom di hocu ili dizem na bankomatima.
Meni radi jako dobro
dante99
Member
**
Offline Offline

Activity: 81
Merit: 10


View Profile
October 30, 2017, 05:03:01 PM
 #60

vidim da su podijeljena iskustva oko wirexa.  Huh

Ima li neko bilo kakvu informaciju radi li ijedna od tih kartica u BiH???
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!